ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Италијански канцони

4 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Италијански канцони Empty Италијански канцони

Пишување by king Вто Мар 31 2015, 00:37
Жабарите се мајстори за љубовни песни ...


Последната промена е направена од king на Вто Мар 31 2015, 00:40. Мислењето е променето 1 пати
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by king Вто Мар 31 2015, 00:38

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by VOL Вто Мар 31 2015, 00:39

ijaa.. Laughing
King.. ti teknue na Srekna Nova '49?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by king Вто Мар 31 2015, 00:41king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by king Вто Мар 31 2015, 00:46

А тек оваа заедно со француската жтем ..најебачки песни на сите времиња

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by VOL Вто Мар 31 2015, 00:48

taa e francuska be.
neli italijanski..

tuku... te prasav... ti teknue na filmon srekna nova '49....imase edna italijanska..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by king Вто Мар 31 2015, 00:48

потсети ме

.. мене ми текнува само на Владица Милосављевиќ


Последната промена е направена од king на Вто Мар 31 2015, 00:51. Мислењето е променето 1 пати
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by VOL Вто Мар 31 2015, 00:51iskoristena e temava od ova pesna..odi direktno na 31min 35 sec. od filmot


ali alal da mu e na tipov so pee, vo filmov Cool anonimus, ama dobar..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by чучулига Вто Мар 31 2015, 01:01

чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by king Вто Мар 31 2015, 01:09

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by king Вто Мар 31 2015, 01:11king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by чучулига Вто Мар 31 2015, 01:40

Јас паднав на музиката и гласот на Џош Горбан и муабетот:

Сакам ти да си мојот центар.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by VOL Вто Мар 31 2015, 01:43

ti si ekscentricna, kaj moze tebe centar da ti se najde. Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by чучулига Вто Мар 31 2015, 01:45

Е замисли го чоекот кој мене таква ме стори свој центар

Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by VOL Вто Мар 31 2015, 01:47

go zamisluvam: ...... Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by king Вто Мар 31 2015, 09:08

чучулига напиша:Е замисли го чоекот кој мене таква ме стори свој центар

Very Happy Very Happy Very Happy
А што го држи за да центрифугалната сила не го исфрли од орбитата?

..подебел ланец?
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by чучулига Вто Мар 31 2015, 09:18

Е то....

те љубов е.

Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by king Пон Апр 27 2015, 00:53

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by чучулига Пон Апр 27 2015, 00:56

Ова Таљански е?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by king Пон Апр 27 2015, 01:13

чучулига напиша:Ова Таљански е?
Добро де ... не ситничари... утнав линкот

..ова сакав

king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by чучулига Пон Апр 27 2015, 01:25

Не ситничарам.... еве овај го памтам од ко имав 6 години... е то претходниот ич, и ми бидна сомнително.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by king Пон Апр 27 2015, 01:29

А бе утнав линкот .... прво го слушав адриано ..па после тој латиното ..и оп линкот од кај него го ископирав ....
...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by concrete Пон Апр 27 2015, 10:44

...вие двајца нешто друго праите , освен што лутате по интернетов???? Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by чучулига Пон Апр 27 2015, 11:42

Понекогаш...

Замисли, морало да се готви, бриши прашина, пери, пегла... и така.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by concrete Пон Апр 27 2015, 12:06

чучулига напиша:Понекогаш...

Замисли, морало да се готви, бриши прашина, пери, пегла... и така.
..да му кажиш на Чучулиг дека е сречковиќ.., мојана нит готви, нит бриши прашина, нит пери ..нит пегла.., само ослушнуе бомби...,луња негде по град со некои баби до глуво доба ночи..наводно гушкаат некакви трговски центри .
Нашле кого да мафтаат.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Италијански канцони Empty Re: Италијански канцони

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот