ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Локални избори 2021

2 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Локални избори 2021 Empty Локални избори 2021

Пишување by king Пон Aвг 30 2021, 22:36

Па, па, па ... како у последниов месец пред избориве ни се развреднија кметовите... абе се раскопаа, маме му ебаа на градот Twisted Evil Twisted Evil 
... ако мислат дека сме им го заборавиле зимскиот сон од скоро четири години гадно се заебале...

...само јбг, многи пати сме сведоци на вакви активности пред секои избори... и што по изборите, почнатото дотогаш не можат ни теоретски да го завршат па колку и фушерај да работат, па ко и после секои избори без оглед кој ќе победи повеќето работи ќе останат така незавршени оставени на времето...

... пред прошлите локални фрчеа најави за француски клучеви и токмаци за „барокот“ ... ама и тоа не го исполнија туку си се вселија у тие објекти... Twisted Evil Twisted Evil
..само Ќосето го тргнаа... lol!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Вто Aвг 31 2021, 23:20

Упссс....

https://360stepeni.mk/maksim-dimitrievski-iskluchen-od-sdsm/

.... сега... ако  не му е устата зашиена можда чуеме многу интерсни работи... Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Вто Aвг 31 2021, 23:42

Ајдеее... и овој ли лигуш е кандидат за градоначелник... абе тој у секоја манџа мора да е мирудија....

https://press24.mk/toretvski-site-politichari-za-eden-mandat-se-zdebelija-po-20-kila

... а она за 20-те кила .... у право е ...има по нетов стари  слики па може да се споредат... Twisted Evil Very Happy

.... слуги на народот ... нема бе ниеден кандидат кој не се понудил да биде слуга на народот ама за беља откако ќе седнат на фотељата моментално добиваат амнезија....
... и амнезијата им трае се до почетокот на нова предизборна кампања кога добиваат нова амнезија со која забораваат како се однесувале за време на мандатот кога  биле надмени, вообразени, арогантни, самобендисани, полни со себе, недостижни и недопирливи за обичниот свет и сега пак ветуваат дека ќе бидат слуги на народот плус брда и долини ако им го даеме гласот .... и така во круг....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by VOL Чет Сеп 02 2021, 02:16

site dvaese samo ona praseno Maricic edno 40...
kako li ke stane samo, koga ke padne,
na kolena, uz guz nagore, cudim... scratch

go gleal nekoj "Juznacka Uteha" -scenana kaj so kvicese ko prasence onoj debelion  po beli gakji....?

ko zna, zna  Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Чет Сеп 02 2021, 06:23

VOL напиша:

go gleal nekoj "Juznacka Uteha" -scenana kaj so kvicese ko prasence onoj debelion  po beli gakji....?

ko zna, zna  Twisted Evil

Со Кејт Карадин и во режија на мајсторот на акционите филмови Волтер Хил....амерички војници против кајуните во мочуриштата на Лујзиана
... се сеќавам на критиките од Небојша Џукелич, најдобриот филмски критичар во бившата ни држава, на оние ФЕСТ-товски изданиа .... чоекот буквално им го начука на америте, рече ете како Волтер на маестрален начин им покажа колку е лесно да свртиш американец против американец на нивна земја... брутално им покажа на американците каков бил пеколот во виетнам преку филм чие дејствие  се одвива на америчка територија....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by VOL Пет Сеп 03 2021, 15:13

king напиша:
VOL напиша:

go gleal nekoj "Juznacka Uteha" -scenana kaj so kvicese ko prasence onoj debelion  po beli gakji....?

ko zna, zna  Twisted Evil

Со Кејт Карадин и во режија на мајсторот на акционите филмови Волтер Хил....амерички војници против кајуните во мочуриштата на Лујзиана
... се сеќавам на критиките од Небојша Џукелич, најдобриот филмски критичар во бившата ни држава, на оние ФЕСТ-товски изданиа .... чоекот буквално им го начука на америте, рече ете како Волтер на маестрален начин им покажа колку е лесно да свртиш американец против американец на нивна земја... брутално им покажа на американците каков бил пеколот во виетнам преку филм чие дејствие  се одвива на америчка територија....
ete- ko zna  zna.. Cool 

nejse. 

pazi sad, ova bas mi privlce vnimanie....

 
Заев и Николовски ја пpoмoвиpaа кaмпaњaта „Ceгa сé e јaвнo – Кopyпциjaтa нe ce иcплaти”: Дa им зacтaнeмe нa пaтoт нa cитe кoи гo кopyмпиpaат нaшето oпштecтвo
https://infomax.mk/wp/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%b7%d0%b0%d0%b5%d0%b2-%d0%b8-%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d1%98%d0%b0-%d0%bfpo%d0%bco%d0%b2%d0%b8pa%d0%b0-%d0%baa%d0%bc%d0%bfa/


Se bilo javno sega, ne se isplatela korupcijata.... scratch scratch scratch

pazi im "moto", "logo"...

pa ovie dzeparosi vo realnost, od toa "Sega se e javno" i " Korupcijata ne se isplati"...
u stvari na pravija:
"SEGA, KORUPCIJATA E JAVNA"...... i nikomu muva ne go lazi.
si stancaat ajakot marihuana
si bara 2/3 evra za familija a 1/3 za nekakva crkva ( edno evro za Viceto edno za nego....)
si svercaat milioni sred bel den so toni droga pa gi lovi DEA americkana, i toa policiski nacalnici , obezbedjivaci na familija zajaci...
Den Doncev, onoj so ljepljivi prstinja, Raskovski, perjanicana Katica Janeva, i plejada drugi govna koi od makedonskot opstestvo napravija vukojebina na koja i talibanite moze so prst da ne pokazuvaat...
muva ne gi lazi.

Komotno moze da si prepravat toa logoto...
eve im predlog kredibilen i verodostoen kao bibilija.


Ceгa сé e јaвнo – Кopyпциjaтa нe  НИ ce иcплaти”  Twisted Evil

"SEGA SE E JAVNO, KORUPCIJATA NI SE ISPLATI"
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Саб Сеп 04 2021, 12:21

Овие паразит партии што имаат поеќе функционери него ли членови  не знам на што се надеваат на избориве?
...толку им беше љубовѕа со сдсnmk ... во секој случај тешко да ќе украдат и еден опозициски глас... прочитани се... седење на две столици веќе не се толелира....

https://www.mkd.mk/Makedonija/politika/odluchno-za-promeni-koalicija-na-dom-i-ldp-se-najavuva-nov-kandidat-za
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Саб Сеп 04 2021, 12:24

VOL напиша:

Ceгa сé e јaвнo – Кopyпциjaтa нe  НИ ce иcплaти”  Twisted Evil

"SEGA SE E JAVNO, KORUPCIJATA NI SE ISPLATI"

Велиш, напраиле граматичка грешка во распоредот на зборовите Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Нед Сеп 05 2021, 16:58

Упсссс.....

https://www.mkd.mk/Makedonija/politika/bilal-kasami-kandidat-na-besa-za-gradonachalnik-na-tetovo

Председателот им на главниот коалиционер  со кој сдсnmk се дочепаа до власт е кандидат за Тетово .... а кредитот мора да го отплатат, епа наздравје сдс во опозиција ако не го изберете.... Twisted Evil Twisted Evil

... п.с.  парадокс во Тетово ... два кандидати од власта.... една невеста двајца младоженци Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by VOL Пон Сеп 06 2021, 00:10

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Нед Сеп 12 2021, 13:50

https://faktor.mk/kurto-dudush-namesto-so-sdsm-odi-so-dom-i-ldp-na-izbori-vo-shutka

Изглеа никој не се нафаќал да биде нивен кандидат па ги собираат отпадоците од сдсnmk Very Happy ... толку од нив... на овие избори ќе бидат збришани...
... не ми е јасно како паразит партии, такаречи без членство,се осмелуваат самостојно да настапат... вршат политичко самоубиство..
... но ако, нек еднаш се расчисти со тие човек-партии...кои не ги интересира ништо друго освен некоја директорска фотеља да добијат ... тие се крајно несигурни играчи, стално се на страната на кај што дува ветерот...

Нек им е со среќа со Курто, ептен добар кандидат избрале, па тој бе  изјавуваше дека членската од сдс е втора лична карта и тепаше луѓе во канцеларија.... .... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by VOL Нед Сеп 12 2021, 15:55

kje si go jade IMETO ovoj, Kurto
koga ke mu se kaci Murto , na vlast.
im go snema Amdi nesto u zadnje vreme, a so nego 
nasive sogragjani -brazilci, izgubija vestinata na politicko
kameleoniziranje i adaptiranje,
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Чет Сеп 23 2021, 20:40

На ТВ прикажаа како во  Арачиново палат членска книшка од сдс.... се чувствувале излажани од сдс...
... е јбг... никој не го влечеше сдс за јазик па да ветува 300 пилоти... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Нед Сеп 26 2021, 19:54

https://www.vecer.press/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D1%9A%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D1%80/

Значи од утре почнува лудилото, (уствари тоа е започнато месец два порано со раскопување на улиците, непотребното фрлање на сантим два асфалт врз постоечкиот, по парковите непотребно корнење на тревата и садење нова па уште и свечено ленти сечат и уште милон друг шминкерај т.е на граѓаните фрлање на прашина во очи со цел лажно прикажување дека локалните власти во мандатот се утепале од работа)....
од утре од протувите болни за власт макар за кмет и на во само една улица ќе се изнаслушаме ветувања, бајки  за се и сешто... ќе правеле она ќе правеле она (а кај беа досега)  те ќе ветуваат 300 пилоти, космодром во Струмица, пристаниште у Гевгелија, Преспа туристички рај, во Мариово санаториуми налик швајцарските, Охрид македонски Монако, Дојран мк Лас Вегас, манакиевата Битола македонски Холивуд, Боливуд, Латиновуд, Истанвуд, не знам кај ќе го сместат македонскиот Нешвил.... итн итн ....а мк е скоро банкротирана
... абе нек идат у.... глупи сме ние што ќе им поверуеме...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by VOL Нед Сеп 26 2021, 22:09

nema sto drugo.
ludilo e ludilo i pred i posle izbori.
edinsveno sto moze e , da se zeme so bel sprej da se ickrtaat site ulici pomocani so 0.5 -2.5 cm "asfalt" so natpisot
"Veknko, cuvar na narodnoto zdravje"
"Zokje ikono koja ne vnese vo EU"
"Olivere, zaradi tebe vo zemjava cveta raj i spokoj"
" SDS ja ubi koronata"
"Stojance... (?)"  hmm... aj pak.. "Stojance -herkule...so ..grance!"


Isuse Boze....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Нед Сеп 26 2021, 23:36

VOL напиша:
"Stojance... (?)"  hmm... aj pak.. "Stojance -herkule...so ..grance!"Нек иде у Медрано да со глава крши керамиди и сече лубеници со катана .... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Вто Сеп 28 2021, 14:19

https://kurir.mk/republika/skopje/arsovska-besplaten-javen-prevoz-za-site-skopjani/

Ајдеееее и оваа се занесуе ... абе ние не сме ни Франција, ни Естонија ни Луксембург..... не сме бе сиротиња спрема нив па такви работи да ветуеме.... чек да по нетов видам што и другите ветуваат... изглеа и тие нешто од SF доменот ќе смислат...

... народ вели ... „ни код бабе нема џабе“
... поефтино е да ветат на секоја фамилија по две векни леб дневно бесплатно него ли ова ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Нед Окт 03 2021, 15:18

Од досега виденото од кампањата на шишелегов и остали од сдсnmk ..... 30 секунди себепромоција и 30 минути плукање по противниците и Мицко е крив па Будимпешта и Гујо....
.. а во тие 30 секунди себепромоција... на дневен ред истите работи од пред четири години Twisted Evil
...имаа 4 години да покажат што знаат и можат... ни покажаа дека можат и знаат само тендерчиња да си местат...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by VOL Нед Окт 03 2021, 18:23

izgubi 4 godini vo nevidena arogancija i cinizam, ova so finansiranjevo na pedofilija vo izvidnickion kamp mu e par ekselans..

uste od samiot start go komentirav, kako "cipiripi" fLizurce, smrdlivi mokasini na bosa zasmrdena noga bez carapi, raskopcana ili - bez dugminja kosulja, nebare e Macho man neviden , "stara skola iz ranih osamdesetih", DRKO gradski koj NE pazi kade se naogja ( gradska sednica, parlament,seedno) koga "smheka" i buta raka u gakji i "strela so pogled" sekoja riba naokolu da "prosto se magnetisa i hipnotizira od toj magicen look" na likot i deloto sobrano vo ova sustetsvo....


ne znam KAKO ke reagira posle skandalot so peofilija vo izvidnickiot odred, finansiran i sponziriran od NEGO, so negov potpis, odobrenie i amin, ama gleam deka nesto kao gi brani. E sea sto saka da odbrani, ne znam, dali e toa odbrana u stilot na zajackoto kopile koe brani , brani, nemoze da se vozdrzi od branenje, na primer, pocnuvajki od branenjeto na Katica svinjata, do onoj albino pederon Rashkovski, preku seksualniot mu idol Boki Trinaes... gi iznaodbrani si iba majkata
e sea drugo e sto im ovozmozuva lagoden zivot vaka nedobraneti, neodbraneti, pa namesto da si oddolza kon drzavata i opstestvoto so ZATVOR i odzemanje na imot/sredsvta vo visina od onolku kolku sto UKRALE , tie se setkaat, po narod, si pazarat, si se vozikaat, si VOZAT I SI UBIVAAT LUGJE VO SOOBRAKJAJKI, namesto da sedat vo zatvor.
ama toa e druga prikazna.

slicnosta e vo "odbranata" na Petle Siselegov. kao, pa toa e normalno, nie toa odamna finansirame, mladite da se ucat na...seks.. itn..
se e toa ok. ama narodov misli deka toa e OBRAZOVNA forma koja se uci vo skolo, a ne vo IZOLIRAN KAMP nekade daleku od civilizacija za da moze prijatelite na Petle da organiziraat natprevari koe dete imalo naj- gradi, cij otpecatok na polov organ imal najzrel izgled i koj najdobro stenkal potpren na manastirski zid simulirajki seks...??

vo red e sto na sds-OVCITE a najmalku na Petle Siselegov  sega, mu trebaat skandali potocno RAZOTKRIVANJE na krajno bolnite umovi pred izbori...

posle ona GOVNO vo forma na sapiens, bez trunka sovest, KENJKO FILIPCE , se' mu e jasno na narodov..

Ne znam dali bese dobro sto bas pred izbori mu se slucuva KRIMINALOT NA SISELEGOV  so bezpravni gradbi za koi "A" ne kazal, vo javnost i se krie od novinari kako zenatamu na Vodno u ponocni casovi, ( patem, koe go zabrani za setanje samo sto dojde na vlast... TOA mu bese prviot poteg! aj guess why? ) ili pak ova so KENJKO bez sovest... zatoa sto ke gi razdrazni uste povekje da ppravat SE i SESTO samo da ne padnat na milost i nemilost na SUD, odnosno da prodadat i predatad se' samo da ostanat na vlast , nedopirlivi.

zatoa sto  gi ceka narodna pravda, ne onaa koja moze da gi sretne na izbori pa da slucajno - zagubat izbori, zatoa sto toa moze da og mestat i da gi kontroliraat rezultatite... 
tuku.... ako izgubat, gi ceka narod, odnosno totalno razotkrivanje na SE sto napravile so sto rizikot im e nepojmliv da go prifatat- taa "partija" ke se UKINE zasekogas kako sto se ukina germanskoto opstestvo i svesta na milioni postvoeni generacii koga "svatija" kolku bile umobolni i bezmilosni nivnite "lideri" koi organizirale masovni genocidi, konc logori itn.  Vo takov gambit ovie kopilinja ja turnaa SDSM koja bese drzavotvorna partija edno vreme, ama se sto imase trunka sovest i malku cest, izbega i se gnasi od ovie, taa partija ke padne kako nacionalsocijalistickata vo 45, samo zatoa sto ja vodat Gebelsi, koi se spremni da odat do kraj. do posleden makedonec ili makedonski gragjanin ako treba, a treba spored niv. inaku ke se razletaat po svetov koj nakade so kuferi pari, - Gruevski vo Budimpesta ke ni izgleda kako nevino pionerce za niv posle.....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Пет Окт 08 2021, 17:54

Ова е веќе забегано ... да сечеш едно дрво за да се гледа друго „дрво“

https://republika.mk/tvitovi/go-sechat-drvoto-za-da-se-gleda-bilbordot-na-filip-temelkovski/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Пет Окт 08 2021, 20:55

ММЕ.... да не е оваа предизборна кампања никад немаше да дознаам колку тоа многу напраиле локалниве власти во последниов мандат ... абе се утепале од работа, фамилиите им трпеле, дома не ги виделе .... и ај сеа не гласај за нив..... albino jocolor Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Пон Окт 18 2021, 23:06

Официјално од ДИК

https://sitel.com.mk/dik-22-opshtini-dobija-gradonachalnici-od-vmro-dpmne-9-od-sdsm

2.44 : 1  во корист на вмро-дпмне, вмро во прв круг освои дури 5 од скопските општини...

т.е.  во првиот круг сдс доживува катастрофа а се фалеа дека тие во прв круг ќе земеле бар 22 градоначелника а опозицијата едвај 6.... ама јбг испадна обратно... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Пон Окт 18 2021, 23:17

https://24info.mk/%D0%B4%D0%B8%D0%BA-%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B3-%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B8-7-805-%D0%B3%D0%BB%D0%B0/

... гласовите за петрета се воглавно од гласачите на ДУИ во Сарај, Чаир и Шутка.... т.е. „позови пријатеља“ Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by VOL Вто Окт 19 2021, 06:08

ah be.... dusa napatena. 
kojznae kolku spiritualna bolka sme mu nanele... za grevoj.
kako li sega ke se cepati so kosulji raskopcani  do pupak u zasukani nogavici na farmerici i smrdeni kozni uznojeni mokasini bez carapa,so prepozlatliva cipiripi fLizura ...po nepoznatiov mu grad?

znae li sto bese on 4 godini...? kade bese? so praese?
i najvazno svesen li e deka ima zakon so go ceka.////?

boze kolku bea zabegani...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by king Вто Окт 19 2021, 09:47

https://republika.mk/vesti/Makedonija/mozno-li-e-da-padne-vladata-ako-sdsm-ja-poddrzi-arifi-vo-tetovo/

сдс во Тетово е надената на ражењ и ставена да се врти на тивок огин.... Very Happy 
... таму веќе сите почнаа да си праат свои математики и играат двојни-тројни игри...
... што ќе испадне, ќе видиме...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2021 Empty Re: Локални избори 2021

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот