Разни вести, онака без врска - 3

Страна 20 of 38 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 38  Next

Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Пет Aвг 12 2016, 13:10


_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by кнез on Пет Aвг 12 2016, 13:18

concrete напиша:...се е всушност резултат на погрешната перцепција. Ние сме во филмот : видела жабата-кравата итн.
МАКЕДОНИЈА е боранија држава , пичкин дим, без структирата на шесте прачки ние сме курац-палац.
И Тупурко , како некаков МОК и оној другиот , па и ониј третиот, па до Грујо и Зајко  се е тоа резултат на таа состојба на умот.
Ние бе не сме ни Андора , нит Сан Марино , а камо ли Монако Smile   Се цепам од смеење кога некој се занесуе ко да сме некаков , политички , економски , спортски или незнам каков фактор. Па си купуе блиндиран мерцедес да се курчи.
Милион пути уште пред скоро триесет години сум рекол: една просечна среднозападна рударска компанија има повеќе вработени, пруги,патишта, авиони , камиони, обезбедување ит.итн. од нашава дежела.Така треба да се гледа на неа.., и да се води како компанија, прецизно и точно, со стабилно и јако конто( ко за таква компанија) на радост и добробит на нејзините врааботени и нивните фамилии. А не да се глуми..: ми краљ енглеске...и уфилмуе со олимпијади, евровизии и слични трици...
Не е ништо резултат на погрешна перцепција туку на непринципиелноста и релативизацијата за да се сокрие неспособноста.
Не може во еден моменст кога ни одговара да говориме се во суперлатив за Македонија и да го предимензионираме нејзиното значење,за во наредниот момент кога сакаме некого нешто или нашиот став да го одбраниме да ја ниподоштаваме и каприциозно и малициозно да ја гледаме.Тоа играње со сборовите и непринципиелно летање таму-ваму,да пишуваме само за да пишуваме е главен македонски спорт.
Македонија е толкава колкава е и ја има во фактографијата.Во континентот во кој се наоѓа има и други такви држави Албанија Црна Гора,Словенија,Естонија,Летонија,Литванија ,Молдавија Ерменија,иМакедонија.
Ако се споредиме со било кого од овие држави на спортски план ние сме толку послаби што ми е мачно да пишувам.
Шест спортисти од кој ниеден нема исполнето Б квалификациона норма.
Вака е 20 години.Грујо одвојува за градење на спортски објекти 10 години дали некој прашал таму што е работава што не оди спортов напред туку е полошо.
Еј викнаа рукси тренери да развивале Хокеј.
Еееееејј,па тоа не е ни за бардовци.
Овие даваат ли даваат екипни спортови(фудбал кошарка ракомет),а сите знаат дека во мала држава како нашата е исклучително тешко ако не и невозможно да направи некој поголем успех во тие спортови.
Има ли некој таму мозок во тие институции да им каже дека треба да се финансира борењето боксот атлетиката(тешка и лесна) пливањето,стрелаштвото,мечување и сите други индивидуални спортови.
За да се направи тоа треба да се смени медискиот однос кон овие спортови и наши национални спортови со најголема медиска застапеност да станат овие спортови.
Дваесет години да се зема плата да се седи и да се јаде и пие во градски парк и да не се помрдне нема никаква врска со големината на државата.
Тезата дека ни е мала државата Југославија умре,и дека не треба ништо да правиме која ја застапува Конрете е таа истата која ја застапува и Мок и затоа сме таму каде што сме и затоа е Словенија таму каде што е.
ЕЕЕЕЕЈЈЈ даваат кошарка од прво коло а ваму се делат олимписки медали на сите страни АмериканКина Русија освоија по дваесет триесет медали а ние освен пливањето не видовме ниеден на МТВ,само затоа што нашите одиотски коментатори се запачни во тоа главите од југословенско време и ги протежираат и единствено колку толку знаат спортовите кои Југославија ги развиваше.Кој ќе учи се други спортови пушти си тоа што знаеш да го коментираш и тоа што тие си го сакаат како спорт.
Ако му се бендисува на Милковски кошарка ние сме осудени цела олимпијада да гледаме кошарка,без национален план за тоа што треба да се популаризира.
Идиоти неработници говна најобични!!!
Конрете тоа што го пишуваш ти сега и тоа што го прават тие е болен дефетизам а не некаква реалност.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пет Aвг 12 2016, 13:47

tupurkovski da dade ostavka. vrekja salo i americki govna.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by кнез on Пет Aвг 12 2016, 14:01

Еве ти типично македонски.Да даде оставка зошто е америчко говно.Стие говна што земаат по 50 000 илјади плата и секој ден пијат ијадат на наша сметка во парк, сите голобради мајмуни кои се поставени на функции од страна на ВМРО да решаваат за македонскиот спорт,а за Македонија од која земаат секој месец сосема незаслужена плата,а мислат за неа помалку отколку на грчкото село во кое биле на одмор.
Како би го раскринкал тог гнуло таму,со говњива мотка,па би ги пратил на еден доооолг одмор во Идризово,за да платат за секое нивно незаслужено уживање,за кога ќе излезат од таму и кога некој ќе им понуди таква работа за која ништо не знаат  и уништуваат се пред нив,да дуваат на маштеница пред нешто да прифатат.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пет Aвг 12 2016, 15:49

Laughing
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пет Aвг 12 2016, 23:47

Аааа ха ха хааааааааааа......

http://sitel.com.mk/reakcii-za-odnost-na-shekerinska-kon-lugjeto-vo-pogodenite-reoni

...абе нек си седи таму кај што е ..... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Саб Aвг 13 2016, 07:08

кнез напиша:Еве ти типично македонски.Да даде оставка зошто е америчко говно.Стие говна што земаат по 50 000 илјади плата и секој ден пијат ијадат на наша сметка во парк, сите голобради мајмуни кои се поставени на функции од страна на ВМРО да решаваат за македонскиот спорт,а за Македонија од која земаат секој месец сосема незаслужена плата,а мислат за неа помалку отколку на грчкото село во кое биле на одмор.
Како би го раскринкал тог гнуло таму,со говњива мотка,па би ги пратил на еден доооолг одмор во Идризово,за да платат за секое нивно незаслужено уживање,за кога ќе излезат од таму и кога некој ќе им понуди таква работа за која ништо не знаат  и уништуваат се пред нив,да дуваат на маштеница пред нешто да прифатат.
komentirav konkretno I precizno, preskokajki gi site objasnuvanja. priznavam , kratko bese I provokativno,pa zatoa I smetas deka e "tipicno makedonski: Smile
ama sega , moze I da analzirame neli,
za da ne bide edna recenica,  dolzen sum da objasnam I ke objasnam., Smile
I jas ne begam od "tipicno makedonski" zatoa sto smetam deka tipicno makedonskoto e ok.

ke se zadrzam ZOSTO tupurkovski, toa "golobradite pijaci na kafe so po 50 000 denari plata" ti gi spomna, niv nema potreba da gi komentiram, a inaku se soglasuvam.


zosto da dade ostavka?
prvo - zillion godini se vlecka kako "spijac" vo pozadina vrsejki nekakva funkcija koja mu nosi benefit a rezultati ima onolku kolku sto ima negovata dieta.( pa na kraj zavrsi na secenje salo ,u sVicarska, )

stipendraniot komunist, koj trebase da "nauci uka i nauka" vo beliot svet , ispraten , podrzan , sponzoriran od nekogasnite socijalisticki em komunisticki strukturi ovde trebase da bide dresiran za novite vreminja..da bide del od novata generacija na politicari, koi ke ja vodea zemjata vo pomirni vodi.
ama , koj ke mu go znae karakterot ( polzav) , mu vleze americka civija , I stana nivna filijala.americki poltron. Falen, tapsan po ramo, toj e ODGLEDUVAN I GOEN od amerikancite, za koga ke dojde "Krismas" (vistinskiot moment. I BI vistinskiot moment, koga bese glasanjeto za SFRJ, priznavanjeto na Tajvan, obidite za federalizacija na Makedonija... odgoenoto trebase da si dade MAST . neli. realno toj bese kurton za ednokratna upotreba ( raspadot na SFRJ) ama samiot im se najde  navlecei ponatamu , za upotreba..
kade e sega toj? koj e negoviot "pridones"? po sto se pameti? kade e negovata Demokratska Alternativa DA, kako partija a zamislete si -bese duri Ii vo vlasta? partii sto nikogas ne bile vo vlasta postojat ama taa negova Blitz Krieg americka filijala pukna kako meur od sapunica?
dobro izigrana epizoda.
Maksimnalno AKTIVEN vo godinitre na turbolencija
1998-2001!!!
napadot na SRJ- bombaridrnjeto na Kosovo I Srbija I Crna Gora, -begalskata kriza na pola million siptari vo Makedonija,instalacija na amerikancite na ovoj del na Balkanot - konfliktot vo 2001, promena na ustavot, dvojazicnost, amnestija za UCK, .. ETE koga postoese DA, I tupurkovski
negovite angazmani vo poltiikata se sekogas vrzani so americkite dejstvuvanja! samo togas polzavot izleguva od kukjickata

prost primer, otkako se vrati si americki cip vo tikvata,dobro najadenot ( ocigledno) Dzemperko, konstantno gi furase americkite viduvanja I zelbi vo SFRJ a posebno vo Makedonija po raspadot. toj go "primi" otkrovenieto em soznanieto vo zemjata koja go hot-dogizirase , deka siptarite treba da se se storat drzavotvoren narod, da se iznamnozat, iako ne bea namnozeni, da stanata-barabar narod, da im se priznae status na  republika ( od pokraina) ama nastanite otidoa vo drug pravec ( rastot na Milosevic, raspadot itn),, pa negovata dzemperska Velicina im znacese samo na Izetbegovic, Azem Vlasi , Tudgjman , Kucan,....
dodeka tamu ucese em profesoruvase , bese sreken ko u rajot, go cenea se osekjase golem, go falea.. takov lik zivee samo za toa, za priznanija, a realno debeloto dzemperce vo suroviot realen svet ne moze nisto da dade, pridonese  najmalku da VODI , bide lider. lesno e vo idealen svet da glumatas intelektualec-professor.
se pletkase postojano so I okolu albancite ( onaka kako sto sakaa negovite gazdi, sto podocna preku '99 vo SRJ I 2001 kaj nas se vide..)

taa amerigovnarska instalacija, uspea duri da ja pritne "MILIJARDATA OD TAJVAN" - idiotov vleze vo megjunarodni konfliktni zoni, koga ja nalutivme Kina sto se kocoperevme "priznavajki go I sorabotuvajki si-Tajvan"koj inaku e kinesko Kosovo... edinsveno podrtzan od amerikancite I kamen za sopnuvanje megju kina I zapadot.
I tuka blagodarenie na ovaa amerigovnarska instalacija, kolku da si go odraboti svoeto I da se pokaze korisen kon svoite gazdi, tupurkovski ne zavlece vo nekoi cudni vreminja I prostori priznavane na Tajvan pa uste I lizavcinja od tamu , vredni  ne edna, ne dve tuku cela milijarda dolari!
od toj negov politicki PRDEZ ne ostana denes nisto, .. ispadna lazgo, manipulant koj OPASNO ne zavede kako drzava vo rizicni vodi, da I izlezeme na Kina na listata na nepozelni..
I ic muva ne go lazi. zatoa sto toj odrabotuva amerikanskite interesi na balkanot a ne makedonskite.
federalizacija na Makedonija za nego ne bese nikakov problem ,zatoa se "spoi" so bugarofilot ljuBGco kurvinvski vo 1998.
ljuBGco go furase bugaromongolskito son na Vanco Mihajlov, a amerigovnovo, za "mir I srekja a balkanot" so "nezavisni drzavi em repibliki" po americki model-samo da se izdignat albancite na povisok status ( nesto sto ne uspea so tupurkovski morase da se napravi so -vojna , 2001)tajvan nasive politicari na karta ne mozea da go najdat a  - HIGLIGHTOT na tupurkovski kako politicar vo Makedonija mu e - odrabotuvanje za amerigovnencata, covece..

tapkanjeto po ramo od strana na amerikancite, dodeluvanje na priznanija, falenje, trebase da se isplati , pa zatoa debeliot  koga svati deka treba da im "vrati" na sponzorite koi go napravija ona sto e, vleze vo politikata so onaa partija (DA) koja denes de facto NE NI POSTOI, da im napravi "sitna usluga" a potoa da si prodolzi mirno ko polzav da si pase..I ,?
tolku bese politickiot angazman na tupurkovski? kolku da ne zaebe so milijardata? tolku se iznasekira toj za narodot- so parija so kratok vek na traenje a golemi posledici?

vo SFRJ -site go znaat kako glasac za raspad vo nekakov si gnasen I mrsen dzemper I toa e se za nego sto moze da kazat bilo koj vo site ex yu. go pamti li nekoj po nesto drugo..?
MOK? makedonski olimpiski komitet....?
taa debela mrsna salosana amerigovnarska vrekja so "izrazito sportska linija" od samoto osamostojvanje do den denes,ne uspeala ni Fyrom da go trgne od ekranite ili barem od najavnite table sto gi nosat sportistite koga vleguvaat na stadionot,  ili barem da ovozmozi da se pojavat sportisti na olimpijadata vo sportovi vo koi imame nadez, I uspesi.

olimpijada , za nas, e nekakvo si natprevaruvanje za nekoi tamu cickovci dodeka ponekoj zalutan makedonski frlac na pikado, uspesno osvojuva redovno posledno-pretposledno I tret odozdole mesto.
NEMOJ NEKOJ DA KAZE DEKA NIE NEMAME SPORTISTI I DEKA NEMAME SPOSOBNI MOMCI I DEVOJKI
KAJ NAS NE E PROBLEMOT "NEMAME" TUKU ONA STO GO "IMAME". a za MOK toa e sto go "imame" tupurkovski . vrska so sporot ima kolku magare so muzika.  ama mora da "obavlja " nekakva funckija, posto neli takvite se GOENI za funkcioneri. duri I koga nema so sto da se funkcionise..koga ke unistat se.
a na debelava svinja muva ne go lazi da izleze , da dade intervju, da dade izjava da podgotvi programa za izbor, podgotovki, finansiranje na sortisti ped olimijadata.
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Spray on Саб Aвг 13 2016, 08:02

Pošto je DA i bila formirana više kao klub profesora i biznismena, čiji su zajednički interesi pre svega bili locirani oko tajvanske milijarde, nego kao ozbiljna politička partija, ona nije mogla da izdrži na političkoj sceni iako je Tupurkovski postao vicepremijer u kabinetu Georgijevskog. Iako je Tupurkovski tvrdio da je "ponosan na Tајvanski projekat iz koga se moglo izroditi čak 96 novih fabrika", i da su 1999. i 2000, кada su Тajvanci bili u Makedoniji – dve najbolje ekonomske godine za Makedoniju, sva obećanja o investicionim ciklusima su potonula u bunaru koji nije uslišio nijednu od želja dvojca Tupurkovski–Georgijevski te se koalicija raspala. Tupurkovski nije uspeo da sa socijaldemokratama formira parlamentarnu većinu za rušenje sa vlasti VMRO-VMRO-DPMNE, a Makedonija je uletela u spiralu nesigurnosti, delimično i zbog hazarderskog poteza sa Tajvanom: zbog novostvorenog kineskog neprijatelja u Savetu bezbednosti UN-a nije produžen mandat UNPROFOR-u i stvorena je slika o "banana-državi" čiji su političari spremni na svakojake neozbiljne poteze. Iako je kasnije povučena odluka o priznanju Tajvana i koliko-toliko izglađeni odnosi sa NR Kinom, kritičari Tupurkovskog rastežu posledice tajvanske avanture sve do konflikata 2001. Posle neuspeha da ujedini male makedonske partije u koaliciju "Trećeg puta", koja bi se suprotstavila SDSM-u i VMRO-VMRO-DPMNE-u, i teškog poraza DA na izborima 2006, posle 25 godina povukao se iz politike.
(Vreme, br.954, 2009 godina)
avatar
Spray

Posts : 121
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Саб Aвг 13 2016, 08:51

Груевски не е произлезен од ДА?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Саб Aвг 13 2016, 10:34

чучулига напиша:Груевски не е произлезен од ДА?
...мислам је...и можеме да претпоставиме дека е продолжена рука на тупурко и неговите американски господари или да се коцкаме па да си мислиме дека е мааалку поголем мангуп кој добро ја дозира должината на алатот за да не ги загребе  истите погорни , па да со еден удар на мачетата му го отсечат....кај и да е ќе се види резултатот... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by кнез on Саб Aвг 13 2016, 15:54

Грујо не беше идеолошки поткован човек, туку едноставно работник кој требаше да работи и од големата игра ништо да не се разбира и ништо да не чепка.
Грујо добро си ја бркаше работата и не чепкаше во големите работи(НАТО ЕУ и останато се додека мајчиниот не увиде дека тој коорпоративен пат освен маткање тапкање у магла нема никаква реална перспектива за државата како институција и народот како негов суверен.
Тргна малку настрана да побара решение(Пекиншките кредитни патки и Московските политички вечери) и овие целите забезекнати од неговото гледање на големата игра донесоа решение за одстрел.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by кнез on Саб Aвг 13 2016, 16:02

Вол се се слагам за тоа што си напишал за Тупурко само поентата е дека не смее да се гледа како единствен виновник за потоа да се преведе од сорос мајмуните како партиско препукување.
Не дека мене ме интересира што тоа сорос мајмуните пишуваат туку пред себе не би сакал да вршам неправедна селекција.
Не е само тој виновен за состојбата на македнскиот спорт.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Саб Aвг 13 2016, 19:07

apsolotno-ne e.
jas cacnav i malku posiriko, daj boze grevovite da mu se ograniceni samo na sportot..
toj i takvite ko nego, sekogas se izvlekuvaat, ubeduvajki gi ostetenite deka "se e napraveno sto se mozelo.., ama ete, visa sila.." za da sekoja prikazna vo koja toj ili slicen ko nego e glaven ili sporeden lik, zavrsuva bez posledici po ekipata ama ete, so solzi na krajot.
nesto kako filmot "karaula", aj najdi krivec vo filmot? filmot hit a krajot tazen.
takov reziser ili lik e i tupurkovski vo svojot svet na manipulacii..
nego posebno go "simpatiziram " zaradi neskrieniot voshit i odanost kon amerigovnencata, na koi im vrsese uslugi 1991-1992..
sto toj meditirase, na primer vo Slovenija, pomegju TO na SR Slovenija i JNA, dodeka slovenskite domobrani strelaa 18 godisnjaci kaj Holmec-neznam. ama znam deka maslosaniot dzemper go gledavme kako prethodnica na amerigovnata sekogas koga tie bea vo ofanziva. politicka ili voena.
trebase istragata za onie tajvanski 2o milioni za koi trebase 3 godini zatvor da lezi- da se obnovi.ama si napravi dil..plus se znae koj go stiti.
knez,ne e samo toj kriv, se soglasuvam.
ama prv mi dojde, pa..Smile
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Саб Aвг 13 2016, 20:07

.....дефинитивно само шпалир од дрвени колци за одрина, пред Собрание секој со по глава натакната,  ја вади Македонија...ништо друго!!
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пон Aвг 15 2016, 21:12

http://novatv.mk/nitu-polovina-sporni-glasachi-ne-se-prijavile-rokot-istekuva-vo-petok/

И што сега ....
...на овие од нова и слични не им е јасно дека на добар дел од населението и баш му е гајле дали е или не е на избирачки список и дека ни на крај памет не им е да губат време и се бафтаат со тие глупости ....
...т.е. ако на некој му е до проверка нек си го помрдне газот и од врата до врата ...па ако треба и по десет пати ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Саб Aвг 20 2016, 19:27

http://www.pravdiko.mk/koj-pravi-hajka-protiv-zamp/

....... штитат права на над 4 милиони странски автори .... лелееееее,  јадење гурабии ...
... абе нека еднаш излезат и јавно објават на кој автор колку му исплатиле ....
... ми се чини дека порано некои познати автори изјавуваа дека од добиените тантиеми ни пиво не можеле да се почастат... Twisted Evil Twisted Evil

.... а види сега мајката ... неќеле конкуренција .... сакале сами во земја дембелија ...

... уствари незнам ни зошто постојат вакви паразити ... авторските права на секој автор може да ги штити неговиот менаџер или правен застапник

..овие паразити само собираат арач по кафаните и свадбите ... така на ѓутуре ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Саб Aвг 20 2016, 23:30

http://www.libertas.mk/se-krchka-li-zgolemuvane-na-starosta-za-penzionirane/

уште то фали.... работа до смрт....

а гледајќи ги економските трендој, ретко кој не би остајл долг...

живот кога?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Саб Aвг 20 2016, 23:52

чучулига напиша:http://www.libertas.mk/se-krchka-li-zgolemuvane-na-starosta-za-penzionirane/

уште то фали.... работа до смрт....

а гледајќи ги економските трендој, ретко кој не би остајл долг...

живот кога?
Ај не заебавај ....
... зар не глеаш дека сите на сите страни се фалат дека просечниот животен век е драстично зголемен ....
.... па испаѓа колку години си работел толку години пензија користиш .... абе кој пензиски фонд у свет тоа може да го издржи ... Very Happy

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Саб Aвг 20 2016, 23:59

мммм не.

лично јас, не гледам таква работа.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Нед Aвг 21 2016, 10:00

чучулига напиша:мммм не.

лично јас, не гледам таква работа.
...знам , а кој па тоа  гледа??? Ти глеај док си млада да цвркуташ, а после коа ќе напраиш 70 ќе имаш други приоритети... Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пон Aвг 22 2016, 13:24

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/ushte-9-dena-do-liderskata-sredba-se-cheka-na-petiot-chlen-na-ad-hok-teloto-i-na


Абе, абе .... се утепаа гомна јадејки за независно новинарство и медиуми а ваму поставуваат партиски комесари за медиумите ....
... абе, абе .... мери им го умот .... или на нашиот, чим голтаме такви гомнарии ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Нед Aвг 28 2016, 21:32

хихихи...


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Нед Aвг 28 2016, 22:10

lapsus calami
na 31 dekemvri ke objavel deka.. na 11 dekemvri ke bidat izborite.
oj lele, pa ovoj so tuku izjavi deka izborite ke bile  uste -vcera Smile
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пон Aвг 29 2016, 00:45

Абе , лапсус до лапсус е чоекон ....
...што мајка барал на оној фудбалски натпревар??????
.... вика ...македонски клуб бил .... си ибало мамата ... ко да не знае или не го информирале кои му се навивачи и каква иконографија користат....
... ама јбг ... толку му е даено ...

..одма под итно на клоци да ги набрка тие од неговиот PR тим ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пон Aвг 29 2016, 00:49

na koj natprevar,...?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 38 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 38  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот