Техничка влада

Страна 19 of 22 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next

Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Пет Јан 15 2016, 09:43

ribar напиша:

те интересират колку сум успеал во животот ...преставник сум за фармерките -Limited Edition(знам дека не си видел вакви фармерки а и не си чул за такви модели) работам со памук од Зимбаве,а jeansot  го ткаат  во Јапонија само таму ги имаат тие машини ...ако ме разбра ок,ако не повеќе кога ќе ја јадеш јагулата.
buahahahahaa..
 pa toa sekoj vtor tezgadzija u Sutka go ima,
klenov sitkal farmerici na kartonska kutija Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Пет Јан 15 2016, 10:00

ribar напиша:
concrete напиша:...разбирливо е, ribarot ко и многу други, својот неуспех у животу и незадоволството од тоа што неможел ( он сигурно си знае од кои причини , а јасно му е како бел ден дека во тој список го нема ни вмро, ни грујо) да се одлепи од онаму каде татко му го оставил.., си бара оправдание за мир на душата своја. Јасно е дека најлесно е за тоа да окривиш други. Ако при тоа си и сорос љубител на квизлинзи ( појава кај некои овде кои се убедени дека у другиот, комшиски татко се клати ПОГОЛЕМА патка) тогаш не е проблем да се постави дијагноза....... Very Happy Very Happy Very Happy

те интересират колку сум успеал во животот ...преставник сум за фармерките -Limited Edition(знам дека не си видел вакви фармерки а и не си чул за такви модели) работам со памук од Зимбаве,а jeansot  го ткаат  во Јапонија само таму ги имаат тие машини ...ако ме разбра ок,ако не повеќе кога ќе ја јадеш јагулата.
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Пет Јан 15 2016, 13:30

VOL напиша:
ribar напиша:

те интересират колку сум успеал во животот ...преставник сум за фармерките -Limited Edition(знам дека не си видел вакви фармерки а и не си чул за такви модели) работам со памук од Зимбаве,а jeansot  го ткаат  во Јапонија само таму ги имаат тие машини ...ако ме разбра ок,ако не повеќе кога ќе ја јадеш јагулата.
buahahahahaa..
 pa toa sekoj vtor tezgadzija u Sutka go ima,
klenov sitkal farmerici na kartonska kutija Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Прв пословен партнер му е Амди Бајрам .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by Spray on Пет Јан 15 2016, 17:12

„Вељаноски: Пристигна оставката на Груевски
Собранискиот спикер Трајко Вељаноски соопшти дека до Собранието денеска била доставена депонираната оставка на премиерот Никола груевски, која што ќе стапи на сила на 100 дена пред изборите.“
од денешен Вест.
avatar
Spray

Posts : 121
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Пет Јан 15 2016, 22:01

...дрндупки....депонирана оставка, Грујо почнува да се глупира....
У вакви ситуации нема место за жабарски акварели , мора да е нацртано со јасно дефинирани , бои...ко Македонска Икона....или има избори на 24 април, или нема...!!! Ако нема, Владата, Собрание итн. си работи по правила на служба , додека не дојде време за наредните редовни или вонредни...
Да не спомнувам дека веќе од сега од под разни камења използуваат лигави мекотели кои разноразни глупости кои ги промовираат за се и сешто , како Република Македонија  да ги нема веќе сите свои органи и институции етаблирано и нивните процедури дефинирано.
Секоја џукела сега кажува како треба  т.е. како тој мали џокица замишља...
Што ли се ќе исползи до изборите по три години... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by ribar on Пет Јан 15 2016, 22:21

king напиша:
VOL напиша:
ribar напиша:

те интересират колку сум успеал во животот ...преставник сум за фармерките -Limited Edition(знам дека не си видел вакви фармерки а и не си чул за такви модели) работам со памук од Зимбаве,а jeansot  го ткаат  во Јапонија само таму ги имаат тие машини ...ако ме разбра ок,ако не повеќе кога ќе ја јадеш јагулата.
buahahahahaa..
 pa toa sekoj vtor tezgadzija u Sutka go ima,
klenov sitkal farmerici na kartonska kutija Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Прв пословен партнер му е Амди Бајрам .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
друже KING  ми изгледаш ко класичен инџиковски вошкар со кал  по кондури.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Пет Јан 15 2016, 22:50

ribar напиша:
друже KING  ми изгледаш ко класичен инџиковски вошкар со кал  по кондури.
a be klen,
nema vise  bal vampira u mrtovecnica pa onamu ko tmoro ovde ko  klen si baras dildo da se nasadis?
so se r'ckas  be sedi si madro i nikoj ne te zakaca ovde, temata si ima concept, a ti bre, si dosaden vekje preminuvas u kategorija - za zalenje.

traj si praj si so um, ebate beljata, so gjaol te nagazil ..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Пет Јан 15 2016, 23:01

ribar напиша:
king напиша:
VOL напиша:
ribar напиша:

те интересират колку сум успеал во животот ...преставник сум за фармерките -Limited Edition(знам дека не си видел вакви фармерки а и не си чул за такви модели) работам со памук од Зимбаве,а jeansot  го ткаат  во Јапонија само таму ги имаат тие машини ...ако ме разбра ок,ако не повеќе кога ќе ја јадеш јагулата.
buahahahahaa..
 pa toa sekoj vtor tezgadzija u Sutka go ima,
klenov sitkal farmerici na kartonska kutija Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Прв пословен партнер му е Амди Бајрам .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
друже KING  ми изгледаш ко класичен инџиковски вошкар со кал  по кондури.
А шо им фали на тие од Инџиково ...

... или и тие не ви чинат ко гласачи?

... абе ако единица мерка за елита и памет ви е зајкото .... викајте го господ на помош ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by king on Саб Јан 16 2016, 13:42

Феномен сме ...
... имаме влада со легални министри и двајца натурени технички министри кои патем освен што роварат  и работат против државните интереси на државата која ги плаќа ништо друго не сработиле ...
..а по се и немаат намера ...

... сега кога со пржино е готово ... некој треба да им ја на техничките покаже вратата за излез ...

..исто важи и за специјалката ... ако беше за сеир и смеење ... доста и беше ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by Spray on Саб Јан 16 2016, 14:27

Специјалниот обвинител Катица Јанева не треба да се гледа како партиски избор,туку како партиски договор. Техничката влада е една работа а СО е сосема друга .
avatar
Spray

Posts : 121
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 14:41

Spray напиша:Специјалниот обвинител  Катица Јанева не треба да се гледа како партиски избор,туку како партиски договор. Техничката влада е една работа а СО е сосема друга .
Се согласувам целосно.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Саб Јан 16 2016, 16:18

..договор кој е диктиран од СТРАНИ ТЕЛА и у нивна куќа у Пржино, не е договор....
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 17:16

Во случајов имаме допрен глас за криминал на највисоко ниво и не знам шо и да е мора да се дојди до крај на таја работа.

Криминалот во прашање е од најгнасниот вид инаку и против државните, националните интереси. Барем според мене.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Саб Јан 16 2016, 17:35

da, ama razmisli deka krugot e  ne e zatvoren: kriminalot treba da se dokaze, a ne e dokazan...
a nisto ne se pravi za da se dokaze, treba dokazi a ne cipki crni...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 17:39

Ништо од спомнатото не ми е спорно мене ич.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Саб Јан 16 2016, 17:48

чучулига напиша:Во случајов имаме допрен глас за криминал на највисоко ниво и не знам шо и да е мора да се дојди до крај на таја работа.

Криминалот во прашање е од најгнасниот вид инаку и против државните, националните интереси. Барем според мене.
..има допрено глас..,што е најинтересно ..допирањето , активираше гласни жици кои почнаа да верглаат: криминалец, диктатор , лопов.
Работи за кои во некој друг свет , кој стално се цитира , добар адвокат би го ољупил ко банана цитирачот. А тој овде уште вреска: нема слобода на говор..
Е..ако зад гласот дојде и факт тогаш ќе праиме муабет, но оној покојниот новинар еднаш не само глас, туку и мафташе со документи дека еден друг премиер имал азно неброено во Швица...Па едвај спаси дупе од ќорка , но го олеснија за многу пари како злонамерен лајатор...
Да заклучиме...што би рекла една продадена душа: свирање курцу...залазечем сунцу..
А и тебе те гледам , у стаклена топка ли виде дека :криминалот во прашање е од најгнасниот вид инаку и против државните, националните интереси...
Барем според тебе и оној Џес Л. Бејли со ЕУ свита...така ли се викаше губернаторот?? Или и тој сепак нема храброст сам гласно да  побутне таков глас ???
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 17:56

concrete напиша:..има допрено глас..,што е најинтересно ..допирањето , активираше гласни жици кои почнаа да верглаат: криминалец, диктатор , лопов.
Ааааа,

па чекај малку... ако ти тогаш прв пат си чул, не значи дека ништо не се случвало, зборало, слушало, гледало.... или?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by defo on Саб Јан 16 2016, 18:00

СДСМ не оди на избори  ете....и паметно...ако пропадне треба до крај да пропадне договорот треба да ги остави да овопат 123 пратеници и да ја доуништат Македонија, како и што планираат

defo

Posts : 63
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Саб Јан 16 2016, 18:04

defo напиша:СДСМ не оди на избори  ете....и паметно...ако пропадне треба до крај да пропадне договорот треба да ги остави да овопат 123 пратеници и да ја доуништат Македонија, како и што планираат
a tie 123 koj gi bira be , strucnjak?UCK?Karakachanov?CIA?Puti?Kim Il?Seselj?

makedonskiot narod gi bira , ama tebe mozda zatoa i ti e maka..
mozebi sakas nekoj od nabroenive da ti gi izbere, a?

eh more,disete i kaj so nemate dzifani...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by defo on Саб Јан 16 2016, 18:07

VOL напиша:
defo напиша:СДСМ не оди на избори  ете....и паметно...ако пропадне треба до крај да пропадне договорот треба да ги остави да овопат 123 пратеници и да ја доуништат Македонија, како и што планираат
a tie 123 koj gi bira be , strucnjak?UCK?Karakachanov?CIA?Puti?Kim Il?Seselj?

makedonskiot narod gi bira , ama tebe mozda zatoa i ti e maka..
mozebi sakas nekoj od nabroenive da ti gi izbere, a?

eh more,disete i kaj so nemate dzifani...
Кои ги бира???
-„човечињата“ од Пустец
-„циганите“ влечени за уши
-државната администрација
-по некоја изгубена душа

defo

Posts : 63
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Саб Јан 16 2016, 18:09

чучулига напиша:
concrete напиша:..има допрено глас..,што е најинтересно ..допирањето , активираше гласни жици кои почнаа да верглаат: криминалец, диктатор , лопов.
Ааааа,

па чекај малку... ако ти тогаш прв пат си чул, не значи дека ништо не се случвало, зборало, слушало, гледало.... или?
..ти ко Диоген имаше фењер, или само слушаше ехо на шепот во далечината???
..инаку за разлика од некои јас сметам дека вистината секогаш излегува на видело , а казната секогаш го стигнува кривецот. Дури и кога не изгледа така...
Не сум од оние кои тврдат дека Република Македонија е мивка во која институциите се жива превара само затоа што вмро е на власт...и потребно е една случајна, очигледно не многу интелигентна личност извлечена од американскиот мерлин од шапка....желна за пет минути слава за да го среди , еве на пример Обвинителството.
Можеме да дискутираме дека Обвинителот моментален не е како треба, но ништо не е вечно..и тој има рок на употреба и јасна процедура како се бира и назначува. И не е можно да трае вечно...
Следниот ќе биде сигурно почесен, па ќе ги извлече работите , кои еве ти тврдиш дека се кријат.
Но тоа никому не му дава право на преседани во тој правец , кои го рушат Уставниот Поредок на РМ. Или и ти мислиш...кгјупем  ..... илити кој го ебе уставниот поредок на Македонија????
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by чучулига on Саб Јан 16 2016, 18:12

Конкретен, колку закони се сменија во Парламентот, ни јавни дебати ни ништо, ни јас (а сум брза, внимателна и многу ми значи и го ценам правото) појма немам шо е и како е тековно во македонската легислатива.


Последната промена е направена од чучулига на Саб Јан 16 2016, 18:15. Мислењето е променето 1 пати

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Саб Јан 16 2016, 18:13

defo напиша:
VOL напиша:
defo напиша:СДСМ не оди на избори  ете....и паметно...ако пропадне треба до крај да пропадне договорот треба да ги остави да овопат 123 пратеници и да ја доуништат Македонија, како и што планираат
a tie 123 koj gi bira be , strucnjak?UCK?Karakachanov?CIA?Puti?Kim Il?Seselj?

makedonskiot narod gi bira , ama tebe mozda zatoa i ti e maka..
mozebi sakas nekoj od nabroenive da ti gi izbere, a?

eh more,disete i kaj so nemate dzifani...
Кои ги бира???
-„човечињата“ од Пустец
-„циганите“ влечени за уши
-државната администрација
-по некоја изгубена душа

dzabe ti e bre, so da ti kazam.
na krugot agli baras..
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Саб Јан 16 2016, 18:15

defo напиша:
VOL напиша:
defo напиша:СДСМ не оди на избори  ете....и паметно...ако пропадне треба до крај да пропадне договорот треба да ги остави да овопат 123 пратеници и да ја доуништат Македонија, како и што планираат
a tie 123 koj gi bira be , strucnjak?UCK?Karakachanov?CIA?Puti?Kim Il?Seselj?

makedonskiot narod gi bira , ama tebe mozda zatoa i ti e maka..
mozebi sakas nekoj od nabroenive da ti gi izbere, a?

eh more,disete i kaj so nemate dzifani...
Кои ги бира???
-„човечињата“ од Пустец
-„циганите“ влечени за уши
-државната администрација
-по некоја изгубена душа
ух јеботе благи бог дефо, кој тоа ја ебел Македонија , никад не би помислил..:„човечињата“ од Пустец
„цигани“ влечени за уши, државната администрација, неколку изгубени души.Е па...ако е така, нека ви биде на чест  и треба да ја сјебат.... Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Саб Јан 16 2016, 18:22

чучулига напиша:Конкретен, колку закони се сменија во Парламентот, ни јавни дебати ни ништо, ни јас (а сум брза, внимателна и многу ми значи и го ценам правото) појма немам шо е и како е тековно во македонската легислатива.
кои закони чучулига???  за сексуалниот живот на бувите или видео камери у колите????   .....ти спомнуваш КРИМИНАЛ, ВЕЛЕИЗДАЈА и ДИКТАТУРА.
За јавни дебати јави се таму каде ги има и кажи што имаш. Ако мислиш донесени БЕЗ СДСМ.., тогаш оди и прашај ги нив , зошто се кандидирале, си им го дала гласот , а тие се играат дрдупка со тој глас , земаат плата, клатат врата и не те застапуваат како што ти ветиле.  Тужи ги , а не овде да бараш кривци каде ги нема.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Техничка влада

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 22 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот