ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мигранти или?!?

+5
Прч
gestapo
jambo
VOL
king
9 posters

Страна 16 of 22 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22  Next

Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by кнез Нед Дек 27 2015, 18:49

concrete напиша:..хммммм....можеби кнез, можеби..., но џукелите треба да се млатат таму каде се најслаби , благодарение на нивниот синдром :принцеза на зрно грашок. 
Оној на кој Мао ги фатил на спиење..., фактот дека повеќе од 10.000 км. за една година..неговата армија поминала со снабдување кои американци би го квантифицирале: торба ориз.
Дефлацијата која чука на светска врата е прилика за тоа.
Проблемот не се решава со нуклеарни удари и  патрилирање на мечките на Тупољев.... Very Happy Very Happy
Проблемот никако не се решава со сопственото уништување,ама мораат добро да знаат дека и тие не можат да го решат така проблемот.Тие 96-та пуштија една ракета која пролета покрај Норвешка и отиде кон Артикот тестирајќи ја руската одбрана и решителноста на Јелцин.Утрината Јелцин изјави дека вчера некој не тестираше а ние му одоговоривме.Тоа дека Путин ќе им врати е сигурно,единствено можат да го тестираат рускиот нуклеарен арсенал и неговата способност за  возвратен удар.Појавата на руската далечна авијација е многу важен детаљ кој потоа како лавина носи многу други работи.Срвето на проблемот е во петродоларот и доларот како светска резервна валута или во психолошкиот момент на доларот како сигурна валута.
Потезите што Русија ги влече на тој план се многу претпазливи зошто тие така добро ги имат поставено фигурите па се мерат загубите и добивката и сето тоа оди многу бавно.Корстењето на национални валути прво со Кина па и со другите држави се прави полека,сега направија своја платежна картичка и полека ги санкционираат американските картички.Овие пак барелот го симнаа на 35-40 и многу ќе биде важна способноста на руската економија да се диверзивикува како и конјуктурата на руската економија.Ама пак нагласувам дека ако ги нема Тупољевите Ајкула Бореј и копненобазираните интерконтинентални кобасици нема ништо од сето претходно.Ако некој однесе превага или успее со својот прв удар да го обезглави противникот се е решено.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL Нед Дек 27 2015, 19:31

super,
 no, ke moze li, fino da potsetam, deka se pisuva za tupoljevi, Jelcin, cenata na nafrtata, kineski nacionalni valuti I sto uste ne , osven za:
Мигранти или?!?
kako sto e naslovot na temava Wink ?

iskreno i ja se podzaboraiv pregje Laughing , pa uste se nav lekov na pisanijava vasi , ama ke treba da se prefrlime na soodvetna tema .
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete Пон Дек 28 2015, 08:22

хмммм...да не си ти VOL   случајно маскиран Стрелец, Ченто ......итн. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL Пон Дек 28 2015, 17:14

jes da sum budala ama do tolku ne sum sigurno.


.............
ma odamna neame moderirano nesto, pa da se "pokazeme malce" u crveno Laughing Laughing Laughing
terajte be Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by king Пет Јан 08 2016, 15:14

Упс ...

http://www.dw.com/mk/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%88%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%83%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%B8-%D0%B2%D0%BE-%D1%84%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%B8-%D1%88%D0%B2%D0%B0%D1%98%D1%86%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0/a-18966963?maca=maz-rss-maz-pol_svet_timemk-4725-xml-mrss


почнаа мигрантите да покажуваат забите, сега жени, утре бомби ...

... кај ли ги снема оние душегрижниците што се згрозуваа од постапките кон „мигрантите“
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига Пет Јан 08 2016, 15:29

кинг, да не мешаш баби и жаби случајно?

Не можиме да си дозволиме да не бидиме луѓе (ама баш луѓе ко шо треба, со сите нишани) заради страв. Не се оди така напред. 

Мене така ми се чини барем... а шо знам па јас...

scratch
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by king Пет Јан 08 2016, 15:30

чучулига напиша:кинг, да не мешаш баби и жаби случајно?

Не можиме да си дозволиме да не бидиме луѓе (ама баш луѓе ко шо треба, со сите нишани) заради страв. Не се оди така напред. 

Мене така ми се чини барем... а шо знам па јас...

scratch
за нелуѓе не вреди да си човек ... Cool


какви бе мигранти, какви бакрачи ... баш сега им текна да бегаат ...тек после пет години војна ... абе ајде ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига Пет Јан 08 2016, 15:33

Заради еден, мене не ми е логично сите исто да ги гледам.

Тебе?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL Пет Јан 08 2016, 16:27

A be king...zaradi americki kurvi primivme pola miLJon kosovari vo 2001..
Zaradi istite orospii gledavme kako gi vadat so avtobusi od aracinovo
i kako 4 idioti potpisuvaat ramkovni dogovori..no niv torbeslukot odrodski ne im tezi- polesno im e da ne prodadat odosto da se soocat so mizernata im realnost..
Ne' pravea zivotni koi nehumano se odnesuvale so migranti - ne kokosat kaj svoite gazdi kako im tekne...
So gazot pootvoren od ustata lupaa gluposti vo ekot ba migrantskata kriza, ama ic be im tekna da ja zazalat drzavava i da prokukaat za toa sto ni cent ne dobivavme od eu fondovite ...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL Пет Јан 08 2016, 18:41

"karibskite  vardarskite pirati" od domakja proizvodnja- tip- crnomusresti lesinari, /negrofasciale romulus lopovius/
povtorno u akcija: sobiranje na humanitarna pomos od nelegalni insekti, Twisted Evil  Smile Smile
http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=6A3D03CDD7B97C4EB12D2B24F9E93464

----------------------------------------------------------------------------
cigani-juriis! Smile Smile
https://www.youtube.com/watch?v=kJDNIZRbeuc
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete Пет Јан 08 2016, 19:04

од каде мароканци у Демир Капија????  нели  грчкине цигани по наредба на ЕУ не ги пропуштаат????
Што кој курац бараат еу џандари на наша страна на границата , кога можат да бидат ОТАДЕ на грчка , каде и како ЕУ-педери припаѓаат???
Ако тие таму ги запираат имигрантиве , кај нас нема ни да ги има..Или , ако ептен си ги сакаат кај себе , нека ги товарат во пломбирани возови до Унгарија , или Хрватска и никој нема да има никакви проблеми...Да не спомнувам што од Солун до Софија има куса директна пруга...
Можеме само да си наплатуеме возарина...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by VOL Пет Јан 08 2016, 19:20

concrete напиша:од каде мароканци у Демир Капија???? 
od Maroko be Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига Саб Јан 09 2016, 10:35

http://plusinfo.mk/vest/53706/emigrantska-drama-na-patot-skopje-kumanovo-video

хмммм...

добро, јас не знам географија или шо?

Држава Курдистан или???
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete Саб Јан 09 2016, 10:50

чучулига напиша:http://plusinfo.mk/vest/53706/emigrantska-drama-na-patot-skopje-kumanovo-video

хмммм...

добро, јас не знам географија или шо?

Држава Курдистан или???
..не бе Курацпалацстан , со американски феудални господари, европски барони и соросоидни шерифи за по дома....
Мигранти или?!? - Page 16 OliverSpasovski
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига Саб Јан 09 2016, 11:01

Ама не е прв пат да забележам вакава употреба на ова Курдистан по разни медиуми. и во регионот.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete Саб Јан 09 2016, 11:33

чучулига напиша:Ама не е прв пат да забележам вакава употреба на ова Курдистан по разни медиуми. и во регионот.
...тоа кошерите од америка ни токмат ново име.., башка знаат дека Курдите нема како грците да се бунат Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by кнез Саб Јан 09 2016, 20:26

чучулига напиша:Заради еден, мене не ми е логично сите исто да ги гледам.

Тебе?
Не знам тие што го промовираат овој хуманистички принцип ,како не можат да видат дека овие луѓе кои бегаат,назад праќаат пораки за тоа како и од каде можат да поминат.Маџарите завршија работа и готово,сега е пратена порака дека од Унгарија не може и си бараат друга рута.Како некој не може да види дека во овој егзодус се кријат многу замки во кој може да паднеме.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига Саб Јан 09 2016, 20:38

кнез напиша:
чучулига напиша:Заради еден, мене не ми е логично сите исто да ги гледам.

Тебе?
Не знам тие што го промовираат овој хуманистички принцип ,како не можат да видат дека овие луѓе кои бегаат,назад праќаат пораки за тоа како и од каде можат да поминат.Маџарите завршија работа и готово,сега е пратена порака дека од Унгарија не може и си бараат друга рута.Како некој не може да види дека во овој егзодус се кријат многу замки во кој може да паднеме.
Свесна сум за то.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by кнез Саб Јан 09 2016, 22:15

Знам дека си свесна и затоа ти пишувам.Егзодусов поприма библиски размери и со пополнувањето на Германија,тие ќе почнат да ги пополнуваат другите европски територии па после затварањето на границите од север кај нас може да останат многу луѓе во однос на нашето население што ќе значи катастрофа за Македонскиот народ.
Има тука и многу други замки како реадмисии и отанати правни заврзлами.Затоа ние требаше заедно со Србите и Хрватите да ги зат6вориме границите па од Грција со бродови за Хамбург.Од ЕУ во ЕУ.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига Саб Јан 09 2016, 22:22

кнез, 

не знам дали го виде ова

http://www.theguardian.com/world/2016/jan/06/refugee-crisis-turkish-police-find-factory-making-fake-lifejackets-izmir

ме интересира шо мислиш околу таја ситуација и би ценела доколку споделиш.

Нормално, добредојдено е сечие мислење Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by кнез Саб Јан 09 2016, 22:47

Го немав видено досега.Европјаните би сакале Турција да превземе вистински мерки против сето тоа ама од тоа нема ништо зошто Ердоган легна на рудата и сега е американска слугинка а тоа значи дека ќе прави тоа што е во интерес на Америка а против европските.Тука доаѓаат до судир европските и американските интереси,а кој ќе го јаде стапот сега засега е извесно.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига Саб Јан 09 2016, 22:49

Фала ти кнез Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by concrete Нед Јан 10 2016, 11:30

...со 600 години задоцнување , муслиманските орди го поминаа Розехнајм... последниот Багдадски калиф Ердоган преде ко мачор и се облизнува.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by king Пон Јан 11 2016, 16:12

чучулига напиша:
Свесна сум за то.
А за ова... видеото

http://sitel.com.mk/vreskaat-i-molat-za-pomosh-voznemiruvachko-video-od-siluvanjeto-na-zhenite-vo-keln
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by чучулига Пон Јан 11 2016, 16:17

king напиша:
чучулига напиша:
Свесна сум за то.
А за ова... видеото

http://sitel.com.mk/vreskaat-i-molat-za-pomosh-voznemiruvachko-video-od-siluvanjeto-na-zhenite-vo-keln
Треба да се постапи по ова

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Мигранти или?!? - Page 16 Empty Re: Мигранти или?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 22 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот