ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Формула 1, мото, рели ... несреќи

Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by king Сре Мај 20 2015, 01:01

ММЕ ... 70-те и 80-те кога Миленко коментираше формула 1 едвај го чекавме стартот на трката .... обавезно имаше на лом праење .... карамболи
... па по ептен големиот број удеси ги забранија оние таканаречени метални закрилца кои дозволуваа влегување со огромна брзина во кривина ...Последната промена е направена од king на Сре Мај 20 2015, 01:30. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by VOL Сре Мај 20 2015, 01:05

imase i embargo na motori so turbo polnaci edno vreme , ako dobro se sekjavam..
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by king Сре Мај 20 2015, 01:11

Имаше многу работи ....
...на пример ... 3000 кубика со класичен мотор а 1500 кубика за турбо,  па супер брзо полнење на резервоарот под висок притисок т.е поаѓаа со до пола полни резервоари и немаа лимит за горивото... 

Трките беа интересни, доаѓаше до израз вештината, беа погладијатоски ...
.. а денес ги упропастија скроз наскроз, хардверот вози а не возачот ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by VOL Сре Мај 20 2015, 01:15

ti teknue na Vilson,i  stazine  nad "bel kamen" u Radisani?
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by чучулига Сре Мај 20 2015, 01:16

Крајно, најнавистинскиот финален удар за мене беше Баричело ко "остај" Шумахер да ја добие трката.

Немаше смисол.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by king Сре Мај 20 2015, 01:16

ti teknue na Vilson,i  stazine  nad "bel kamen" u Radisani?
Да ....
.. а на Стево формула .... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by VOL Сре Мај 20 2015, 01:19

king напиша:
ti teknue na Vilson,i  stazine  nad "bel kamen" u Radisani?


Да ....
.. а на Стево формула .... Very Happy Very Happy
kako se imam iskrseno so Ce-Zetka po toa stazine , ebasi glupiot Laughing Laughing
on vozese nekoj kross, ja se docepav do praena=prepraena 175 ccm CZ mameto sibav
za stevo ne i teknue.ali trkine u "nacionalna klasa" Cool Cool ih.!
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by king Сре Мај 20 2015, 01:20

Ce-Zetka 175... плава ...
хихихи ...
... во овци имам слетано ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by VOL Сре Мај 20 2015, 01:24

king напиша:Ce-Zetka 175... плава ...
хихихи ...
... во овци имам слетано ....
ja nekoja pomaradnza boja Suspect
ama ja zdrobiv -blagovremeno.
...e posle Jawa 350 (stereo 175-ki Cool ) dzis crvena i pazi- so maska Laughing Laughing Laughing !
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by king Сре Мај 20 2015, 01:25

VOL напиша:
king напиша:
ti teknue na Vilson,i  stazine  nad "bel kamen" u Radisani?


Да ....
.. а на Стево формула .... Very Happy Very Happy
kako se imam iskrseno so Ce-Zetka po toa stazine , ebasi glupiot Laughing Laughing
on vozese nekoj kross, ja se docepav do praena=prepraena 175 ccm CZ mameto sibav
za stevo ne i teknue.ali trkine u "nacionalna klasa" Cool Cool ih.!
Не ми текнуе која година беше ....

...рели на Водно ...

... сите вакво онакво фиќо, дотеруваат, турираат, чалам креваат ...
... а меѓу нив едно старче 70-тина години ... со гланц ново фичо ... си вози на тркана 30-40 ... кур го боли .... Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by VOL Сре Мај 20 2015, 01:27

king напиша:
VOL напиша:
king напиша:
ti teknue na Vilson,i  stazine  nad "bel kamen" u Radisani?


Да ....
.. а на Стево формула .... Very Happy Very Happy
kako se imam iskrseno so Ce-Zetka po toa stazine , ebasi glupiot Laughing Laughing
on vozese nekoj kross, ja se docepav do praena=prepraena 175 ccm CZ mameto sibav
za stevo ne i teknue.ali trkine u "nacionalna klasa" Cool Cool ih.!
Не ми текнуе која година беше ....

...рели на Водно ...

... сите вакво онакво фиќо, дотеруваат, турираат, чалам креваат ...
...  ....а меѓу нив едно старче 70-тина години ... со гланц ново фичо ... си вози на тркана 30-40 ... кур го боли . Very Happy Very Happy Very Happy
aahahaha!
uste da bilo od onie so se otvaraat vratine odnapred!
redovno se guzvavme kaj "lazi Vere" Twisted Evil Twisted Evil  za ovie po-kurnazive so "fakjaa krivina" da go gleame kako akaat u bankina a bogami i preku bankina Cool Cool
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by king Сре Мај 20 2015, 01:35

Конкретниот се сеќава .. он е постар ...  а ја ко копиљ се сеќавам дека кај нас и у свет се организираа и таканаречени отворени релија ...
..пример Охрид -Скопје или слично ...  без регулирање или стопирање на останат сообраќај ...
... после ги забранија ... се правеа бељи многу ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by VOL Сре Мај 20 2015, 01:42

imase de, pred televizija kaj fakultetine.sega ne znam dali ima.
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by concrete Сре Мај 20 2015, 09:56

king напиша:Конкретниот се сеќава .. он е постар ...  а ја ко копиљ се сеќавам дека кај нас и у свет се организираа и таканаречени отворени релија ...
..пример Охрид -Скопје или слично ...  без регулирање или стопирање на останат сообраќај ...
... после ги забранија ... се правеа бељи многу ...
..одамна ги нема....ниту кај нас , ниту било каде... Very Happy Very Happy Very Happy

MILLE MIGLIA   Италијано соно боно.. си напраиле фестивал за сеќавање.., но тие манџаре макарони, а ние нормално трици... Very Happy Very Happy
Формула 1, мото, рели ... несреќи 2cfv4on
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by чучулига Сре Мај 20 2015, 13:18

Како нема, а пред некоја година оние странците шо убија маж и жена кај кичевско ако арно памтам, шо трка беше то?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by king Сре Мај 20 2015, 13:29

Во Ск секоја вечер си имаме ...

Need for Speed ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by чучулига Сре Мај 20 2015, 13:34

По партизанска?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by чучулига Сре Мај 20 2015, 14:00

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Формула 1, мото, рели ... несреќи Empty Re: Формула 1, мото, рели ... несреќи

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот