ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Слобо и други опсесии на Фири

Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 12:04

concrete напиша:
јеби га.... со распадот на Југославија , се распадна и образованието
Да навистина Jугославиjа многу образоваше, така ги образова сите оти се разделиа со ваков котек што ако беа неписмени никогаш немаше да се случи!
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by concrete Чет Фед 12 2015, 12:22

Фири напиша:
concrete напиша:
јеби га.... со распадот на Југославија , се распадна и образованието
Да навистина Jугославиjа многу образоваше, така ги образова сите оти се разделиа со ваков котек што ако беа неписмени никогаш немаше да се случи!
..каква врска има тоа со образование бе ромуланец..???? Cool  тоа е недостаток на имунитет во услови на вирусна пандемија иницирана од истите оние кои ја спичкаа и либија , ирак..сеа ја табачат украина...

..немаш појма каков ќотек би имало во една културна шпанија на пример , да ја изложиш на истиот вирус...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 12:24

Се окажува дека точно вас вирусот ве прескокна Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by king Чет Фед 12 2015, 12:25

Ние сме како коров, троскот ... опстојуваме под секакви услови

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 12:28

Не просто слобо беше паметен дека а ве нападне како Хрватска би се сретнал и со нашата воjска, он е србин не е глуп како србоман Smile
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by concrete Чет Фед 12 2015, 12:30

Фири напиша:Не просто слобо беше паметен дека а ве нападне како Хрватска би се сретнал и со нашата воjска, он е србин не е глуп како србоман Smile
која тоа војска???
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by king Чет Фед 12 2015, 12:30

concrete напиша:
која тоа војска???
lol! lol!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by чучулига Чет Фед 12 2015, 12:32

king напиша:Ние сме како коров, троскот ... опстојуваме под секакви услови
Пиреј
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 12:35

concrete напиша:
Фири напиша:Не просто слобо беше паметен дека а ве нападне како Хрватска би се сретнал и со нашата воjска, он е србин не е глуп како србоман Smile
која тоа војска???
Бугарската коjа друга? И тогаш хрватите одгоре, ние оддолу и Шумадиjа ке останеше само околу Белградскиот пашалук. Вие навистина ли мислите дека само од добра волjа ?
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by king Чет Фед 12 2015, 12:38

Фири напиша:
concrete напиша:
Фири напиша:Не просто слобо беше паметен дека а ве нападне како Хрватска би се сретнал и со нашата воjска, он е србин не е глуп како србоман Smile
која тоа војска???
Бугарската коjа друга? И тогаш хрватите одгоре, ние оддолу и Шумадиjа ке останеше само околу Белградскиот пашалук. Вие навистина ли мислите дека само од добра волjа ?
Фири ... не свршувај во гаќи ..
... а турците така мирно ќе ве гледаа вас и јужните цигани ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 12:41

Турците нема да имат ништо наспроти , тие си имат други проблеми со Курдистан, кипар, сириjа. Виж грците сигурно би сакале да помогнат на србите за да ве разпарчат како и го направиа еднаш.
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 12:46

Но за слобо биди сигурен нашата воjска беше на западната граница не да бере смокви!
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by king Чет Фед 12 2015, 12:48

А бе „ебал“ те Слобо ..
..иди таму во форум ИСТОРИЈА и колку ти душа сака пишувај за Слобо ...
..не замарај веќе овде со него ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 12:50

Слобо вас штеше да поебе сосема сигурно србин што е зел со оружие не дава без ништо но се уплаши од тоа да биде ебен на два фронта со хрватите и нас и за тоа ве остави! Инаку протестите се партиjски тоа е jасно на секоj непредубеден!
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by чучулига Чет Фед 12 2015, 12:52

А да си отвориш тема за Слобо Фири?

Или јас да ти отворам ако ти е мачно?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by concrete Чет Фед 12 2015, 12:53

Фири напиша:Турците нема да имат ништо наспроти , тие си имат други проблеми со Курдистан, кипар, сириjа. Виж грците сигурно би сакале да помогнат на србите за да ве разпарчат како и го направиа еднаш.
прво бугарската војска да ја бидеше , ќе ја ослободуваше бугарија прво од турците , па после од русите...хрватите освен за : то нису једра моје бродице,веч гачице моје Марице, ама за ич ништо друго , врзано со војска не ги бива  т.е. не ги интересира.
А Турција...ко поп сарма ќе ве лапне до пола, кога би ја пуштиле да се омрси. Very Happy Very Happy Very Happy
Така не многу аздисувај .. се знае многу добро кој се к'њината на  овој дел на светот, па не тропај многу глупости.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by Фири Чет Фед 12 2015, 14:04

Абе шегуваj се колко си сакаш но тоа е вистината. Слобо ве ебеше моменталишт, предлог-српското малцинство сака да живее слободно исто како и во босна и Хрватска и ваш секс немаше да има рамен. Ваш не точно на србоманите оти вие би се израдувале ама на нормалните луге гарантирано.
Фири
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by VOL Чет Фед 12 2015, 20:47

ajde, ke ti kupam karti za koncert na Mitar Mirikj, Mile KITIC ( znam deka sakate Mileva Kita Laughing ,Saban Saulic a za Ceca sam da si kupis.)
pa vezbaj srpski jazik, nemoj ovde da davis so srbi , milosevici, i srbomani.

i, mislam deka si malce kopiljacki mal za da upotrebuvas zborovi kako "ebel" so vikas, ke se tegneme za usi,a?
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Слобо и други опсесии на Фири Empty Re: Слобо и други опсесии на Фири

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот