Разни известувања

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

Re: Разни известувања

Пишување by VOL on Пон Јан 25 2016, 09:11

crknala od mozocen udar
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни известувања

Пишување by чучулига on Пон Јан 25 2016, 09:13

Shocked 

доста бе море!, не се вели така!.... пу пу пу скараја да е!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни известувања

Пишување by VOL on Пон Јан 25 2016, 09:16

pa crknala be!
 ne li gleas so baranja postavila?

I se pojavil mazjak.. so vlegue u tie kriteriumi , I koga se pojavil-crknala koga go videla. ne znaese za toa?
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни известувања

Пишување by чучулига on Пон Јан 25 2016, 09:17

не.

Neutral Neutral Neutral

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни известувања

Пишување by VOL on Пон Јан 25 2016, 09:21

pa po oglasot
 Mecka -strvnica -muzjak i se pojavil na vrata, ebem ti oglas , ebemti,
grizli
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни известувања

Пишување by VOL on Пет Јан 29 2016, 00:32boki u element Smile
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни известувања

Пишување by VOL on Пет Окт 28 2016, 19:11

bitAlski seljanduri, ebati toa moronite.
edniot i brAced na cuculiga, po prezimeto.. scratch
toj desno- garant.


nebitno.
seljandurive bitAlski si mislat  kojznae sto "lovci" se ebate idiotite ckembarski, uste malce po bacila ovci da lovat I da se slikaat ili safari da pravat po zoloski gradini,,] srekja pa taa nivna naselba samonarecena konzulsko selo ... grad nema zooloska, pa nema da gi jade nekoj zver (steta).
 ee, mojata cudesna zemja Makedonija.
bitAlski safari "lovci"
more neka gi raspnat rascepateni na kolci eden den samo da im se smee narod.
Двајцата битолчани, кои се пофалија на Фејсбук дека уловиле орел кој е заштитен вид во Македонија, ќе одговараат за кривично дело мачење животни.


Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека е поднесена кривична пријава против Н.С. (40) и Г.М. (39), двајцата од Битола, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело мачење животни. Од МВР не наведуваат дали двајцата сами ја уловиле птицата, туку се наведува дека дошла во нивни раце на непознат начин

.
http://telegraf.mk/aktuelno/hronika/ns-newsarticle-kaznata-brgu-gi-stigna-krivicni-prijavi-za-bitolcanite-sto-izmacuvaa-redok-orel-foto.nspx
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни известувања

Пишување by concrete on Пет Окт 28 2016, 19:31

кои џукели ..милу им маму јебем...и зошто тие се со замаглени , демек анонимни фаци??? .......треба постери по бандери со награда од 100евра за главата на таквите вуцибатини....кои кретени јеботе бог , ако се бара шкопење на педофили ,  овие  треба да се ставаат у кафез, а клучот да се фрла у Вардар, кај што соколите и орлите... вода пијат......
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни известувања

Пишување by VOL on Пет Окт 28 2016, 19:40

zatoa nemaat aerodrom, nemaat ni avtopat, nitu zaobikolnica, nemaat ni zooloska nemaat ni bazen, nemaat ni stadion ..
a idejata da se bacaat u Vardar e super, posto nemaat ni postena reka, pa ke bide sosema korektno da se davat u Vardar- ali nekade  u visina na Gradski STADION ( pazi- stadion!), kade vprocem, I sme gi bacale po utakmica, I toa uste ne vlezeni na stadion, a utakmica zavrsena.. pricina: Golemo bilo Skopje ne mozele da se iznacudat kaj se I ne mozele da go najdat stadionot, navivale za nekoj si Pelister, po ulicki, izgubeni, dojdeni so avtobusi I koli parkirani nekade na vlezot na Skopje.. oti tolku ulici I semafori ne videle za cel zivot..
.. pa koga ke se pojavat pred komitite koi se na izleguvanje od stadion - taman stignati -se bacaat u Vardar, kako rutinska postapka so "navijaci" od nekoja si vukoseksacina tamu... pirat
( a posto zooloskata e blizu, mozdai zatoa kasnele, lepele jazici po ogradata , voshituvajki se na zirafata, soobrakjanoto magare-zebrata, medoto, ijaaa!!)
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни известувања

Пишување by чучулига on Пет Окт 28 2016, 19:52

VOL напиша:bitAlski seljanduri, ebati toa moronite.
edniot i brAced na cuculiga, po prezimeto.. scratch
toj desno- garant.


nebitno.
seljandurive bitAlski si mislat  kojznae sto "lovci" se ebate idiotite ckembarski, uste malce po bacila ovci da lovat I da se slikaat ili safari da pravat po zoloski gradini,,] srekja pa taa nivna naselba samonarecena konzulsko selo ... grad nema zooloska, pa nema da gi jade nekoj zver (steta).
 ee, mojata cudesna zemja Makedonija.
bitAlski safari "lovci"
more neka gi raspnat rascepateni na kolci eden den samo da im se smee narod.
Двајцата битолчани, кои се пофалија на Фејсбук дека уловиле орел кој е заштитен вид во Македонија, ќе одговараат за кривично дело мачење животни.


Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека е поднесена кривична пријава против Н.С. (40) и Г.М. (39), двајцата од Битола, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело мачење животни. Од МВР не наведуваат дали двајцата сами ја уловиле птицата, туку се наведува дека дошла во нивни раце на непознат начин

.
http://telegraf.mk/aktuelno/hronika/ns-newsarticle-kaznata-brgu-gi-stigna-krivicni-prijavi-za-bitolcanite-sto-izmacuvaa-redok-orel-foto.nspx
Мхм, четврти брачед ми е... од кај знаеше?

И шо бе дури по три недели од медиумското објавување реагират м?

Ииии, има нешто вакво - пријава кривична за то функционерските ловџии шо до некни по националниот парк ровареа и изнаубија животни па и на ФБ се клаваја, а?!

Види само како се можело да се реагирааааа, забаено и селективно додуша малку... туку даааа, избори се блиќат, избори се ближат... 100% си имат речено: ај малку забава за народот, да си мислат прајме нешто за нив....

Ц Ц Ц

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни известувања

Пишување by чучулига on Пет Окт 28 2016, 19:56

За ова ме интересира до кај се, има кривични пријави?

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=2119902BBDD650478C944B43F4BDD43F

и уште некој друг случај имаше пред година две...

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни известувања

Пишување by VOL on Пет Окт 28 2016, 19:58

po prezimeto, a I poznat e.

drugoto, nema veze so izbori, ednostavno, kompleks e toa...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни известувања

Пишување by чучулига on Пет Окт 28 2016, 20:04

VOL напиша:po prezimeto, a I poznat e.

drugoto, nema veze so izbori, ednostavno, kompleks e toa...
ме изнасмеа со ова, Господ здравје да ти дај!

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни известувања

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот