Претседатели на Република Македонија

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by Прч on Саб Мар 28 2015, 14:54

VOL напиша:kako i da e , se palis na Brane.. ko sekoja okorela es de esovka
Некој се пали на на Бранко, некој па на Грујо ....
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL on Саб Мар 28 2015, 16:11

Si go utnal filmot.za preCedateli e muabetot a ne za premieri. Mozes ti i podobro..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by Прч on Нед Мар 29 2015, 03:31

Во право си, треба да се корегирам.

Прецедателот му седи во скут не пwемиеwот; а од тоа следи едноставен и логичен заклучок. Да се влажниш на опасен и саглам ебач каков што е грујо, не е исто како кога некој се пали на некаква си боранија од прецедател.
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL on Нед Мар 29 2015, 04:15

A be vlazni se kolku sakas, ama koga ke orgazmiras konecno po pitanju "pasija po Grujo" ke ti stane dosadno bez nego..i tuka zavrsuva celata prikazna. ..Ke si laat.. Toj..ke si vrvi..i taka
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by concrete on Нед Мар 29 2015, 10:46

чучулига напиша:Не, навистина...

која е улогата на Хорхе?
..да биде фукус бе, што му фали..Herr бране на пример, не растури ко бебешка тропалка....овој е бар безопасен... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига on Нед Мар 29 2015, 11:00

Субјективна сум.... ич неќам фикуси!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by concrete on Нед Мар 29 2015, 11:18

чучулига напиша:Субјективна сум.... ич неќам фикуси!
..добро де, следниот пат гласај за некој кактус... Very Happy ..па може да го праиме текила, ако не друго...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига on Нед Мар 29 2015, 11:24

Laughing Laughing Laughing 

Господине конкретен...

јас прецедниците ги сфаќам сериозно, а не ко собни цвеќиња... да се разбериме... и зато, според мене, фикуси, кактуси и филадендрони немат место во тој кабинет.

И башка, нема кај нас агаве кактуси!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by concrete on Нед Мар 29 2015, 13:26

чучулига напиша:Laughing Laughing Laughing 

Господине конкретен...

јас прецедниците ги сфаќам сериозно, а не ко собни цвеќиња... да се разбериме... и зато, според мене, фикуси, кактуси и филадендрони немат место во тој кабинет.

И башка, нема кај нас агаве кактуси!
..почитувана Госпоѓо Чучулига  и јас ги сфаќам исклучиво сериозно и никогаш не би си допуштил како што си допуштаат сдсм-соросоидите, вмро-овците и некои хајландерки во разни временски периоди да ги користам како чергичиња за бришење кондури...... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига on Нед Мар 29 2015, 13:35

Ете...

треба силни луѓе за такви позиции а не собни билки, черџиња и други предмети од домаќинствата.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL on Нед Мар 29 2015, 15:05

.. a be ima li od prezident obama posilen,neli..so ke ni se nas nasi prezidenti, nieden ne cinel, aj "svi u jato-u nato" i prosto ljubov, trava, harmonija ke zavladee so zemjava, a ne kako dosega, samo 999 metri nagore, a sve ispod taa granica - primitivno da pati i da se koprca..i da si uvezeme narod, za da moze da go glasa toj precednik oti ovoj makedonskov neprokopsan nikako ne saka da se oduci od glasanje za nekogo koj e od strana dirigiran.. majkata..saka seuste da si naprai drzava, em da si odbere koj ke go vodi,primitivci edni,.. Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by king on Пет Апр 03 2015, 22:07

Иванов е првиот македонски председател кој им отиде во посета ...


Претседателот Ѓорге Иванов при денешната посета на македонската заедница во Албанија, беше прогласен за почесен граѓанин на општина Пустец.

http://fokus.mk/ivanov-proglasen-za-pochesen-graganin-na-pustets

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига on Пет Апр 03 2015, 22:09

Господе Боже!!!

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by king on Пет Апр 03 2015, 22:16

чучулига напиша:Господе Боже!!!

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Е што ... господе боже ...

... зошто на некој од сите председатели конечно му текна да ги посети ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига on Пет Апр 03 2015, 22:21

Заради глупото политичко инуендо... шо е крајно недипломатски.

Прецедник е бе!!!

Си намигнаја со претседателот на Албанија?

Ако не, не се рачуна ич!!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL on Пет Апр 03 2015, 22:30

Dobar poteg od Ivanov..
epten dobar.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига on Пет Апр 03 2015, 22:30

Штетен за Македонија.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL on Пет Апр 03 2015, 22:38

чучулига напиша:Штетен за Македонија.
steten za:
1.  bugaromongoloidite, koi  od petni zili nastojuvaat da go prikazat toa naselenie kako... bugaristanci??
2.  ameriKENJcite, koi se glavni podrzuvaci na velikoalbanskite apetiti, a so vakvi potezi, za zacvrsnuvanje na makedonskoto telo, se dava otpor kon kosovsko-albanskite "veliki" apetiti, i kurvinskata americka politika da se napravi konfederacija od makedonskata drzava..so dva narodi so dva sluzbeni jazici..i nivnoto -gi zabole kureto za makedoncite nadvor od Makedonija... ama za siptarite ako treba ke sramnat se...
3.  albancite od albanija, koi cel vek se obiduvaat da go asimiliraat makedonskoto naselenie i ne bea priznaeni kako makedonci, bez osnovni prava...
4. makedonskata OPOZICIJA koja vo godinite na vladeenje, ne napravi NISTO za davanje nadez na tie lugje deka maticata misli na niv, deka imaat KADE!
e sega , fikus, bil vakov , bil onakov, bil.. seedno. malcinstvoto vo albanija ne go poseti igraorno drustvo tuku najvisokiot pretsavnik na edna drzava Pretsedatelot na Republika Makedonija.

i slep ke vidi dobro vo ova.. makar i da e fikus... potegot e izvonreden.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by concrete on Пет Апр 03 2015, 22:42

чучулига напиша:Штетен за Македонија.
...не е штетен...глуп е...
..Иванов почна...го нема-го нема , па ќе направи заеб у стил..
..прево отиде во европа и бараше помош за решавање на нашите внатрешни работи ,( која веќе ни е на врат).. сеа им дава на шипатарес можност да инсистираат на  ШИПАТАРСКИ НА ЦЕЛА ТЕРИТОРИЈА НА МАКЕДОНИЈА.. Cool
..очигледно баба му не го научила дека кога незнаеш што да правиш, најдобро е да не правиш ништо..., барем ја исклучуваш шансата да усереш нешто због куса памет... Wink
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига on Пет Апр 03 2015, 22:48

Шо знам јас... ама претсетадел на држава да посети соседна држава кај шо има малциство кое е имплицирано во изборен фалсификат и нема заеничка средба ни изјава со претседателот на таја земја... то никогаш не сум прочитала ни чула.

Ова е најопасниот момент до сега за мене.

Има многу силна провокоативна во скалата на иридентизам нота.

Се сретна Хорхе со еднаковиот му Нишани (или како и да се чита)?

Како бе мислите дека претседател на држава оди така во друга за да се поздрави со градоначелник на општина и да биди прогласен за почесен граѓанин на истата????

То ви има логика??!!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by concrete on Пет Апр 03 2015, 22:51

....нема , ама како па ти одеднаш бараш логика од фикус??? Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига on Пет Апр 03 2015, 22:54

Не барам од него (фикусот) логика,  до толку сум паметна, од неговите поддржувачи барам.

Тие го поздравуваат ова крајно опасно нешто.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL on Пет Апр 03 2015, 23:06

krajno opasno nesto? Laughing,
seedno dali e neomileniot precednik za zbesnato-poludenata opozicija, ili omileniot na vlasta Cool .
 vnimanieto e bitno.
za makedoncite toa ne e krajno opasno nesto. duri, prekugranicnite makedonci, se raduvaat, em go proglasile za pocesen gragjanin.
treba li da se raduvaat angolcite,mongolcite, eskimite.. site.. na nesrekjata na makedoncite, a makedoncite da ne mozat da mrdnat za sebe...? zatoa sto toa nemalo da gi raduva drugite ?

auf.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига on Пет Апр 03 2015, 23:08

Evil or Very Mad Rolling Eyes Evil or Very Mad Rolling Eyes Evil or Very Mad

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL on Пет Апр 03 2015, 23:12

puu-be.. kako ne go prasa Horhe,americkion ambasador dali moze da odi i da si ja vrsi funkcijata,. oti bil fikus, pa da dobie um em odobrenie so treba da prai.. vaka , ke pizdat anti-horhe-proeunato jurisnicive..oti horhe otisol kaj makedoncite. bre, sto los bil. Laughing ..
kakva steta naprai- bre, sega gi najlutil siptarive, a makedoncite vo Mala Prespa  se osetija pocesteni i gordi! tuuu kakva steta!
 pa ovoj horhe , im gi rasipal planovite na sipo-americkite centri za razmisluvanje em stabilnost na Balkanot.. ...Smile
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот