Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Go down

Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by VOL on Сре Мар 11 2015, 13:06

sosedite....


Makedonija: Krivična prijava protiv Zaeva, on traži prelaznu vladu
http://novasloboda.ba/Makedonija-krivicna-prijava-protiv-zaeva-on-trazi-prelaznu-vladu/

Krivicna za Zaev, primanje na mito.. Shocked ?

Ministarstvo unutrašnjih poslova Makedonije podnelo je krivičnu prijavu protiv lidera opozicione Socijaldemokratske stranke Makedonije Zorana Zaeva za krivično delo primanje mita, objavili su večeras makedonski mediji.
http://www.vijesti.at/tekst/srbija/vijesti/krivicna-prijava-protiv-zaeva-on-trazi-prelaznu-vladu/2433858Krivična prijava protiv Zaeva, on traži prelaznu vladu
Tanjug | 11. 03. 2015. - 00:21h | Foto: AP | Komentara: 0
Ministarstvo unutrašnjih poslova Makedonije podnelo je krivičnu prijavu protiv lidera opozicione Socijaldemokratske stranke Makedonije Zorana Zaeva za krivično delo primanje mita, objavili su večeras makedonski mediji.
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/541380/Krivicna-prijava-protiv-Zaeva-on-trazi-prelaznu-vladu
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by VOL on Сре Мар 11 2015, 13:07

nastrana mitoto, denes e na sud, ama za druga rabota


plusinfo:

Заев во Обвинителство на распит
Објавеново 12:52 11 март 2015
http://plusinfo.mk/vest/17954/zaev-vo-obvinitelstvo-na-raspit
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by VOL on Сре Мар 11 2015, 13:20

nastrana bombive so gi pokazuva coekov..
tuku,
 ke ima li podrska, mokj, i argumenti, da izbegne eventualna kazna?
ako se dokaze deka "osnovanoto somnenie" e -osnivano, pa da go podgoni istrazen, pa da dojde do sud i da go izvadat vinoven.. toa znaci deka ke mu odredat i kazna.

vlasta ke gi stavi i partijata i Zaev na test "to be or not to be".
ako Zaev dobie kazna, po legalna sudska postapka, t.e ako se dokaze deka primil mito ili po drugana stavka- deka sorabotuval so stranski sluzbi.. koj ke go spasi pd zatvorska kazna?
a toa e kraj za nego. deka ke imaat milost sudiive, ( raspon na kazni e od minimalna do maksimalna..siguren sum deka nema ni da ja poglednat najmalata.)
..ne bi se kladel na pomala kazna.
aj stopanski kriminal, ama ako mu izvadat i ucestvo vo spijunaza..
adios i premier ili druga drzavnicka funkcija!

potrebno li bese bas toj go lapne zeskiot kosten, ili ovie od SDSM si najdoa zrtven zajak, pa ako opali-opali, koga ke dojde vlasta ke izlezat od kozurci i ke se istoporat i pred nego?
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by king on Сре Мар 11 2015, 13:28

VOL напиша:

potrebno li bese bas toj go lapne zeskiot kosten, ili ovie od SDSM si najdoa zrtven zajak, pa ako opali-opali, koga ke dojde vlasta ke izlezat od kozurci i ke se istoporat i pred nego?
Барај ги помеѓу оние кои до лани беа ударната екипа на сдсм ... а денес се тотално игнорирани и подзаборавени ... такаречи избркани ...
... и помеѓу тие што во секоја прилика истопорени стојат десно и одма лево позади него ...

... а бе стално се наоѓа по некоја овца за курбан ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by concrete on Сре Мар 11 2015, 14:01

хммм  ич не е заебанција. Зајко не е толку интелигентен да генерира ваква скаламуција, ниту пак тие околу него би се осудиле. Битен е оној елемент кој Грујо ко последен морон го обелодени како странска служба. Многу ме потсети на моментот кога онаа бугарофилска џукела ги стави во излог досиејата на соработниците на нашите тајни служби. И не осакати во однос на шипатаресите за навек.
Тоа ни сега не му требаше на Гујо имаше доволно штоф зајко да омасти јуженце , а странците да бидат под маса млатнати по цеваница  како и што е ред. И сите ќе си ја добиеја пораката. Но изгледа толку му дал Господ.
Вака мислам , гледајќи кој калабалак се направи во Брисел околу ова шаамата има поголеми размери....и сега морковот ќе биде ППРИСТАПНИ ПРЕГОВОРИ ОДМА , ко што беше американското признавање кога не сјебаа урамија и обадинтерија, а и Меркелка ќе бара усул со казните за Зајко , како што бараше пред некое време....
Уште за кур не не бива и уште многу малку домољубиви, умни принципиелни и чесни луѓе има таму каде треба да има според редот на работите... Mad
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by Centarec on Сре Мар 11 2015, 14:41

на крај и да нема странски служби, не верувам дека некој од земјава ќе се побуни по тоа прашање.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by concrete on Сре Мар 11 2015, 15:22

Centarec напиша:на крај и да нема странски служби, не верувам дека некој од земјава ќе се побуни по тоа прашање.
..Centarec..., никој никаде не се буни , модерен човек е конформист или ако не е тоа тогаш теленаркос. По улици секаде се само будалетинки и платеници на кои тоа им е начин да заработат за живот.
БИТНА е елитата, дали ја имаш и дали , ако ја имаш е домољубива...се друго е лук и вода. И историјата се бави само со нив , кај си слушнал некаде, осим во срцепарателни песнички за уделот на обичниот човек????
Нашиот проблем е што имаме елита која тоа е само на основа на тоа како мали џокица замишља , што е и максимален дострел за еден транзиционен лоповски шљам... Cool
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by Centarec on Сре Мар 11 2015, 15:32

ни ја боље немаше да го напишам

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by concrete on Сре Мар 11 2015, 15:54

VOL напиша:..koja elita be... Laughing Laughing Laughing
....од виенскиот бал у  амбарот на Александар палас... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by Centarec on Сре Мар 11 2015, 17:11

знаејќи ја власта како реагира на пречка на пат (домашна само се разбира), до сеа заев ќе лежеше ќорка. луѓе и за многу помалце го кркале стапот. немам логично објаснување зашто е он на слобода на толку падавичење од страна на власта на тема заев предавник странски служби и по ново 200.000 еур поткуп.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by concrete on Сре Мар 11 2015, 17:15

полецка бе Centarec., се по ПС, судски процес на кој ќе биде раскупусан.., па пресуда која ќе го чини 15 години минус од лукзузниот живот и исто толку струмички карневали.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by VOL on Сре Мар 11 2015, 17:19

a be..
se priprema teren.
 ne e na arno.
so Ljube, prvo go rabotea ko bavca a na kraj spektakularno- mu go nacukaa.
sega na retkite a bogami i se poretkite snimki, moze da mavne so raceto, i toa e se' sto ostana od nego.


zajko, prvo go rabotat, a sto ke mu pravat, ne znam.
ama so sigurnost velam deka na arno ne ke mu e. Ako postoi i NAJMALO zrnce na nepravilno rabotenje- sega e period na polevanje  i gjubrenje na toa zrnce za da porasne vo drvce, koe se sece.na sud.

za zal, politickata kariera na ovoj mozebi i navistina  cesen sarlatan, no naiven i glup, bi zavrsila uste pred letnive odmori..
so se veli , "dajte drugo dete..."
avatar
VOL

Posts : 15337
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by Centarec on Сре Мар 11 2015, 17:45

абе ајде ако сакаат ќе го начекаат алфи ќе му збрцаат два грама у џеб народов тоа ќе го сркне ко оџа баклава.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by concrete on Сре Мар 11 2015, 18:11

Centarec напиша:абе ајде ако сакаат ќе го начекаат алфи ќе му збрцаат два грама у џеб народов тоа ќе го сркне ко оџа баклава.
ех..сеа криво седи, ама  право збори ...народов сепак за овие дваесет години се  поискултивиса...не срка веќе  коа јаде баклава...нит супа , нит коа пие чај у пет попладне.... Very Happy
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by concrete on Сре Мар 11 2015, 21:23

Centarec напиша:не се слагам.
хе , па тоа е бе основно демократско право..да не се слагаш.. Very Happy

Нешто друго не ми е јасно, гледам на ТВ некаква дебата која сосросоидиве ептен ги сакаат во надеж дека со постојано трабуњање ќе го помрднат Водно... Smile
Од каде на каде заклучуваат дека сдсм треба да ја има,...... има некој закон за тоа или само нивна пуста желба.
Постојано трабуњаат дека нема да излегуваат на избори , ако владата на вмро која си има мандат уште 3 години ги организира???  Што е штосов??? Некој им ветил нешто ко 2001  или се навистина кретени пар екселанс???
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by Centarec on Чет Мар 12 2015, 09:26

замисли ја ситуацијава, бранко лажира 5 задњи избори, вади фалс лични карти, бута луѓе што не живаат во општини каде што му фалат гласови да гласаат за сдс, апси тепа крши, судиите и полицијата се од негова, војската е безгласна буква. ти би идел на избори против бранко? би му дал легитимитет таков?

еве вадиш програма незнам каква, праење Македонија швајцарија за година дена. мед и млеко, инвестиции кур се тресе поддршка на стопанство, демократија слобода а у. идеш на избори народов искача за тебе гласа растураш. се бројат гласови, бранко се јавуе вика сегде кај што ни фали, прај неважчки сите што гласале за вмро. како против тоа?

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by king on Чет Мар 12 2015, 10:30

Во таков случај ... партија тепа со 96% гласови а не со едвај  25% .... 

..а местење избори ... ухуху ...94 беше ... кандидати од вмро избрани  уште у први круг така се искрадени да ни у втор круг не влегоа на листи ...

И  не е се у програма ... се гледа и тоа што и како си работел во минатото .. а сдсм .... и не може баш да се пофали со нешто ... уствари не може со ништо да се пофали ...
..првите 6 години ги потрошија да не срозаат скроз наскроз ... а вториот мандат никако не успеаја да се договорат кој ќе биде премиер ...
..имавме голема среќа во почетокот што за разлика од бившиот источен блок, народот ни беше побогат, имавме резерви .... инаку... уште 94/95 ... ко бугарите ќе стоевме во „опашки“ за леб ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by concrete on Чет Мар 12 2015, 10:46

Centarec напиша:замисли ја ситуацијава, бранко лажира 5 задњи избори, вади фалс лични карти, бута луѓе што не живаат во општини каде што му фалат гласови да гласаат за сдс, апси тепа крши, судиите и полицијата се од негова, војската е безгласна буква. ти би идел на избори против бранко? би му дал легитимитет таков?

еве вадиш програма незнам каква, праење Македонија швајцарија за година дена. мед и млеко, инвестиции кур се тресе поддршка на стопанство, демократија слобода а у. идеш на избори народов искача за тебе гласа растураш. се бројат гласови, бранко се јавуе вика сегде кај што ни фали, прај неважчки сите што гласале за вмро. како против тоа?
...не заебаааај Very Happy Very Happy Very Happy
...не мораш да ги правдаш сдсм-соросоидиве, дефинитивно им риџе длаке сметају.
...иначе : вадиш програма незнам каква, праење Македонија швајцарија за година дена. мед и млеко, инвестиции кур се тресе поддршка на стопанство, демократија слобода    нема шанса , не е народ одамна до толку глуп. Сеа прашуе дал ќе има работа у администрација , полиција, војска и дал ќе се исплаќаат пензии.  Одамна престанал да фантазира, после неколку кофи ладна ЕУ вода не му текнуе на такво нешто.
И не забораај дека сдсм е ко сијамски близнак со :остануење без работа, транзиција, шипатарско обадинтеруење и ЕУ урамуење, територијална федерализација и тако то...  тешко народ да забораи ,остај ти што некој од гајба вика или најчевска тропа....
avatar
concrete

Posts : 6690
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by Centarec on Чет Мар 12 2015, 11:20

оф мори мајко. сеа програмата не била битна а да не ви барам постови уназад кај шо викате не со бомби него со програма се добивале избори.

а околу тоа дали народот не е глуп што бара работа у администрација се имам изјаснето.

ова другово сијамски близнаци кур се тресе скуп е саатот денес.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Судбината на Заев: ќе му се оствари ли сонот да стане премиер по секоја цена, или ќе плати поголема цена..?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот