Добренајдов,Конкрете.

Go down

Добренајдов,Конкрете.

Пишување by кнез on Пет Јун 06 2014, 11:22

Јужнословенската заедница за Македонија е единствен спас и излез од бурата во која плови ама тоа не зависи само од нас или попрецизно многу малку зависи од нас.
Во Белград и Софија седат луѓе кој се опасни и да им предложиш или да направиш некаков разговор на таа тема зошто не знаеш кој работи за Вашингтон.
Инаку таква некоја јужнословенска интеграција ќе го реши или ќе го фрли ад акта и наводно големиот проблем со нашето име.
Тоа е во моментот единствениот излез во кој ние нема да изгубиме,ама за жал тој излез е покриен со американска магла која е од домашно предавничко производство и кој народот не може да го види.
Треба да народот и во Скопје и во Белград и во Софија да му се помогне да ја помине таа магла инаку ќе си пропаѓаме на рати,сите топтан заедно.

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добренајдов,Конкрете.

Пишување by кнез on Пет Јун 06 2014, 11:25

Нешто погрешно направив,ова требаше да оди водруга тема па ако може некој нека го префрли во темата за Југославија
Извинете Very Happy 

кнез

Posts : 665
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добренајдов,Конкрете.

Пишување by concrete on Пет Јун 06 2014, 16:15

..не се вознемирувај , ова е сеуште во експериментална функција.., но ќе најдеме асален администратор,............. за сега сме само борци за слобода на мисла и збор за сите мелничари.... Very Happy Very Happy Very Happy 
..и колку-толку сигурна куќа за бегалците од воденица , каде ги бришат и банираат ко да се буба-шваби...
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Добренајдов,Конкрете.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот