ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

+9
concrete
reiter
кнез
хан Ацо
jambo
чучулига
king
VOL
OSA
13 posters

Страна 12 of 40 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 02:47

king напиша:..... некако баш со слична реченица сакав да го почнам одговорот ...
..но сега после твојот пост нема сврха ... се си знајш ...

Ти не избегнувај.

Кажи како остајв таков впечаток.

То мене ме интересира.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by king Саб Јан 03 2015, 02:49

чучулига напиша:
king напиша:..... некако баш со слична реченица сакав да го почнам одговорот ...
..но сега после твојот пост нема сврха ... се си знајш ...

Ти не избегнувај.

Кажи како остајв таков впечаток.

То мене ме интересира.
Најчудно ми е кога луѓе ме тераат ....
..да им го кажам она што си го знаат ... Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 02:51

Не сум јас од тие.

Јас прашвам кога сакам да знам нешто шо не го знам а другата страна го знај (или си мисли дека знај).
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by king Саб Јан 03 2015, 02:54

Е добро де учителке, што си запнала толку ...
..пиши кец ..не знам ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by OSA Саб Јан 03 2015, 02:54

king напиша:
чучулига напиша:

Една од најдобрите работи шо ги увидов во животот е дека на светот баш ич не му е гајле шо јас сакам или несакам
..... некако баш со слична реченица сакав да го почнам одговорот ...
..но сега после твојот пост нема сврха ... се си знајш ...



... а за ОЅА ... учењето и грешките ...

... некако сите знаеме да другите ги советуваме да одредена работа, грешка, не ја прават поучени од лошото искуство на трети ...
..но има едно ..но ...
... кога се работи лично за нас ... додека не наебеме ко волови... не ни доаѓа памет и ниедна туѓа школа не помага ...

..туку заеби филозофии и тури ни уште по една ...
eve turam ushte po edna na site i da nazdravime ,sega barem ima vreme utre da se treznime ...

vo pravo si ,no sepak ne e losho da slushnesh i drugo mislenje ...
od shetanje ?  ne deka sum radoznala no me interesira raboti li neshto posle 24 chasot kaj shto ima muzika ,mislam onaka kulturno mesto ,samo da ne e tri fazana i diskoteka ,...zatoa prashav ...ne mi se veruva prednovogodishni zabavi do 24 casot i fajront ,na sred pijachka ko da ti pluknal nekoj u chasha ,,,gluposti
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by OSA Саб Јан 03 2015, 02:58

чучулига напиша:
OSA напиша:mnogu jako pesniche ,mislam ima ubav tekst ,pa ako te mrzi da mu zborish ,mu ja pushtash pesnata i to .....

Не биди блесава Оса... 
 
ако ти е мрза да му збораш, нема зошто да бидиш со него.
imash pravo ,gleash ne mi teknalo deka i taka ja biva .....ke probam ....
a ako nesaka toj da nebide so mene ,togash ?
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by OSA Саб Јан 03 2015, 03:01

чучулига напиша:
king напиша:..... 

То мене ме интересира.
i mene me interesira ...
daj postiraj mu go postot od sabajle da se potseti 
nishto chudno da zaborail ....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 03:03

OSA напиша:imash pravo ,gleash ne mi teknalo deka i taka ja biva .....ke probam ....
a ako nesaka toj da nebide so mene ,togash ?

Оти пак ти би сакала да бидиш со некој шо неќи да биди со тебе?

Ооооо тој да несака да небиди со тебе....

па каков е тој шо сака да биди со некој шо неќи да биди со него?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by OSA Саб Јан 03 2015, 03:15

чучулига напиша:
OSA напиша:imash pravo ,gleash ne mi teknalo deka i taka ja biva .....ke probam ....
a ako nesaka toj da nebide so mene ,togash ?

Оти пак ти би сакала да бидиш со некој шо неќи да биди со тебе?
prochitaj ushte ednash :ako  nesaka  toj da NEBIDE so mene ...znachi on saka da bideme zaedno .....komplicirano e malku ....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 03:16

Прочитав и се корегирав види погоре.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by OSA Саб Јан 03 2015, 03:20

ovoj pak ti izbega ,pak nishto ne doznavme ...shto bidna koj e tretiot te prashav preeska ,ne mi kaza ...zaboravi ili i ti izbegnuvash odgovor na prashanje ...(malku shala)
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 03:24

Кинг не избега, одговори.

Вол исто сакаше да знај.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by OSA Саб Јан 03 2015, 03:25

чучулига напиша:
OSA напиша:imash pravo ,gleash ne mi teknalo deka i taka ja biva .....ke probam ....
a ako nesaka toj da nebide so mene ,togash ?

Оти пак ти би сакала да бидиш со некој шо неќи да биди со тебе?

Ооооо тој да несака да небиди со тебе....

па каков е тој шо сака да биди со некој шо неќи да биди со него?
ami ubav, zgoden i nekulturen ,..chare ima za takvi ,ili i ti neznaesh ...se arno e samo dur molchi ,a pochne da zbori ,otide ,trese gluposti ,i nemozam ...epten ...pa zato vikam ,ne mu zborvam ,tuku samo mu pushtam pesna i gotovo ,pa so nea (so pesnata )neka si muabeti
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by OSA Саб Јан 03 2015, 03:27

чучулига напиша:Кинг не избега, одговори.

Вол исто сакаше да знај.
e kade ,pa ne prochitav ...aaaa vo pp ?....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 03:27

Чекај малку... ова е лично (приватно).

Сакаш за ова да муабетиш на форумов?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 03:28

OSA напиша:
чучулига напиша:Кинг не избега, одговори.

Вол исто сакаше да знај.
e kade ,pa ne prochitav ...aaaa vo pp ?....
Не, на другата страна.

Не користам пп.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by OSA Саб Јан 03 2015, 03:46

чучулига напиша:
OSA напиша:
чучулига напиша:Кинг не избега, одговори.

Вол исто сакаше да знај.
e kade ,pa ne prochitav ...aaaa vo pp ?....
Не, на другата страна.

Не користам пп.
malku problem so internetot ,izvini 

jas ne prochitav na drugata strana osven ona deka badijala ke pishuva koga ti si znaesh ,i koga ti veli da mu stavish kec ...drugo nema ..ili jas negledam ...
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by OSA Саб Јан 03 2015, 03:49

чучулига напиша:Чекај малку... ова е лично (приватно).

Сакаш за ова да муабетиш на форумов?
ne tuku ti objasnuvav kako za da zborvam pomalku pushtam pesna ,i taa ko da zboruva ,me zamenuva mene ....
ili po onaa pogovorkata :zborel nezborel isto ti se faka
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 03:49

Е види, ако одговор на прашање не те бендива, то никако не го прај неодговор.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by OSA Саб Јан 03 2015, 03:53

чучулига напиша:Е види, ако одговор на прашање не те бендива, то никако не го прај неодговор.
ich takvo ne sum ni pomislila ...samo neznam koe go smetash TI za odgovor ,aj vrati se na drugata strana i ke vidish ,ti do posledno mu velish deka prashvash oti neznaesh ,i toj togash prekinva ,velejki  ti da mu staish kec 


ajde de staj go tuka postot so koj ti odgovoril ,eve ushte ednash
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 03:56

OSA напиша:ne tuku ti objasnuvav kako za da zborvam pomalku pushtam pesna ,i taa ko da zboruva ,me zamenuva mene ....
ili po onaa pogovorkata :zborel nezborel isto ti se faka

То ти велам.

Таквите муабети обично кажват многу поќе за тебе и то на многу, многу лично ниво отколку за реалната ситуација.

Зато ти реков дали сакаш да прајш таков муабет на јавен форум. Да сум на твое место, јас не би.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 04:00

OSA напиша:ich takvo ne sum ni pomislila ...samo neznam koe go smetash TI za odgovor ,aj vrati se na drugata strana i ke vidish ,ti do posledno mu velish deka prashvash oti neznaesh ,i toj togash prekinva ,velejki  ti da mu staish kec 


ajde de staj go tuka postot so koj ti odgovoril ,eve ushte ednash

Тој истиот шо го спомнуваш кај шо вели дека не знај и да му пишам кец.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by OSA Саб Јан 03 2015, 04:04

чучулига напиша:
OSA напиша:ne tuku ti objasnuvav kako za da zborvam pomalku pushtam pesna ,i taa ko da zboruva ,me zamenuva mene ....
ili po onaa pogovorkata :zborel nezborel isto ti se faka

То ти велам.

Таквите муабети обично кажват многу поќе за тебе и то на многу, многу лично ниво отколку за реалната ситуација.

Зато ти реков дали сакаш да прајш таков муабет на јавен форум. Да сум на твое место, јас не би.
veke ti odgovoriv ,i jas ne bi ....normalno jas postojam na forumov ,ne i toj ....tolku za toj nekoj ...
ke spieme ,ili i tebe neshto slabo son te faka ...
si chula za frlanje parichki sitni zelezni nebroeni ,preku glava ,za praznicive ,za da ti e godinata beriketna ???
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by чучулига Саб Јан 03 2015, 04:09

Се препив кока кола... многу ретко пијам такви (вештачки) пијачки ама денес ми се пиеше и испив литар сигурно. Башка дека со кофеинот сум на дистанца оти сериозно ме ремети. 

За фрлањето пари преку гла не сум чула.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by OSA Саб Јан 03 2015, 04:24

чучулига напиша:Се препив кока кола... многу ретко пијам такви (вештачки) пијачки ама денес ми се пиеше и испив литар сигурно. Башка дека со кофеинот сум на дистанца оти сериозно ме ремети. 

За фрлањето пари преку гла не сум чула.
eve sega ke ti kazam :stanuvash vo ponedelnik ,potochno na 5 januar ,ke zemesh sitni zelezni pari bez da gi broish ,i ke izlezesh od vratata na kukata ,ke zatvorish vrata ,i pak vednash ti ke ja otvorish vratata ,ke vlezesh ,ja zatvorash vratata ,i taka svrtena so lice kon vratata ja digash rakata i gi frlash zeleznite pari preku glava velejki :frlam pred sebe da najdam pozadi sebe ,taka kazuvash tri pati ,posle toa gi pikash parichkite pod stazata ili ako nemash staza i ne ti e poslano gi pikash po stranite da ne se gledaat ,i koga ke pomine vasilica ,gi vadish parite frleni i so niv kupuvash leb i blago ,ako nemash dovolno od frlenite dodavash i drugi pari obichni ....ova ti bil star obichaj ,za sekoj vid na blagosostojba vo domot ,za beriket i uspeh
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А   “М Е А Н А“ - Page 12 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А “М Е А Н А“

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 40 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот