ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

+6
king
Spray
defo
кнез
VOL
concrete
10 posters

Страна 33 of 40 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Вто Ное 06 2018, 11:37

VOL напиша:lele, lele, so imalo po svetov...
....

Тој бе не заслужува ни џукела да биде!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Вто Ное 06 2018, 13:00

VOL напиша:Ic be ne se potresuem.
Edni vreme za Grujo vaka praea pesni mi se cini edna mu ispeaja u folk stajl. A I onoj Tomikj koga go narece "pastiru" mu go stavi kapakot, od glupost I poltronstvo.

Ama ne oti smeni nesto, beter stana. 

Idol da praam i stihotvorbi da I'm recitiram, da I'm se voshituvam ko onoj "cento" podopasesta dlabokogazna muva, e toa ne da e sram tuku e tolku nisko, sto tie likovi 
NE moze coek da gi proceni dali spagjaat vo grupata na insekti ili vlecugi...
..бедни душички , дупелизести,  на кои тоа им е единствениот начин да се реализираат во свои очи и кај неколкуте слични околу нив глупандери..., секогаш имало и ќе има..Тие се редовен процент во секоја генерација...
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Вто Ное 06 2018, 17:13

овој па.... го моли

https://plusinfo.mk/%d0%bf%d0%b5%d1%82%d1%80%d0%b5-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d1%98-%d0%bd%d0%b5%d1%88%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b5%d0%bc%d0%b0%d1%88-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%be%d0%b2%d0%be%d1%80/

... насловот треба да му биде...

Петре, доста ти беше, оди си!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Ное 14 2018, 19:28

Sto doziveavme:


"...GRUJOO... VRATISEEE...!Plizz... COME BACK.... !!  "



.da pisti , vrsti, vreska , povikuva- ..... da go bara ocajno ....SDS ? ? ?

oo, zemjo Indijo otvorise...

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


-------------------------------------------

kukuuu... banjata tragikomedija

VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Прч Чет Ное 15 2018, 21:40

VOL напиша:oo, zemjo Indijo otvorise...

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 1465470574-subrata-roy-and-billion-clinton
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Ное 17 2018, 07:23

https://tocka.com.mk/vesti/287149/vmro-dpmne-kostadin-kostadinov-ja-vrabotil-majka-mu-vo-centralniot-registar-na-strumica

ova ne e fer.
go napagjaat
kopillj.. ligush... zalizhan...mockov..
. ( fuj, fuj,bekspejs, error ,error, correct, correct) ....pratenikov portpatol na fasistickata bugaromansko-andartska sestokolonaska vlast.


ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Mamick10

Портпаролот на СДСМ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Костадин Костадинов ја вработил мајка му Фанија Костадинова во Централниот регистар на Струмица, тврди ВМРО-ДПМНЕ.
...
„Според она што го објавуваат медиумите за огласот на кој е вработена неговата мајка Фенија Костадинова, платата е 25.000 денари, а како услови за аплицијарње се наведува завршено средно образование без потреба од претходно работно искуство. Со ова логично е да се постави прашањето: Дали пред време се знаело дека мајката на портпаролот Костадин Костадинов ќе биде вработена во институцијата и затоа се бара исполнување на само два основни услови? Дали мајката на Костадинов e најмладиот и најперспективниот кадар со средно образование во Струмица и околината?“




EBAGO!!!

pa zar mamickata na visok funSionerr, sto se veli, ubav na majka,da se rasvleckuva i cepati javno??

ne e fer.

na krajot od debata- videovo, posle prasanjeto na voditeljivava, ( na 43:00!) ovaa desno mamicata mu ja eb..  go napika vo cokolino-kasickata, Kokolino Kostadinov, koj skoro i da zaplacese zbog zaradi negovata milf.. mamicka ..





ne e fer. 
pa moze da ja dade majkamu na bilo koj, za 25 000 denari, da ja.. vrabotat...da se iznavraboti nekade.. a ne
vaka koj kako stigne da i se kaci
na glava za tie 25 000 denari.
pa sekoj ima pravo da raboti, taka da i mamicka na Koki ! jes da sme podeleno opstestvo, deeka vmrovcive non stop baraat nekoi rcki, posto im e krivo deka se u opozicija a sds ovcive zalat sto i dedovcive i babive im se u penzija ili umreni, pa ne mozat i niv da gi vrabotat...

ali nie, obicniot plebs, koj od strana sedi i gi gleda kurto i murto kako se menuvaat , sakame pravda.

eve, mamickata na Kokolino, moze da se dade za tie 25K denari kaj nekoj nepoznat gazda, da ne ja vleckaat vmrovcive, "nepotizam pa nepotizam",da mi vristat tuka...

da ja spasme Fanija, koj ima 25 000denari za prviot mesec neka zalepi, eve moze i da se sobereme nekolku dusi, pa koj iljadarka , koj dve, koj 5 koj 10 koj dve cerveni, da sobereme za mesec, dva - dodeka ne se najde stalen gazda, sekoj da ucestvuva kolku za saat, pol, saat, den, sedmica, ili mozda i za cel mesec, 
pa da ja spasime mamicka od mediumsko valkanje!?

ebati mediumite pokvareni. 
coekot si ja vrabotil mamicka, so sredno , na tie godini ( najbolji godini!) da zema plata ko so fakultet- a ovie odma u napad, .

sramota. treba ednas vekje da prestanat i govorot na omraza i zakanite i napadite.

zatoa koga gospodata od vlasT imaat potreba od vrabotuvanje na zenska celjad, sekogas moze da se obratat kon narodot "narode, spasuj, zemaj feminive...!" i onaka, OP! neka ni gi frlat nas da gi zgrizime, podaleku od zlobnite pera na novinarite, i drugite zlobokji.
ke se najde sekogas nekoj junak, koj ke ja spasi cesta a narodot sekogas e raspolozen za harmoniziranje na odnosite, pogotovo vo ovie turbolentni vreminja, da gi ostavi politicarite kako kapetani na titanik hrabro da ja vodat Makedonija neli, niz burite, namesto da im se prefrla za nekoi si mamicki, sto gi napikale na drzavna cicka.

stop za oktrivanje na vistinite- da se podzaskrie ! ko "ona", pod kosula.. taka nesto.

znaci, slobodno neka ja dade mamicka na narodot , ke ja vraboti, i na raat ke si bide od sikaniranja, neugodni prasanja, da ne mora da se buni, d'tka, ligavi, nervira, prepotuva, kontra-napagja, i slicni neugodni stanja, a on taze banjat, pa da zasmrdue na pot ko onoj pavle bogojevski sarenion so ostava ljocki pod miski u studio..


ps: aa,... ne  mi e jasno, zasto KOKOLINO namesto da dade odgovor, ili bar sam sebi da se prasa, koj od negovite u partija ne ja zemal dnevnata doza od platazite na Zaevi...pa go pustil grujo da besnee po evropa, 
pa sega Kokolino ke go prasuel Micka - dali e on kidnaperot ili stoi zad kidnapiranjevo..  Laughing

definitivno ne e pogodeno gjubreto za marihuanata na plantazite na zaevi. ima nesto nekoj sastojak sto ja prai travata da degustatorive od partijava na zajkovci definitivno do-poluduvaat i ne mozat da se kontroliraat.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Ное 17 2018, 11:34

uf....
kako ova ni se prom'kna...

pa ovie ludacive i idiotive i busava azbuka ke ja zabranat..

https://infomax.mk/wp/%D0%B1%D1%83%D1%88%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%B5/


za zal, se stoi.

dobro be gospoda podrzuvaci na sds, dali ste vie NORMALNI!
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Саб Ное 17 2018, 15:59

VOL напиша:uf....
kako ova ni se prom'kna...

pa ovie ludacive i idiotive i busava azbuka ke ja zabranat..

https://infomax.mk/wp/%D0%B1%D1%83%D1%88%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%B5/


za zal, se stoi.

dobro be gospoda podrzuvaci na sds, dali ste vie NORMALNI!
..мислам дека ни гиљотина нема да биде соодветна, ќе мора она тркалото за кршење коски , по после четири коња на четири страни...со сета своја симболика....  Cool
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Ное 17 2018, 17:20

concrete напиша:

..мислам дека ни гиљотина нема да биде соодветна, ќе мора она тркалото за кршење коски , по после четири коња на четири страни...со сета своја симболика....  Cool
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Нед Дек 02 2018, 19:13

https://plusinfo.mk/%d1%88%d0%be%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%bd%d0%be-%d0%bc%d0%b5%d0%bc%d0%be%d0%b0%d1%80%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%be%d1%82%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b5%d0%bd%d0%b8-%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%b0/


Тука е шокантно тоа што „писателот“ ако знаел, зошто толку години ќутел ко залиен  .... и сеа ни се во мемоарите прави паметен ...

... ова вака ... според делчињата од книгите што излегуваат по медиумите се сведува на „јас па јас и само јас“

... мислам дека после поеќе од пола век еве сега конечно го имаме првиот кандидат за орденот Народен херој.... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Саб Дек 15 2018, 01:12

https://www.libertas.mk/otvoreno-pismo-oslobodete-ja-zgradata-na-vladata-od-barokniot-oklop/

...  т.е. ... вратете ни ја лименката назад... Twisted Evil Twisted Evil
... оваа бе, треба дипломата да ја врати ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Саб Дек 15 2018, 10:30

king напиша:https://www.libertas.mk/otvoreno-pismo-oslobodete-ja-zgradata-na-vladata-od-barokniot-oklop/

...  т.е. ... вратете ни ја лименката назад... Twisted Evil Twisted Evil
... оваа бе, треба дипломата да ја врати ...
Македонија никад не оскудевала со џукели, од сите врсти и пасмини. Само кафилерија и доволно шинтери не спасуе...  Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Дек 18 2018, 06:37

... a ovie se od najdolnat sorta. srebroljubci koi pred da zemat srebroto, go nudat i svojot zadnik, kako gratis usluga... a ostanatoto za srebrenici.

https://www.kanal5.com.mk/articles/359351/foto-generalot-angelov-i-abedin-zimberi-vo-lipkovo-polozhija-cvekje-za-zaginatite-civili

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 359351


imav rezerva za ovoj lik , i duri i koga odbra strana- da bide so vlasta, 
zatoa sto jas licno nikogas nemam odbrano strana , i nemam potreba, zatoa sto dovolna mi e Makedonija.
taka nekako, i pokraj negoviot izbor da se angazira politicki, no ne voden od svoite ideali tuku koga se prodade da sledi tugji, seuste nekako go pocituvav..

no sega koga masovno go ima ,sekade kade  srebro se deli, a koga ke se setam- koga kvicese deka VMRO DPMNE bila pricinata za negovite maki golemi ,
 iako toj samovolno napusti MVR, "vo znak na revolt"  pa kako vo spanska serija trebase da se zanimava cela Makedonija so negovite dozivelici kako platenik, kako da e kaznet sto odi tamu -a vsusnos bil dobro platen, ne bil samo toj na rabota vo Irak i po brodovi, ima eden kup makedonci, no nikoj ne se zali kako toj, site odat za para em za debela para i nikoj taa rabota ne ja pretstavuva kako da se kazneti pa uste sliki da objavuvaat ko da se na goli otok a ne na pecalba od par iljadi evra mesecno....osven ovoj :general" ...
..ili kako nevestata mu, isto taka vrabotena vo MVR, koga dobila ne otkaz tuku "ja zaebavale nesto na rabota" cela Makedonija razbra kako zenickata mu bila "odbraneta" od negova strana t.e protiv kletiot li rezim...

takvi rezimski neistomislenici imase u "ona vreme", nekoi "preziveaja" ama umesnite srebroljubci kako stojanCE uspeaja vo zivotot  Laughing . em zaboravija kolku "patele" , instantno, em taka dobro se uhlebaa sto zaboravija deka postojat i drugi so slicni sudbini, a koga konecno stojaCevci ja postignaa celta, da se uhlebaat za debela para, zaboravija deka postoi drug svet... nejse. 

"Dozivelicite na Stojance i zenicka mu" vo 6 toma i 356 epizodi.

kako sekoe intervju mu pocnuvase so, Dobar den ja sum General(isumus) stojanCE, i imam zici na rebra, od ratot u aracinovo,
 nebare e podvizen elektro servis, a site so sozaluvanje i voshit da go gledaat ne primetuvajki deka 1/4 od emisiite toj se samoproklamirase na smetka na kup voeni invalidii traumatizirani, vo golem del daleku po-pogodeni od nego, i na koi nikakvi zici na rebra ne im pomagaat denes,posto izgubena raka, noga ili clen od semestvoto ne se nadomestuva so zici, kabli, izolir traki itn.
ama NIEDEN od niv, ne dobi "iskonska" potreba kako stojanCEnce, da se klanja na Talat Dzaferovci, moze site doeden moze da go pcujat Gruevski, i dpmne, ama nIEDEN ne dobil nasusna potreba da mu se pikne na dzaferi vi gakji, i da se klanja kako Stojance, a pri seuste nezakopani makedonski civilni zrtvi.
..osven generalcevo stojanCEnce.....

...i seto toa kako turska sapunica, moravme da go citame po vesnici, a ovoj stojancence da go gledame po televizii kako s'sti i prska kon "rezimot" zatoa sto toj, do Boga daden General(isimus,eralce, eneralcence, klovn?) 
35 pati ranuvan vo 8 ofanziva kaj Drvar Sutjeska i Neretva, TOJ, koj licno go dzitnal Volf, kuceto na Tito na strana so kloca za TOJ licno da mu se dzine vrz Tito da go spasi mesto kuceto,od nemacka granata, 
pa kako licno em personalno ubil 98 vietnamci u onoj ratot, u filmot "Vod" , pa kako licno go davel Gadafi so golim rukama, za da mu pokaze kolku e generalovata zelja za demokratija vselenski golema, a velat deka go videle so osigurac u zubima kako stoel na krilo na nekakov si B-29 u let, najverojatno so zubi go izvadil osiguracot od "onaa" bomba , koja otkako pocnala da pagja, nasiov general samo go pluknal osiguracot kon gradot na zutite i nesto opsoval.... 
i slicni ako ne i uste pogolemi dozivelici na nasiot Nikoletina Bursakj ..upss  Laughing se zaigrav ja, denes retko koj znae za ovaa Lektira  :lol:od ona vreme  Neutral... na , nasiov general de, eve..

i povtorno NEMAM , iskreno, NIKAKVO mislenje za ovaa negova najnova avantura. 

negova rabota. 

na mislenje sum deka koga ke gi ostavis, koga nema d gi pritiskas, da gi bockas, "jades" , "klocnes", vo vakvi vreminja, srebroljubcite, "Ligusevcite od Paralovo"( Ligusev e prezime, da se razbereme, od edna saga, denes zaboravena , a naskoro i zabraneta, a pripagja na mitologijata na edno (moe) pleme , koe samo nie makedoncite go razbrame , za nekojsi Gjorgjija itn..)

...togas, bez pritisoci, srebrojubcite, nemajki kon kade da dzavnat, da posocat so prst, da pravat prikazni i zalopojki za nivnite maki od rezimi, samite ke isplivaat na povrsina i sto poradi moralnite ( ne) kapaciteti, sto poradi intelektualnite (ne bas..) kapaciteti, sto poradi ambiciite ( ohohooo) i srebroljubieto ( ihaaaa..) ke si go pokazat svoeto vistinsko lice i ke se zabetoniraat zasekogas vo makedonskata "mitologija" na "onaa" strana..

kako sto se zabetoniraa "kletite nerazbrani trgovci" vo macenickiot apel da "poslusaat patriotite" 
ili porakata vo epot za Gjorgija, i Petre Ligusev ( ne Silegov, da ne se svatime pogresno, tuku Ligusev, iako cinam, toa e samo mala razlika vo prezimeto Wink ) od Paralovo, poradi cie srebroljubie,  gospodinot Sugarev moral da se zanimava so branenje na makedonizmot- do smrt..

e taka i nasiov stojance ke se zabetonira najverojatno , vo alejata na "zvezdite," levo od Ligusev , vednas do Koте od Rulja, vtor red desno, sediste br. 69....vo makedonskata nacionalna svest.

jas nema da go klasificiram licno! 
nitu imam potreba, nitu sakam da ocrnuvam nekogo, koj javno si ja pojavil muckataa so toa dal legitimitet da se fali, kritikuva ili sto i da e.

ic. nemam namera. prognoziram, ali toa e vo ramkite na sportska prognoza, 

da e pred mene, ke go pozdravam, so dobar deen, dobroutro, vecer, sto i da e.
kulturno, ne znam kako se pozdravuvaat generali, pogotovo od takov kalibar, ko nego. mozda so temane? dubok naklon..?
ne znam. 

samo edno ke go prasam, da ne preteruem vekje..

dali so drugarite mu , pocnuvajki od Talat dzaferi, na koj vo gakji u se pikna , pa se do ovoj Zimberi, 
nekogas ke otidat da se poklonat na civilnite zrtvi na makedonskiot narod?
eve , ako ne znae, ostatocite od 12 mina seuste ne se najdeni-ali mozda i se?kidnapiranite vo 2001...

ako ne mu e po keif tamu, moze slobodno da gi pokani svoite komandanti ( od UCK) da naravat dubok naklon, da kazat javno izvini i polozat cvekje, na primer, na CI|VILNITE zrtvi, kaj hotelot Brioni
ili LICNO da gi posetat rabotnicite od Mavrovo koi bea brutalno ...,.. ima taka mnogu zasegnati civili t.e civilni zrtvi koi ne sakam da gi spomenuvam da ne zaboravam nekogo.greota e.

dali, generalCE stojanCEnce, ti teknalo na nacionalna gordost, koja kako general, ( isuse boze, koj tebe ti dal bre cin.... general???)  trebalo da ja steknes, ako si ja nemal, barem...?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Сре Дек 19 2018, 17:22

Стојанче изглеа има тарифа....го платиш, па го јебеш, на 5 платени јебачини ...дудла еднаш гратис. Сепак мислам дека е болен у тоа глаата,бидјќи и најдолните курви имаат нешто поригорозни критериуми за клиентите..
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Дек 22 2018, 09:01

Likot ne e so masovna podrska pozadi sebe...
odnosno nema partija da go cuva gazot.
ovie od SDS "u slucaju poplave, popnite se na krovove" sekogas go napustale brodot pred da potonat so nego. 
iako, realni ni tie ne se omileni bas, na primer, edna crna Rad-ne-mila nikogas nikade ne dobila nikakva direktna podrska od narod, cela kariera i e poplocena blagodarenie na tugj "minat trud", na mestenki , manipulacii.
neje nikoj direktno ne ja izbral, odnosno takvite nikogas ne se frleni na "milost i nemilost" ni na svoeto clenstvo  a ne pak na izbori , na narodot. Partijata i odnosite vnatre im mestele situacii da se docepaat do ministarska, ambasadorska ili ne znam kakva funkcija, samo da e funkcija neli... kako staroto dobro pravilo vo sds-ovisticko ( citaj : KPM na SRM , vo "ona" vreme)  krusa pod krusa... 

nejse,
za stojanCEnce mi e muabetot.

stojanCEnce, ponesen od topli zguzativni vetrista si dozvoluva otpovekje mislejki deka poleto pred nego e samo za negovi noze,  a sto i da napravi nema sankcii. sudovite sudat, ama na druga planeta.vlasta vladee ama od druga planeta. a narodot ko krka, ama na ovaa.. na istoto pole kade sto znaat da nbrzaka preoraat, Amdi Angjusev, vakvi stojanCInja, ponekoj zajak- ke pretrca nabrzinka , i nekoi slicni,.. nikoj NE se zadrzuva, za da ne sretne narod, oti narodot so VILI , LOPATI , MOTIKI seta(se) po ova nase pole...
ama se osokoluvaat pokecka junacive navedeni, zatoa sto NEMA bas koj da go kopa, ora, raboti ova pole.. 
ne se isplati da r'mbas za da nekoj stojaNCence, ti proseta po posevot, oranicata, kako "general" i da ti kenja nad glava, kako on so golu ruki i so zubi u ratot u 1895 do 2012 ubil sedum lamji, deset krokodili, i na meckata i skinal vlakno od levo uvo pred da go siluva.


kako i povekjeto politicari, neli, denes.
selo bez kucinja....

ama, edno se starite partiski paraziti, koj i da se vo opozicija, ke najdat mesto vo partijata kako krlezi, da cicaat, ili ako se na vlast, da grabaat. a drugo e VRTELESKAVA stojanCE, koj , intelektualno, ne mrdna povekje od kompleksna operacija na stoenje mirno dodeka mu vrzuvaat vratovrska, pri bidejki se somnevam deka svatil -ako se gleda vo ogledalo i se obide sam da go napravi toa, seuste ne svatil deka vo ogledaloto levoto- e desno, a desnoto e levo, pa tesko mu e da si ja vrze sam..

steta sto si dozvoli , domasnava javnost da go vrti ko so saka, ama sam si e kriv, 

a sega moze a bide siguren deka i dijasporata ke go gleda kako potrcko na razni zimberovci, dzaferovci, artani, zijadini i slicni.
a dijasporata e edna mnogu zaebana kategorija, posto zivee vo drug svet, bez domasnive megjuetnicki zaebancii, ima mnogu pojasna prestava za makedonskite interesi od mnogumina ovde, i ne e opteretena so opustanja kon olitickite manipilacii kako ovde, pa da se opusta do balcak....
 pa vakvi kako stojanCENCE ako ednas gi zapise vo kategorija "predavnik" , neka mu e amin.

https://infomax.mk/wp/%D0%B8%D1%86%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D1%98%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%BE-%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D1%82-%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%80/

ako nisto drugo , preku ovoj, cela Avstralija razbere, onaka kako sto Ico ke preraskaze.

e pa stojanCence, nazdravje.
aj mozd zajakot ke ti socuva morkovce, a rada ke ti splete kapce za zimava. ama 
posle, ke se stopli..... mrazot..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Дек 23 2018, 10:30

deka navistina mi e zal i duri i maka da piseme za stojanCEnce generalov... greota.
so bi rekol konkrit, ostaj go batali go , ne gleas deka e za zalenje.

e potpolno se soglasuvam, sega , posle ova

https://infomax.mk/wp/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE%D1%88%D1%82%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%B8-%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BA/


na 24 sekunda od klipot, ( 0:24) nekoj od publikata mu doviknuva "Koristi glava,...glava koristi!"....



"generalCEvo" stojanCE najverojatno, i ne ja svati porakata..
deka treba da KORISTI GLAVA (za sto e i nameneta, da misli, da se opameti, z.m) 
ama stojance admiralcov, normalno, soglasno negovite "glavoumni" kapaciteti- ja iskoristi glavata da ja LUPNE keramidata, 

i tuka zavrsuva maksimalniot angazman na koristenje na glava, od ova sustestvo. 
mu kazaa koristi glava- on ja akna u keramida.
------------------------------------------------------

ps: generalCEnce, drugpat koga ke izveduvas MAJMUNLACI
za da gi veselis tvoite ahmedi, dzaferovci, zimberovci, da gi gledaat plodovite na dresutata a i da ti nabacat "op!" nekoj kreker posle dobro zavrsenata rabota, ( na primer, da gi zabavljas ko Klovn so krsenje na cigli..)

... ne se GLUPIRAJ so 1 ( so bukvi, edna) napuknata keramida, ( inaku ako si maz stai bar 3! ama zdravi) koja NE JA ni skris , tuku namesto da se skri na pola, od "udarot" so glava, najverojatno uplasena od tvojot intelektualen kapacitet- samo dopukna po dolzina...

pa taka dobi POPAMETNA keramida koja ne se skrsi ama DOKAZA deka popametniot popusta... ama ne se krsi  Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Spray Пон Дек 31 2018, 06:40

Темава не е добра.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Пон Дек 31 2018, 10:11

Spray напиша:Темава не е добра.
????? Shocked
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Spray Сре Јан 02 2019, 09:43

премногу ги има, за да ги собере во една тема.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Сре Јан 02 2019, 11:47

https://skopje1.mk/archives/18163

пак лаже!

..не бил секогаш со власта...
... кога не беше со власта и сакаше да дава голови со пета, заврши во затвор..... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Јан 05 2019, 11:43

https://republika.mk/vesti/skopje/grad-skopje-apelira-da-ne-se-palat-ognovi-na-otvoreno-opshtinite-nema-da-davaat-drva-za-badnik/

ostajte go narodot da si tera folk obicai, 
da ne pocne da vi pali GUMI pred okupiranite vi institucii.

poarno na Badnik otkolku na barikadi,verujte za vase zdravje e poarno..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Јан 09 2019, 07:12

ova ligle da dade ostavka? 
poprvo ke "dade" otkolku da bute skinat od cicka
vakvite i so iskornati nokti se obiduvaat da grabaat.
daj sta das.

cest -40. obraz gjon. 

https://republika.mk/vesti/Makedonija/za-skandal-ist-kako-onoj-na-makraduli-hrvatski-vicepremier-podnese-ostavka/

klasicna sdsovcja karikatura na nar0don grb
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Сре Јан 09 2019, 14:45

VOL напиша:ova ligle da dade ostavka? 
poprvo ke "dade" otkolku da bute skinat od cicka
vakvite i so iskornati nokti se obiduvaat da grabaat.
daj sta das.

cest -40. obraz gjon. 

https://republika.mk/vesti/Makedonija/za-skandal-ist-kako-onoj-na-makraduli-hrvatski-vicepremier-podnese-ostavka/

klasicna sdsovcja karikatura na nar0don grb
Батката е ретка џукела.Човек да се запраша како е тоа можно. Кој ли го има направено...... Shocked
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Јан 13 2019, 00:37

https://infomax.mk/wp/%D0%BC%D1%83%D1%85%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%B4-%D0%B7%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B8-%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B4%D1%81%D0%BC-%D0%B7%D0%B0/

a be.. si vikam ja, vaka poodamna..
a be ova pedroliko gnasno sustestvo so pederska fLizura, da ne si go ebe ova drugovo sustestvo.....
ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Zoran-10

drugo objasnuvanje nema.


Потпретседателот на СДС, Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател. 
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Нед Јан 13 2019, 09:51

VOL напиша:https://infomax.mk/wp/%D0%BC%D1%83%D1%85%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%B4-%D0%B7%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B8-%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B4%D1%81%D0%BC-%D0%B7%D0%B0/

a be.. si vikam ja, vaka poodamna..
a be ova pedroliko gnasno sustestvo so pederska fLizura, da ne si go ebe ova drugovo sustestvo.....
ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Zoran-10

drugo objasnuvanje nema.


Потпретседателот на СДС, Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател. 
..пааа коа ќе погледаш поубаво , пие вода. А и онака денес со светот владеат педери, пардон ЛБГТ  или како тоа се нарекуваат.. Smile Smile
 ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 222a10
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 33 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 33 of 40 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот