СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Пет Окт 09 2015, 23:04

Крајно време е да му направат тоа пучот ... чоекот веке изгубил контакт со реалноста ....од цитираниот напис ...

...најавува вечерни поетски собиранки во секое маало .... Twisted Evil lol! lol!


Последната промена е направена од king на Саб Окт 10 2015, 00:59. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by чучулига on Саб Окт 10 2015, 00:06

king напиша:Крајно време е да му направат тоа пучот ... чоекот веке изгубил контакт со реалноста ....од цитираниот напис ...

...најавува вечерни поетски собиранки во секое маало .... Twisted Evil lol! lol!
lol! lol! lol!

абе сега заев ахмети е проблем??!!

е а шо беше муабетот тогаш 10 години меѓу груевски и ахмети....

ц ц ц

lol! lol! lol!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Саб Окт 10 2015, 01:02

чучулига напиша:
king напиша:Крајно време е да му направат тоа пучот ... чоекот веке изгубил контакт со реалноста ....од цитираниот напис ...

...најавува вечерни поетски собиранки во секое маало .... Twisted Evil lol! lol!
lol! lol! lol!

абе сега заев ахмети е проблем??!!

е а шо беше муабетот тогаш 10 години меѓу груевски и ахмети....

ц ц ц

lol! lol! lol!
Зајко е проблемот ...
... ова со ахмети е прв чин

втор чин
... којзнае што ќе им вети на јужноциганите ... а знаеме дека е спремен да ја подвитка кичмата ....

... трет чин ..
..не смеам ни да помислам ... спуштање на завесите ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by чучулига on Саб Окт 10 2015, 01:04

Не зафркавааааај..

под чие покровителство Ципрас и Обама збораја за името м?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Саб Окт 10 2015, 01:07

чучулига напиша:Не зафркавааааај..

под чие покровителство Ципрас и Обама збораја за името м?
Заеби ги ти нив ... тие колку сакаат може ... само да си зборат ...
... додека само некој наш може да ја усере  ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by чучулига on Саб Окт 10 2015, 01:13

Аааа не.... не ралативизирај така!

Кој "наш" му дал бе и право да зборат на темата?

На мајка му е нивна на двајцата па да ја муабетат Македонија м?

Не ми се прај на триипол кинг!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Саб Окт 10 2015, 01:16

чучулига напиша:Аааа не.... не ралативизирај така!

Кој "наш" му дал бе и право да зборат на темата?

На мајка му е нивна на двајцата па да ја муабетат Македонија м?

Не ми се прај на триипол кинг!!!
Ааааааа ... цензура на зборење им воведуваш Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by чучулига on Саб Окт 10 2015, 01:20

То ти е "одбраната"?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Пон Ное 09 2015, 00:17

Упссс....


Амбасадите и интелектуалците подготвуваат чистка на канцерот во СДСМ

Заев и Шеќеринска поднесуваат оставка во јануари?

http://vecer.mk/Makedonija/zaev-i-shekjerinska-podnesuvaat-ostavka-vo-januari

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by concrete on Пон Ное 09 2015, 09:52

king напиша:Упссс....


Амбасадите и интелектуалците подготвуваат чистка на канцерот во СДСМ

Заев и Шеќеринска поднесуваат оставка во јануари?

http://vecer.mk/Makedonija/zaev-i-shekjerinska-podnesuvaat-ostavka-vo-januari
..ај интелектуалците, ама ако се надвор од сдсм , прво треба да бидат внатре за остварување на планот, а второ кој курац им се странските амбасадори, им треба некој какви се инфантилни да ги води за раче или си мислат дека ќе немаат никакви шанси , ако не се ракоположени од странските педери, педофилистичари, амбасадори, кошери и љубители на добра капка и бели цицки????
Мислам дека тоа зетот на бојо , ако уште е газда на Вечер наредил непристојно олајавање и блатење на "социјал демократите"...за сметка на "диктаторот-криминален и злочинец" на власт.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Саб Ное 28 2015, 14:41


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by concrete on Саб Ное 28 2015, 15:26

king напиша:Зајко нешто многу нервозен бил

http://www.press24.mk/skandalozna-sednica-na-co-na-sdsm-makraduli-pobaral-ostavka-od-spasovski
Љупчо Палевски  почнал да се лакта???? Занимливо..... Shocked
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Саб Ное 28 2015, 18:46

Па сега .. по се , употребниот рок му проаѓа на струмичкиот сељак  ко што Оливерчето рече дека шекерната го нарекла ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by concrete on Пон Ное 30 2015, 19:01

Зајко заев е готов , се препелка веќе неконтролирано и булазни како знае начин да ја внесе МКД во еу... Very Happy
Ко онаа шеќерната што раскажуеше на времето.
Овие будалетинки као да не чуле дека никој не влегуе во еу до даљег. Може евентуално само некој да излезе од тоа дувло...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL on Пон Ное 30 2015, 19:16

Es de es, ako SEGA vaka se laktaat, mestat,nervoziraat, plukaat...
ne znam sto ke napravat-do april,
tie sega ako nemaat strategija (a nemaat) I concept (a nemaat) za izleguvanje na izbori ( za pobeda pak, ne gledam sansi iskreno)
ke prodolzat da sluzat za potsmev i da ja igraat ulogata na "baba roga" sekoj pat koga ke mu se digne na Latas.
neinteresen zbir na lugje. krajno neinteresen.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by concrete on Пон Ное 30 2015, 23:29

VOL напиша:Es de es, ako SEGA vaka se laktaat, mestat,nervoziraat, plukaat...
ne znam sto ke napravat-do april,
tie sega ako nemaat strategija (a nemaat) I concept (a nemaat) za izleguvanje na izbori ( za pobeda pak, ne gledam sansi iskreno)
ke prodolzat da sluzat za potsmev i da ja igraat ulogata na "baba roga" sekoj pat koga ke mu se digne na Latas.
neinteresen zbir na lugje. krajno neinteresen.
..имаат една стратегија: упикуење у гжњи црева на еупедофилистичарите и кошер-американците ко приоритет и омогучавање на вмро и Грујо да се забораат на власт, до толку да ќе им скурчи,...ко единствена надеж да дојдат...евентуално..... на власт.
Друго и незнаат . Па всушност и што друго би се очекувало од зечевина????
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by king on Саб Јан 16 2016, 15:40

Раскол во СДСМ: Заев ни ја однесе партијата во изолација


http://vecer.mk/Makedonija/raskol-vo-sdsm-zaev-ni-ja-odnese-partijata-vo-izolacija

Ете зошто зајко неќе на избори ... знае дека со него по изборите ќе биде свршено ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by concrete on Саб Јан 16 2016, 16:16

king напиша:
Раскол во СДСМ: Заев ни ја однесе партијата во изолација


http://vecer.mk/Makedonija/raskol-vo-sdsm-zaev-ni-ja-odnese-partijata-vo-izolacija

Ете зошто зајко неќе на избори ... знае дека со него по изборите ќе биде свршено ...
..не само тој..., СИТЕ..,  дури и Ribarot   знаат...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by defo on Саб Јан 16 2016, 16:53

Добри сте....ви тече низ пачавици, си ги штитите местата во државна администрација и бекатон бизнисите..добри сте....Very Happy

defo

Posts : 63
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by кнез on Саб Јан 16 2016, 17:03

Дефо кога ќе излезеш од дресот на СДСМ и ќе го облечеш дресот на Македонија ќе можеш да разговараш со Конкрете.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 17:11

Согласна со кнез ако ве интересира случајно да си кажам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by defo on Саб Јан 16 2016, 17:18

Кнез, не сум во дресот на СДСМ....само сум против Груески,  а следново запомни го не значи  дека секој кој е против Груески е за Заев, јас немам ништо против и ВМРО-ДПМНЕ да остане на власт, ама без Грујо и брачед му на чело на ДПМНЕ и државава.   И сакаш да ми кажеш дека ако сум само и само за политиките на Груевски сум во Македонски дрес..јадна ти е пријателе логиката.....стварно побарај си психијатриска помош...тука не можам да ти поможам.

defo

Posts : 63
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by VOL on Саб Јан 16 2016, 17:24

defo напиша: не сум во дресот на СДСМ....само сум против Груески,  
pa Glupomir Karashacanov isto taka..
I ljuBco bugaroligleto e protiv Gruevski a ne e vo dresot na SDSM.. tuka mozebi graviras, a?
 I nekoi site srBski politicari, ne se so sdsm a se protiv ..
toa ne te pravi - na vistinskata strana, znaes.... Wink
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by defo on Саб Јан 16 2016, 17:27

и пак поделба на наши и ваши, предавници и патриоти, ете јас сум пак патриот затоа што се борам за подобра Македонија. М????

defo

Posts : 63
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by кнез on Саб Јан 16 2016, 17:29

Да ги прочиташ повнимателно постовите на Конкрете ќе видиш дека тој многу повеќе и многу поконстрктивно го критикува Грујо.Ти си напишал во твојот претходен пост  многу расипано дека некој ги штити бизнис-интересите со бекатон што веројатно алудира на Конкрете.Сега си пишал за мене дека ми треба психијатриска помош.Во само два поста од тебе зрачи една тешка злоба ,едно тешко непочитување кон другиот една спремност за навреди кон сите што не мислат исто како тебе.Во овој пост ќе бидам пристоен и нема да напишам каква помош тебе ти треба.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: СДСМ ... му спремаат ли ПУЧ на Заев

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот