ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ex YU републики

+7
VOL
izotop
Centarec
кнез
Laba
чучулига
jambo
11 posters

Страна 2 of 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига Чет Јан 15 2015, 08:31

Laba напиша:пример со Колинда, нејзината љубов во тоа време, ако не се трачеви, се злоупотребува сега, а никој нема да му замери на плејбојот.

А зошто разумен чоек би и замерил неа?
чучулига
чучулига

Posts : 13527
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by Laba Чет Јан 15 2015, 08:34

знаеш како вели, целта ги оправдува средствата. А во политиката целите се високи и методите кои се користат се сурови. А ова трачарење е еден од омилените методи насекаде.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига Чет Јан 15 2015, 08:45

Laba напиша:знаеш како вели, целта ги оправдува средствата. А во политиката целите се високи и методите кои се користат се сурови. А ова трачарење е еден од омилените методи  насекаде.

Ова не е трачарење... ова е е целосен фронтален напад кон неа. Прво, претставувајки ја ко објект (со сликите во бикини) а сега со ова, ја претставуваат најблаго речено ко неморална и лабилна.
чучулига
чучулига

Posts : 13527
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by кнез Чет Јан 15 2015, 08:51

Laba напиша:пример со Колинда, нејзината љубов во тоа време, ако не се трачеви, се злоупотребува сега, а никој нема да му замери на плејбојот.
Ако имаш калауз што секоја брава може да ја отвори тоа е за фалење,а никако не е за фалење ако имаш брава што секој клуч може да ја отвори. Smile

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by Laba Чет Јан 15 2015, 08:53

чучулига напиша:
Laba напиша:знаеш како вели, целта ги оправдува средствата. А во политиката целите се високи и методите кои се користат се сурови. А ова трачарење е еден од омилените методи  насекаде.

Ова не е трачарење... ова е е целосен фронтален напад кон неа. Прво, претставувајки ја ко објект (со сликите во бикини) а сега со ова, ја претставуваат најблаго речено ко неморална и лабилна.

Се согласувам. Сепак, како жена која не само што зачекорила во , претежно машкиот свет и не само тоа туку и стигнала до врвот, сигурно дека е и подготвена за вакви напади.

Инаку сметам дека ја се обидуваат да нападнат каде што секоја жена е најслаба, емоциите.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига Чет Јан 15 2015, 08:55

Laba напиша:
Се согласувам. Сепак, како  жена која не само што зачекорила во , претежно машкиот свет и не само тоа туку и стигнала до врвот, сигурно дека е и подготвена за вакви напади.

Инаку сметам дека ја се обидуваат да нападнат каде што секоја жена е најслаба, емоциите.

Го подриваат нејзиниот интегритет и авторитет.
чучулига
чучулига

Posts : 13527
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by Laba Чет Јан 15 2015, 08:56

кнез напиша:
Laba напиша:пример со Колинда, нејзината љубов во тоа време, ако не се трачеви, се злоупотребува сега, а никој нема да му замери на плејбојот.
Ако имаш калауз што секоја брава може да ја отвори тоа е за фалење,а никако не е за фалење ако имаш брава што секој клуч може да ја отвори. Smile

запамти, бравите секогаш стојат на вратата, а клучевите во задниот џеб, и не е никаков проблем ако се изгубат. Секогаш има резерва Wink
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Чет Јан 15 2015, 08:56

ijaaa..
e ama ti go lepna Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by кнез Чет Јан 15 2015, 09:09

Laba напиша:
кнез напиша:
Laba напиша:пример со Колинда, нејзината љубов во тоа време, ако не се трачеви, се злоупотребува сега, а никој нема да му замери на плејбојот.
Ако имаш калауз што секоја брава може да ја отвори тоа е за фалење,а никако не е за фалење ако имаш брава што секој клуч може да ја отвори. Smile

запамти, бравите секогаш стојат на вратата, а клучевите во задниот  џеб, и не е никаков проблем ако се изгубат. Секогаш има резерва  Wink
Судбина секогаш да стојат на вратите и да чекаат да помине некој клуч.
А клучот е слободен се шета секаде па која брава ќе отвори-отворил. Very Happy

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Чет Јан 15 2015, 09:10

hehehe, dzabe vezes, sega knez, Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by Laba Чет Јан 15 2015, 09:13

кнез напиша:
Laba напиша:
кнез напиша:
Laba напиша:пример со Колинда, нејзината љубов во тоа време, ако не се трачеви, се злоупотребува сега, а никој нема да му замери на плејбојот.
Ако имаш калауз што секоја брава може да ја отвори тоа е за фалење,а никако не е за фалење ако имаш брава што секој клуч може да ја отвори. Smile

запамти, бравите секогаш стојат на вратата, а клучевите во задниот  џеб, и не е никаков проблем ако се изгубат. Секогаш има резерва  Wink
Судбина секогаш да стојат на вратите и да чекаат да помине некој клуч.
А клучот е слободен се шета секаде па која брава ќе отвори-отворил. Very Happy
немам што друго да ти додадам.
со клуч врата не се отвара. врата без брава не бива.
а бе тие машки ''мудрости'', ехеехееј...

и ниеден клуч не отвара секоја брава.ама си мислат дека можат.
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Саб Јан 17 2015, 03:27

Vucic na Kosovo:
http://vesti-online.com/Vesti/Srbija/463390/Cekaju-Vucica-sa-zastavom-Velike-Albanije
imase na nasi TV, go "klocaa" konvojot na avtomobili..
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Саб Јан 17 2015, 03:35

odavanje na pocit na ubieniot navivac na Zvezda vo Turcija:
http://vesti-online.com/foto-galerija/464028/turci-odali-pocast-ubijenom-navijacu-zvezde
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Саб Јан 17 2015, 03:38

VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Саб Јан 17 2015, 04:18

VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by Laba Саб Јан 17 2015, 06:04

мислам дека атлетската патека за нас сега е во круг
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by concrete Нед Јан 18 2015, 17:11

Ex YU републики - Page 2 Tumblr_mr4w8odYPT1s6uduro1_400
concrete
concrete

Posts : 7026
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty SP: Častan poraz "zmajeva"

Пишување by VOL Пон Јан 19 2015, 23:06

Selekcija Makedonije zasluženo je ostvarila pobjedu, treću na Mundijalu i osigurala plasman u osminu finala, dok su izabranici Dragana Markovića ostvarili jedan trijumf i sad drugi poraz.

poluvrijeme za zaborav, pobjeda za pamćenje!

Makedonci su opravdali ulogu favorita, posebno u ključnim trenucima kad se lomio rezultat što i ne čudi obzirom na njihovo iskustvo, ali za poraz "zmajeva" najviše su krive izgubljene lopte u napadu - njih 20!

Odbrana je uspjela da zaustavi najboljeg igrača Makedonije Kirila Lazarova, koji je postigao samo tri gola, nijedan iz igre  (!?), ali je to ostavilo prostor za druge makedonske reprezentativce, posebno na krilnim pozicijama...
http://mondo.ba/a539324/Sport/Ostali-sportovi/SP-Castan-poraz-zmajeva.html
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига Пон Јан 19 2015, 23:41

чучулига
чучулига

Posts : 13527
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 02:24

Skoplje: Vraniškovski ostaje u zatvoru
Tanjug | 12. januar 2012. 17:30 |
Apelacioni sud u Skoplju odlučio je da vladika ohridske arhiepiskopije SPC, Jovan Vraniškovski i dalje ostaje u zatvoru zbog pronevere 250.000 evra
SKOPLJE - Apelacioni sud u Skoplju odlučio je danas da vladika ohridske arhiepiskopije Srpske pravoslavne crkve, Jovan Vraniškovski i dalje ostaje u zatvoru zbog pronevere 250.000 evra.http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:361642-Skoplje-Vraniskovski-ostaje-u-zatvoru


dobro e sto sega objavuvaat ZOSTO lezi ovoj odrod.. da ne obvinuvaat deka e nepravedno zatvoren..
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига Вто Јан 20 2015, 18:24

чучулига
чучулига

Posts : 13527
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by Centarec Вто Јан 20 2015, 18:38

не го ни отварам линкот. хаарп и кемитреилс. какви поплави какве пичке материне. све тоа е хаарп и пошто дик чејни е рептил кој сака неговата рептилска маса да завладее со светот он на даљинско го управува хаарпот против нас. да чујам еден тука да не се согласи со ова одма пуштам камерите и тонот на најако.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by VOL Вто Јан 20 2015, 18:40

a be za se e harp kriv..
 koga nema koj, udri po harp.
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by concrete Вто Јан 20 2015, 18:43

Centarec напиша:не го ни отварам линкот. хаарп и кемитреилс. какви поплави какве пичке материне. све тоа е хаарп и пошто дик чејни е рептил кој сака неговата рептилска маса да завладее со светот он на даљинско го управува хаарпот против нас. да чујам еден тука да не се согласи со ова одма пуштам камерите и тонот на најако.
...а бе чоек.., целиот мраз од Северниот океан отиде у атмосфера и пола од Антарктикот.., некаде таа бол вода мора да падне, у принцип не може стално да лета....., ова што паѓа овде е п...кин дим, колку и да не вади од памет со својот интензитет , таму каде ќе мавне. Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7026
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by чучулига Вто Јан 20 2015, 18:46

Centarec напиша:не го ни отварам линкот. хаарп и кемитреилс. какви поплави какве пичке материне. све тоа е хаарп и пошто дик чејни е рептил кој сака неговата рептилска маса да завладее со светот он на даљинско го управува хаарпот против нас. да чујам еден тука да не се согласи со ова одма пуштам камерите и тонот на најако.

Плачам од смеа, да си знајш!
чучулига
чучулига

Posts : 13527
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ex YU републики - Page 2 Empty Re: Ex YU републики

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот