Техничка влада

Страна 20 of 22 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

Go down

Re: Техничка влада

Пишување by defo on Саб Јан 16 2016, 18:27

concrete напиша:
defo напиша:
VOL напиша:
defo напиша:СДСМ не оди на избори  ете....и паметно...ако пропадне треба до крај да пропадне договорот треба да ги остави да овопат 123 пратеници и да ја доуништат Македонија, како и што планираат
a tie 123 koj gi bira be , strucnjak?UCK?Karakachanov?CIA?Puti?Kim Il?Seselj?

makedonskiot narod gi bira , ama tebe mozda zatoa i ti e maka..
mozebi sakas nekoj od nabroenive da ti gi izbere, a?

eh more,disete i kaj so nemate dzifani...
Кои ги бира???
-„човечињата“ од Пустец
-„циганите“ влечени за уши
-државната администрација
-по некоја изгубена душа
ух јеботе благи бог дефо, кој тоа ја ебел Македонија , никад не би помислил..:„човечињата“ од Пустец
„цигани“ влечени за уши, државната администрација, неколку изгубени души.Е па...ако е така, нека ви биде на чест  и треба да ја сјебат.... Very Happy Very Happy
Ха, ха, ха..Very Happy... види реално во Македонија се на се СДСМ и ДПМНЕ немаат повеќе од 100 000 члена, кога  тоа не би било под притисок, Македонците се многу паметен народ, ама некој ги соблече до гола кожа и ги научи дека наведната глава сабја не ја сече, а уствари не им кажа дека напучен г'з кур крка.
Друго работа е што сите знаеме (уште многу пред бомбите) како се добиваат избори во Македонија и кои се регуларни а кои не се регуларни избори во Македонија.
Сите (повеќето) знаат дека Грујо и компанија се зло, дека се што прави после 2008 е само злоба, и само такви луѓе поставуваат на функции(ова го зборам од лично искуство), ама под притисок мора да гласаат како ќе им биде наредено.

defo

Posts : 63
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 18:29

concrete напиша:
чучулига напиша:Конкретен, колку закони се сменија во Парламентот, ни јавни дебати ни ништо, ни јас (а сум брза, внимателна и многу ми значи и го ценам правото) појма немам шо е и како е тековно во македонската легислатива.
кои закони чучулига???  за сексуалниот живот на бувите или видео камери у колите????   .....ти спомнуваш КРИМИНАЛ, ВЕЛЕИЗДАЈА и ДИКТАТУРА.
За јавни дебати јави се таму каде ги има и кажи што имаш. Ако мислиш донесени БЕЗ СДСМ.., тогаш оди и прашај ги нив , зошто се кандидирале, си им го дала гласот , а тие се играат дрдупка со тој глас , земаат плата, клатат врата и не те застапуваат како што ти ветиле.  Тужи ги , а не овде да бараш кривци каде ги нема.... Cool
Оооооууукеј.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Саб Јан 16 2016, 18:49

чучулига напиша:
concrete напиша:
чучулига напиша:Конкретен, колку закони се сменија во Парламентот, ни јавни дебати ни ништо, ни јас (а сум брза, внимателна и многу ми значи и го ценам правото) појма немам шо е и како е тековно во македонската легислатива.
кои закони чучулига???  за сексуалниот живот на бувите или видео камери у колите????   .....ти спомнуваш КРИМИНАЛ, ВЕЛЕИЗДАЈА и ДИКТАТУРА.
За јавни дебати јави се таму каде ги има и кажи што имаш. Ако мислиш донесени БЕЗ СДСМ.., тогаш оди и прашај ги нив , зошто се кандидирале, си им го дала гласот , а тие се играат дрдупка со тој глас , земаат плата, клатат врата и не те застапуваат како што ти ветиле.  Тужи ги , а не овде да бараш кривци каде ги нема.... Cool
Оооооууукеј.
што Оооооууукеј... си му пишала ли ти писмо на твојот сдсм пратеник кога џаболебареше ...да го прашаш зошто не е на работа у Собрание туку само џабе зама плата??? Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 18:54

цк. 

и да ти кажам и си го поддржав мојот пратеник за неговиот/нејзиниот чекор оти ама баш целосно ја разбрав и сеуште ја разбирам таја постапка.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by defo on Саб Јан 16 2016, 18:58

чучулига напиша:цк. 

и да ти кажам и си го поддржав мојот пратеник за неговиот/нејзиниот чекор оти ама баш целосно ја разбрав и сеуште ја разбирам таја постапка.
Гледаш паметна xxx си ти...Smile

defo

Posts : 63
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Саб Јан 16 2016, 19:03

defo напиша:
чучулига напиша:цк. 

и да ти кажам и си го поддржав мојот пратеник за неговиот/нејзиниот чекор оти ама баш целосно ја разбрав и сеуште ја разбирам таја постапка.
Гледаш паметна XXX си ти...Smile

aj priberi se.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Саб Јан 16 2016, 19:03

чучулига напиша:цк. 

и да ти кажам и си го поддржав мојот пратеник за неговиот/нејзиниот чекор оти ама баш целосно ја разбрав и сеуште ја разбирам таја постапка.
хмммм птичја памет..,ни уништи цела една година од животот , ќе ни уништите уште најмалку неколку со тоа. Но јеби га, некои немаат рогови , тоа им се нивните дела..... Evil or Very Mad
а дека си разбрала нешто...чисто сумњам , ова најозбилно...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 19:10

concrete напиша:
чучулига напиша:цк. 

и да ти кажам и си го поддржав мојот пратеник за неговиот/нејзиниот чекор оти ама баш целосно ја разбрав и сеуште ја разбирам таја постапка.
хмммм птичја памет..,ни уништи цела една година од животот , ќе ни уништите уште најмалку неколку со тоа. Но јеби га, некои немаат рогови , тоа им се нивните дела..... Evil or Very Mad
а дека си разбрала нешто...чисто сумњам , ова најозбилно...
Во ред е со мене се' то твоето конкретен. Најсериозно  Smile

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Пон Јан 18 2016, 21:02

eve
http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=26751
Иванов му даде мандат на Емил Димитриев за состав на преодна влада
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Пон Јан 18 2016, 22:47

http://telma.com.mk/vesti/sdsm-ja-napushti-sednicata-sugareski-go-povtori-stavot-deka-opozicijata-ne-odi-na-izbori-bez


Па нели пред некој ден еуфорично се возикаа низ Скопје и трубеа со сирените за оставката на Гујо?
Што сеа ко покиснати пацови киднале?

...а бе ... нит се тераат нит се водат ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by ribar on Саб Јан 23 2016, 17:46

-да изгубиш на избори е демократија
-да те сменат од премиер е понижување
-да останеш претседател на партијата ја понижуваш

-абре Чипирани за жалење сте ,не знајте кај ги терате Воловите

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Саб Јан 23 2016, 17:52

ribar напиша:-да изгубиш на избори е демократија
-да те сменат од премиер е понижување
-да останеш претседател на партијата ја понижуваш

-абре Чипирани за жалење сте ,не знајте кај ги терате Воловите
-prvo treba da IZLEZES na izbori, Wink
-deponirana e ostavkata spored DOGOVOR, no posto si kratkogled ( umstveno) ne svakjas deka on ostavi USLOVNA ostavka vo plik..sto znaci oak ke go gledate Laughing ama ti toa ne ne mozes da go znaes, jebi ga
-nivna rabota, be, ako si go sakaat za pretsedatel na partija znaci im e arno. ne znam ti so se zalis...ama znam koj e za zalenje Twisted Evil

- abre klenu. disi slobodni ne se seckaj ke te strefi srceto. "NYAMA" Laughing ovde potreba od prevod, samo treba UM da uklucis za da razberes. Smile..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by Прч on Саб Јан 23 2016, 23:20

king напиша:Па нели пред некој ден еуфорично се возикаа низ Скопје и трубеа со сирените за оставката на Гујо?
Што сеа ко покиснати пацови киднале?

Си правеа бајрам со умот .... демек америговната толку многу ги возљубиле нив, сдсм-овците, па се чека секој момент да му ја удрат клоцата на фирерчето што така прекрасно им врши работа на терен.

Сега, судрени со суровата реалност, кога америговната конечно ги отворија картите и си кажаа кој е, а кој не е нивни човек и нивна вера, сдсм-овците се како швалерка што поверувала на приказните од љубовникот дека ете, се разведува од жената и ќе ја земе неа... голтаат кнедли и беснеат во себе: “уште еднаш на ист трик ме издупија!“
avatar
Прч

Posts : 220
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Саб Јан 23 2016, 23:24

..Прч , не заебаај  се чувтвува твоево испаравање у виду ластиног репа, глеај скрати тоа одмарањето у сенка ... на повидок се интересни премрежиња...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Нед Јан 24 2016, 00:57

ribar напиша:-да изгубиш на избори е демократија
-да те сменат од премиер е понижување
-да останеш претседател на партијата ја понижуваш

-абре Чипирани за жалење сте ,не знајте кај ги терате Воловите
Упсссс...

2002-2006 ... колку премиери сменија ....

.... самите де .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Нед Јан 24 2016, 10:15

Оливерчо по грешка е поставен у министерството за по дома ....
...изгледа поеќе му лежи ресорот Министерство за производство на афери...


Дневник:Спасовски ја измислил аферата со возачките дозволи
http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=104845#.VqSU5K9dSUk

и


ВМРО-ДПМНЕ бара извинување од Спасовски

http://www.makdenes.org/archive/news/20160123/428/428.html?id=27506640

ма какво бе извинување ... одма туѓба за клевета .... и разрешување.... чоекон е невидена брука ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Нед Јан 24 2016, 10:22

king напиша:Оливерчо по грешка е поставен у министерството за по дома ....
...изгледа поеќе му лежи ресорот Министерство за производство на афери...


Дневник:Спасовски ја измислил аферата со возачките дозволи


http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=104845#.VqSU5K9dSUk

и


ВМРО-ДПМНЕ бара извинување од Спасовски

http://www.makdenes.org/archive/news/20160123/428/428.html?id=27506640

ма какво бе извинување ... одма туѓба за клевета .... и разрешување.... чоекон е невидена брука ....
..ништо од тоа..., само праќање шинтери со онаа јамката на долг стап за фаќање неурачунливи џукели и џиткање у некој бунар од кој никад нема да излезе. На дното си има вода , ќе си пази да ја чува чиста , а храна ќе му се фрла од време на време,  според хороскоп.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Нед Јан 24 2016, 10:42

se si mislam deka seto ova e taka fino spakuvano, da izgleda kako vkusno kovce na zemja, da se zaleta neko Olivervajlet da zagriza.
I-bi.
greota.
ne naucija deka protivnikot ne e kriv sto e protivnik, tuku tie, sto potcenuvaat i se precenuvaat sebe si.
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Нед Јан 24 2016, 10:51

VOL напиша:se si mislam deka seto ova e taka fino spakuvano, da izgleda kako vkusno kovce na zemja, da se zaleta neko Olivervajlet da zagriza.
I-bi.
greota.
ne naucija deka protivnikot ne e kriv sto e protivnik, tuku tie, sto potcenuvaat i se precenuvaat sebe si.
..не верувам, најискрено..... дека таму има некој кој би смислил таква намештаљка. Сепак со генерации таму се одгајаат дурдубаци, за да има способен за ваква "фина и елегантна" ујдурма. Ова е чиста случајност... Дури и самата помисла дека некој би дуплирал 70.000 возачки е небулоза, дури и за холивудски писац на сценарија...., а не па овдешен мативода....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Нед Јан 24 2016, 10:57

I da ne e.. ajde neka ne e
bivase li , zaletan zabrevtan raspoten ,, da zalapa takva finta, neka e slucajna.?
em se 10 godini so prstot vo usta
najmalce od se sto im treba, I tie dvajca kvazi poluministri, da bidat staveni u masinerijata ..

I da ne prdnal koga site zatnuvaat nos I begat od nego, a toj sam vo krugot se Pravda.. em isprden em  oznacen.. dzabe mu e so ne ozutel gakji, neli Wink ?

ili mangup , ili .. ne znam sto drugoto ili
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Нед Јан 24 2016, 11:03

VOL напиша:I da ne e.. ajde neka ne e
bivase li , zaletan zabrevtan raspoten ,, da zalapa takva finta, neka e slucajna.?
em se 10 godini so prstot vo usta
najmalce od se sto im treba, I tie dvajca kvazi poluministri, da bidat staveni u masinerijata ..

I da ne prdnal koga site zatnuvaat nos I begat od nego, a toj sam vo krugot se Pravda.. em isprden em  oznacen.. dzabe mu e so ne ozutel gakji, neli Wink ?

ili mangup , ili .. ne znam sto drugoto ili
..пусти будалу бе , гледај ја ти другата мегало намештаљка.... Shocked
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Нед Јан 24 2016, 13:42

mi snema pukanki, od ova namestaljskive sapunici Laughing
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Нед Јан 24 2016, 23:01

concrete напиша:
VOL напиша:I da ne e.. ajde neka ne e
bivase li , zaletan zabrevtan raspoten ,, da zalapa takva finta, neka e slucajna.?
em se 10 godini so prstot vo usta
najmalce od se sto im treba, I tie dvajca kvazi poluministri, da bidat staveni u masinerijata ..

I da ne prdnal koga site zatnuvaat nos I begat od nego, a toj sam vo krugot se Pravda.. em isprden em  oznacen.. dzabe mu e so ne ozutel gakji, neli Wink ?

ili mangup , ili .. ne znam sto drugoto ili
..пусти будалу бе , гледај ја ти другата мегало намештаљка.... Shocked
Како бе да го пуштиш ...

http://alsat.mk/News/233593/spasovski-doobjasnuva-za-sluchajot-so-falichnite-vozachki-dozvoli


... сега збунет се нешто се дообјаснува .... абе неаме меморија на риба ... убаво го памтиме како целиот  озарен од среќа ја објавуваше „аферата“ и си праеше филмови .. Twisted Evil Twisted Evil
   Добро бе ... има ли таму у сдсм некој асолен или се тоа зајкото разбрка ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Пон Јан 25 2016, 11:19

king напиша:
concrete напиша:
VOL напиша:I da ne e.. ajde neka ne e
bivase li , zaletan zabrevtan raspoten ,, da zalapa takva finta, neka e slucajna.?
em se 10 godini so prstot vo usta
najmalce od se sto im treba, I tie dvajca kvazi poluministri, da bidat staveni u masinerijata ..

I da ne prdnal koga site zatnuvaat nos I begat od nego, a toj sam vo krugot se Pravda.. em isprden em  oznacen.. dzabe mu e so ne ozutel gakji, neli Wink ?

ili mangup , ili .. ne znam sto drugoto ili
..пусти будалу бе , гледај ја ти другата мегало намештаљка.... Shocked
Како бе да го пуштиш ...

http://alsat.mk/News/233593/spasovski-doobjasnuva-za-sluchajot-so-falichnite-vozachki-dozvoli


... сега збунет се нешто се дообјаснува .... абе неаме меморија на риба ... убаво го памтиме како целиот  озарен од среќа ја објавуваше „аферата“ и си праеше филмови .. Twisted Evil Twisted Evil
   Добро бе ... има ли таму у сдсм некој асолен или се тоа зајкото разбрка ...
..тој е обична џукела, дури и плиткоумна.., која еве смета дека едно МВР е пејачко друштво. Не викам дека таму нема ниво, мучки и материјал за ОГРОМНИ прередувања на работите, но тоа сигурно нема да ги направи некој ко ова човече со посебни потреби, ниту на начин кој тој како мали џокица го замишља.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Пон Јан 25 2016, 12:53

concrete напиша:
..тој е обична џукела, дури и плиткоумна.., која еве смета дека едно МВР е пејачко друштво. Не викам дека таму нема ниво, мучки и материјал за ОГРОМНИ прередувања на работите, но тоа сигурно нема да ги направи некој ко ова човече со посебни потреби, ниту на начин кој тој како мали џокица го замишља.... Cool
Па таа џукела со уште една иста таква (онаа ременот) се првите луѓе на зајкото ... стално се први лево и десно до него, тоа е елитата во сдсм ...

... ако тие му се првенците .... какви ли се тие позади нив?

.... а тек замисли влада составена од такви Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


...и пази ..со такви ќе средуел држава, ќе враќал „слобода“ .... абе упм е работата ... наебавме начисто ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 22 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот