ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

+10
mumley
Прч
чучулига
concrete
Centarec
ribar
Morski galeb
sprinter007
кнез
VOL
14 posters

Страна 30 of 40 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next

Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by jambo Саб Мар 14 2015, 16:54

Samite vmrovci go nejcat i niv gi zavi vo crno....samo toj i bate
.....epa go izedoa nemien...rekov li jas samo e prasanje na vreme koga ce pocnat eden so drug da se koskaat....ajde,ajde ne boli

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by jambo Саб Мар 14 2015, 16:56

A da gi viknete onie bezrbenici od pustec da go izglasaat??????

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by Centarec Саб Мар 14 2015, 16:59

не се криви пустенчани што овие со наши пари ги плаќаат да дојдат да гласаат.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by Centarec Саб Мар 14 2015, 17:03

најголеми безрбетници се оние што книга не фатија у сред центар па се мољакаа за работичка во општина некоја или да си облече флуоресцентно елече да дреме на паркинзи и гласаа за гипсот тодорович и коце сељакот (како што началниче го ослови). ете тие се безрбетници затоа што имаа опција, ама не побитно беше да се дрви курот по клупи а за работа, ќе се снајдеме. епа ете го сеа, што би рекол миле копиле неможат да искочат од кулите кај бристол.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL Саб Мар 14 2015, 17:21

lingur.
zboruvas za obicniot narod
ako obicniot narod (Makedonci od Prespa) se za tebe bezrbetnici, a narodot ovde "moljakal" za rabota,i oblakal fluorescentno elece i site ostanati koi gi velis deka se bezrbetnici..
togas si baegi za ZALENJE.

jes da ne si znael do pred tri godini, od tegla piperki i ajvar so se semki nisto povekje, sega ,mudruvas tuka a nosot ti e po cel den vo klozet, kade pecalis za da si kupis kondurcinja so beli carapcinja -na sorcevi maskirni..ama treba da svatis deka si procitan, preporcitan, pomnozen i podelen, i na krajot rezultatot sekogas e = nula.

vrv vo karierata ti e direktor -operator na  gumeno crevo na cisterna lajnarnik -si digitalen brojcanik na isrkani  litri lajna .
a seste majkati ti plete vuneni carapi- da si se greel tamu negde, od kaj so nosis prikazni a mozda doma si ides i so kaciga za motorce od 500 denari, pa kazuvas deka ti licno pilotiras so avionot... vrzan tamu nekade na nekoja livada.



zatoa, opameti se, pisi nesto sto drzi voda, i bez mnogu gluposti.

forumov e krajno liberalen i demokratski,sto ne znaci deka mozes da seres tuka mislejki deka si ti toj, Rambo-Jambo zvani WC ninja  oslobodilac,


nikoj ne ve rcka a NUZNIKARSTVOTRO praktikuvaj go na melnica, tamu sobiraat se' i sesto,kako javno wc, a tebe ti e toa mnoogu dobro poznato.. so se veli..odvnatre. Wink
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL Саб Мар 14 2015, 20:09

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar Саб Мар 14 2015, 20:34

http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=20921
Ево нешто ново за тие што гледаат само Сител

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL Саб Мар 14 2015, 20:49

ee, pa ti mislis samo ti si go videl toa, videno e ne se sekiraj  Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete Саб Мар 14 2015, 21:16

ribar напиша:http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=20921
Ево нешто ново за тие што гледаат само Сител
...Ribar..,стануеш комичен Very Happy Very Happy Very Happy зар ќе се симињаш на нивото на еден Мапаче??? Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar Саб Мар 14 2015, 21:31

concrete напиша:
ribar напиша:http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=20921
Ево нешто ново за тие што гледаат само Сител
...Ribar..,стануеш комичен Very Happy Very Happy Very Happy зар ќе се симињаш на нивото на еден Мапаче??? Wink
Арен си е ГЕНЕРАЛОТ ,не ми сметат и да извршит државен удар и да ја хапсит оваа нелегитимна злосторничка власт ,,,,а еден дел се знае на АТ Пазар во Битола-јуженце

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete Саб Мар 14 2015, 21:38

ribar напиша:
concrete напиша:
ribar напиша:http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=20921
Ево нешто ново за тие што гледаат само Сител
...Ribar..,стануеш комичен Very Happy Very Happy Very Happy зар ќе се симињаш на нивото на еден Мапаче??? Wink
Арен си е ГЕНЕРАЛОТ ,не ми сметат и да извршит државен удар и да ја хапсит оваа нелегитимна злосторничка власт ,,,,а еден дел се знае на АТ Пазар во Битола-јуженце
хе , не викам дека не ти смета , ама за среќа кој те праша... Very Happy

concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar Саб Мар 14 2015, 21:49

concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:
ribar напиша:http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=20921
Ево нешто ново за тие што гледаат само Сител
...Ribar..,стануеш комичен Very Happy Very Happy Very Happy зар ќе се симињаш на нивото на еден Мапаче??? Wink
Арен си е ГЕНЕРАЛОТ ,не ми сметат и да извршит државен удар и да ја хапсит оваа нелегитимна злосторничка власт ,,,,а еден дел се знае на АТ Пазар во Битола-јуженце
хе , не викам дека не ти смета , ама за среќа кој те праша... Very Happy

Јас си имам одлична комуникација со генералот,тој е поопасен од цела опозиција,запамтими го зборов,,

гледај Вардар ракомет,,,како лошо играат у пичку м...

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete Саб Мар 14 2015, 22:38

хммммм.., мислиш на оној  кој веруе дека е генерал???  Не заебаај па оној Мапаче на Сем Пекимпо е пет пути више "генерал". Која ватрена вода ја пиете јебове благи бог за да помислуете дека генерал се стануе со чирибу-чириба и ракоплоложуење од на брат Љубе??? Не сте нормални Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
А академија, а ратна школа, а воен стаж од гоооодини, а испити.
А математика???   Сеа ми е јасно од каде гимназијалциве и студентите тврдат дека не треба математика.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar Саб Мар 14 2015, 22:56

concrete напиша:хммммм.., мислиш на оној  кој веруе дека е генерал???  Не заебаај па оној Мапаче на Сем Пекимпо е пет пути више "генерал". Која ватрена вода ја пиете јебове благи бог за да помислуете дека генерал се стануе со чирибу-чириба и ракоплоложуење од на брат Љубе??? Не сте нормални Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
А академија, а ратна школа, а воен стаж од гоооодини, а испити.
А математика???   Сеа ми е јасно од каде гимназијалциве и студентите тврдат дека не треба математика.... Wink
Прашајги 90 посто од запослените во администрацијата од Пастирот,прво добија раб места после купија дипломи,

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete Саб Мар 14 2015, 23:04

ribar напиша:
concrete напиша:хммммм.., мислиш на оној  кој веруе дека е генерал???  Не заебаај па оној Мапаче на Сем Пекимпо е пет пути више "генерал". Која ватрена вода ја пиете јебове благи бог за да помислуете дека генерал се стануе со чирибу-чириба и ракоплоложуење од на брат Љубе??? Не сте нормални Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
А академија, а ратна школа, а воен стаж од гоооодини, а испити.
А математика???   Сеа ми е јасно од каде гимназијалциве и студентите тврдат дека не треба математика.... Wink
Прашајги 90 посто од запослените во администрацијата од Пастирот,прво добија раб места после купија дипломи,
Абе не заебааај  за ГЕНЕРАЛ збориме и некој кој е доволно забеган да верува дека е тоа..., а не за портири и други глупандери кои како дошле така ќе си одат...со своите Бојо дипломи... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by ribar Саб Мар 14 2015, 23:24

concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:хммммм.., мислиш на оној  кој веруе дека е генерал???  Не заебаај па оној Мапаче на Сем Пекимпо е пет пути више "генерал". Која ватрена вода ја пиете јебове благи бог за да помислуете дека генерал се стануе со чирибу-чириба и ракоплоложуење од на брат Љубе??? Не сте нормални Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
А академија, а ратна школа, а воен стаж од гоооодини, а испити.
А математика???   Сеа ми е јасно од каде гимназијалциве и студентите тврдат дека не треба математика.... Wink
Прашајги 90 посто од запослените во администрацијата од Пастирот,прво добија раб места после купија дипломи,
Абе не заебааај  за ГЕНЕРАЛ збориме и некој кој е доволно забеган да верува дека е тоа..., а не за портири и други глупандери кои како дошле така ќе си одат...со своите Бојо дипломи... Very Happy Very Happy Very Happy
дали е Генералот без диплома незнам ама знам дека  дипломата од Пастирот вредит колку и второ одделение  од Арачиново,ама затебе тоа е добро бидејки си попаметен од нив и ке ги дупиш кај сакаш за било кое тендерче ама за месец дена готови се така да ако си пун ко брод уживај и гледај си сеир

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by jambo Нед Мар 15 2015, 04:48

ke umrat od maka...na site strani gubat..Zaev im go rasplaka
mamiceto...se nejcat medju sebe i se spijuniraat...samo ovde
glumat ludilo kao tie se na vlast a doma se prasuvaat so prstot
vo usta sto bidna...

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by jambo Нед Мар 15 2015, 04:56

Concrete...ce propadnat tenderite u p.m...ama za tebe nema zima
ti si itar covek kako kameleon gi menjas boite....ce gi udruzime
sredstvata i ce otvorime fabrika...ama ima eden uslov...da obleces maica SDSM
i da se deres UA vmro......inaku si gotov.....dodeka e vreme

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL Нед Мар 15 2015, 10:04

da se potsetime:

1. Nastan broj eden

Денеска нова бомба на Заев и собир на ВМРО-ДПМНЕ
Денеска во 11,30 часот во седиштето на СДСМ, претседателот на партијата Зоран Заев ќе одржи конференција за печатот на која се очекува да бидат објавени нови снимки од прислушуваните разговори.


2. Nastan broj 2 :

Денеска напладне и ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи трибина на која ќе се обратат лидерот на партијата и премиер Никола Груевски и други нејзини членови. Собирот ќе се одржи во спортскиот центар „Борис Трајковски“.
taka veli izvorov:http://www.mkd.mk/Makedonija/partii/deneska-nova-bomba-na-zaev-i-sobir-na-vmro-dpmne

------------------------------------------------------------------

kratka analiza: SDSM ke se soberat vo 11.30. kaj niv, doma, vo stabot.Kolku i da se, malku lugje ke moze da se soberat..

VMRO-DPMNE, polovina cas podocna vo salata Boris Trajkovski..
nema dilema deka masinerijata ke ja napolni salata..
----------------------------------------------------------------
pretpostavka:
ubav den, e.. narod ke ima nadvor. STO ako EDNATA opcija ima namera/planira/odluci/realizira, rasturanje na mitingot na drugata opcija?

onaka.. pobudena od - patriotski motivi?

ne mi se dopagja ova.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига Нед Мар 15 2015, 10:07

 Горан Бабиќ ‏[ltr]@GoranBabik[/ltr] 
Македонија е 2 милиона луѓе, денес ако #Ж не собере 500.000, значи дека нема ни 25% подршка, така да све испод е ГОЛЕМ НЕУСПЕХ. 
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by VOL Нед Мар 15 2015, 10:18

ebati matematikata.
500 000 dusi se MNOZINSTVOTO od makedonskiot narod
.zatoa sto ne se 2 miliona.

spored l "logikata" na ovoj idiot, ako se soberat 500 000 , ispagja deka GOOLEMO mnozinstvo ke uziva Gruevski! glasaci ne se 2 miliona pa 500 000 da bile 25% , tuku mnogu povekje od 60% i toa samo makedoci!

i, sega ti se FATI bas za ovoj "fakt" Laughing Laughing Laughing


Последната промена е направена од VOL на Нед Мар 15 2015, 10:44. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига Нед Мар 15 2015, 10:21

Не бе... 

се смеев колку ингениозно ја употребил дпмнеовската селективна логика и сакав да споделам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by concrete Нед Мар 15 2015, 10:36

чучулига напиша:Не бе... 

се смеев колку ингениозно ја употребил дпмнеовската селективна логика и сакав да споделам.
Došla inspekcija u tvornicu pileće paštete da provjere kvalitet sastojaka. Pita inspektor: "I, ovo je samo piletina u pašteti?"
"Pa jeste, otprilike, sve piletina."
"Kako otprilike? Ima li jos nekog drugog mesa?"
"Ma malo dodamo."
"Ma sta dodate?"
"Ma ima malo konjetine."
"Sta znaci malo konjetine, koji omjer???"
"Ma 50%"
"Kako 50%???"

"Pa jedno pile, jedan konj"
"Auffff, pa ne morate onda ni stavljati piletinu!!!"
"Pa i ne stavljamo."
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by чучулига Нед Мар 15 2015, 10:40

Еми ај и јас виц да клам

Разговараат двајца пријатели:
– Решив дека повеќе нема да пијам!
– Е зошто така бе?
– Се вратив во петокот од работа скапан и уморен како куче. Сакав само да останам дома! Да се опуштам. Се пикнав под јорганот пред телевизорот и испив цело шише коњак…
– Е што има лошо во тоа?
– Да, ама после ме виделе во три кафани само по јорган…
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by jambo Нед Мар 15 2015, 12:22

polno avtobusi od strna so lugje koi MORAAT da odat
a doma pak ce go slusaat gospodinot Zaev.....
Vi predlagam 25 i 26 bomba da ne gi slusate
togas siptarite ce mu ebat mamata na grckiot cigan
za mestenje a makedoncite sto ja dovel drzavata u
zabluda.......mislam na negovite i onie neopredelenite
ako gi ima vece...po bombite i tie se opredelija
..uste100 tribini da pavi ciganot od grcija ne moze
da se ispere....ma kakvi 100

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ -  втор дел - Page 30 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - втор дел

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 30 of 40 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот