Вести од светот

Страна 5 of 30 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Next

Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Сре Ное 19 2014, 19:43

хан Ацо напиша:И истиот овой, со потекло од Македония се осекьа како Бугарин Smile
...не би рекол, такви како тебе темелно обработени...се реткост ...кои и пијани тврдат дека се бугари... повеќето веќе на третата чашка признаваат  се.., дури до предокот од 2 век пред Христ.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо on Сре Ное 19 2014, 19:51

Е айде сега,сеедно слушам Ниче Димовски Very Happy
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Сре Ное 19 2014, 19:57

хан Ацо напиша:Е айде сега,сеедно слушам Ниче Димовски Very Happy
хммм...  до толку ти е дострелот???..., а бе ти да не си некоја  сдсм-овца залутана отаде Пирин???
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо on Сре Ное 19 2014, 20:11

Никако,яс сум ултра десничар,речиси фашист Very Happy
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Сре Ное 19 2014, 22:43

Кај нас град, дождови и грмотевици ... а од другата страна на Атлантикот


Луѓето постојано објавуваат фотографии од ледената катаклизма што ги зафати САД

http://republika.mk/?p=347248
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Сре Ное 19 2014, 23:00

Што е ова над Русија

avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Сре Ное 19 2014, 23:06

метеор во низок лет.... Smile
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Саб Ное 22 2014, 12:01

Видиш као фино денешниве нацистички ѓубриња ги бранат претходните нивни монструми и крвопии.
США, Канада и Украина в ООН проголосовали против резолюции о борьбе с героизацией нацизма

кнез

Posts : 671
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Пон Ное 24 2014, 17:10

БРЕЈКИНГ ЊУЗ

Секретатрот за одбрана на САД дава отказ.

Свтрете, ако сакате на некои од сервисите за вести (јас гледам ЦНБЦ) се очекува Обама да се обрати.

http://www.reuters.com/article/2014/11/24/us-usa-military-hagel-idUSKCN0J81AK20141124

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by OSA on Пон Ное 24 2014, 17:20

чучулига напиша:БРЕЈКИНГ ЊУЗ

Секретатрот за одбрана на САД дава отказ.

Свтрете, ако сакате на некои од сервисите за вести (јас гледам ЦНБЦ) се очекува Обама да се обрати.

http://www.reuters.com/article/2014/11/24/us-usa-military-hagel-idUSKCN0J81AK20141124
dobar den chuchuliga ...se izvinuvam ,verojatno ne e ni mesto ni vreme ,ti go chekash obama ,a jas te remetam ,no shto da pravam ,moram ...eve javno da te pokanam vo" virtuelnata meana "poshto te baraat gostite ,me puknaa prashuvajki dali sum te pokanila i.t.n.mi posochija si imala nekoi dobri recepti ,te pamtat od vodenica ,pa ajde dojdi da gi spodelime ,da zgotvime i da uzivame ...te chekame
avatar
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Пон Ное 24 2014, 17:22

чучулига напиша:БРЕЈКИНГ ЊУЗ

Секретатрот за одбрана на САД дава отказ.

Свтрете, ако сакате на некои од сервисите за вести (јас гледам ЦНБЦ) се очекува Обама да се обрати.

http://www.reuters.com/article/2014/11/24/us-usa-military-hagel-idUSKCN0J81AK20141124
пааа вицот почиња со :   ќе има војна или ќе нема војна, ако нема добро е , но ако има сепак има два излеза...... Very Happy
Имаш ли ти дома пилули со јод  за радијација, нас овде ќе не спржат од одма , ама ти си подалечку и повисоко...
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Пон Ное 24 2014, 17:28

@osa

Фала Оса.

@concrete

шо мислиш, кога ќе научиме шо бидна чунки ни Обама ни Чак не кажаја нешто.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Пон Ное 24 2014, 17:37

чучулига напиша:@osa

Фала Оса.

@concrete

шо мислиш, кога ќе научиме шо бидна чунки ни Обама ни Чак не кажаја нешто.
паа до сега ништо , а ако бидне ќе биде апансас и никогаш нема да научиме што биднало. Можеби некои мајмуни после нас.., кој да ти знае Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6722
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by Centarec on Пон Ное 24 2014, 18:24

не дал отказ му дале отказ. чисто fyi

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Пон Ное 24 2014, 18:30

Е сега, неофицијално, бил pushed off, знам.

Гледам Русите шпекулират дека то е заради крахот на демократите на последниве избори ама не ги разбирам чунки Хејгел е републиканец. Освен ако Обама не увидел можност за поголемо влијание на републиканците во белата куќа преку Хејгел па така да се обидел да решава.

Интерестинг ептен.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by Centarec on Вто Ное 25 2014, 09:13

http://edition.cnn.com/2014/11/24/justice/ferguson-grand-jury/index.html?hpt=hp_t1

куче е куче, било каде во светот. кај нас ваква пресуда ќе пројде и прошла без никаква реакција од поголемото овчарско население.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Нед Ное 30 2014, 22:50

Кхм, кхм...

http://www.kurir.rs/planeta/foto-u-najavi-kraj-raskola-papa-franja-pozvao-na-jedinstvo-katolicke-i-pravoslavne-crkve-clanak-1626000

а како ќе одат празниците? Ќе се "гласа" по пример компромис?

Валентин или Трифун?

А оние шо постеле по "стара пресметка" низа години? То ќе се важи ретроградно?

Папата сеуште ќе биди безгрешен и католичките попој ќе можи да се женат или правосланите нема да можи да се женат?

Аwwwwwwwwwww!!!

Rolling Eyes
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Нед Ное 30 2014, 23:21

Католиците сакаат да турат капа над православците ....
.. не знам зошто не побарал и обединување со другите христијански цркви ....

.... Ватикан не е за верување ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Нед Ное 30 2014, 23:24

Ај малку поинаку да мислиме, мож па таму е одговорот....

која е најголема православна земја?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Нед Ное 30 2014, 23:30

чучулига напиша:Ај малку поинаку да мислиме, мож па таму е одговорот....

која е најголема православна земја?
Нема православни, католички ..вакви такви земји ...
... има земји со најголем број вакви-такви верници ...

... а има верници и верници ...

... стварни верници ..тие се малку ... и декларативни верници, колку да се рече дека се верници,  поголемиот дел се баш таквите ...
.. а ако на тие последните се додадат и атеистите ...  тогаш излегува дека „неверниците“ сегдека преовладуваат ...
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Нед Ное 30 2014, 23:33

Се согласувам, додуше заборај, гностици, агностици... ама начелно така е.

До кај стигнавме?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо on Пон Дек 01 2014, 17:16

king напиша:Католиците сакаат да турат капа над православците ....
.. не знам зошто не побарал и обединување со другите христијански цркви ....

.... Ватикан не е за верување ...
Ватиканот може да ни го сиса на нас,православците!!!
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Пон Дек 01 2014, 19:29

Кога малку ќе се подразмисли ...
... зборот „обединување“ слободно замени го со „асимилирање“ ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9412
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо on Пон Дек 01 2014, 20:50

Za Rusiju je Južni tok "mrtav"

Izvor: Beta, Tanjug


Ankara -- Rusija za sada ne može da nastavi realizaciju Južnog toka pošto je Bugarska blokirala gradnju podmorske deonice, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin.http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2014&mm=12&dd=01&nav_id=931214
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by хан Ацо on Пон Дек 01 2014, 21:05

avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 30 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот