ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ ќе се разбуди наесен

+10
OSA
Il presidente
YAS
Centarec
кнез
Arhimed
punter ohrid
чучулига
concrete
king
14 posters

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec Вто Дек 02 2014, 23:43

па ја незнам еден искрен поддржувач за да се смени оваа власт што сака во наредната влада да има било кој од овие сега што се !? сиктер вмро и дуи пошто се иста екипа, а и сдсм ако продужи заев да калкулира.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king Вто Дек 02 2014, 23:47

Centarec напиша:па ја незнам еден искрен поддржувач за да се смени оваа власт што сака во наредната влада да има било кој од овие сега што се !? сиктер вмро и дуи пошто се иста екипа, а и сдсм ако продужи заев да калкулира.
Не знам кој го учел ... ама погрешна математика го научил ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec Вто Дек 02 2014, 23:55

незнам како не сфати он дека  ваква власт на избори регуларни/нерегуларни не ја рушиш со вадење видео/аудио/хардкопи докази за криминал. по мое мислење знаејќи какви егоисти се топ 5ката у вмро, ама ич не ги спомнувам од утре натака, ни на прес ни на ништо ко да не постојат. проаѓам поред него не се ни поздравувам. чао пријатно. има психички да оболат што не се главна тема на муабет у сдсм па макар 2 миљарди напраиле во белизе. друг е курчот тука, само дали заев знае да игра "градски".

има таму некои луѓе као водат некоја влада бла бла, ок е. доста им беше. малце мангуплук да извади. не он се грабнал за грујо да му докажуе на митре од битуше дека е криминалец.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king Сре Дек 03 2014, 19:19

Таман ќе помислш дека пониско не можат ..одма те демантираат ...

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 22210

.. од сдсм да е премногу е ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by OSA Сре Дек 03 2014, 19:34

Centarec напиша:незнам како не сфати он дека  ваква власт на избори регуларни/нерегуларни не ја рушиш со вадење видео/аудио/хардкопи докази за криминал. по мое мислење знаејќи какви егоисти се топ 5ката у вмро, ама ич не ги спомнувам од утре натака, ни на прес ни на ништо ко да не постојат. проаѓам поред него не се ни поздравувам. чао пријатно. има психички да оболат што не се главна тема на муабет у сдсм па макар 2 миљарди напраиле во белизе. друг е курчот тука, само дали заев знае да игра "градски".

има таму некои луѓе као водат некоја влада бла бла, ок е. доста им беше. малце мангуплук да извади. не он се грабнал за грујо да му докажуе на митре од битуше дека е криминалец.
nemam zborovi za da ti kazam deka si ja pogodil srshta na muabetot ...odamna na drugiot forum veke pishav ,ova poznato vo psihologijata i pedagogijata (faktichki ,ona shto SDSM postojano im  go prezentira na graganite deka e kriminalno rabotenje na vlasta ,tokmu toa e dushevna hrana   na dpmne ,)zatoa go poddrzuvam ovoj tvoj predlog da gi stavi dpmne i nivniot apashluk na IGNOR ,samo taka ke puknat
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec Сре Дек 03 2014, 20:05

king напиша:Таман ќе помислш дека пониско не можат ..одма те демантираат ...

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 22210

.. од сдсм да е премногу е ...
кинг не јеби старо е ова едно 3-4 години сигурно  : )))али јако е
OSA напиша:
Centarec напиша:незнам како не сфати он дека  ваква власт на избори регуларни/нерегуларни не ја рушиш со вадење видео/аудио/хардкопи докази за криминал. по мое мислење знаејќи какви егоисти се топ 5ката у вмро, ама ич не ги спомнувам од утре натака, ни на прес ни на ништо ко да не постојат. проаѓам поред него не се ни поздравувам. чао пријатно. има психички да оболат што не се главна тема на муабет у сдсм па макар 2 миљарди напраиле во белизе. друг е курчот тука, само дали заев знае да игра "градски".

има таму некои луѓе као водат некоја влада бла бла, ок е. доста им беше. малце мангуплук да извади. не он се грабнал за грујо да му докажуе на митре од битуше дека е криминалец.
nemam zborovi za da ti kazam deka si ja pogodil srshta na muabetot ...odamna na drugiot forum veke pishav ,ova poznato vo psihologijata i pedagogijata (faktichki ,ona shto SDSM postojano im  go prezentira na graganite deka e kriminalno rabotenje na vlasta ,tokmu toa e dushevna hrana   na dpmne ,)zatoa go poddrzuvam ovoj tvoj predlog da gi stavi dpmne i nivniot apashluk na IGNOR ,samo taka ke puknat
абе види, пишувам како осеќам и мислам. не сум политичар завиено да кажувам тоа што го чувствувам, проблемот е кај нас што секоја шупа е влезена у филм дека е политичар па и дипломат ако сакаш и си зима за право да треска глупости до 101на и назад длабоко убеден/а у себе дека има логика тоа што го дрдља. и на воденица ги имаше, и овде ги имаш и на каса у маркет и на тезга на пазар.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete Сре Дек 03 2014, 21:48

Centarec напиша:незнам како не сфати он дека  ваква власт на избори регуларни/нерегуларни не ја рушиш со вадење видео/аудио/хардкопи докази за криминал. по мое мислење знаејќи какви егоисти се топ 5ката у вмро, ама ич не ги спомнувам од утре натака, ни на прес ни на ништо ко да не постојат. проаѓам поред него не се ни поздравувам. чао пријатно. има психички да оболат што не се главна тема на муабет у сдсм па макар 2 миљарди напраиле во белизе. друг е курчот тука, само дали заев знае да игра "градски".

има таму некои луѓе као водат некоја влада бла бла, ок е. доста им беше. малце мангуплук да извади. не он се грабнал за грујо да му докажуе на митре од битуше дека е криминалец.
..што си Centarec наивен ко мало дете.., поред кого тоа проаѓаш  не се ни поздравуваш???  поред вмро??? зар ќе луташ го глува утка низ Македонија??? Гарант ќе полудиш за две недели... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
а сдсм ако замолчи...па супер дефинитивно сите ќе ја заборават...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec Сре Дек 03 2014, 23:48

ја наивен, ти навиен. што е вмро? кој е вмро? 

по оваква твоја реакција сум скоро па 100% сигурен дека тоа е правата тактика Very Happy

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by concrete Чет Дек 04 2014, 00:45

..која бе права тактика..игнорирање????  таа е права за вмро , за сдсм е погубна...
..уште не ми е јасно која будала го  инструира Грујо малку малку па да го спомне сдсм. Треба да си направи процедура за нивно симнуење од платен список и како треба даље според закон  без повеќе да се спомнат.....со еден збор кој ги ебе.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king Чет Дек 04 2014, 01:54

Некој во сдсм се разбудил ...

..слушам дека еден од врвот ... секретар ли беше, штп ли беше, незадоволен од тоа каде тргнал сдсм по паметот на зајко и кираџиката ќе си дава оставка и ќе ги напушти губитницине ...

... туку што прајме сега ... кога триесетмината ќе останат со илјадарче помалку месечно .... тие со прстот у уста а зајко и фамилија ќе тераат тентерчиња на локално ниво ... јбг .. толкав им е пашалукот ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec Чет Дек 04 2014, 07:57

concrete напиша:..која бе права тактика..игнорирање????  таа е права за вмро , за сдсм е погубна...
..уште не ми е јасно која будала го  инструира Грујо малку малку па да го спомне сдсм. Треба да си направи процедура за нивно симнуење од платен список и како треба даље според закон  без повеќе да се спомнат.....со еден збор кој ги ебе.... Cool

па еве ја како неопределен гласач кажувам што сакам да видам кај опозицијата за да гласам за неа. и шо праиме сеа? која тактика е појака од таа?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec Чет Дек 04 2014, 08:09

king напиша:
Centarec напиша:па ја незнам еден искрен поддржувач за да се смени оваа власт што сака во наредната влада да има било кој од овие сега што се !? сиктер вмро и дуи пошто се иста екипа, а и сдсм ако продужи заев да калкулира.
Не знам кој го учел ... ама погрешна математика го научил ...

http://libertas.mk/%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D0%B3%D0%BB%D1%83%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D1%82%D1%80%D0%B4%D0%B5%D1%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D1%83%D0%BC-%D0%B3%D0%BE-%D0%BC/

еве демант дека немало везе тоа дека заев го барал аљи.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by punter ohrid Чет Дек 04 2014, 08:59

Da prasam,IMA li nekoj informacii koga se  ocekuva da eksplodira bombava,cisto da znam da  se  zastitam ako se  moze.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king Чет Дек 04 2014, 10:53

Бомбашот беше самоук ... па бомбата му пукна при монтирање ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by punter ohrid Чет Дек 04 2014, 10:57

Jas pa site nadezi vo nego a toj bez diploma nepismen.

punter ohrid

Posts : 95
Join date : 2014-05-21

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec Саб Дек 27 2014, 16:35

каква вест слушнав сабајлево ако е вистина онда готов е грујо ама најозбилно ова!

врвот на сдс решиле за консултант да го најмат Terry Wallis кој е познат по она што најмногу и треба на партијата.

кој незнае со какви конкретни проблематики се занимава овој човек слободно на линков.

пада владаааааааа

http://en.wikipedia.org/wiki/Terry_Wallis

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 00:21

а ха хааааааа ....
..додека има овци ќе има и волна за стрижење ...
... ќе ги очерупа па сенка нема да му видат повеќе .....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS Нед Дек 28 2014, 00:31

king напиша:а ха хааааааа ....
..додека има овци ќе има и волна за стрижење ...
... ќе ги очерупа па сенка нема да му видат повеќе .....

Kingu procita li ti po sto e poznat Terry Wallis ???Nemoj bre napamet... mora da se najde ikona za ...ne mi se veruva...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 00:52

Тој батка ко ќе дојде овде и малку подобро ќе види кого треба да советува  ... усвет ќе фати ...
... не си руши тој реноме со пропали случаи ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec Нед Дек 28 2014, 10:48

кинг другар озбилен си? : ))))))))))

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS Нед Дек 28 2014, 16:39

Pa Centarec,bidejki King ti e reprezentativen primerok na glasacite i clenstvoto na vladeackata partija,za sto veruvam deka ke se slozis so mene,togas sigurno sega ti e pojasna mojata silna podrska na opozicijata i na site onie koi se borat protiv ovaa vlast...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 16:45

Centarec напиша:кинг другар озбилен си? : ))))))))))
Мртов коњ никој досега не успеал да го крене на нозе!

А тој под тебе ич не го ни коментирам ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Centarec Нед Дек 28 2014, 18:35

кинг чил малце, терам мајтап со опозициската "мака". мене ми е јасно дека само грујо може да ги намести сдс назад у влада, пошто само него би му одговарало тоа.

да бидам попрецизен,

ни вмро никад нема да го изласа народ ни сдсм никад нема да ги изгласа народ.

она што никако неможам да одгатнам е како може да има вмровец кој е хејтер на сдс. тоа ми е оксиморон некако. незнам.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 18:42

Centarec напиша:кинг чил малце, терам мајтап со опозициската "мака". мене ми е јасно дека само грујо може да ги намести сдс назад у влада, пошто само него би му одговарало тоа.

да бидам попрецизен,

ни вмро никад нема да го изласа народ ни сдсм никад нема да ги изгласа народ.

она што никако неможам да одгатнам е како може да има вмровец кој е хејтер на сдс. тоа ми е оксиморон некако. незнам.
е па ... тој хејтерот не е вмровец...
... зар е обавезен услов да си вмровец за да бидеш хејтер на сдсм ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by YAS Нед Дек 28 2014, 18:56

Centarec a be zosto mu kazuvas...Ostaj malku da terame seir...Unistuvac na zabavi... СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Smiley-laughing021

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ ќе се разбуди наесен - Page 7 Empty Re: СДСМ ќе се разбуди наесен

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот