Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete on Саб Окт 31 2015, 09:37

..враќал туристи од Шарм ел Шеик во Петроград... 217 патници. Минутка-две после комуникацијата,  пред малку (0815) со контролата во Ларнака исчезнал. Во тој момент бил на 9000 метри..
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL on Саб Окт 31 2015, 09:50

ke bide interesno ako se pokaze deka e namerno urnat.......
..pa posle ke se odmotuva klopceto .pa se si mislam deka ke se vmesa od nekade MH17 koj panda nad Ukraina.
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by king on Саб Окт 31 2015, 12:54

Има надеж: Од трупот на уништениот руски авион се слушаат гласови, извлечени првите настрадани


http://tocka.com.mk/1/175545/ima-nadez-od-trupot-na-unisteniot-ruski-avion-se-slusaat-glasovi-izvleceni-prvite-nastradani

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete on Саб Окт 31 2015, 15:47

..сите се мртви сигурно, постојано има такви патки за преживеани што е реално невозможно .
Намалил брзина од 700 на 100 во многу кусо време.., осцилирал. качил 1000 па снизил 2000 метра. Паднал со вертикална брзина  од 30 м/сек.
Чудни работи се случуваат со авиониве у задње време.... Crying or Very sad
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete on Нед Ное 01 2015, 12:04

..никако да дадат слика на местото на падот. Има некои кажувања дека авионот е паднат на две локации , поприлично оддалечени, што значи дека се распаднал во воздух, а Ербас не се распаѓа ни под разно сам од себе, ако жестоко не е принуден на тоа. Слушам дека Германските ин Француските компании веќе не летаат на тие коридори...Додека исил се фали дека го соборил авионот...ите други во хор тврдат дека не е така.....
..што ли е работава , само Перун знае...
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL on Нед Ное 01 2015, 13:04

ima sliki be
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL on Нед Ное 01 2015, 13:09Последната промена е направена од VOL на Нед Ное 01 2015, 13:29. Мислењето е променето 4 пати.
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL on Нед Ное 01 2015, 13:11

avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by ribar on Нед Ное 01 2015, 15:17

Имале проблем со моторите и во текот на неделата контактирале механичари во Шарм ел Шеик.Авионот последен пат на "поправка "бил  во март 2014.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete on Нед Ное 01 2015, 15:27

ribar напиша:Имале проблем со моторите и во текот на неделата контактирале механичари во Шарм ел Шеик.Авионот последен пат на "поправка "бил  во март 2014.
...моторите дал од RR дал од GE се поврзани со фабриката(незнам чиви имал авионов)  и не мрдаат без да се јават какви се.
Март 2014???? ...тоа е година ипол???  Авион не е бицикло, нема шанса , освен ако тој авион не бил купен на отпад у Горна Волта.....и возен како таков..., тогаш може да е така. Јас сепак типувам на некој марифет, Стрингер.., или нешто слично....прашање е само кој го направил тоа чирибу-чириба  и со која намера.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL on Нед Ное 01 2015, 15:34

321 moze da ima CFM ili V2500 motori...nema rolsrojs ili general elektirk..
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete on Нед Ное 01 2015, 15:40

VOL напиша:321 moze da ima CFM ili V2500 motori...nema rolsrojs ili general elektirk..
...затоа јас пазам у кој авион седнуам...
Но сепак е чудно како , констатирале проблеми со моторите , а го пуштиле да полета....со проблем на кој му требело само 25 минута за да стане  катастрофален..????
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL on Нед Ное 01 2015, 15:40

dopolna: CFM56 se.. posto ruskiov bil A321-200
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL on Нед Ное 01 2015, 15:41

concrete напиша:
VOL напиша:321 moze da ima CFM ili V2500 motori...nema rolsrojs ili general elektirk..
...затоа јас пазам у кој авион седнуам...
Но сепак е чудно како , констатирале проблеми со моторите , а го пуштиле да полета....со проблем на кој му требело само 25 минута за да стане  катастрофален..????
Laughing Laughing Laughing Laughing

------------------------------
 crnata kutija ke kaze se'.
 da ja pocekame.
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by ribar on Нед Ное 01 2015, 15:44

Руските власти му ги заплениле сите документи и ке проверат све ,но дали ке ја соопштат вистината е друга работа.
Некој велат лошото време,како и да е ...

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete on Нед Ное 01 2015, 16:16

"Мы нашли трехлетнюю девочку в восьми километрах от основного места крушения (самолета)", — цитирует агентство Франс Пресс офицера, который участвует в поисковых работах. Он отметил, что в настоящий момент спасатели расширили зону поиска до 15 километров от места падения самолета.
_____________________________

«Разрушение произошло в воздухе, и фрагменты разбросаны на большой площади около 20 кв км», — заявил исполнительный директор МАК Виктор Сороченко. При этом он подчеркнул, что делать выводы о причинах катастрофы пока рано.
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL on Нед Ное 01 2015, 16:19

greota, trigodisno devojce....8 kilometra ne e taka neobicno, od mestoto na ostatocite.. znaci baegiod visoko pocnale  problemite.
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete on Нед Ное 01 2015, 22:00

avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL on Пон Ное 02 2015, 22:49

e ako ispadne deka e vaka...ke bide interesno.
http://dnevnik.mk/?ItemID=56240CF54EF62648BF91C2230D73CE8A
avatar
VOL

Posts : 15809
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete on Вто Ное 03 2015, 09:20

хммм..па насловот на топикот не го напишав туку така, сеа останува само да видиме : кој , како и зошто...
Гарантирам на невидено дека на крај ќе се види дека нитката на ивица-и-марица завршуе у некој подрум у Вирџинија....
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by king on Вто Ное 03 2015, 22:08


_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete on Сре Ное 04 2015, 09:16

...така треба со такви , само пак тенденциозна дезинформација...не е заклан, туку само културно европски прободен...неколку пати........
avatar
concrete

Posts : 6798
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by king on Чет Ное 05 2015, 15:11

Шпекулации или ... сензационализам ...


Американски портал открива која земја руските служби ја сметаат за одговорна за падот на авионот

http://tocka.com.mk/1/176014/amerikanski-portal-otkriva-koja-zemja-ruskite-sluzbi-ja-smetaat-za-odgovorna-za-padot-na-avionot

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9657
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот