Фири и неговото сфаќање на светот

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by VOL on Сре Фед 18 2015, 22:31

na rusite ne im trebale uste tatari vo svoeto carstvo..ionaka imale dovolno azijati vo ruskata imperija....
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by Фири on Чет Фед 19 2015, 12:20

concrete напиша:
Фири напиша:Леле циглата бил старокомпониран Smile На нема и 20 години и сеа пак србизиран до коска Smile
...полецка бе , кому пишувале фермани видените б'лграски големци да го канат да ги земе под својот скут...откако Рускиот Цар потрошил 200.000 козаци за да ги заебе турците , ама заради познатите причини не му успеало, па се задоволил со дај-што дадеш...т.е. бугарска држава...
Потрошил 500 000 Smile Сите балкански народи се ослободени со помош од Русиja, само дел од бугарскиот е ослободен од Бугариjа и потоа поробен од Грциjа и Србиjа вечните приJатели од кои единиот ви е мил, а другиот ужким не е Smile
avatar
Фири

Posts : 436
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by king on Чет Фед 19 2015, 16:00

Фири напиша:
concrete напиша:
Фири напиша:Леле циглата бил старокомпониран Smile На нема и 20 години и сеа пак србизиран до коска Smile
...полецка бе , кому пишувале фермани видените б'лграски големци да го канат да ги земе под својот скут...откако Рускиот Цар потрошил 200.000 козаци за да ги заебе турците , ама заради познатите причини не му успеало, па се задоволил со дај-што дадеш...т.е. бугарска држава...
Потрошил 500 000 Smile Сите балкански народи се ослободени со помош од Русиja, само дел од бугарскиот е ослободен од Бугариjа и потоа поробен од Грциjа и Србиjа вечните приJатели од кои единиот ви е мил, а другиот ужким не е Smile
Е тука си гооолема грешка ...

...само србите го вратиле она што не е нивно,  но време имаме ... и вие и јужноциганите ќе го ни го вратите нашето ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фири и неговото сфаќање на светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот