ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Форум на Слободоумни Патриоти

5 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by чучулига Саб Фед 07 2015, 16:29

Тренд е некаков на формирање здруженија, асоцијации, форуми и слично ли само јас имам таков впечаток м?

http://plusinfo.mk/vest/14112/forum-na-slobodoumni-patrioti-protiv-avtoritarizmot-i-totalitarizmot

Шо е работата?
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by VOL Саб Фед 07 2015, 16:30

ova e pokazatel.
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by чучулига Саб Фед 07 2015, 16:32

На шо мислиш дека е показател?
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by VOL Саб Фед 07 2015, 16:33

kolku se ednite podgotveni a drugite naivni.
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by concrete Саб Фед 07 2015, 16:41

VOL напиша:kolku se ednite podgotveni a drugite naivni.
за што едните подготвени , а другите наивни??? 
....мене почнуе да ми изгледа како и едите и другите одамна да ја заборавиле суштината....почнуваат да се бават сами со себе и само због себе.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by VOL Саб Фед 07 2015, 16:48

ednite, za vakvi izleti na zaev i zajkovci drugi... sekogas na nekoja "narode -kakva senzacijaaa" vesti brzo reagiraat i gi mnozat so nula..

a drugite, koi nepodgotveni na vekje dobro uigranoto scenario, povtorno i povtorno se zaletuvaat so glava u zid..
ili, da bidam podibro razbran, od 100 utakmici, vo 99, 999 % napagjaat onamu kade sto sekogas im mestat ofsajd.. i pak poagjaat vo ofsajd..

bez razlika koj e prav a koj kriv.
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by чучулига Нед Фед 08 2015, 00:39

concrete напиша:..ти си принципиелна во инсистирањето за доказ. Докажи дека  дпмне е криминална дружина... и што од одма пљукаш некој кој сака да си биде организиран у клуб МАКЕДОНСКИ ПАТРИОТ. Губави се, па за разлика од другите не смеат??? Cool

Ами како...

а не сум јас онај Зврелевски или Зврелев (обвинителот, како и да се вика) па да морам нешто да докажвам...

А то новиот форум... тие сами треба да образложат оти вака.

Јас не ги создадов.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by concrete Нед Фед 08 2015, 00:43

чучулига напиша:
concrete напиша:..ти си принципиелна во инсистирањето за доказ. Докажи дека  дпмне е криминална дружина... и што од одма пљукаш некој кој сака да си биде организиран у клуб МАКЕДОНСКИ ПАТРИОТ. Губави се, па за разлика од другите не смеат??? Cool

Ами како...

а не сум јас онај Зврелевски или Зврелев (обвинителот, како и да се вика) па да морам нешто да докажвам...

А то новиот форум... тие сами треба да образложат оти вака.

Јас не ги создадов.
кои да образложуваат??? МАКЕДОНСКИТЕ ПАТРИОТИ??, а зошто треба нешто да образложуваат??
Да бидеш МАКЕДОНСКИ ПАТРИОТ  се сосема слободен избор и од Бога дадено право...зар некој треба да објаснува зошто е Албански патриот у Албанија на пример , или американски  у САД???
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by VOL Нед Фед 08 2015, 00:45

ma stari, ima nesto mutno, u toa , da si makedonski patriot, ne moze toa taka.. kako makedonski sea, od kade..pa.. ne moze da bide, ne se amerikanci... ili... so znam. papua-nova-gvinejci.
ima nekoja zavera tuka..phh.. makedonski..
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by чучулига Нед Фед 08 2015, 00:46

concrete напиша:кои да образложуваат??? МАКЕДОНСКИТЕ ПАТРИОТИ??, а зошто треба нешто да образложуваат??
Да бидеш МАКЕДОНСКИ ПАТРИОТ  се сосема слободен избор и од Бога дадено право...зар некој треба да објаснува зошто е Албански патриот на пример , или американски???

Треба како да не...

шо вака сега од апансас загрижани патриоти?

оти на пример на 24.12.2013 не му текна на тоталитаризам и автокартија...

то во најмала рака треба да го образложат.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by concrete Нед Фед 08 2015, 00:46

VOL напиша:ma stari, ima nesto mutno, u toa , da si makedonski patriot, ne moze toa taka.. kako makedonski sea, od kade..pa.. ne moze da bide, ne se amerikanci... ili... so znam. papua-nova-gvinejci.
ima nekoja zavera tuka..phh.. makedonski..
..да бе и ја бугароф...пардон будала, на тоа ич не помислив.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty ФСП - Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by concrete Нед Фед 08 2015, 00:51

чучулига напиша:
concrete напиша:кои да образложуваат??? МАКЕДОНСКИТЕ ПАТРИОТИ??, а зошто треба нешто да образложуваат??
Да бидеш МАКЕДОНСКИ ПАТРИОТ  се сосема слободен избор и од Бога дадено право...зар некој треба да објаснува зошто е Албански патриот на пример , или американски???

Треба како да не...

шо вака сега од апансас загрижани патриоти?

оти на пример на 24.12.2013 не му текна на тоталитаризам и автокартија...

то во најмала рака треба да го образложат.
хммм..неам објаснение , веројатно го гледале филмот на Мел Гибсон, па се просветлиле. Во секој случај добро е што им светнало. Не е фер сите да имаат патриоти , а ние да немаме.
МАКЕДОНСКИ ПАТРИОТИ  мораш да признаеш дека звучи светски...и ептен на место Cool
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by чучулига Нед Фед 08 2015, 01:30

А кај биле до сега?

Македонски патриот веројатно не се станва од туку така... или така оди то?
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by king Нед Фед 08 2015, 01:41

E добро де ... што цепидлачиш сега ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by чучулига Нед Фед 08 2015, 01:45

Оти бе така велиш?

Нечисти работи има... нека се расчисти... а шо па ти? имаш против?
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by concrete Нед Фед 08 2015, 10:50

чучулига напиша:А кај биле до сега?

Македонски патриот веројатно не се станва од туку така... или така оди то?
....Македонците се фини људи, тие својата адосцелентност и пубертетско понашање си го издувале на време уште пред 2000 години. Сеа имаат проблем , секоја новокомпонирана џукела ги гази, малтретира и им кажуе дека не се ПОП  туку  дека се БОБ и дека како на малоумни треба да им покажуе на каде да одат, што да зборат и кого се да примат на грбача.... Smile
Е сеа има  Господ..па тој ги створи Роланд,Роберт и Мел ..., а па тие богопослушно го напраија образовниот филм ПАТРИОТ  и им покажаа на овчичкиве негови  КАКО ТРЕБА.....
Што па сеа ти упорно се буниш, ова , она...УВЕК ИМА ПРВ ПУТ... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by VOL Нед Фед 08 2015, 10:53

e, toa e prav patriot. garant vaka bilo.
so sekirce do slobode..
ako nema vakvi patrioti, kako sto e prikazano togas nemoze da ima  ikakvi.. sekirce , ili smrt.
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by concrete Нед Фед 08 2015, 11:01

VOL напиша:e, toa e prav patriot. garant vaka bilo.
so sekirce do slobode..
ako nema vakvi patrioti, kako sto e prikazano togas nemoze da ima  ikakvi.. sekirce , ili smrt.
....добро де и некое друго железо, кое не е за на филм.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by VOL Нед Фед 08 2015, 11:02

mislis, na ona osiromasenoto, .....
znaes zosto go narekuvaat.."osiromasen.."?
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by concrete Нед Фед 08 2015, 11:15

..па сиромав е бе, затоа како сите просјаци од одма го телепортираат во сиромашни земји.
Знам бе тоа е талогот од оние фамозни центрифуги за какви го ебаваат Иран еве веќе пола век..., али е тежок и добар за додавање тежина на куршумите од разни калибри...што е најефтин начин да го рециклираш од својот двор. Мана му е кристалната структура .., се распршува во зилион-милијарди ситни ебани радиоактивни ( со низок но доволен  интензитет) честички, кои после влезени во метаболизмот зрачат на ситно , ако си среќлија ти прават канцерогени ќелии, па те утепуат со мало задоцнување..)
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by VOL Нед Фед 08 2015, 11:25

mah..
ne se dodava bas segde, najrasprostranet e kaj 30 mm zaradi zgolemuvanje na efektot kaj A-10 i AH-64... zatoa sto ne mozat da nosat poteski platformi..

znaes, "depleted" odnosno osiromasen, e bas zaradi toa sto e namenet za SIROMASNI.
amerikancite imaat tolku mnogu osiromasen uranium, posrano po belosvetskata siromastija sto svetot komotno moze da se otkaze od nuklearna energija- ke gi "gree" amerikanskata demokratska humana forma na pomos na siromastijata- radioaktivni proektili..

edinstveni vo istorijata na covestvoto koi upotrebija atomski bombi.
srekja belosvetska sto se stvori balans od drugata strana, pa se usraa deka meckata moze da im zaigra doma...
( srekja vo nesrekja..da go ebam i drugite ..)

inaku maloumnicive, i Kina mozebi ke ja demokratiziraa, i SSSR, i pola evropa... ednostavno, koga ke im trgne nekoj  "proekt" prosto go zavzemaat od niv i za niv odredenoto mesto na lider na planetava.

semkata da im se sotre.


Последната промена е направена од VOL на Нед Фед 08 2015, 11:54. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by чучулига Нед Фед 08 2015, 11:31

Читам, читам... и не разбирам.

Ај ќе си прашам, а шо врска има то со форумот на слабоумните (хихихи) патриоти?
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by concrete Нед Фед 08 2015, 11:32

VOL напиша:mah..
......................................

inaku maloumnicive, i Kina mozebi ke ja demokratiziraa, i SSSR, i pola evropa... ednostavno, koga ke im trgne nekoj  "proekt" prosto go zavzemaat od niv i za niv odredenoto mesto na lider na planetava.

semkata da im se sotre.
Форум на Слободоумни Патриоти Mrachnavistin3_wide
стисни овде за да пукне
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by concrete Нед Фед 08 2015, 11:34

чучулига напиша:Читам, читам... и не разбирам.

Ај ќе си прашам, а шо врска има то со форумот на слабоумните (хихихи) патриоти?
..трансцедентно е , незнам дали чучулиги би разбрале??? Wink
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by чучулига Нед Фед 08 2015, 11:36

Ако не ми објасниш нема да дознајме...

за тие ФСП е темата инаку.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Форум на Слободоумни Патриоти Empty Re: Форум на Слободоумни Патриоти

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот