ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

+3
concrete
VOL
king
7 posters

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL Саб Јан 16 2016, 17:32

nikoj ne ti go spori toa.
prasanje e sto sakas da postignes:
sakas da ne e Gruevski na vlast? ok. ene go deponira ostavka.
no VMRO DPMNE e povtorno na vlast,. Gruevski e pretsedatel na taa partija, ako dobijat pak ke bide mandatory na vlada.
taka e po nasite pravila.
 IMA pravo da bide, me razbiras?
so da ti kazam, sega, aj beloto crno so sila da go napravime, da mu snevidi , ne biva.

a koga ke se konsolidira opozicijata- neka se soberat umnite glavi, neka odlucat koj pat ke go fakjaat, I veruvaj, za mene e najbitno- iskreni lugje da bidat, cesni, da ne im se smee narod, da NEMA za sto da se fati bilo koj politicki "protivnik"..

a na Gruevski, nema sto da se drobi, legalno e na vlast, I toa e. laj , rzi, kukaj , zavivaj, ako dobie pak doverba od mnozinstvoto, pa se vo krug, a jadot na kvadrat.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by defo Саб Јан 16 2016, 17:35

Па дечко ти треба, пошо така од апансус истресе дека сум во дресот на СДСМ, најди ми еден пост во кој јас го подржувам и го величам СДСМ и Заев..и во кој тврдам дека Заев треба да е нов премиер..нема таков пот, јас сум чисто анти-Груески расположен и сметам дека тој е најголемот зло за Македонија. Дека човек кој сем со сила и полиција на друг начин не знае да владее.

defo

Posts : 67
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL Саб Јан 16 2016, 17:38

defo напиша:Па дечко ти треба, пошо така од апансус истресе дека сум во дресот на СДСМ, најди ми еден пост во кој јас го подржувам и го величам СДСМ и Заев..и во кој тврдам дека Заев треба да е нов премиер..нема таков пот, јас сум чисто анти-Груески расположен и сметам дека тој е најголемот зло за Македонија. Дека човек кој сем со сила и полиција на друг начин не знае да владее.
"decko" ne te znam, ja ovde, pa da ti baram postovi kaj si pisuval ti deka si vo dresot an sdsm,nitu imam namera.toa dali si ti ili ne , ti si go kazuvas, I vo red.

jas se obiduvam da ti kazam da se "obuzdas" malce, zatoa sto slapas ko da si na olelejnica, daj nesto pokonstruktvino,za diskusija, eve zasega si kaza deka ne si bil za es de es, ubavo od tebe, mozda ke kazes deka ne si ni za bugarofilnata struja ili ne si ni za ljuBco bugaromajmunot?
toa ke mozes da go kazes, a?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by кнез Саб Јан 16 2016, 17:45

Овдека пишуваат најмногу десетина души.Да напишеш дека ги штитат местата во државната дминистрација,треба веројатно да ги знаеш луѓето,а колку што јас знам мене не ме познаваш а ни другите,што значи дека пишуваш тотална глупост,потоа во истата реченица пишуваш за веројатно Конкрете во иста конотација која човекот барем едно сто пати и тоа јас успат што сум прочитал ја демантирал.Значи пишуваш еден пост кој е тотално идиотски на кој јас обично никогаш не одговатам ама вчера и денес сум баш депресивен(ми угина шарпланинецот) па веројатно затоа и му посветив внимание и тоа за да пробам да внесам некоја заедничка љубов кон македонското ама ти не се правиш будала ти СИ будала.


Последната промена е направена од кнез на Саб Јан 16 2016, 17:46. Мислењето е променето 1 пати

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by defo Саб Јан 16 2016, 17:45

VOL напиша:nikoj ne ti go spori toa.
prasanje e sto sakas da postignes:
sakas da ne e Gruevski na vlast? ok. ene go deponira ostavka.
no VMRO DPMNE e povtorno na vlast,. Gruevski e pretsedatel na taa partija, ako dobijat pak ke bide mandatory na vlada.
taka e po nasite pravila.
 IMA pravo da bide, me razbiras?
so da ti kazam, sega, aj beloto crno so sila da go napravime, da mu snevidi , ne biva.

a koga ke se konsolidira opozicijata- neka se soberat umnite glavi, neka odlucat koj pat ke go fakjaat, I veruvaj, za mene e najbitno- iskreni lugje da bidat, cesni, da ne im se smee narod, da NEMA za sto da se fati bilo koj politicki "protivnik"..

a na Gruevski, nema sto da se drobi, legalno e na vlast, I toa e. laj , rzi, kukaj , zavivaj, ako dobie pak doverba od mnozinstvoto, pa se vo krug, a jadot na kvadrat.
Е тоа е тоа, тоа е таа разлика измеѓу размислување, ти си врзан за Груевски и од икс причини кимаш  на неговите изјави, јас не јас размислувам прогресивно, сакам подобро утре, ако сметам дека нешто ми е ускратено излегувам на протест.

defo

Posts : 67
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL Саб Јан 16 2016, 17:49

ma... sekoj so svoja tezina.... ili praznina...
u glava ..

najgolemi anti Grujovisti se tokmu bugarofilite, pogotovo zaradi podrskata na proekti kako filmot "Treto Poluvreme"..
zatoa, ubavo te prasuvam,
za esdees nes I bil, ok
Grujo go mrazis, ok

...ama STO ti podrzuvas? ljuBco "vojvoda" i negovite idei???
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL Саб Јан 16 2016, 17:50

defo напиша:
.
Е тоа е тоа, тоа е таа разлика измеѓу размислување, ти си врзан за Груевски и од икс причини кимаш  на неговите изјави, јас не јас размислувам прогресивно, сакам подобро утре, ако сметам дека нешто ми е ускратено излегувам на протест.
a be Laughing Laughing  ete site sme sreknji i veseli, i site si mislime za podobra idnina em za racinja se drzime i cekorime kon sonceto...
aj sea ti kazi  si ona so te prasuvam, ostaj sea kolku sme bile patrioti.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by чучулига Саб Јан 16 2016, 17:51

кнез напиша:(ми угина шарпланинецот) 
Оф топик

најискрено сочувство кнез!

Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by defo Саб Јан 16 2016, 17:53

VOL напиша:
defo напиша:Па дечко ти треба, пошо така од апансус истресе дека сум во дресот на СДСМ, најди ми еден пост во кој јас го подржувам и го величам СДСМ и Заев..и во кој тврдам дека Заев треба да е нов премиер..нема таков пот, јас сум чисто анти-Груески расположен и сметам дека тој е најголемот зло за Македонија. Дека човек кој сем со сила и полиција на друг начин не знае да владее.
"decko" ne te znam, ja ovde, pa da ti baram postovi kaj si pisuval ti deka si vo dresot an sdsm,nitu imam namera.toa dali si ti ili ne , ti si go kazuvas, I vo red.

jas se obiduvam da ti kazam da se "obuzdas" malce, zatoa sto slapas ko da si na olelejnica, daj nesto pokonstruktvino,za diskusija, eve zasega si kaza deka ne si bil za es de es, ubavo od tebe, mozda ke kazes deka ne si ni za bugarofilnata struja ili ne si ni za ljuBco bugaromajmunot?
toa ke mozes da go kazes, a?
Не сум ни за него, јас сум само обичен млад човек, кој се труди нешто да створи , неочекувам партиска поткрепа од никого, ако сака да ми поможи како на човек пеким, добрдојден е. Човек кој се бори за подобро утро, кој станува од сабајле и размислува како да биде подобар од вчера.
Толку офф топик.......

Он топик, не ми е јасно што вие сте се загрижиле толку за иднината на СДСМ, делми е тоа недемократска, државно растурачка партија??? 

П.С Вол, ме памтиш често се спречкававме и на еден друг форум, околу истиве прашања, не си надраснал ама ич за 2 години.
П.П.С Едини времено омилен политичар ми е Андреј Жерновски, баш ми е криво што не остана Чавков министер за полиција ќе го збуташе во затвор, и по автоматизам ќе имавме либерал-демократ за премиер....ама не успеа...тоа ми е криво само..Sad

defo

Posts : 67
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by кнез Саб Јан 16 2016, 18:02

чучулига напиша:
кнез напиша:(ми угина шарпланинецот) 
Оф топик

најискрено сочувство кнез!

Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad
Фала.
Малку и јас надвор од тема.Кога некој ќе жалеше за куче мене тоа ми изгледаше малку смешно,ама кога го земав него(имаше 4 недели) па до вчера,така се поврзав да кога ме гледаше кога умираше во  ветеринарната болница ми се кинеше срцето.Шарпланинецот не е куче, тоа е чудо од куче.Со газдата мирен ненаметлив,не сака да е во центарот на вниманието,малку да го погалиш доста му е а од друга страна во секој момент ќе загине за газдата.Неверојатно е колку многу даваше а колку малку бараше
Ако пречи на оваа тема те молам Чучулига префрли го постов на соодветна тема.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL Саб Јан 16 2016, 18:10

defo напиша:
VOL напиша:не ми е јасно што вие сте се загрижиле толку за иднината на СДСМ, делми е тоа недемократска, државно растурачка партија???

zatoa sto e ova tema za politika , ne se gubi..

П.С Вол, ме памтиш често се спречкававме и на еден друг форум, околу истиве прашања, не си надраснал ама ич за 2 години.
aj vaka: mene na tebe ne mi teknuva, a ti mene dobro me pamtis. Twisted Evil

ne se zamaraj so stepen na rastenje vo idnina, na forumov, tuku so vremetraenje na -traenje..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by concrete Саб Јан 16 2016, 22:37

Дали добро разбрав незнам , но наводно имаме ситуација кога наводно изборите одат во април 2016, а Зајко Заев со тие околу него нема да се појават.... Веројатно се надеваат дека пред тоа Гица од Гевгелија треба да го фрли Грујо на робија, па вмро ќе се преплаши и ќе каже аман сешто прифаќаме , па и зајко на власт.....
Кое лудило невидено....на која ли дрога се човециве социјал-демократски... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king Саб Јан 16 2016, 23:38

defo напиша:Па дечко ти треба, пошо така од апансус истресе дека сум во дресот на СДСМ, најди ми еден пост во кој јас го подржувам и го величам СДСМ и Заев..и во кој тврдам дека Заев треба да е нов премиер..нема таков пот, јас сум чисто анти-Груески расположен и сметам дека тој е најголемот зло за Македонија. Дека човек кој сем со сила и полиција на друг начин не знае да владее.
Е тука те чекав ....

.... ако си таков исто така, како таков, треба да разбереш дека не има и други кои сме чисто анти сдсм-овски ...

... но јбг ... вие по автоматизам ... „не си за нас, за другите си“ ...

п.с.  ... а дилемата т.е. заблудата што си ја имаш околу некои идентитетски прашања... стално на располагање сме ти со волот и конкретниот да уз чаша пиво ја расчистиме ... додуше и чучулига е страствен љубител на пиво  која страст на гостински терен машки ја докажа пред извесно време ... Very Happy
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by чучулига Саб Јан 16 2016, 23:42

king напиша: додуше и чучулига е стаствен љубител на пиво  која страст на гостински терен машки ја докажа пред извесно време ... Very Happy
Оф топик

Тужибаба еден!

Море шо време дојдеееее ц ц ц, пиво да не можиш да се напиеш а да не те накодошат па домашните да те разберат.....

ц ц ц!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL Саб Јан 16 2016, 23:43

pa redno bese da te razberat deka si masko,
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king Саб Јан 16 2016, 23:44

Извини ама јас знаев, мислев   ...дека ти се си делиш со домашните ... Very Happy Laughing Cool
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by чучулига Саб Јан 16 2016, 23:48

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

море.... блесавИ еднИ!!!

lol! lol! lol!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL Саб Јан 16 2016, 23:52

neka gi mori, neka gi vabi ovoj kingov, zamisli ,da se izlaze nekoj da dojde na pivo, mislejki deka si fufla,
koga ke te vidi, runtav -zelezarac- tretosmenas, od onie so si idea doma u rabotnicki cipeli I kozuv so ispecateno na grbot "Rudnicii i Zelezarnica  Skopje" Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king Саб Јан 16 2016, 23:53

defo напиша:
П.П.С Едини времено омилен политичар ми е Андреј Жерновски
Немој сречо, немој данас ....
...жерновски ... Twisted Evil Twisted Evil
....абе тој ни кондурите не знае да си ги врзе ... тој ти е бе уште од млади години, она како се викаше ...  неспособњакович кој само се прилепува, чеша и гребе од „поголемите“

... ене ти го ...градоначалник на Центар ... а од него досега видовме само плачипичкосување и калимеросување .... ааааааа, заборавив ...и една папагал фасада на зграда .... Twisted Evil


Последната промена е направена од king на Саб Јан 16 2016, 23:54. Мислењето е променето 1 пати
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL Саб Јан 16 2016, 23:54

zar mislis stvarno mu bil Zernovski idol Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king Саб Јан 16 2016, 23:54

немам причина да не му верувам
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by defo Саб Јан 16 2016, 23:55

king напиша:
defo напиша:Па дечко ти треба, пошо така од апансус истресе дека сум во дресот на СДСМ, најди ми еден пост во кој јас го подржувам и го величам СДСМ и Заев..и во кој тврдам дека Заев треба да е нов премиер..нема таков пот, јас сум чисто анти-Груески расположен и сметам дека тој е најголемот зло за Македонија. Дека човек кој сем со сила и полиција на друг начин не знае да владее.
Е тука те чекав ....

.... ако си таков исто така, како таков, треба да разбереш дека не има и други кои сме чисто анти сдсм-овски ...

... но јбг ... вие по автоматизам ... „не си за нас, за другите си“ ...

п.с.  ... а дилемата т.е. заблудата што си ја имаш околу некои идентитетски прашања... стално на располагање сме ти со волот и конкретниот да уз чаша пиво ја расчистиме ... додуше и чучулига е страствен љубител на пиво  која страст на гостински терен машки ја докажа пред извесно време ..
Јок , никогаш не сум го рекол  тоа, бар јас дека ако не си со мене си со другите, јас само се бунам во однос на некои работи за кој сметам (сум сигурен) дека некој во одреден момент ги прави грешно..т.е скроз  погрешно и критикувам..

defo

Posts : 67
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king Саб Јан 16 2016, 23:58

Абе не знам кај прочитав ... ама Центар да ти бил рај божји за кучуњата скитници ... според тие статистики таму биле најголемиот број на напади врз луѓе од страна на кучињата скитници ...
... а бе то ни у село го нема ... а не па у центар на главен град ... жив резил ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by defo Саб Јан 16 2016, 23:59

VOL напиша:zar mislis stvarno mu bil Zernovski idol Laughing
Не ми е идол, само ми е политичар баш од онај ков, што сметам дека треба да е е еден Македонски политичар.......Инаку Кинг човекот успешно си ја врши работата, и многу стже патетични кога ќе видам дека едина моожност за да го изблатат човекот ви се циганите, дури и ги жалам ДПМНЕ-оците.
А имам и други не е само тој, добри работи пишува и Венко Глигоров, екс сопственик на логин, член на ЛП.
Нано Ружин, исто така.
Кекеновски е исто така човек кој може многу да понесе.
Самоил Малчев екс председател на сојуз на студенти, има многу има...овај што сега го фаворизирате за премиер е најголемиот шлајм.


Последната промена е направена од defo на Нед Јан 17 2016, 00:04. Мислењето е променето 2 пати.

defo

Posts : 67
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by defo Нед Јан 17 2016, 00:01

king напиша:Абе не знам кај прочитав ... ама Центар да ти бил рај божји за кучуњата скитници ... според тие статистики таму биле најголемиот број на напади врз луѓе од страна на кучињата скитници ...
... а бе то ни у село го нема ... а не па у центар на главен град ... жив резил ...
Што би се рекло ех, што го немам твојот памет па цела година да сум на одмор.

defo

Posts : 67
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев - Page 4 Empty Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот