ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонско образование

+14
Morski galeb
ribar
хан Ацо
VOL
Sahara raj
чучулига
Arhimed
king
кнез
OSA
Centarec
concrete
reiter
YAS
18 posters

Страна 29 of 40 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Next

Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Чет Јан 08 2015, 00:33

...може Рицару, може, како се вика:  недокучиви су путеви божји Very Happy ...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by YAS Чет Јан 08 2015, 00:35

king напиша:

Веќе во којзнае колку постови изиграваш админ на форумов и исклучиво само за членовите сер... пардон пишуваш ...
.. додека тврдиш дека некој друг е трол ...вистината што ти е пред очи ...заслепен од омраза не ја гледаш, најголем трол овде си баш ТИ

..е па намерата да го ебеш форумов (причините ми се познати) ти е одамна прочитана, уствари уште во првите ти три/четири поста.. само си оставен да видам до кај може да ти оди болеста...

..ова е прва и последна опомена ... или врати се на нормалмала  или ..се знае ... судбината на firi ...

... па после колку сакаш јади г.... на оној бугарскиот форум...

... и слободата на изразување има свои граници ... не може овде сите да бидат изложени на тортура читајки ги  твоите белезгарии

од мене толку ... следното зависи од тебе


Овој пост не е предмет на дискусија!

DOVOLNO VIDOV I PROCITAV ZA DA ODLUCAM DA GO NAPUSTAM OVA DUVLO NA PREDAVNICI NA MAKEDONSKIOT NAROD I DRZAVA,KOE IDIOTITE STO MISLAT DEKA KE OSTANAT NEKAZNETI ZA PREDAVSTVATA KON SOPSTVENIOT NAROD GO NAREKUVAAT FORUM.POSEBNO KE SE OBRATAM DO NAJGOLEMIOT PREDAVNIK INTELEKTUALNO INFERIORNIOT MODERATOR SO ZVUCEN NIK ZAD KOJ SE KRIE IZROD. KING PEDERU, NA KRAJOT NE USPEA DA IZDRZIS I GO POKAZA SVOETO VISTINSKO PEDERSKO MANIJAKALNO LICE.KURVO EDNA, CELO VREME PROVOCIRATE IAKO ZNAETE DEKA STE INTELEKTUALNO INFERIORNI.OVA STO SEGA GO PRAVIS E POSLEDNIOT OBID DA ME ZAMOLCIS,OD POZICIJA NA SILA, ZATOA STO NEMAS DOVOLNO INTELEKTUALNI KAPACITETI DA GO NAPRAVIS TOA NA DRUG NACIN.ZNAEV JAS DEKA OD DPMNEOVSKI PEDERI,DEMOKRATI NE BIDUVA I GO OCEKUVAV OVA.JADENJETO GOVNA ZA NEKAVI NAMERI ZA UNISTUVANJE NA FORUMOT E SAMO ZA PRED TVOJATA NECISTA SOVEST.DA SI GO POKRIES GNASNOTO I PREDAVNOCKO BUGAROFILSKO DEJSTVUVANJE PROTIV SOPSTVENIOT NAROD I DRZAVA,DOKOLKU TI I TVOITE PREDAVNICKI DRUGARCINJA VOOPSTO STE MAKEDONCI.SUDEJKI SPORED LIZENJETO SRPSKI GAZOVI, I PRIMANJETO SRPSKI KUROVI U SUPAK,NA SRPSKITE FORUMI, VAS PREZIMINJATA VI ZAVRSUVAAT NA IC, ILI BAREM VO NAJMALA RAKA VASITE PREDCI GI MENUVALE VO ZAVISNOST OD TOA KOI OKUPATORI BILE NA VLAST DO OSLOBODUVANJETO. UNISTUVANJETO NA OVOJ FORUM DOAGA TOCNO OD TEBE I TVOITE INTELEKTUALNO INFERIORNI DRUGARCINJA.ZOSTO MISLESE PEDERU DEKA JAS KE MOLCAM DODEKA VIE ZAVIVATE OKOLU MENE KAKO GLUTNICA HIENI,STO I STE,SO TAA RAZLIKA STO VIE STE BEDNI PREDAVNICI NA MAKEDONCITE,SRPSKO-BUGARSKI PLATENICKI KUCINJA. JAS SUM NORMALEN, NENORMALENITE STE VIE,KOI SE USRAVTE U GAKI PRED RASTECKOTO NEZADOVOLSTVO NA NARODOT KON VASIOT PASTIR,KOMU MU SE PODNAMESTUVATE SEKOJDNEVNO DA VI GO ZABIE KOLKU STO MOZE PODLABOKO.OD TAMU E VASATA NENORMALNOST,ZNAETE DEKA PREDAVNICITE KE PLATAT ZA PREDVSTVOTO NA MAKEDONIJA.OBIDITE DA SE KAMUFLIRATE KAKO PATRIOTI MOZETE DA SI GI NABIETE VO GAZOT,ZATOA STO SEKOJ KOJ E MAKAR MALKU PAMETEN VEDNAS JA SFAKA VASATA ODRODNICKA ULOGA KON MAKEDONCITE.ZA KRAJ,ME BOLI KUROT STO KE ME IZBRISETE OD FORUMOT,STO KURVINSKI KE GI IZBRISES POSTOVITE VO KOI TE RASTRTUVAM TEBE I TVOITE DRUGARCINJA,ZA DA IZGLEDATE POPAMETNI,STO, KAKO STO JADES GOVNA KE ME SNAJDE SUDBINATA NA FIRI,STO  OVOJ POST KE GO IZBRISES , DOVOLNO E STO ZNAM DEKA TI I PREDAVNICITE OKOLU TEBE KE GO PROCITATE.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Kezhman velichanstveni Чет Јан 08 2015, 00:37

King a zashto gi brishesh moite postovi ? Da ne ti ja ukral nekoj lozinkata.
Kezhman velichanstveni
Kezhman velichanstveni

Posts : 266
Join date : 2014-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Чет Јан 08 2015, 00:48

YAS напиша:
DOVOLNO VIDOV I PROCITAV ZA DA ODLUCAM DA GO NAPUSTAM OVA DUVLO NA PREDAVNICI NA MAKEDONSKIOT NAROD I DRZAVA,KOE IDIOTITE STO MISLAT DEKA KE OSTANAT NEKAZNETI ZA PREDAVSTVATA KON SOPSTVENIOT NAROD GO NAREKUVAAT FORUM.POSEBNO KE SE OBRATAM DO NAJGOLEMIOT PREDAVNIK INTELEKTUALNO INFERIORNIOT MODERATOR SO ZVUCEN NIK ZAD KOJ SE KRIE IZROD. KING PEDERU, NA KRAJOT NE USPEA DA IZDRZIS I GO POKAZA SVOETO VISTINSKO PEDERSKO MANIJAKALNO LICE.KURVO EDNA, CELO VREME PROVOCIRATE IAKO ZNAETE DEKA STE INTELEKTUALNO INFERIORNI.OVA STO SEGA GO PRAVIS E POSLEDNIOT OBID DA ME ZAMOLCIS,OD POZICIJA NA SILA, ZATOA STO NEMAS DOVOLNO INTELEKTUALNI KAPACITETI DA GO NAPRAVIS TOA NA DRUG NACIN.ZNAEV JAS DEKA OD DPMNEOVSKI PEDERI,DEMOKRATI NE BIDUVA I GO OCEKUVAV OVA.JADENJETO GOVNA ZA NEKAVI NAMERI ZA UNISTUVANJE NA FORUMOT E SAMO ZA PRED TVOJATA NECISTA SOVEST.DA SI GO POKRIES GNASNOTO I PREDAVNOCKO BUGAROFILSKO DEJSTVUVANJE PROTIV SOPSTVENIOT NAROD I DRZAVA,DOKOLKU TI I TVOITE PREDAVNICKI DRUGARCINJA VOOPSTO STE MAKEDONCI.SUDEJKI SPORED LIZENJETO SRPSKI GAZOVI, I PRIMANJETO SRPSKI KUROVI U SUPAK,NA SRPSKITE FORUMI, VAS PREZIMINJATA VI ZAVRSUVAAT NA IC, ILI BAREM VO NAJMALA RAKA VASITE PREDCI GI MENUVALE VO ZAVISNOST OD TOA KOI OKUPATORI BILE NA VLAST DO OSLOBODUVANJETO. UNISTUVANJETO NA OVOJ FORUM DOAGA TOCNO OD TEBE I TVOITE INTELEKTUALNO INFERIORNI DRUGARCINJA.ZOSTO MISLESE PEDERU DEKA JAS KE MOLCAM DODEKA VIE ZAVIVATE OKOLU MENE KAKO GLUTNICA HIENI,STO I STE,SO TAA RAZLIKA STO VIE STE BEDNI PREDAVNICI NA MAKEDONCITE,SRPSKO-BUGARSKI PLATENICKI KUCINJA. JAS SUM NORMALEN, NENORMALENITE STE VIE,KOI SE USRAVTE U GAKI PRED RASTECKOTO NEZADOVOLSTVO NA NARODOT KON VASIOT PASTIR,KOMU MU SE PODNAMESTUVATE SEKOJDNEVNO DA VI GO ZABIE KOLKU STO MOZE PODLABOKO.OD TAMU E VASATA NENORMALNOST,ZNAETE DEKA PREDAVNICITE KE PLATAT ZA PREDVSTVOTO NA MAKEDONIJA.OBIDITE DA SE KAMUFLIRATE KAKO PATRIOTI MOZETE DA SI GI NABIETE VO GAZOT,ZATOA STO SEKOJ KOJ E MAKAR MALKU PAMETEN VEDNAS JA SFAKA VASATA ODRODNICKA ULOGA KON MAKEDONCITE.ZA KRAJ,ME BOLI KUROT STO KE ME IZBRISETE OD FORUMOT,STO KURVINSKI KE GI IZBRISES POSTOVITE VO KOI TE RASTRTUVAM TEBE I TVOITE DRUGARCINJA,ZA DA IZGLEDATE POPAMETNI,STO, KAKO STO JADES GOVNA KE ME SNAJDE SUDBINATA NA FIRI,STO  OVOJ POST KE GO IZBRISES , DOVOLNO E STO ZNAM DEKA TI I PREDAVNICITE OKOLU TEBE KE GO PROCITATE.
човече која елоквенција и стил..исти Димитров  со завршната реч на судењето за палењето на Рајхстагот... Surprised
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Чет Јан 08 2015, 00:52

Kezhman velichanstveni напиша:King a zashto gi brishesh moite postovi ? Da ne ti ja ukral nekoj lozinkata.
Велечасни , кој би смеел Вас да ви избрише пост , па вие сте ВИП личност на овој форум со третман на панда-мече. Мора да е некое недоразбирање и Ваша расеаност околу она Send   на постот.
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Чет Јан 08 2015, 01:23

YAS напиша:

DOVOLNO VIDOV I PROCITAV ZA DA ODLUCAM DA GO NAPUSTAM OVA DUVLO NA PREDAVNICI NA MAKEDONSKIOT NAROD I DRZAVA,KOE IDIOTITE STO MISLAT DEKA KE OSTANAT NEKAZNETI ZA PREDAVSTVATA KON SOPSTVENIOT NAROD GO NAREKUVAAT FORUM.POSEBNO KE SE OBRATAM DO NAJGOLEMIOT PREDAVNIK INTELEKTUALNO INFERIORNIOT MODERATOR SO ZVUCEN NIK ZAD KOJ SE KRIE IZROD. KING PEDERU, NA KRAJOT NE USPEA DA IZDRZIS I GO POKAZA SVOETO VISTINSKO PEDERSKO MANIJAKALNO LICE.KURVO EDNA, CELO VREME PROVOCIRATE IAKO ZNAETE DEKA STE INTELEKTUALNO INFERIORNI.OVA STO SEGA GO PRAVIS E POSLEDNIOT OBID DA ME ZAMOLCIS,OD POZICIJA NA SILA, ZATOA STO NEMAS DOVOLNO INTELEKTUALNI KAPACITETI DA GO NAPRAVIS TOA NA DRUG NACIN.ZNAEV JAS DEKA OD DPMNEOVSKI PEDERI,DEMOKRATI NE BIDUVA I GO OCEKUVAV OVA.JADENJETO GOVNA ZA NEKAVI NAMERI ZA UNISTUVANJE NA FORUMOT E SAMO ZA PRED TVOJATA NECISTA SOVEST.DA SI GO POKRIES GNASNOTO I PREDAVNOCKO BUGAROFILSKO DEJSTVUVANJE PROTIV SOPSTVENIOT NAROD I DRZAVA,DOKOLKU TI I TVOITE PREDAVNICKI DRUGARCINJA VOOPSTO STE MAKEDONCI.SUDEJKI SPORED LIZENJETO SRPSKI GAZOVI, I PRIMANJETO SRPSKI KUROVI U SUPAK,NA SRPSKITE FORUMI, VAS PREZIMINJATA VI ZAVRSUVAAT NA IC, ILI BAREM VO NAJMALA RAKA VASITE PREDCI GI MENUVALE VO ZAVISNOST OD TOA KOI OKUPATORI BILE NA VLAST DO OSLOBODUVANJETO. UNISTUVANJETO NA OVOJ FORUM DOAGA TOCNO OD TEBE I TVOITE INTELEKTUALNO INFERIORNI DRUGARCINJA.ZOSTO MISLESE PEDERU DEKA JAS KE MOLCAM DODEKA VIE ZAVIVATE OKOLU MENE KAKO GLUTNICA HIENI,STO I STE,SO TAA RAZLIKA STO VIE STE BEDNI PREDAVNICI NA MAKEDONCITE,SRPSKO-BUGARSKI PLATENICKI KUCINJA. JAS SUM NORMALEN, NENORMALENITE STE VIE,KOI SE USRAVTE U GAKI PRED RASTECKOTO NEZADOVOLSTVO NA NARODOT KON VASIOT PASTIR,KOMU MU SE PODNAMESTUVATE SEKOJDNEVNO DA VI GO ZABIE KOLKU STO MOZE PODLABOKO.OD TAMU E VASATA NENORMALNOST,ZNAETE DEKA PREDAVNICITE KE PLATAT ZA PREDVSTVOTO NA MAKEDONIJA.OBIDITE DA SE KAMUFLIRATE KAKO PATRIOTI MOZETE DA SI GI NABIETE VO GAZOT,ZATOA STO SEKOJ KOJ E MAKAR MALKU PAMETEN VEDNAS JA SFAKA VASATA ODRODNICKA ULOGA KON MAKEDONCITE.ZA KRAJ,ME BOLI KUROT STO KE ME IZBRISETE OD FORUMOT,STO KURVINSKI KE GI IZBRISES POSTOVITE VO KOI TE RASTRTUVAM TEBE I TVOITE DRUGARCINJA,ZA DA IZGLEDATE POPAMETNI,STO, KAKO STO JADES GOVNA KE ME SNAJDE SUDBINATA NA FIRI,STO  OVOJ POST KE GO IZBRISES , DOVOLNO E STO ZNAM DEKA TI I PREDAVNICITE OKOLU TEBE KE GO PROCITATE.
Ај, ај ај .....
... мора живата од апаратот за притисок да ти излетала до таван ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 07:24

aa be lugje.. koga vi velev "ja sum so misija" ,ne mi veruvavte. Македонско образование - Page 29 Icon_mrgreen



Prijatelce, TOKMU OVA sakav da go vidam od tebe: potpoln KRAH.

iskreno ne trebase mnogu.

prvo, ne mozes da bides VOL koristejki "volovski recnik i stil" vo poslednive nekolku dena.

Zatoa sto upotebuvajki takov stil, samo se glupiras= nemas cel, Laughing

drugo, neli ti kazav be, deka nikogas ne gresam. Ednostavno te sozreav do - vistinskoto lice.

kako pocna da pisuvas, coek ke si pomisli normalen, eve pisuva za politika, ko da se razbira demek nesto- ama ne mozes bre mene da mi se skries, samo te cekav da pokazes njuska.


eve site gi navreduvas, duvlo, pederi bile vakvi takvi a nisto ne e taka kako sto mislis.


da ti otkrijam edna mala slatka  tajna za ovoj senzacionalizam so koj si stavi pecat sam na sebe: onie dvajcana pogore NAMERNO ti go citiraa za da ne ti tekne da se premislis, otkako ke se smiris i vidis sto si usral, pa da go brises e sega nemozes da brises, mozes samo tvojot post ama citatite site ke gi vidat Twisted Evil , "kuzis"?

i uste nesto:
naprazno "aludiras" na volovski "posledni pozdravni" tekstovi, kade sto  "cela vistina ke ja plesnes:
- nema ovde  srbobobugarostanci pa da ja "otkries " golemata tajna "  demek-waaauuu Македонско образование - Page 29 Icon_mrgreen
 ( toa jas vi go "napraviv" na Utopenica Twisted Evil ), ama razbiram, ke se "vadis na mene posle, koga ke glumis normalen, za pricinite na ovoj mentalen krah. Laughing .
-  i ti i uste nekoj ovde, (nemojte da mislite nezabelezano) upotrebuvate termin dpmne-vci - a ne vmro-vci. Zatoa sto kaj dobar del od vas koi uste sonuvate za NP na bugarolajnoto ljubco Wink ?


i sto tuku se rasfras so tvoive ekspresii na poremeten coek - vo ista recenica stavas i srbi i bugaristanci i vakvi i onakvi.. aj odluci se.

a be forumov vi e za politika... ama ako VAKA privlekuvate potencijalni "glasaci", za koja i da e partija, si ibal vekot. samo napred  vaka Македонско образование - Page 29 Beer....


PS: seuste ne mi odgovori na prasanjeto, dali ona sto te prasav bi bil go kazal na celnata grupa ( ili covek) licno, vo krajno miroljubiva atmosfera, so kafe, koe nema ti da go platis...i drugi udobnosti?

mislam ako si normalen covek, inteligenten kako sto vo sekoj post najavuvas, i so site onie etiketi sto si gi lepis ne bi trebalo da ti e strav od coek koj onaka go opisuvas posledinive dva dena.( nikakov, peder, plasliv, mihajlovist, vmrovec, sto znam.. mentalnozabolen, neprijatel na drzavata..)
znaci ke bides vaka, od hartija, superioren i togas, samo da vidime dali si bil so jajca, ili ti voopsto nemas pa samo visat pod kureto bez da ti lacat maskost, ili si dvocevka koja se obiduva da vidi kako e vo maskiot svet. ama jas mislam deka si samo emocionalno netsabilen i nedozrean.Ova ti e profesionalna dijagnoza.

poveli.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Чет Јан 08 2015, 09:42

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by ribar Чет Јан 08 2015, 11:03

YAS напиша:
king напиша:

Веќе во којзнае колку постови изиграваш админ на форумов и исклучиво само за членовите сер... пардон пишуваш ...
.. додека тврдиш дека некој друг е трол ...вистината што ти е пред очи ...заслепен од омраза не ја гледаш, најголем трол овде си баш ТИ

..е па намерата да го ебеш форумов (причините ми се познати) ти е одамна прочитана, уствари уште во првите ти три/четири поста.. само си оставен да видам до кај може да ти оди болеста...

..ова е прва и последна опомена ... или врати се на нормалмала  или ..се знае ... судбината на firi ...

... па после колку сакаш јади г.... на оној бугарскиот форум...

... и слободата на изразување има свои граници ... не може овде сите да бидат изложени на тортура читајки ги  твоите белезгарии

од мене толку ... следното зависи од тебе


Овој пост не е предмет на дискусија!

DOVOLNO VIDOV I PROCITAV ZA DA ODLUCAM DA GO NAPUSTAM OVA DUVLO NA PREDAVNICI NA MAKEDONSKIOT NAROD I DRZAVA,KOE IDIOTITE STO MISLAT DEKA KE OSTANAT NEKAZNETI ZA PREDAVSTVATA KON SOPSTVENIOT NAROD GO NAREKUVAAT FORUM.POSEBNO KE SE OBRATAM DO NAJGOLEMIOT PREDAVNIK INTELEKTUALNO INFERIORNIOT MODERATOR SO ZVUCEN NIK ZAD KOJ SE KRIE IZROD. KING PEDERU, NA KRAJOT NE USPEA DA IZDRZIS I GO POKAZA SVOETO VISTINSKO PEDERSKO MANIJAKALNO LICE.KURVO EDNA, CELO VREME PROVOCIRATE IAKO ZNAETE DEKA STE INTELEKTUALNO INFERIORNI.OVA STO SEGA GO PRAVIS E POSLEDNIOT OBID DA ME ZAMOLCIS,OD POZICIJA NA SILA, ZATOA STO NEMAS DOVOLNO INTELEKTUALNI KAPACITETI DA GO NAPRAVIS TOA NA DRUG NACIN.ZNAEV JAS DEKA OD DPMNEOVSKI PEDERI,DEMOKRATI NE BIDUVA I GO OCEKUVAV OVA.JADENJETO GOVNA ZA NEKAVI NAMERI ZA UNISTUVANJE NA FORUMOT E SAMO ZA PRED TVOJATA NECISTA SOVEST.DA SI GO POKRIES GNASNOTO I PREDAVNOCKO BUGAROFILSKO DEJSTVUVANJE PROTIV SOPSTVENIOT NAROD I DRZAVA,DOKOLKU TI I TVOITE PREDAVNICKI DRUGARCINJA VOOPSTO STE MAKEDONCI.SUDEJKI SPORED LIZENJETO SRPSKI GAZOVI, I PRIMANJETO SRPSKI KUROVI U SUPAK,NA SRPSKITE FORUMI, VAS PREZIMINJATA VI ZAVRSUVAAT NA IC, ILI BAREM VO NAJMALA RAKA VASITE PREDCI GI MENUVALE VO ZAVISNOST OD TOA KOI OKUPATORI BILE NA VLAST DO OSLOBODUVANJETO. UNISTUVANJETO NA OVOJ FORUM DOAGA TOCNO OD TEBE I TVOITE INTELEKTUALNO INFERIORNI DRUGARCINJA.ZOSTO MISLESE PEDERU DEKA JAS KE MOLCAM DODEKA VIE ZAVIVATE OKOLU MENE KAKO GLUTNICA HIENI,STO I STE,SO TAA RAZLIKA STO VIE STE BEDNI PREDAVNICI NA MAKEDONCITE,SRPSKO-BUGARSKI PLATENICKI KUCINJA. JAS SUM NORMALEN, NENORMALENITE STE VIE,KOI SE USRAVTE U GAKI PRED RASTECKOTO NEZADOVOLSTVO NA NARODOT KON VASIOT PASTIR,KOMU MU SE PODNAMESTUVATE SEKOJDNEVNO DA VI GO ZABIE KOLKU STO MOZE PODLABOKO.OD TAMU E VASATA NENORMALNOST,ZNAETE DEKA PREDAVNICITE KE PLATAT ZA PREDVSTVOTO NA MAKEDONIJA.OBIDITE DA SE KAMUFLIRATE KAKO PATRIOTI MOZETE DA SI GI NABIETE VO GAZOT,ZATOA STO SEKOJ KOJ E MAKAR MALKU PAMETEN VEDNAS JA SFAKA VASATA ODRODNICKA ULOGA KON MAKEDONCITE.ZA KRAJ,ME BOLI KUROT STO KE ME IZBRISETE OD FORUMOT,STO KURVINSKI KE GI IZBRISES POSTOVITE VO KOI TE RASTRTUVAM TEBE I TVOITE DRUGARCINJA,ZA DA IZGLEDATE POPAMETNI,STO, KAKO STO JADES GOVNA KE ME SNAJDE SUDBINATA NA FIRI,STO  OVOJ POST KE GO IZBRISES , DOVOLNO E STO ZNAM DEKA TI I PREDAVNICITE OKOLU TEBE KE GO PROCITATE.
YAS све што пишуваше е така ама  од НЕБАЊАНИТЕ не очекувај ништо повеке...крвта им е АРАПСКА со исти методи се служат.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 11:37

I od kaj znaes deka e taka?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Чет Јан 08 2015, 11:41

VOL напиша:I od kaj znaes deka e taka?
..на основа на потскокување на тапата, има развиено посебен алгоритам за кој тврди дека е непогрешив. Се надевам ќе не викне на едно ручече со јагула у Калиште да не запознае со таа многу битна иновација за иднината на Македонија... Wink Виното ќе го донесеме ние...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL Чет Јан 08 2015, 11:49

neam potreba da bistram politika samo zatoa sto znam dovolno- i povekje, ama nema potreba da se tresat zeleni nasekade.


da opnam sega jas "carot e gol" a nit sum go videl nit sum go slusnal, I uste prikazni da razvivam do beskraj- za mene licno, e smesno. Nemam potrebi od novinarski nagagjanja.
 ne osporuvam da ima drug , potreba od bistrenje politika.dodeka e logincno i neizvitopereno.

ama da se OLKU zanese coek , za nekoi raboti koi nit gi videl nit gi cul, nit mu dozvolil nekoj da se priblizi do nekoi licnosti koi tuka se stavaat vo krajno negativna konotacija, toa mi e smesno.

sega da kazam ja deka amerikancite ili pak rusite se vinovni toa sto mesecinata ne e kockasta  tuku topcesta.. a site nie ja gledame slikata za mesecinata koja samo par lugje na planetava ni ja donele- pa ako sakale da ne zabeavaat mozele da ja opisat I kako zelena, sina, ...i nie da si pravime prikazni, kako ovde na forumov.


ama nie SE znaeme, pa duri i dali Pretsedatelot ja drzi viljuskata so tri ili dva prsta, ( i vo toa da se najde pricina za tropanje kanti)Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by ribar Чет Јан 08 2015, 17:09

concrete напиша:

..на основа на потскокување на тапата, има развиено посебен алгоритам за кој тврди дека е непогрешив. Се надевам ќе не викне на едно ручече со јагула у Калиште да не запознае со таа многу битна иновација за иднината на Македонија... Wink Виното ќе го донесеме ние...
Јас знам дека немаш лоша душа и  вратата тие секогаш отворена АМА со телохранители НЦД и ЧЕНТО,за се друго јас стојам ,јагула ,вино мезе....дали ке е Калишта ,Трпејца ,имат сегаотворено еден нов рибен рест. и во Куратица-прентов мост

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Чет Јан 08 2015, 20:52

Milan Lane Gutovic напиша:„Obrazovnog programa više nema je l’ tako? Nijedna televizija nema obrazovni program. Ili ima, ja nisam video. To je zato što obrazovni program ne zarađuje trenutno. Sve na televiziji je pravljeno da ovog trenutka napravi pare. Sve emisije, kao ovaj tok-šou (Beograde, dobro veče – Studio B), imaju za zadatak da zarade novac sada ovog trenutka i prave se za najveći broj gledalaca koji su iza ekrana, je l’ tako? Pošto je sastav našeg stanovništva takav da je najviše nepismenih, pa polupismenih, a ostalo su akademici, zato mi pravimo programe za polupismene i nepismene. I u skladu sa tim da bi prepoznali te ljude biraju se i odgovarajući urednici koji mogu da prepoznaju polupismene. Pa ne može akademik da prepozna polupismenog, nego to naravno može samo nepismen urednik.“
Македонско образование - Page 29 Milan_10Македонско образование - Page 29 Milan_11
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига Сре Јан 14 2015, 17:55

Над 400 професори бараат Иванов да стави вето

http://libertas.mk/над-400-професори-бараат-иванов-да-стави/

Потегот на Иванов е круцијален.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Сре Јан 14 2015, 20:37

....нешто друго ич не ми е јасно, зошто тие 400 професори пред да биде фрлен каменот кој ја разбуричка жабокречината наречена Македонско Образование  не бараа од Иванов тоа да го направи, да џитне камен???  
..или убаво им беше , онака ушушкани со солидни плати и хонорарчиња кои капеа од сите чешмички??? И сите ќутат: тие заради своите интереси , студенти за да поминуат под тупан , родители за да симнат гајле од врат , влада за да се фали како остварува...знаење е сила -знаење е моќ.
Тогаш никој не го интересираше  што се подразбира под знаење..., само некои шушумиги , но само ако и спомнеа  им бутаа под нос дека не се кометентни..т.е. не се доктори на наука.. Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Сре Јан 14 2015, 20:50

concrete напиша: 400 професори
Аууууууу ... зар до толку се накотиле ....
... па ние сме ти биле со ... најголем број на професори по глава на жител ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига Сре Јан 14 2015, 20:51

Ич не ги почитуваш а?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Сре Јан 14 2015, 20:54

Ич ... со многу ретки исклучоци ...

..се тоа е дојдено по линија ... татко, син, внук ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига Сре Јан 14 2015, 20:56

Јас ги почитувам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Прч Сре Јан 14 2015, 22:18

Имаше порано еден каубојски виц:

Јаваат низ Аризона Џим, Џек и Џо. По некое време Џим го прашува Џо: 

- Колку се 2 + 2? 
- 4

Џим ја вади кубурата, и го убива Џо. Џек, изненаден, прашува:

- Зошто го уби?
- Премногу знаеше.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Чет Јан 15 2015, 09:00

…Македонското школство , не е за никаде од вчера.. Не ми е јасно каде беа овие умни глави професорски да го обелоденат тоа и со петиции и со излегување на улица и со студентски “немири” , да го обзнанат  на народот прост и неук.
Или им беше покомотно ушушкани, стоплени, мнооогу солидно платени.. плус со хонорарчиња од разни извори кои мазно.., ламинарно си течеа.  Не ни помислуваа на тоа. Дури и ги санкционираа тие меѓу нив кои не мислеа така.
Немаа ништо против многу од нив , или нивните пулени, разноразни Бојовистички,Штулови и дисперзирани богато да да ги плаќаат.
И сите беа задоволни..: професорите раат во својот конформизам, студентите и учениците задоволни од проаѓањето под тупан, родителите  радосни што уште една грижа симнале од товарот, Владата среќна што може да книжи остварување и успеси во знаењето е сила знаењето е моќ...
Е сеа кога некој фрли камен у жабокречината сите станаа паметни и рипаат до небо.
Факт е дека во нашето школство владеат просечноста и политиканството. Владее и негативната селекција каде главен адут е дупелижењето и партиското упикуење. Професорот не ги бира најдобрите за евентуални наследници , туку тие со најсочен јазик и цуг.Многу мааалку чесни исклучоци сакаат да произведат подобри од себе. Ем се неспособни , ем се плашат. И со право, бидејќи кај нас, ако  некој дојде на врвот ги заборава, одбутнува  ги множи со нула од себе сите...и оние кои одоздола го придржувале да не падне и оние одозгора кои го влечеле нагоре...Ние немаме , оперисани сме од чувството за афторитет и почит кон него.
Е сеа, незнам од кој мотив , ама клатното е заклатено и во таа осцилација ќе оди и во позитива и во негатива се додека не се смири на некоја рецка.
И наместо да помогнат таа рецка да биде што повисоко.., тие најповиканите и најумните јадат бурек, демек како некој приучен брокер ги јебе у здрав мосок...нив од Бога дадените....а тие невини и неискусни, па само цикаат.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL Чет Јан 15 2015, 09:02

potpisuvam beton, od prva bukva do posledno smajli.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Centarec Чет Јан 15 2015, 09:58

Прво и основно никаков државен испит нема да го подобри образованието. Тоа ќе бидат скрипти со готови прашања коинстудентите ке ги набубаат на памет и при првата прилика ке ги заборават. Ја имам полагано државен испит и знам дека е така. Евентуалните малверзации и злоупотреби се реалната причина за револт а да не се лажеме дека сме од поштените.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Чет Јан 15 2015, 10:01

Centarec напиша:Прво и основно никаков државен испит нема да го подобри образованието. Тоа ќе бидат скрипти со готови прашања коинстудентите ке ги набубаат на памет и при првата прилика ке ги заборават. Ја имам полагано државен испит и знам дека е така. Евентуалните малверзации и злоупотреби се реалната причина за револт а да не се лажеме дека сме од поштените.
...Centrec.., зошто мислев дека имаш поширокоаголен објектив???......и способност за концептуална перцепција Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 29 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 29 of 40 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот