ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни известувања

+4
Admin
OSA
concrete
king
8 posters

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Разни известувања Empty Разни известувања

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 22:31

Темата

На кого му е жал за воденица

е преместена во SAFE HOUSE подфорум

https://veternica.macedonianforum.net/t145-topic
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by Kezhman velichanstveni Нед Дек 28 2014, 23:00

Na prvata krivina "prdnavte u tikva".concrete imash neshto da kazhesh ?? Shto e sledno,kontraforumdzii ??
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 23:13

Не, јас ќе ти кажам ....

... темата нит ти е избришана нит ти е заклучена ....
... во неа може секој да пишува колку му душа сака...

... а тоа каде ќе биде сместена, остави на нас ...
... а таму ... по тоа што ти е жал ... пост како погорниот и последниот ти во дотичната тема не си ни смеел да помислиш да напишеш ...

... за крај да резимираме ...

СТАРТ МАГАЗИН сега засега е за се што не е политика ...
... а пишување за други форуми (ретко каде е тоа и дозволено) во SAFE HOUSE ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by Kezhman velichanstveni Нед Дек 28 2014, 23:16

... "а тоа каде ќе биде сместена, остави на нас "... ova ti go napisha bez sram.....???
...pa tokmu ti beshe najglasen protiv vakvo neshto na "Vodenica"...ili mal beshe pa si zaboravil...
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 23:22

Kezhman velichanstveni напиша:... "а тоа каде ќе биде сместена, остави на нас "... ova ti go napisha bez sram.....???
...pa tokmu ti beshe najglasen protiv vakvo neshto na "Vodenica"...ili mal beshe pa si zaboravil...
Да без срам ...
... форумот е поделен тематски на подфоруми ....
сега засега малку на број ..
...јес да нема офтопик се е онтопик ... ама бар темите треба да се во соодветниот подфорум ...

... а теми за други Форуми ... само во SAFE HOUSE ...  без никакво ограничување во пишувањето на постовите ....

МНОГУ ЛИ Е?
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by Kezhman velichanstveni Нед Дек 28 2014, 23:25

Mnogu e ! Pod itno na centriranje , dodeka ima vreme !
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 23:40

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by Kezhman velichanstveni Нед Дек 28 2014, 23:48

Osvetata e jadenje koe se servira ladno !!
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by concrete Пон Дек 29 2014, 00:02

Kezhman velichanstveni напиша:Osvetata e jadenje koe se servira ladno !!
...кога дојде , кога сите фино те поздравивме , кога осети потреба да СЕ СВЕТИШ...ладно??? 
Јеботе благи бог , стварно си брз... santa
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by king Нед Јан 04 2015, 10:25

Издвоени се неколку поста од ВИРТУЕЛНАТА МЕАНА и отворена е нова тема

https://veternica.macedonianforum.net/t151-topic
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Нед Јан 04 2015, 11:21

king напиша:Издвоени се неколку поста од ВИРТУЕЛНАТА МЕАНА и отворена е нова тема

https://veternica.macedonianforum.net/t151-topic
ne deka neshto ke smenam ,no ednostavno sakav da ti pisham ,po neznam koj pat ,navistina jas sum mnogu "glupa " za IT tehnologijava i nejziniot nachin na funkcioniranje ,no edna rabota mnogu me machi ,koja e celta na ovoj forum ,ako ne e samo "kulturna "druzba ,razmenuvanje na mislenja ,smea shala i dr.
pa zatoa ke te prasham ,zoshto gi dvoite (ti i sopstvenikot ) chlenovite  na forumot ,a vprochem moze da se izbroime  shto bi rekol concrete na edna raka ,zoshto ednite gi omalovazuvate ,a na drugite im dozvoluvate se i seshto  .eve i konkretno prashanje do tebe moderatore King ,zoshto VAKA ne postapi so gnasotiite od meanata ,zoshto ne gi IZDVOI samo onie odvratni postovi ,i temata da si ostaneshe ,zoshto me ubeduvashe  togash deka NEMOZE ,a eve sega bez nikoj da ti pobara (barem ne vidov javno pishano baranje na forumov ) si gi izdvoil postovite za skijanjeto ,shto spored tebe mislish deka vo MEANA nemoze da se muabeti i za skijanje ,tuku samo za "odvratni ) neshta ...
se nadevam nema da ti bide teshko da mi odgovorish ,minatiot pat koga ti pishav nedobiv odgovor ,tuku neshto onaka zavrteno i prevrteno a te prashav "zoshto koga ke se registrirame ni VELITE dobredojde za posle nekolku dena da ostavite nekoj da lechi sopstveni frustracii vrz nas chlenovite ,mislam podobro e da ne ni kazete dobredojde i da si ostanete samo vie nekolku da si muabetite ko izminatata cela godina .
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 11:25

zatoa sto samo sto ke me snema mene ( a ti dobro znaes deka jas sum samo slucajno ovde)
 ke ja navodenite veternica za da vi zalici na vodenica( pa ti seuste si mislis deka si na vodenica i pravopisni greski vodenicaris namesto veternicaris Laughing ).


ne tuku pisuvaj "zavitkano" za mene, okolu mene, i slicni celofani, ti voopsto ne si svatila deka ova e zabaven del, virtuelen, a ne realen, pa "primas k srcu" se sto ke ti se napise, duri ne mora ni tebe da ti se napise dovolno e da se prepoznaes vo tekstot..


i mene me delat mnozat, mi se "pustaat drugarite " tvoi , duri i najbliskite rodnini, da me mantrale i brkale so cad i ogan, vo vodenicarski stil i coporativno

pa nit sum se zalel, vaka ko tebe nit mi smeta. sega, povlasteniot status koga ke se ekvilizira, zapocnuva kvicenje?

super si ti , samo olabavi se od balastot, nikoj nisto loso ne ti misli, a soznanieto deka sum neverojaten,  neka ne e plasi, ja sum ti drugarce, .. Cool Laughing


Последната промена е направена од VOL на Нед Јан 04 2015, 11:47. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 11:29

vidi ova:
Разни известувања A1221257618_2
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by concrete Нед Јан 04 2015, 11:39

VOL напиша:vidi ova:
Разни известувања A1221257618_2
чек, чек..по вакви 70 комада , па уште и девици добијаат оние шипатарес од овде кои одаат да џихдираат???? Shocked
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Нед Јан 04 2015, 11:40

prashanjeto beshe do moderatorot i sopstvenikot ..
......da se prepoznaesh vo tekstot ......
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 11:41

sedumdeset I dve..
ama ne vakvi, ovie se liberalizirani, za nas se Laughing ..
oni vakvi dobivaat
Разни известувања 2Q==
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 11:43

OSA напиша:prashanjeto beshe do moderatorot i sopstvenikot ..
......da se prepoznaesh vo tekstot ......

ja samo ti gi kratam makite I ti kazuvam, ne ti odgovaram na prasanjata.
I ne ti pisuvam da se prepoznaes ti vo teksot, ne znam sega , mozda ne svakjas, mozda nemas kapaciteti, pa ne ti vitkam celofani I ti kazuvam direktno tebe.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by king Нед Јан 04 2015, 11:49

OSA напиша:
king напиша:Издвоени се неколку поста од ВИРТУЕЛНАТА МЕАНА и отворена е нова тема

https://veternica.macedonianforum.net/t151-topic
ne deka neshto ke smenam ,no ednostavno sakav da ti pisham ,po neznam koj pat ,navistina jas sum mnogu "glupa " za IT tehnologijava i nejziniot nachin na funkcioniranje ,no edna rabota mnogu me machi ,koja e celta na ovoj forum ,ako ne e samo "kulturna "druzba ,razmenuvanje na mislenja ,smea shala i dr.
pa zatoa ke te prasham ,zoshto gi dvoite (ti i sopstvenikot ) chlenovite  na forumot ,a vprochem moze da se izbroime  shto bi rekol concrete na edna raka ,zoshto ednite gi omalovazuvate ,a na drugite im dozvoluvate se i seshto  .eve i konkretno prashanje do tebe moderatore King ,zoshto VAKA ne postapi so gnasotiite od meanata ,zoshto ne gi IZDVOI samo onie odvratni postovi ,i temata da si ostaneshe ,zoshto me ubeduvashe  togash deka NEMOZE ,a eve sega bez nikoj da ti pobara (barem ne vidov javno pishano baranje na forumov ) si gi izdvoil postovite za skijanjeto ,shto spored tebe mislish deka vo MEANA nemoze da se muabeti i za skijanje ,tuku samo za "odvratni ) neshta ...
se nadevam nema da ti bide teshko da mi odgovorish ,minatiot pat koga ti pishav nedobiv odgovor ,tuku neshto onaka zavrteno i prevrteno a te prashav "zoshto koga ke se registrirame ni VELITE dobredojde za posle nekolku dena da ostavite nekoj da lechi sopstveni frustracii vrz nas chlenovite ,mislam podobro e da ne ni kazete dobredojde i da si ostanete samo vie nekolku da si muabetite ko izminatata cela godina .
Многу неубав муабет правиш....

..... го прочитав и погорниот пост на VOL-от ....тој подолгиот ..
... и солидно ти одговорил наместо мене ...
..ова е виртуелен свет ... не земајте се лично ..
... овде ... на пример ... горе во политика  со YAS  или било кој друг, ако треба и за „гуша ќе се фатам“ а овде во делот за зезање ама баш ништо нема да му земам за зло ...
исто и обратно ..ако таму се слагам со некој не значи дека ако ми се намести на волеј дека нема да шутирам ... исто и за мене важи .. никој не ми е крив ако сам се поднаместам ...

... друго ..никој не е совршен ...
... а ти глатко не одби кога ти беше понудено да помагаш во уредувањето на форумот....
... што мислиш дека е лесно да трпиш фронтални напади од сите страни ... стално на некој нешто не му е по ќеф, па бунтува ... па после бунтува тој против кого е бунтувано ..и така тоа нема крај ...

... сега еве ти уште една покана за модератор, да ги поделиме маките . ... не ја одбивај од прва ... пробај одредено време .... стално можеш да дадеш оставка ...


Последната промена е направена од king на Нед Јан 04 2015, 11:51. Мислењето е променето 2 пати.
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by concrete Нед Јан 04 2015, 11:50

OSA напиша:
king напиша:Издвоени се неколку поста од ВИРТУЕЛНАТА МЕАНА и отворена е нова тема

https://veternica.macedonianforum.net/t151-topic
ne deka neshto ke smenam ,no ednostavno sakav da ti pisham ,po neznam koj pat ,navistina jas sum mnogu "glupa " za IT tehnologijava i nejziniot nachin na funkcioniranje ,no edna rabota mnogu me machi ,koja e celta na ovoj forum ,ako ne e samo "kulturna "druzba ,razmenuvanje na mislenja ,smea shala i dr.
pa zatoa ke te prasham ,zoshto gi dvoite (ti i sopstvenikot ) chlenovite  na forumot ,a vprochem moze da se izbroime  shto bi rekol concrete na edna raka ,zoshto ednite gi omalovazuvate ,a na drugite im dozvoluvate se i seshto  .eve i konkretno prashanje do tebe moderatore King ,zoshto VAKA ne postapi so gnasotiite od meanata ,zoshto ne gi IZDVOI samo onie odvratni postovi ,i temata da si ostaneshe ,zoshto me ubeduvashe  togash deka NEMOZE ,a eve sega bez nikoj da ti pobara (barem ne vidov javno pishano baranje na forumov ) si gi izdvoil postovite za skijanjeto ,shto spored tebe mislish deka vo MEANA nemoze da se muabeti i za skijanje ,tuku samo za "odvratni ) neshta ...
se nadevam nema da ti bide teshko da mi odgovorish ,minatiot pat koga ti pishav nedobiv odgovor ,tuku neshto onaka zavrteno i prevrteno a te prashav "zoshto koga ke se registrirame ni VELITE dobredojde za posle nekolku dena da ostavite nekoj da lechi sopstveni frustracii vrz nas chlenovite ,mislam podobro e da ne ni kazete dobredojde i da si ostanete samo vie nekolku da si muabetite ko izminatata cela godina .
..OSA  не би сакал сега да влегувам во јалови дискусии околу она што го загатнуваш со твојот пост, ама можам јасно и гласно да кажам дека никој никого овде не го омаловажува ниту двои на едни и други. Како и би , кога во основа форумов постои на начелото СЛОБОДНА ЗЕМЈА.  Нормално и на исконското: не прави нешто , што не би сакал да ти прават.
Инаку претпоставувам дека скијањето Кing-от го издвоил заради посебноста на интересот и можноста да почне нова тема.., ништо друго.
Е сеа, некој има поосетлив стомак, не може да свари се што се сервира на маса, а некој па малку повеќе забегува...но мораш и ти да признаеш дека никој не бил санкциониран, ниту двоен по некоја линија, партиска посебно, ако навистина не ги поминал сите човечки граници. И мислам дека само еден го направил тоа и се применети соодцветни санкции...незнам од кои мотиви отиде до таму.., но тоа е тоа... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Нед Јан 04 2015, 12:06

king напиша:
OSA напиша:
king напиша:Издвоени се неколку поста од ВИРТУЕЛНАТА МЕАНА и отворена е нова тема

https://veternica.macedonianforum.net/t151-topic
ne deka neshto ke smenam ,no ednostavno sakav da ti pisham ,po neznam koj pat ,navistina jas sum mnogu "glupa " za IT tehnologijava i nejziniot nachin na funkcioniranje ,no edna rabota mnogu me machi ,koja e celta na ovoj forum ,ako ne e samo "kulturna "druzba ,razmenuvanje na mislenja ,smea shala i dr.
pa zatoa ke te prasham ,zoshto gi dvoite (ti i sopstvenikot ) chlenovite  na forumot ,a vprochem moze da se izbroime  shto bi rekol concrete na edna raka ,zoshto ednite gi omalovazuvate ,a na drugite im dozvoluvate se i seshto  .eve i konkretno prashanje do tebe moderatore King ,zoshto VAKA ne postapi so gnasotiite od meanata ,zoshto ne gi IZDVOI samo onie odvratni postovi ,i temata da si ostaneshe ,zoshto me ubeduvashe  togash deka NEMOZE ,a eve sega bez nikoj da ti pobara (barem ne vidov javno pishano baranje na forumov ) si gi izdvoil postovite za skijanjeto ,shto spored tebe mislish deka vo MEANA nemoze da se muabeti i za skijanje ,tuku samo za "odvratni ) neshta ...
se nadevam nema da ti bide teshko da mi odgovorish ,minatiot pat koga ti pishav nedobiv odgovor ,tuku neshto onaka zavrteno i prevrteno a te prashav "zoshto koga ke se registrirame ni VELITE dobredojde za posle nekolku dena da ostavite nekoj da lechi sopstveni frustracii vrz nas chlenovite ,mislam podobro e da ne ni kazete dobredojde i da si ostanete samo vie nekolku da si muabetite ko izminatata cela godina .
Многу неубав муабет правиш....

..... го прочитав и погорниот пост на VOL-от ....тој подолгиот ..
... и солидно ти одговорил наместо мене ...
..ова е виртуелен свет ... не земајте се лично ..
... овде ... на пример ... горе во политика  со YAS  или било кој друг, ако треба и за „гуша ќе се фатам“ а овде во делот за зезање ама баш ништо нема да му земам за зло ...
исто и обратно ..ако таму се слагам со некој не значи дека ако ми се намести на волеј дека нема да шутирам ... исто и за мене важи .. никој не ми е крив ако сам се поднаместам ...

... друго ..никој не е совршен ...
... а ти глатко не одби кога ти беше понудено да помагаш во уредувањето на форумот....
... што мислиш дека е лесно да трпиш фронтални напади од сите страни ... стално на некој нешто не му е по ќеф, па бунтува ... па после бунтува тој против кого е бунтувано ..и така тоа нема крај ...

... сега еве ти уште една покана за модератор, да ги поделиме маките . ... не ја одбивај од прва ... пробај одредено време .... стално можеш да дадеш оставка ...
znam deka mnogu UBAVO znaesh shto pishuvam ,no sepak ne prifakash "realnost"vo virtuelen svet ....jas mnogu dobro znam shto e shala ,shto e ODVRATNO pishuvanje ,veruvam deka i ti pravish razlika pomegu ovie dve kategorii ,a zoshto nesakash da priznaesh deka nechie odnesuvanje  na forumot vo odredeni momenti e blago kazano ODVRATNO ,a ne smeshno i ko shto velish netreba da se zema za zlo poshto e virtuelno ,znam JAS ,no znaesh i TI ,a shto e najinteresno znae i ON ...nemoze samo on da OTSTAPUVA od normite na odnesuvanje ,a ti toa da go branish i opravduvash ,pa ushte i mi pishuvash sega  ubavo mi objasnil ...
sakash da mi kazesh deka ako vo ovoj VIRTUELEN svet nekomu kazam neshto ,TOJ treba da mi SE ZAKANUVA VO REALNIOT ZIVOT ? ushte pa i da me ubeduvash kako ne sum vo pravo ,pa mi CRTASH deka ova e virtuelno ,...togash zoshto se LICHNITE ZAKANI vo realnost ,neka ostane se virtuelno ....
moeto prashanje beshe kratko ,nemam namera po stoti pat da elaboriram isti raboti ,jas samo prashgav zoshto me ubeduvashe deka nemoze taka ,a eve sega izleguva deka moze 

p.s. poshto si popameten od mene da te prasham .ako nekoj nekogo pokani na kafe vo virtuelniot svet na veternicata ,netreba da se prifati pokanata vo realnost 

p.p.s. ke razmislam za moderatorskata ponuda
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 12:10

tebe samo moderatorska funkcija ti treba za da si go pokries nedostatokot na tolerancija, za razbiranje, a bogami I intelektualni kapaciteti,
zaradi  licni potrebi i sirenje na zivotniot proctor za 'vodenicarenje" na tajfata, rodninite, i site onie koi mislat deka si pametna em ubava, a za takva nirvana - ja sum ti kamen, more obelisk na sopnuvanje. Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 12:14

vidi be , volovski Dzenet, I love you I love you I love you
Разни известувања Images?q=tbn:ANd9GcTtS8P0XUV1Wq1gQEYoAhUM-uJnPW8Qo4v93iGy1dvWUKuU4JPP
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by VOL Нед Јан 04 2015, 12:18

PS:
 i navistina e interesno kako se pojavuvas "napalena" koga ke mi se pusti nekoj od tvojava tajfa, pa posle ke od-kvici ,
 ili koga ja i ti ke se"karame" ( Twisted Evil ) pa ke mi se pustat raznorazni drugari em rodnini tvoi da te "branat".

vidi, ja ic ne te gleam kako "Lady Osa" , toa jasno da ti bide, Laughing ,
a pocit kon zeni imam,
samo sto ne znam sto si,mozda si travestit, jebote blagi rimski papa i sveti muharem.. taka nekako bese li.. Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by чучулига Нед Јан 04 2015, 12:36

Зошто бе... зошто мора да се расправаме?

Не ги делиме на "татко нивите" ...бамуа!!!

(И пред некој да рипни сега шо јас се мешам ова она еве: Ко ќе порастам сакам да ја добијам Нобеловата награда за мир, а од негде мора да се почни нели?)
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by OSA Нед Јан 04 2015, 12:39

concrete напиша:
OSA напиша:
king напиша:Издвоени се неколку поста од ВИРТУЕЛНАТА МЕАНА и отворена е нова тема

https://veternica.macedonianforum.net/t151-topic
ne deka neshto ke smenam ,no ednostavno sakav da ti pisham ,po neznam koj pat ,navistina jas sum mnogu "glupa " za IT tehnologijava i nejziniot nachin na funkcioniranje ,no edna rabota mnogu me machi ,koja e celta na ovoj forum ,ako ne e samo "kulturna "druzba ,razmenuvanje na mislenja ,smea shala i dr.
pa zatoa ke te prasham ,zoshto gi dvoite (ti i sopstvenikot ) chlenovite  na forumot ,a vprochem moze da se izbroime  shto bi rekol concrete na edna raka ,zoshto ednite gi omalovazuvate ,a na drugite im dozvoluvate se i seshto  .eve i konkretno prashanje do tebe moderatore King ,zoshto VAKA ne postapi so gnasotiite od meanata ,zoshto ne gi IZDVOI samo onie odvratni postovi ,i temata da si ostaneshe ,zoshto me ubeduvashe  togash deka NEMOZE ,a eve sega bez nikoj da ti pobara (barem ne vidov javno pishano baranje na forumov ) si gi izdvoil postovite za skijanjeto ,shto spored tebe mislish deka vo MEANA nemoze da se muabeti i za skijanje ,tuku samo za "odvratni ) neshta ...
se nadevam nema da ti bide teshko da mi odgovorish ,minatiot pat koga ti pishav nedobiv odgovor ,tuku neshto onaka zavrteno i prevrteno a te prashav "zoshto koga ke se registrirame ni VELITE dobredojde za posle nekolku dena da ostavite nekoj da lechi sopstveni frustracii vrz nas chlenovite ,mislam podobro e da ne ni kazete dobredojde i da si ostanete samo vie nekolku da si muabetite ko izminatata cela godina .
..OSA  не би сакал сега да влегувам во јалови дискусии околу она што го загатнуваш со твојот пост, ама можам јасно и гласно да кажам дека никој никого овде не го омаловажува ниту двои на едни и други. Како и би , кога во основа форумов постои на начелото СЛОБОДНА ЗЕМЈА.  Нормално и на исконското: не прави нешто , што не би сакал да ти прават.
Инаку претпоставувам дека скијањето Кing-от го издвоил заради посебноста на интересот и можноста да почне нова тема.., ништо друго.
Е сеа, некој има поосетлив стомак, не може да свари се што се сервира на маса, а некој па малку повеќе забегува...но мораш и ти да признаеш дека никој не бил санкциониран, ниту двоен по некоја линија, партиска посебно, ако навистина не ги поминал сите човечки граници. И мислам дека само еден го направил тоа и се применети соодцветни санкции...незнам од кои мотиви отиде до таму.., но тоа е тоа... Wink
mnogu ti blagodaram shto me udostoi so tvojot odgovor ,mene muabetot ,odnosno parashanjeto mi beshe zoshto me ubeduvavte deka nemoze da se izbrishat gnasotiite od temata ,a drugoto da ostane ,koga eve sega dokaz (mozebi ne e soodveten zborot dokaz )deka mozelo taka ...voopshto nesakam da diskutiram za toa koj shto i komu mu napishal ,zboram sodrzinski ,veke mi e i poveke od degutantno da se razjasnuvam na toj del ,..voopshto ne sum ni pomislila deka ima podelbi po partiska linija ,se nadevam taka i ke ostane  ,no moram da ti kazam i sekoja chest za toa shto go nachnuvash kako kriterium "ne mu go pravi na drug toa shto nesakash da ti go pravat na tebe "
ovaa formula e super ,no ja primenuvaat li site ?
veke imam pishano ,no ke povtoram ,tuka ne sum na zadacha "moralno ",tuku dobrovolno da se druzime ,vprochem i taka ja pochnavme druzbata ,kolku i da e ovoj forumski svet virtuelen ,ne mu dava za pravo nikomu da se odnesuva krajno nedolichno ,nemora NIE chlenovite da se navreduvame (zarem neznam da go navredam i jas toj shto me navreduva mene ,no sepak ne go pravam toa ,ednostavno nemam potreba od takvi odvratnosti ,pa makar i vo virtuelniot svet )
jas forumot go razbiram kako mesto za druzba ,i kolku i da e "virtuelen svet "sepak nie postoime ,ne sme roboti .mashini koi go nemaat osnovnoto chovechko chustvo ...
ima mnogu javni lichnosti koi moze da se "obrabotuvaat "na sekakov nachin ,a nie ,chlenovite da go gradime forumot na megusebni "prepukuvanja "no ne odvratni bez usul ,i sekako bez LICHNI ZAKANI ,veruvam ke se soglasish za ova so mene 
za kraj ,ti blagodaram ushte ednash shto mi odgovori ,imaj prijaten den ,i veruvaj nikogash ne se znae koga virtuelnoto moze da stane realnost ,pa zatoa i pishuvam ,zoshto tolku gnasotii od koi sekoj bi se sramel ako eden den kako shto kazav virtuelnoto stane realno ...ima mnogu nachini za da se iskazat nekoi raboti i so sosema podrug jazik od "gnasniot "
sekoe dobro
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Разни известувања Empty Re: Разни известувања

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот