ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 33 of 33 Previous  1 ... 18 ... 31, 32, 33

Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Вто Ное 06 2018, 11:37

VOL напиша:lele, lele, so imalo po svetov...
....

Тој бе не заслужува ни џукела да биде!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9609
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Вто Ное 06 2018, 13:00

VOL напиша:Ic be ne se potresuem.
Edni vreme za Grujo vaka praea pesni mi se cini edna mu ispeaja u folk stajl. A I onoj Tomikj koga go narece "pastiru" mu go stavi kapakot, od glupost I poltronstvo.

Ama ne oti smeni nesto, beter stana. 

Idol da praam i stihotvorbi da I'm recitiram, da I'm se voshituvam ko onoj "cento" podopasesta dlabokogazna muva, e toa ne da e sram tuku e tolku nisko, sto tie likovi 
NE moze coek da gi proceni dali spagjaat vo grupata na insekti ili vlecugi...
..бедни душички , дупелизести,  на кои тоа им е единствениот начин да се реализираат во свои очи и кај неколкуте слични околу нив глупандери..., секогаш имало и ќе има..Тие се редовен процент во секоја генерација...
avatar
concrete

Posts : 6771
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Вто Ное 06 2018, 17:13

овој па.... го моли

https://plusinfo.mk/%d0%bf%d0%b5%d1%82%d1%80%d0%b5-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d1%98-%d0%bd%d0%b5%d1%88%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b5%d0%bc%d0%b0%d1%88-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%be%d0%b2%d0%be%d1%80/

... насловот треба да му биде...

Петре, доста ти беше, оди си!

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9609
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 33 of 33 Previous  1 ... 18 ... 31, 32, 33

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот