РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига on Вто Мар 15 2016, 22:42

еве јас

а, кој ги праша за јогата?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by VOL on Вто Мар 15 2016, 22:55

Cedo Bozje
Vi blagodarime sto ja koristite uslugata " nasamo, so svetiot Otec"
za makedonski pritisnete eden.

tiit. eden.

Vi Blagodarime.
za da donirate 61,5 denari bez ddv, pritisnete eden.
za da razgovarate so sveti operator, pritisnete dva. uslugata e bezplatna vo prvite 61.5 sekundi. sekoja naredna minuta se naplakja po 61.5 denari.

tiit. dva.
...
.. Bo blagodarime sto ja koristite uslugata "razgovor so operator"
ve molime pocekajte. nasite svetci operatori vo momentot se zafateni.
" OOce nas izeeejesiii na nebesiii"( 5 minuti..)
.....
vi bladodarime sto pocekavte. Ve molime ostavete poraka . Porakata e bezplatna ,ako se jauvate od Aruba, Tongo ili Marijanskite ostrovi. Porakata ke ve cini 61.5 denari. ostavete poraka po zvucniot signal.
...."Ammiiiiiinnnn"....
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига on Сре Мар 16 2016, 00:14

Која е ова Христијанска Црква - Блага Вест?

http://www.libertas.mk/reaktsija-na-dots-d-r-lazar-jovevski-na-tekstot-istselitelot-od-praven-fakultet/

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by VOL on Сре Мар 16 2016, 06:31

sekta bre.

http://www.kovz.gov.mk/?ItemID=BFF253DF95C88
84785FFD6B65A39654E

I toa podmolna
https://blagavest.bg/bg/About/About_Us

a toj LINGUR , fakjac na "isceleni" takozvani nekakov si "professor"
dobil prostor, da "reagira" na "libertas"
http://www.libertas.mk/reaktsija-na-dots-d-r-lazar-jovevski-na-tekstot-istselitelot-od-praven-fakultet/

..haha.. "fakjac na isceleni"
ebati orospijata prodadena ebati.
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by VOL on Пет Ное 04 2016, 17:04

neka mu e so sreka..
avatar
VOL

Posts : 15392
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига on Саб Окт 21 2017, 10:50

Види ги курнази овие попојте бе

https://www.mkd.mk/Makedonija/vladikata-agatangel-vovede-nov-arach-za-fotografiranje-vo-ili-pred-crkva-500-ili-1500

Сите фото студија од овој крај ја потврдуваат оваа информација и велат дека имале и средба со владиката Агатангел на оваа тема, но без успех. Еден од сопствениците на фото студијата од Повардарието вели дека владиката им рекол оти во сите цркви ќе мораат да плаќаат по 500 денари доколку сакаат да фотографираат, „така сакал Господ“.

Данок! Само данок за нив е мајката!!!

ц ц ц

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13440
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот