Дневници за патување во странство

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by Centarec on Нед Јан 18 2015, 08:53


Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by чучулига on Нед Јан 18 2015, 09:02


Новогодишно си се опариле сами себе.

Си живеат во свој, парламентарски свет, не знат тие дека надвор, многу од народот за леб нема па не му се мислеле многу многу да си изгласат за себе некој денар плус. 

Rolling Eyes

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by Centarec on Нед Јан 18 2015, 09:16

ако така треба, држава се води.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by king on Нед Јан 18 2015, 09:21

Шо се чудиш ... за пари сите се зинати ...
...гледам и оние што бојкотираат ... не ги бојкотираат платите.

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Дневници за патување во странство

Пишување by VOL on Нед Јан 18 2015, 09:26

a be ne ke e loso da se istakne negde spisokot koj kolku primanja ima.
od bojkoteri do bojkuvani.
znam edno cudo lugje koi NE STRAJKUVAAT za svoite 11-12 000 plata od strav i taa da ne ja izgubat. a imaat mnoogu sto da kazat,

i koga bi se uspealo (ne konkretiziram, koj) da se ostvarat nekoi bojkuvani prava na odredeni bojkotteri , ovie 11-12 000 pak ke si ostanat na taa cifra, a bojkoterite bi bile pozadovolni.

imam teorija za ovaa pojava,hmm.. mnogu bilo prosto.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by concrete on Нед Јан 18 2015, 10:29

avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by чучулига on Вто Јан 27 2015, 15:58

Интересно, препорачувам да прочитате

 
ПРАТЕНИЦИ: ПОЕВТИНО ДО ДУБАИ ОТКОЛКУ ОД ОХРИД ДО СКОПЈЕ
Дубаи е дестинација, која македонските граѓани можат да ја посетат за само 140 евра и тоа со авионски превоз. Пратениците од Гевгелија, Охрид и Струга, за едно патување до Скопје наплаќаат од собранискиот буџет од шест до 8.000 денари. За неполна година, само за првите 11 месеци на 2014 година за патни трошоци на пратениците се исплатени околу 1 милион евра

целосниот текст ваму http://inbox7.mk/archives/3663

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by Centarec on Вто Јан 27 2015, 18:40

кој е тој лепотан што си наплатил 25 бона на име патни трошкови? некојси драги цуклев?

вол, за овој бе другар да давам пари да живее државата? ова мислеше тогаш кога ме праша - "а државата од што ќе живее?"

па бато ако овој крмак треба од моите пари да живее, селам ја рачунот у иностранство и патриотски ќе одјебам од овде додека сите мои сограѓани си се праат на ТОШОООО...

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 18:46

Centarec напиша:кој е тој лепотан што си наплатил 25 бона на име патни трошкови? некојси драги цуклев?

вол, за овој бе другар да давам пари да живее државата? ова мислеше тогаш кога ме праша - "а државата од што ќе живее?"

па бато ако овој крмак треба од моите пари да живее, селам ја рачунот у иностранство и патриотски ќе одјебам од овде додека сите мои сограѓани си се праат на ТОШОООО...


moze samo da se nerviras, da si pravis planovi, da si popies kafence na drzaven trosok ili od svoj dzeb.. glej od svoj dzeb da bide Laughing .. i da mu se raduvas na zivotot.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by Centarec on Вто Јан 27 2015, 18:52

пази да не се нервирам Wink ке се нервира "некој" друг кога ке му кажат на први - извини колега, ама платата ке подзакасни малце, знаеш како е...нема. Smile ај па може ке ги гласате солидарност да ви ја ветат програмата на сириза : ))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 18:55

a koj zivee denes od plata
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by Centarec on Вто Јан 27 2015, 18:57

плата, дневница, материјални трошкови, посреднички провизии...како сакаш кажи ги, сите идат од една касица прасица која е веќе ставена на диета Very Happy

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by чучулига on Вто Јан 27 2015, 19:00

Ууууу, така се вика борч по модерно?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 19:01

ima pari de. site sto zemaat plata si ja zemaat. ne im kasni, ne im se namaluva. Cool Cool
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by Centarec on Вто Јан 27 2015, 19:05

и грциве збореа вака 2006та 7ма

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 19:08

ma , koj gi trkala niv, oni e nebesen narod.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by чучулига on Вто Јан 27 2015, 19:09

VOL напиша:ma , koj gi trkala niv, oni e nebesen narod.
П за нас прајме муабет... ко ненебесен, земски народ.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 19:11

za nas?pa kazav. koj zivee od plata.
toa e bonus.site sme zadovolni, ne sme grci. sto ti fali tebe ? nisto., imas za internet- i so internet. ni sme nato ni sme eu.,a pak sekoj den ni e bajram..
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by чучулига on Вто Јан 27 2015, 19:15

VOL напиша:za nas?pa kazav. koj zivee od plata.
toa e bonus.site sme zadovolni, ne sme grci. sto ti fali tebe ? nisto., imas za internet- i so internet. ni sme nato ni sme eu.,a pak sekoj den ni e bajram..
Ама, јас не сум предмет на муабетот, башка дека сум ексцентрична и нестандардна и ко таква малку поинаква од општото.

за општото е муабетот мислам.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 19:16

чучулига напиша:
VOL напиша:za nas?pa kazav. koj zivee od plata.
toa e bonus.site sme zadovolni, ne sme grci. sto ti fali tebe ? nisto., imas za internet- i so internet. ni sme nato ni sme eu.,a pak sekoj den ni e bajram..
Ама, јас не сум предмет на муабетот, башка дека сум ексцентрична и нестандардна и ко таква малку поинаква од општото.

за општото е муабетот мислам.
pa za opstoto neka si kaze nekoj neekscentrik , so sea ti ko advokat sekade, akoga ke dojde red da se objasnuvanje -"ama ja nisam odavde" Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by чучулига on Вто Јан 27 2015, 19:20

VOL напиша:pa za opstoto neka si kaze nekoj neekscentrik , so sea ti ko advokat sekade, akoga ke dojde red da se objasnuvanje -"ama ja nisam odavde" Laughing Laughing Laughing

Е... малку сме мањак на општи овде ако не си забележал.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 19:23

ne be. ima.
ali koa ke se razvrtis so toa EKSCentarot , za odrzavanje na ekscentricnost begaat po strana da ne gi zakacis.
Laughing Laughing Laughing
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by чучулига on Вто Јан 27 2015, 19:25

Laughing Laughing Laughing

еден од нас е грешка!

Прифаќам да сум јас.

А па да ќутам ко така а?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by VOL on Вто Јан 27 2015, 19:27

jok be. vrti toa ekscentarot, da ne zastane.
inace ke prejdes u "opsti"
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by concrete on Вто Јан 27 2015, 19:38

Centarec напиша:и грциве збореа вака 2006та 7ма
Centarec што си се загрижил толку,..ако добро те разбрав  и ти продаваш и наплатуеш у бел свет?? 
Па фрли бе  нешто и овде на сиромаштија, какви бедни и неинвентивни се за да преживеат. Може у некоја иднина да родат и некој поише според твои очекувања...
Не мораш , ама баш бе да прекоруеш по 10 пута.... Wink Тебе ич не ти е гајле што те штројат надвор, туку дома секој денар го даваш ко коса да си кубеш .... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневници за патување во странство

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот