Вести од светот

Страна 6 of 30 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Next

Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Пон Дек 01 2014, 23:08

Што правиме сега Хан Ацо?

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо on Пон Дек 01 2014, 23:11

кнез напиша:Што правиме сега Хан Ацо?
Што да правиме,ова е убава вест за Бугария Very Happy
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Пон Дек 01 2014, 23:53

хан Ацо напиша:
Што да правиме,ова е убава вест за Бугария Very Happy
Сигурен си?

Да не ќе отпосле да плаќате .. и тоа со камати ... памти русот ....

...јбг ... историјата ништо не ве научила ....
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Вто Дек 02 2014, 00:07

хан Ацо напиша:
кнез напиша:Што правиме сега Хан Ацо?
Што да правиме,ова е убава вест за Бугария Very Happy
Ако ти велиш така. Very Happy

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо on Вто Дек 02 2014, 07:12

king напиша:
хан Ацо напиша:
Што да правиме,ова е убава вест за Бугария Very Happy
Сигурен си?

Да не ќе отпосле да плаќате .. и тоа со камати ... памти русот ....

...јбг ... историјата ништо не ве научила ....
Вас ве научи?
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Вто Дек 02 2014, 07:37

Хан Ацо од тоа не се бега.
Затоа сте вие Бугари ние Македонци а Турците  биле Турци низ историјата.
Да не  ни биде после Цацко виновен.
Туку сега Потоков ќе оди преку Грција што значи поблиску до нас а можеби и преку нас па за Србија и нагоре.
Тоа ми се допаѓа.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо on Вто Дек 02 2014, 08:05

Нема шанси Южен тек да премине низ Грция.Ова е голем пораз за Путлер,сега он и Падишахот ако сакат можат да продават гас на ИСИЛ,на друг не можат Laughing
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by YAS on Вто Дек 02 2014, 09:42

хан Ацо напиша:Нема шанси Южен тек да премине низ Грция.Ова е голем пораз за Путлер,сега он и Падишахот ако сакат можат да продават гас на ИСИЛ,на друг не можат Laughing
Сигурен си дека нема шанси  гасоводот да минува низ Грција.Имаш некој аргумент?Или си пишуваш желби?

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Вто Дек 02 2014, 09:59

хан Ацо напиша:Нема шанси Южен тек да премине низ Грция.Ова е голем пораз за Путлер,сега он и Падишахот ако сакат можат да продават гас на ИСИЛ,на друг не можат Laughing
Пораз на Путин?
Путин со Ердоган заврши работа,а пред тоа со Кинезите ја реши работата за продажба на гасот.
Бугарите и бугарскиот врв кој се разбира работи за американските интереси кои се спротивни од бугарскиот(тоа се вика на македонски предавници),ја завршија исто така својата работа.
Само бугарскиот народ и бугарската држава останаа со прстот во уста.
Затоа сте  вие Бугарија,со своите бугарски работи и два милиони помалку жители (на моја огромна жал).
Ама важно на Путлер го зезнавте иако вас со гол газ низ жилет ве натераа да се спуштате.

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Вто Дек 02 2014, 11:07

кнез напиша:
хан Ацо напиша:Нема шанси Южен тек да премине низ Грция.Ова е голем пораз за Путлер,сега он и Падишахот ако сакат можат да продават гас на ИСИЛ,на друг не можат Laughing
Пораз на Путин?
Путин со Ердоган заврши работа,а пред тоа со Кинезите ја реши работата за продажба на гасот.
Бугарите и бугарскиот врв кој се разбира работи за американските интереси кои се спротивни од бугарскиот(тоа се вика на македонски предавници),ја завршија исто така својата работа.
Само бугарскиот народ и бугарската држава останаа со прстот во уста.
Затоа сте  вие Бугарија,со своите бугарски работи и два милиони помалку жители (на моја огромна жал).
Ама важно на Путлер го зезнавте иако вас со гол газ низ жилет ве натераа да се спуштате.
Ај па и ти .... навикнати  се си тие на тоа ...
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо on Вто Дек 02 2014, 11:21

Ова е вистината,се друго е Путлерова и комуньарска пропаганда:

In Diplomatic Defeat, Putin Diverts Pipeline to Turkey


http://www.nytimes.com/2014/12/02/world/europe/russian-gas-pipeline-turkey-south-stream.html?hp&action=click&pgtype=Homepage&module=first-column-region&region=top-news&WT.nav=top-news&_r=0
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Вто Дек 02 2014, 13:11

Хан Ацо,линков е навистина весник што ја говори вистината и само вистинита и особено сум сигурен дека ги застапува бугарските интереси во конкретниов случај. Laughing

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Вто Дек 02 2014, 18:09

dovolno e da se kaze deka Putin samo sto ja zavrti glavata na strana, celokupnata bugarostanska avijacija moze da polni otpadi I muzei zatoa sto "nyama" remont za Mig-29 ( cvrc!) "nyama" remont za SU-25, "nyama" za Mi-24, I ostali... njama za Antonovite.. Iljusini  .. ke letkaat papirni avioncinja dodeka soberat pari za 4-5 falkoni, so prosecna starost od 30 godinki , od "prv gazda" Laughing .
 a toa sto ke im snema I oklopna tehnika,e druga prikazna.


samo za opremuvanje na ovaa zalna "armija " potrebni se milijardi a takvi ovaa zalna "drzava" nema.
Gas? ke ima , kako ne. ama po NATO standard, i nato ceni Twisted Evil

Posto, ke se prilagoduvale za NATO standardi, pa ke kupuvale zapadno naoruzanje, pa, pa..

imaat povekje problem odkolku sto mozat da nabrojat zatoa I prestanale da brojat: Celata mornarica , avijacija ( osven L-39 koj bese cehoslovacki) oklopna tehnika, PVO I vooruzuvanje bese rusko(sovetsko) a kako nato clenka, plus, i kako ruski dusmani, sega mozat da se vrtat vo krug edno 20 godini minimum ,  so americki hameri ( namesto punokrvni transporteri za koi nemaat pari  ni za rez. gumi) ponekoj MRAP ( namesto full size tenkovi..) i edrilici em dronovi ( namesto solidna avio flota koja im ja ostavija sovetite..).

i ovie ke mu r'zele na Putin ( Putler bese go narekuvavte?) .. Smile . Bozee..
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Чет Дек 04 2014, 16:13

http://www.mk.ru/politics/2014/12/04...kim-gazom.html
Мек Кејн ја пофали Бугарија и се пофали самиот како извршиле притисок за Јужниот поток да не  се постави.
Кава независна политика има Бугарија,алал да и е.
Особено со овој премиер. Laughing Laughing

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо on Чет Дек 04 2014, 17:39

Е,не сме толку независни колку што е Србия и премиерот Дачич Smile
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Чет Дек 04 2014, 17:56

Inaku, za ostanatite od publika forumasi koi drzat do sebe I ne sakaat da se blamiraat so raznorazni gluposti isstreseni kolki da se napise nesto.., samo da dodadam deka Ivica DACIC ne e nikakov premier na Srbija... Wink

premier e Aleksandar Vucic
ali toa, za poseriozni muabeti i poseriozni muabetdzii a ne tralalajki za tresenje zeleni kaj se stigne..
avatar
VOL

Posts : 15425
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Сре Дек 10 2014, 11:05

И така, цел свет знаеше, сите знаевме, ама сега е официјално.

http://www.nytimes.com/interactive/2014/12/09/world/cia-torture-report-document.html?_r=0

Извештајот за мачење на ЦИА.

И шо? Ќе има промена некаква? Ќе одговара некој?

Ебате чоештвото.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by Centarec on Сре Дек 10 2014, 19:09

кој да одговара кога и америте имаат двопартиски систем како нашиот односно една фирма две партии. 

систем кој захтева даноци кои се користат за све освен за граѓански интереси. пошто нели конкрит така велелепно кажа дека без администрација мочај и се на таа држава. ете им го сеа на сите што сакаат комуњарски начин на живот односно кај што мора државата треба по дефиницја да се грижи за мене.

ќе се сменат полека полека сите работи ајде само за арно нека е.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Сре Дек 10 2014, 19:41

Centarec напиша:кој да одговара кога и америте имаат двопартиски систем како нашиот односно една фирма две партии. 

систем кој захтева даноци кои се користат за све освен за граѓански интереси. пошто нели конкрит така велелепно кажа дека без администрација мочај и се на таа држава. ете им го сеа на сите што сакаат комуњарски начин на живот односно кај што мора државата треба по дефиницја да се грижи за мене.

ќе се сменат полека полека сите работи ајде само за арно нека е.
...дефинирај го : АРНО-то.. Wink
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by Centarec on Сре Дек 10 2014, 19:43

гледај на тоа како на едно екстерно тестирање Smile)кој го бива а кој не, општо за животот Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Сре Дек 10 2014, 19:59

Centarec напиша:гледај на тоа како на едно екстерно тестирање Smile)кој го бива а кој не, општо за животот Smile
...а бе мене не ме тангира, јас си имам фаустовски договор, дефинирај тоа због дечурлија да не се злопатат цел живот трчајќи по виножитото... Wink
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by Centarec on Сре Дек 10 2014, 20:01

барај го гете да ти го препее договорот со еден анекс идат бурни времиња Smile

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Сре Дек 10 2014, 23:15

Полска си пријави кај нив таен затвор.

Ми текна на случајот ал масри... јанѕа ме јади нешто.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Саб Дек 13 2014, 14:50

Откако на секој американец му всадија страв во коски ...


Конгресот на САД го одобри воениот буџет за 2015 година. Војската следната година на располагање ќе има 577 милијарди долари.

http://www.makdenes.org/archive/news/20141213/428/428.html?id=26741901

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Саб Дек 13 2014, 14:53

А му забранија да ранат бездомни луѓе бе.

Има голем број ветерани кои се или за скоро ќе бидат бездомници.
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 30 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот