ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Претседатели на Република Македонија

5 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Претседатели на Република Македонија - Page 3 Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Пет Апр 03 2015, 23:16

Релативизирај колку сакаш, ама до сега Македонија прекрши толу права од виенската конвенција...

немој да се чудиш ако, подвекувам ако има беља...

дпмне очигледно сериозно работи на такво сценарио... на меѓународно поле ако не си увидел... а то ти е сосема различна игра.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија - Page 3 Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL Пет Апр 03 2015, 23:19

dodeka ne go otvorat Mekdonalds u Skopje pak, da mi porasne pamet, najverojatno nisto nema da znam, nema da vidam,i ke jadam kromid mlad ..ko primitivec. Twisted Evil tuuu.. bre.

ps: ti BLAGE VEZE nemas sto znaci "krsenje" na vienskata konvencija vo ovoj slucaj ..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија - Page 3 Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by concrete Пет Апр 03 2015, 23:21

VOL напиша:puu-be.. kako ne go prasa Horhe,americkion ambasador dali moze da odi i da si ja vrsi funkcijata,. oti bil fikus, pa da dobie um em odobrenie so treba da prai.. vaka , ke pizdat anti-horhe-proeunato jurisnicive..oti horhe otisol kaj makedoncite. bre, sto los bil. Laughing ..
kakva steta naprai- bre, sega gi najlutil siptarive, a makedoncite vo Mala Prespa  se osetija pocesteni i gordi! tuuu kakva steta!
 pa ovoj horhe , im gi rasipal planovite na sipo-americkite centri za razmisluvanje em stabilnost na Balkanot.. ...Smile
..добро е да оди и да поправи муабет , ги праша за здравје, остави дарови за деца и културно уметнички друштва, се испослика за спомен со народ и да направи после во Биљана конференција за печат на која ќе изјави дека Македонците во Албанија се третираат како стока, немаат никакви права споредено со шипатаресите во Македонија и дека тоа не е долично на земја членка на НАТО и кандидат за ЕУ.
Се друго што ќе зине , а зинал.... е контрапродуктивно... Very Happy


Последната промена е направена од concrete на Пет Апр 03 2015, 23:21. Мислењето е променето 1 пати
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија - Page 3 Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Пет Апр 03 2015, 23:21

Мхм...

ок.

само знам за да се прикрие криминал треба да нема никаква поддршка да се жртвува државата и народот.

А дпмне токму то го прај.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија - Page 3 Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by concrete Пет Апр 03 2015, 23:23

чучулига напиша:Мхм...

ок.

само знам за да се прикрие криминал треба да нема никаква поддршка да се жртвува државата и народот.

А дпмне токму то го прај.
ај со попрости збориви, сепак не сум тилку паметен.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија - Page 3 Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Пет Апр 03 2015, 23:26

Е до толку ми е.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија - Page 3 Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by concrete Пет Апр 03 2015, 23:28

чучулига напиша:Е до толку ми е.
..јеби га, не се сите на Опенхајмер ниво..., па после викаш никој не те разбира.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија - Page 3 Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Пет Апр 03 2015, 23:30

Не велам, само прашвам... за секој случај... ко Диоген.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија - Page 3 Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by Прч Саб Апр 04 2015, 01:25

VOL напиша:Dobar poteg od Ivanov..
epten dobar.
Сега следат наредните потези, кои ќе бидат уште подобри. Од сигурни извори дознавам дека Хорхе се спрема на пат за Струмјани кадешто ќе има средба со Македонците - активисти на ОМО Илинден. Потоа ќе му мавне една тупаница на маса кај Плевнелиев, ќе го истегне за уши, и заминува за Овчарани и Лерин, кадешто ќе одржи јавни трибини за потребата од македонски училишта во Грција....
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија - Page 3 Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL Саб Апр 04 2015, 01:28

blazesi ti so imas takvi sigurni izvori.
ponekogas mozda i si poveruvas sam na sebe..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија - Page 3 Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот