Вести од светот

Страна 29 of 29 Previous  1 ... 16 ... 27, 28, 29

Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Пет Окт 13 2017, 08:44

http://netpress.com.mk/po-sad-i-izrael-najavi-istapuvanje-od-unesko/

ОН пукаат по сите шавови ....
... но кога ќе се подобро погледне ОН  веќе и џабе постои, ионака никој не ја ... ни 2%

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9272
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Пет Окт 13 2017, 22:24

pa, bi rekol deka pukaat bas tie sto gi nategnaa tie savovi da popukaat..

junajted stejts of sanatoriums so se izrael, ama ic ne gi sljivea ON dosega, i sega - tie si puknaa..

dobro, od unesko, ne od ON.
avatar
VOL

Posts : 15077
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Саб Окт 14 2017, 14:55

Не е убо за Унеско ако напуштат американците

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13358
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Чет Окт 26 2017, 10:31

топ 10 кокаин шмркачи:
1. Albania - 2.50
2. United States - 2.30
3. UK - 2.25
4. Spain - 2.20
5. Australia - 2.10
6. Uruguay - 1.80
7. Chile - 1.73
8. Netherlands - 1.60
9. Ireland - 1.50
10. Canada - 1.46
КАРТА
avatar
concrete

Posts : 6595
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by чучулига on Нед Ное 05 2017, 22:35

Уште информации за то каде богатите ги кријат парите од оданочување

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=11&dd=05&nav_category=78&nav_id=1321999

Ај да видиме шо ќе испадни од ова сега

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13358
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Пон Ное 06 2017, 01:54

чучулига напиша:Уште информации за то каде богатите ги кријат парите од оданочување

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=11&dd=05&nav_category=78&nav_id=1321999

Ај да видиме шо ќе испадни од ова сега
Шо ќе испадне ... па ко и секогаш ... „се тресеше гората се роди глушец“  ете тоа ќе испадне....

....
„ги кријат“

погрешен збор ... точниот е  .... го заобиколуваат оданочувањето ....
тие парите ама ич не ги кријат, туку ги сместуваат надвор од дофат на мрсните раце на даночниците ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9272
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Пон Ное 06 2017, 02:09

Ја де ... еве и британската кралица која патем е сопственик на се .... избегнувала оданочување..

https://sdk.mk/index.php/svet/kralitsata-tajno-investirala-milioni-funti-somnitelno-se-kupuvale-fudbalski-klubovi/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9272
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Саб Ное 11 2017, 08:40

http://www.fakulteti.mk/news/17-11-11/nad_evropa_se_pojavi_radioaktiven_oblak_ekspertite_se_somnevaat_vo_nuklearna_nesrekja.aspx

ova, kako ona- prdnes u lift, i vednas prasuvas " da ne prdna nekoj"?
vo obid da se izvleces, od start.

od 186 nuklearni aktivni reaktori, na teritorija na Evropa, francuzite "neguvaat" -58! i uste edna vo najava. rusite imaat 36.

povekje od 1/4 se francuski.
edna germanija odrzuva 8 aktivni, englezite preku kanalot 15. edna relativno mala Belgija (duri) 7! a svedska, 10.

tuku podobro neka se zaprasaat STO od ukrainskite 15 ( so bukvi- petnaeset!) e vo funkcija, imaat li nekakva maka, nekoi problemi defekti, incidenti, posto em e poblisku do Evropa, em e TERRA INCOGNITA za mnogu raboti.vklucitelno i ovie, najopasnive..

okolu satelitite: lesno e da se proveri traektorijata na sekoj satelit, i da se vidi kade se urnal ako se urnal,a sateliti imaat mnogu zemji..

tuku, da ne kvicat francezite pred da gi stipne nekoj eve ja mapata na zemji- so aktivni "nuclear plants"  vo spomenatiot reon od kade bi mozel da dojde toj radioaktiven oblak.

avatar
VOL

Posts : 15077
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Вто Ное 21 2017, 18:37

Еве неколку моменти кои се значајни а кои во "нашите" медиуми не се анализираат па дури и не се спомнуваат.Прво Ердоган и Путин се сретнаа пред 10 дена во Сочи па после тоа пред неколку дена се стретнаа министрите за надворешни работи на Русија Турска и Иран во Анталија за на 23 ноември да се состанат пак во Сочи претседателите на Русија Иран и Турција.
Работите околу Балканот многу побрзо се менуваат и тоа полошо и од најцрните соништа за Американците.
Се надвива бура над Балканот и тектонски промени. 
Нашата шанса е во таа бура!
Меркел не успеа да состави влада.Американскиот слуга Меркел не успеа да состави влада.Зошто?

кнез

Posts : 644
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Вто Ное 21 2017, 18:39

Еве малку сензационалистички вестиНастоящие заказчики Майдана (с русскими субтитрами). Расследование итальянских журналистов - YouTubeДвајца снајперисти од Украина кои ги исценираа настаните во на Мајдан си живеат во Македонија

кнез

Posts : 644
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Вто Ное 21 2017, 22:16

..a toa znaci, deka se dostapni  Wink

,,a i slobodni za angazman Twisted Evil
avatar
VOL

Posts : 15077
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Сре Ное 22 2017, 00:29

кнез напиша:Еве неколку моменти кои се значајни а кои во "нашите" медиуми не се анализираат па дури и не се спомнуваат.Прво Ердоган и Путин се сретнаа пред 10 дена во Сочи па после тоа пред неколку дена се стретнаа министрите за надворешни работи на Русија Турска и Иран во Анталија за на 23 ноември да се состанат пак во Сочи претседателите на Русија Иран и Турција.
Работите околу Балканот многу побрзо се менуваат и тоа полошо и од најцрните соништа за Американците.
Се надвива бура над Балканот и тектонски промени. 
Нашата шанса е во таа бура!
Меркел не успеа да состави влада.Американскиот слуга Меркел не успеа да состави влада.Зошто?
Америка ја сска Саудиска Арабија на Иран, а тоа значи лом за цел свет... Затоа изгледа состаноците. Незнам каде се кинезите у тоа , ама ко да и нив ги заебаваат у Африка... Smile  И незнам дали саудискиот крунски принц знае како помина во слична шема НАЈГОЛЕМИОТ  американски пријател таму , тровачот Садам...Ќе биде занимливо...
avatar
concrete

Posts : 6595
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by king on Пон Дек 11 2017, 21:12

http://tocka.com.mk/vesti/254680/kim-ja-unistuva-planetata-zemjinata-kora-raspukana-poradi-poslednata-nuklearna-proba

... абе ајде ... чоекот напраи две три проби со килотонски бомби а го критикуваат оние што направија којзнае колку проби со мегатонски бомби ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9272
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Саб Дек 30 2017, 13:24

Да направиме едно резиме на 2017 година.
Почна,со ослободувањето на Алепо како главен светски настан кој ја одреди понатамошната судбина на војната во Сирија.
Америка продолжи и покрај Трамп со својата стратегија за создавање на ПРО оклу Русија
 и притисокот врз Кореја со што ја опипува руско-кинеската алијанса.Русија го пушти во вода Адмирал Нахимов ракетна крстарица од класата на Петар Велики и третиот Бореј а останатите 5(три се готови и се вршат морски испитувања)се во различни фази на изградба и ќе бидат готови до 2020.
Тоа е многу важно заради патролирање во близина на американските води.Во април се случи државен преврат во Македонија.
Русија на светот му ја престави хиперсоничната ракета Циркон која ќе може да се базира и на разарачи,(па и на корвети) што ги прави големите бродови несврсисходни.
Се создаваа преку цела годин контурите на Руско-турското партнерство што е особено важно за нас на Балканот.Саудискиот крал дојде со понуда во Москва(сериозна понуда).После тоа Русија и Египет потпишаа договор за користење на аеродомите и воздушниот простор.
Германија нема сеуште влада што ако се и ма предвид американското влијание врз германската политика,е страшно индикативно дека во Германија се случуваат престројувања.
Што се случуваше на Балканот.?
Турскиот Поток продолжува да се гради.Самсоненко по наредба од Москва сепак остана во Скопје.Ердоган беше во Атина пред еден месец.Во Белград се состанаа Вучко Бакир и останатите и не можеа да се договорат ништо за потоа веднаш да дојде турскиот министер за надворешни работи и Бакир наврат-нанос да се сложи за заедничка декларација.Вучко два пати беше во Москва и тоа го прими Путин.Ципрас цела недела ќе биде сега за Божиќ во Белград.Тоа е едната страна.Другата страна е дека Македонија и официјално ја спроведува тиранската платформа и тоа забрзано,
Американските планови се јасно бетонирање на нивните позиции на Балканот(а тоа значи создавање на фашистичка албанија и бугарија(за тоа ќе се почека малку) што значи уништување на државата на македонскиот народ и уништување на Македонскиот народ.Тоа почна формално од 2001 година со охридскиот ДОГОВОРи тече со наша согласност.
На почетокот на декември излезе американската доктрина во којаРусија и Кина ги означува како ревизионистички сили кои сакаат да ја оспорат американската доминација.
Тоа е сосема точно.
Русија и Кина бараат ревизија на постојната состојба во светот сметајќи ја како неправедна и која е спротивна на нивните интереси.
Е сега е главното прашање:Дали нас ни треба ревизија(од Охридскиот договор па се до Пржино и договорот со Бугарија сосе тиранската платформа) на се досега потпишано и спроведено(имплементирано)во Устав?
Кој мисли дека треба и дека тоа е единствениот спас Македонскиот народ да преживее и да започне одново да ја гради својата држава тогаш  знае каде ни е местото.
Среќна нова година!!!

кнез

Posts : 644
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by concrete on Саб Дек 30 2017, 16:10

Среќна ти Нова 2018 година Кнеже , а и на сите други пријатели овде: Кралот, Волот, Чучулигата и другите знајни и незнајни пишувачи и читачи.
Добра ти е анализава, а за последната реченица , так нормална , јас сум за да се ревидира, дури и ако треба некои да се дигнат на клоци.
avatar
concrete

Posts : 6595
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by VOL on Саб Дек 30 2017, 19:40

a be rano e...?
avatar
VOL

Posts : 15077
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by кнез on Пон Јан 29 2018, 22:32

Днеска во Анкара се сретнаа Ердоган Вучиќ и Бакир.
Трет пат за 6 месеци.Турчинот ја брка својата работа договорена со Путин.

кнез

Posts : 644
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вести од светот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 29 of 29 Previous  1 ... 16 ... 27, 28, 29

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот