ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

По Заев МРТ треба да стане СМРТ

4 posters

Go down

По Заев МРТ треба да стане СМРТ Empty По Заев МРТ треба да стане СМРТ

Пишување by трендафил Сре Јун 13 2018, 19:38

Мислам дека името што би требало да го добие Македонската радио телевизија доколку помине виткањето на кичма од страна на Заев, најдобро ја илустрира содржината на договорот. МРТ е предвидено да биде СМРТ, северно Македонска Радио Телевизија.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

По Заев МРТ треба да стане СМРТ Empty Re: По Заев МРТ треба да стане СМРТ

Пишување by Spray Пет Јун 15 2018, 08:43

можеби а можеби и не.
но тоа не е ни важно сега, како ќе се вика името на националната телевизиска куќа, може да го „замаскираат“ со разни кратенки, префикси суфикси итн.
Поголем е проблемот што во МРТ ќе или веќе и се, насадат полтрони кои ќе ја спроведуваат
денационализирачката политика спонзорирана од власта.
Ако се случи тоа, архивата на МРТ е во опасност.
Можно е да се случи некој недообразуван лик инсталиран да клима со глава , како Сашо Ордановски, да дозволи уништување или исчезнување на архивите , на снимените материјали и други докази и документарци кои говорат за тоа кои сме ние , како народ.

Опасноста не доаѓа само заради грчките барања , желби и наредби- ко Заев.
Тука се и бугарите кои се живо заинтересирани да нема материјали , документарци , интервјуа кои ги има во архивите на МРТ, а говорат за нивните злодела и пропаганди.

МРТ е еден од клучните столбови, кои треба да се урнат, покрај МАНУ, образованието и науката, за да нема кој да каже кои се македонците,и зошто се посебни.Атакот на националните институции претпоставувам дека е планиран со петоколонаши одвнатре. Тие треба да се лоцираат и да се спречат на време.

останува уште народот, нешто ќе купат, нешто ќе заплашуваат, а она што не можат ќе апсат, или - прогонуваат. Освен ако не изрежираат уште некој конфликт, да изгинат добар дел од нас.
Spray
Spray

Posts : 232
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

По Заев МРТ треба да стане СМРТ Empty Re: По Заев МРТ треба да стане СМРТ

Пишување by трендафил Пет Јун 15 2018, 19:04

Шокиран од безусловната капитулација на вазалот Заев колку да ми олесни на душата се фатив за еден од помалите проблеми. Македонија била и во полоша ситуација од сега, но еве опстанала и ќе опстане. Се надевам дека тие што ја изведуваа дигитализацијата на видео и аудио архивата на МРТ биле доволно умни да направат копии. За среќа има и доста приватни архиви. За жал на интернет со пропаѓањето на многу ТВ и пишувани медиуми голем дел од информациите со гасењето на нивните сајтови е пропаднат.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

По Заев МРТ треба да стане СМРТ Empty Re: По Заев МРТ треба да стане СМРТ

Пишување by VOL Пет Јун 15 2018, 20:53

Trendafile, oligostrokrative od sds nemaa ni gram sovest koga go nasadija srednoskolecot ordanovski, za direktor na MRT od 94 do 96, i pokraj site rizici toj klovn da se nacuka i zapali zgradata, da organizira zurki po studija za da si fati zenska, mozes da zamislis luzer ali partiski poltron do srz, sto kurnaz ke se pravi koga ke mu podarat vlast vo takva firma.

A sega, za razlika od togas, imaat jasni direktivi, so privatnot dogovor na zajackoto kopile so komsite, bii siguren deka ke isceznat dokumentarcite za stradanjata na egejcite, ili filmot treto poluvreme, i drugi svedostva , od programskata sema na MRT a ako im se usrekji, bi gi trgnale od arhivata-zasekogas.

PS: temava e zapocnata kako twiter zaebancija no postoi opasnost da go napravat tokmu ova sto go pisuvame.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

По Заев МРТ треба да стане СМРТ Empty Re: По Заев МРТ треба да стане СМРТ

Пишување by king Саб Мај 11 2019, 23:05

Дали ќе стане СМРТ не знам ... ама според написите по медиумите за тоа  во каква состојба е мртв... не и гине смрт...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

По Заев МРТ треба да стане СМРТ Empty Re: По Заев МРТ треба да стане СМРТ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот