ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Најубавите Space Ship

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Најубавите Space Ship Empty Најубавите Space Ship

Пишување by king Пон Јун 23 2014, 02:01

Најубавите Space Ship Imperi10
Империјален команден брод

Најубавите Space Ship Cylon_10
Cylon Base Star

Најубавите Space Ship Galact10
GALACTIKA
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king Пон Јун 23 2014, 02:07

Најубавите Space Ship The_ex10
The Excalibur From Babylon 5

Најубавите Space Ship The_sa10
The Saratoga

Најубавите Space Ship Enterp10
Enterprise NCC 1701-A

Најубавите Space Ship The_ev10
The Event Horizon

Најубавите Space Ship Enterp11
Enterprise NX 01
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king Пон Јун 23 2014, 02:13

Најубавите Space Ship Androm10
Andromeda Ascendant

Најубавите Space Ship Uss_en10
USS Enterprise NCC 1701-D

Најубавите Space Ship The_x-10
The X-303 Prometheus

Најубавите Space Ship Uss_en10
USS Enterprise NCC 1701-J

Најубавите Space Ship A_hamm10
A Hammer Head Fom Space Above and Beyond

Најубавите Space Ship A_issa10
A ISSAPC From Space Above and Beyond


king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king Пон Јун 23 2014, 02:18


Најубавите Space Ship A_f-3010
A F-302

Најубавите Space Ship The_us10
The USS Voyager

Најубавите Space Ship Narn_h10
Narn Heavy Cruiser

Најубавите Space Ship The_mi10
The Millennium Falcon

Најубавите Space Ship The_us12
The USS Equinox NCC-72381

Најубавите Space Ship A_x-wi10
A X-wing Starfighter
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by concrete Пон Јун 23 2014, 08:34

he ...dobar si , kade samo ti tekna..Inace poimot space ship vrska si nema so kosmosot...Toj e taka golem i rastojanijata se taka otkaceni da nema sansa za nikakvo space shipuvanje, barem ne vo klasicen smisol..odis - se vrakjas.
Ama ubava pricina za fantaziranje...sekako Very Happy Very Happy Very Happy 
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king Пон Јун 23 2014, 23:18

Па да и се и понатаму препуштиме на фантазијата..

одиме понатаму ....

DarkStar
Најубавите Space Ship Darkst10

Discovery A Space Odyssey
Најубавите Space Ship Discov10

Spaceship Yamato
Најубавите Space Ship Spaces10

RomulanWarbird
Најубавите Space Ship Romula10

Klingon Bird of Prey
Најубавите Space Ship Klingo10

NSEA Protector - Galaxy Quest
Најубавите Space Ship Nsea_p10king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king Пон Јун 23 2014, 23:23

Еве го најдобриот

The TARDIS - Doctor Who
Најубавите Space Ship The_ta10


Се сеќава ли некој на овие

Moonbase Interceptor - UFO
Најубавите Space Ship Moonba10

Eagle transporter - Space 1999
Најубавите Space Ship Eagle_10

Icarus - Planet Of The Apes
Најубавите Space Ship Icarus10


king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by concrete Вто Јун 24 2014, 11:55

Најубавите Space Ship Eagle_10Најубавите Space Ship Fig2Најубавите Space Ship AT-Black-Knight-FF-0414bНајубавите Space Ship Fig1
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king Саб Aвг 30 2014, 00:13

Играва Space engineers.... отпрвин мислев дека е нешто без врска ... а ебемлиго ме зарази ...

king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by reiter Пет Ное 14 2014, 21:29

black knight..нешто пореално и мистично

reiter
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by Гостин Сре Ное 19 2014, 21:40

Гласам за Вояджер, сеа гледах Интерстелар, изгледах го целиот што веке покажува дека филмот не е прелош ама со Стар Трек не може да се мери.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king Чет Ное 20 2014, 09:49

Најубавите Space Ship Farsca10

Moya од Farscape .... досега единствениот жив Spaceship кој дури и се породува ...
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by concrete Чет Ное 20 2014, 10:50

king2 напиша:Најубавите Space Ship Farsca10

Moya од Farscape .... досега единствениот жив Spaceship кој дури и се породува ...
идеата на серијата беше брилијантна, но секогаш со време секне инспирацијата..штета во случајот... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by Гостин Чет Ное 20 2014, 14:08

king2 напиша:

Moya од Farscape .... досега единствениот жив Spaceship кој дури и се породува ...

Не е единствениот. Вояджер имаше бионевронна мрежа, а тие на вид 8472 исто беа живи. Евее го еден од найгрозните -кубот на боргитеSmile Најубавите Space Ship 1413181492_samye-krutye-space-ships-9

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by reiter Пет Ное 21 2014, 02:28

independence day..
Најубавите Space Ship Images11
reiter
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by reiter Пет Ное 21 2014, 02:29

Најубавите Space Ship Promet10
prometeus
reiter
reiter

Posts : 166
Join date : 2014-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by Sahara raj Пет Ное 21 2014, 07:55

Кој ви е мој??? Све ни е потаман уште вонземалјци ни фалат!?! богдачува!

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king Пет Ное 21 2014, 09:29

Ај, ај ... не биди толкав намќор ... Laughing
...глеј таму у Русија небото се запали, по цел свет се јавуваат мистериозни дупки, еве сега најновата на Урал, во ООН  неколку години срамежливо држат седници на таа тема...
..а еве кај е и 2017 ... за кога се најавени првите официјални средби од трет вид ....
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by YAS Пет Ное 21 2014, 09:45

А вонземјаните во Охрид ги заборавате?

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by Sahara raj Пет Ное 21 2014, 11:34

king2 напиша:Ај, ај ... не биди толкав намќор ... Laughing
...глеј таму у Русија небото се запали, по цел свет се јавуваат мистериозни дупки, еве сега најновата на Урал, во ООН  неколку години срамежливо држат седници на таа тема...
..а еве кај е и 2017 ... за кога се најавени првите официјални средби од трет вид ....
За истокот е задолжен Урош. Јас повеќе следам што се случува на запад. Сериозно сум загрижен со задниве снежни наноси во Њујорк. Или русиве им го усмериле ХАРПОТ поради ембаргото, или им се расипал нивниот па ја утнал локацијата!

Sahara raj

Posts : 84
Join date : 2014-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by king Пет Дек 26 2014, 09:30


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by concrete Пон Јан 26 2015, 20:06

Најубавите Space Ship 1195bag
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by VOL Пон Јан 26 2015, 23:22

Moya... farscape..
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by concrete Пон Јан 26 2015, 23:47

..па, ако се држиме до претпоставката дека човечкиот ум како дел на овој космос , не може да смисли нешто што е надвор од него...т.е. невозможно, тогаш и таа идеа за живиот брод е занимлива  за шпекулирање.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by VOL Пон Јан 26 2015, 23:52

gi pratev seriite, ama ne znam kakoz zavrsi..inaku , interesno...
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Најубавите Space Ship Empty Re: Најубавите Space Ship

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот