ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 12:36

Vistina напиша:Цигла, постот е јасен, за тебе специјално полека го пишував...за специјалец, специјално... Wink Мислам, дај па више, ееее...

Вистина, само да те предупредам: внимавај како се обраќаш.
чучулига
...фала ти за брзината , јас вака стар бавно читам, бавно мислам и имам паметење ко риба.... Very Happy Very Happy
а што више сакаш бе свети апостолу љубчовистички... миросана лимунада???? Very Happy незнам што ти конзумира  Бај Љубчо,   па тоа да понудиме...
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Нед Апр 26 2015, 12:39

Време за губење, навистина немам...Постот од 11.57 е јасен, повелете ... Поздрав...
П.С. Замисли, чучулига, сабајлинава ми текна не тебе (!!!!) покрај сите обврски... Две гугутки прават гнездо, на дрвцето напред... Убав поглед...

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 12:42

..ни јас вистина , ни јас и у буквален смисол...па среќен ти пат... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Нед Апр 26 2015, 13:32

И на тебе се најубаво.. само останав нешто не докажан, за она дека некого сум “преобразил“ ли како рече...Мислам, мала дигресија е и антиципирам како коментарите ќе бидат со “емпатија“...ама ајде... Модераторот може да ги избрише постот, но и немора...
Значи, прво жално е дека и ДЕНЕС, покрај толку бесплатни семинари обуки, едукации, медиуми..., возрасни личности (ништо лично) не ги научија основите на менаџментот на односи, комуникации, дебати.. т.е. како базис е разграничување на личноста од делата, коментарите и слично.. Па, гледам немаш време, но кога ќе имаш, ете јас “ничим изазван“, сепак ти сугерирам, најпријателски да посветиш малку внимание на тоа, та човекот учи дур е жив, зарем не? Потоа доаѓа она “брејнсторминг“ на пример, кога за една работа, сите кажуваат што во моментот мислат, на тепка, обично наутро , а другите ако е и глупост не го злоупотребуваат и исмејуваат, “таква е играта“, но од тоа се раѓаат ГОЛЕМИ РАБОТИ, БИЗНИСИ, ЕВОЛУЦИИ, и.т.н... Иначе и да е така она што се потсмеваш демек, за особата од порано, така е, или не, не ми значи, ни на егото, ни некои фрустрации и сл...Еве, зошто ако дозволи модераторот, со пример, мислам е корисен за некои...Во една прилика, кога по втор пат на помалото дете му ги сменија воспитувачките и учителките “по клуч“, се разбираме, донесов некоја литература (која покрај 100 те испити кои ги положив, морав и педагогијата, психологијата.. да ги владеам).. Замисли, на мојата културна забелешка на овие по клуч што се, дека не може да се менуваат кога сакаат, како сакаат, децата тоа ќе го примат негативно.. ме убедуваа дури и родителите од новопечениве де, дека јас нешто ИЗМИСЛУВАМ, демек се правам фраер, ха,аха...Е арно ама, “минаха години“, дојде последниот месец Мај... Треба завршна приредба.. И???? Пази, Одеднаш 6-7 мајки велат детето не го пуштам, ми е нервозно, нешто не е така...Ај, а приредбата??... што правиме сега... Јасно Вистина, онака како што го створил Господ, не изреагира, не ги потсети на ништо ама неговите зборови течеа, течеа, се говореа од други загришени душички, а тој ќути, и сопругата му, “абе гукни, кажи им што велеше, пред 2-3 години...Немам што да кажам, кога детето од немирните сонови ми се будеше со “не одам во градинка со плачки и остало“.. Не направив ништо да спречам, немоќен бев да се борам со простотилукот и неедуцираноста, МЕ ПОРАЗИЈА, Конкрит... Конташ, не ми значи ништо дали некого сум “преобразил“ или не еполети не ми требаат.. Се извинувам, администраторот може постот да го отфрли, слободно, нема љутиш... А бајдуеј, групата во градинката првата година беше ПРЕКРАСНА, среќни задоволни дечиња....Штета...

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 14:08

..добро бе човек. што толку комплицираш, па и теоријата на релативитет може да се раскаже , ако мора со 10 збора, а  ти овде не водиш на Јамајка , па не враќаш назад преку Камчатка , ај не заебаај ...кажи што има да кажеш , ако имаш , а не саде попувај.... Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Нед Апр 26 2015, 14:23

“немоќен бев да се борам со простотилукот и неедуцираноста, МЕ ПОРАЗИЈА“.. за специјалци...
Ај во два збора, да не те брани чучулига... ШЕТАЈ, ѕидај оџаци... !!!!

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 14:59

Vistina напиша:“немоќен бев да се борам со простотилукот и неедуцираноста, МЕ ПОРАЗИЈА“.. за специјалци...
Ај во два збора, да не те брани чучулига... ШЕТАЈ, ѕидај оџаци... !!!!
гледам си одраснал и си сватил..: глупоќата со внуците..  простотилук и неедуцираност..., победува , увек и заувек...., така било секогаш , така ќе биде за секогаш.
Инаку... па не ми е јасно што па ти имаш против чесниот занает ѕидарски??? Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Нед Апр 26 2015, 15:21

сватил,сват, е речиси родбинска линија денес,,,СФАТИЛ Е ДРУГА категорија и термин..
А може и стварно е добро да припаѓаш на страната каде  неедуцираноста оро вијат... не се пронаоѓам таму.. опишими како е ... Wink ме зинтригира, да не пукнеш...
Љубчо форевер....шах-мат, секогаш со бели фигури... чекор пред другите...па макар и во провалија.... Very Happy Very Happy

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 15:33

Vistina напиша:сватил,сват, е речиси родбинска линија денес,,,СФАТИЛ Е ДРУГА категорија и термин..
А може и стварно е добро да припаѓаш на страната каде  неедуцираноста оро вијат... не се пронаоѓам таму.. опишими како е ... Wink ме зинтригира, да не пукнеш...
Љубчо форевер....шах-мат, секогаш со бели фигури... чекор пред другите...па макар и во провалија.... Very Happy Very Happy
..убаини , а на бај љубчо купи му падобран... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Нед Апр 26 2015, 15:46

Абе тој има гарант, во Белизе ќе слета... ние што правиме... Very Happy Very Happy Very Happy ... “у кој Вардар“...

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 15:51

Vistina напиша:Абе тој има гарант, во Белизе ќе слета... ние што правиме... Very Happy Very Happy Very Happy ... “у кој Вардар“...
..........тогај фаќај термика.., па од  столб до столб...докај топлите мориња... Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Нед Апр 26 2015, 15:57

Параглајдерите ќе ги прашам поподробно, тие ме учеа едно време за термичките столбови, ама немав храброст да пробам.. признавам... многу жици има наокулу...
ОФФ...многу добар твитер...
 „Абе, ни терористите не сакаа да останат повише од три саата во државава, а камоли младите наши!“ До каде умните (а не болните де, шизофреничарите) ја доведоа државава.. ццц...

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 16:26

Vistina напиша:Параглајдерите ќе ги прашам поподробно, тие ме учеа едно време за термичките столбови, ама немав храброст да пробам.. признавам... многу жици има наокулу...
ОФФ...многу добар твитер...
 „Абе, ни терористите не сакаа да останат повише од три саата во државава, а камоли младите наши!“ До каде умните (а не болните де, шизофреничарите) ја доведоа државава.. ццц...
.....фино. нек си одат сите таму каде им е подобро..., поише путер за нас ќе остане, помалку ќенефи и загадување, мирис на лој   и тако то...за нас болните де............, и шизофреничарите Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 16:32

Vistina напиша:ОФФ...многу добар твитер...
 „Абе, ни терористите не сакаа да останат повише од три саата во државава, а камоли младите наши!“ До каде умните (а не болните де, шизофреничарите) ја доведоа државава.. ццц...
Се знај до кај шизофреничар ја донесе... хинт: 2001-ва.
Тековниот клон на истото има само поинаков стил.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 16:38

чучулига напиша:
Vistina напиша:ОФФ...многу добар твитер...
 „Абе, ни терористите не сакаа да останат повише од три саата во државава, а камоли младите наши!“ До каде умните (а не болните де, шизофреничарите) ја доведоа државава.. ццц...
Се знај до кај шизофреничар ја донесе... хинт: 2001-ва.
Тековниот клон на истото има само поинаков стил.
рука на срце тој шизофреничар не ја донесе.., само едноставно нели играше во лига која ги надминува неговите способности.. Smile  Една друга џукела го направи тоа. Има доволно документи , а и живи и здрави присутни од први ред партер...., сепак се тоа само 15 годинки.. Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 16:41

Кој му е крив дека беше на чело на колоната м?... нема оправдување! 

Оти јас не оперирам срца?... оти сум свесна дека не сум кардиохирург.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 16:45

чучулига напиша:Кој му е крив дека беше на чело на колоната м?... нема оправдување! 

Оти јас не оперирам срца?... оти сум свесна дека не сум кардиохирург.
...добро де сега, ама на 18 години оперираше и испокрши сијасет....несвесна дека не си кардиохирург всушност... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 16:47

Цк.

Едноставно нели, невистина.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 16:53

чучулига напиша:Цк.

Едноставно нели, невистина.
...види вака ништо не го пере Бај Љубчо, има тој многу греови кој не се простуваат, да беше друго време , ќе попиеше метак , вака ќе го оставиме да се мучи ко просечно богат бизнисмен и да пати заради својата глупоќа....еден просечен брокер и никаков боксер да остане у историја , а него да го покрие заборав.. Вистина може да вергла овде до судњи дан и да се прави фин , начитан, правописен колку сака. Џабе му е.
А ти немој Цк. Едноставно нели , невистина.
Срчите наоколу уште стојат неизметени и народ се сечит... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 16:57

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Зато вака народооооооов.... јас сум крива.

Embarassed Embarassed Embarassed
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by concrete on Нед Апр 26 2015, 17:22

чучулига напиша:Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Зато вака народооооооов.... јас сум крива.

Embarassed Embarassed Embarassed
тоа ти е чучулига , секој со своите греови... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Нед Апр 26 2015, 17:42

Не ми се верува возрасни луѓе УШТЕ ДА ВЕРУВААТ ВО Пепелашка и Трнорушка. Или сакаш да си веруваш? Тогаш добро, те сфаќам..

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Vistina on Нед Апр 26 2015, 17:47

И пази сите после се удомија во власт, претседател, премиер,  а кривецот го најдоа. ЈЕЕССС..Држ го крадецот, НЕКОЈ викаше... Ај погоди КОЈ, од прв пат.. БИНГОООО! Страчке и ти погоди...

Vistina

Posts : 26
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 17:51

Vistina напиша:Страчке, (така ќе те викам, зошто однесувањето ти е такво, па макар за на век банирај ме), 
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Пак ти да ме смејш а?

чеј ај да продолжам со читање да видам со шо друго ќе ме забавуваш.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by чучулига on Нед Апр 26 2015, 17:55

Јас вервам во Дедо Мраз и ич не ми е гајле!

Толку.

И да господине писмен... не се вели дади ниту се пиши така... дај е зборот шо ти фали.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ВМРО-НП ... шовинизмот на дело - Page 7 Empty Re: ВМРО-НП ... шовинизмот на дело

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот