Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 22:17

види погоре шо напишав.

не е убо така.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by хан Ацо on Пет Јан 16 2015, 22:18

Зошто да не е убо,па форумите са за забава.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 22:22

Не зафркавај Ацо!

чоеко години пиши по форуми и сегде Македонец вака така и сега оп апансас, поголем Бугарин и од тебе.

Нечини никако, па и шпиун да бил, продаена душа...

таква ерупција ич не е арна... за чоеко ко прво.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by king on Пет Јан 16 2015, 22:26

Кај си бе Хану ....
...што мислиш ..по темава ...
... некој праел .. полека, тихо, со кроце, со мило а и со по малку ќотек ...

а?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by хан Ацо on Пет Јан 16 2015, 22:27

Па човекот се осознал,ова е за задоволство.А и ич не е лесно кай вас некой да се наяви дека е бугарин-ова е речиси криминал за државната машинерия Very Happy
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by king on Пет Јан 16 2015, 22:31

хан Ацо напиша:Па човекот се осознал,ова е за задоволство.А и ич не е лесно кай вас некой да се наяви дека е бугарин-ова е речиси криминал за државната машинерия Very Happy
А бе кој те праша за чоекот ....

... е ај, ако од прва не разбра (знам на гурање палите) муабетот ми беше ... дали македонците од Пирин ги снема по онаа твојата метода ...полека, тивко, кроце, малку ќотек

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by хан Ацо on Пет Јан 16 2015, 22:31

king напиша:Кај си бе Хану ....
...што мислиш ..по темава ...
... некој праел .. полека, тихо, со кроце, со мило а и со по малку ќотек ...

а?
Ова за прв пат е кажано од ваш човек-мислам дека беше Андрей Ляпчев од Ресен,премиер на Бугария през дваесетите години на минатиот век
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 22:33

хан Ацо напиша:Па човекот се осознал,ова е за задоволство.А и ич не е лесно кай вас некой да се наяви дека е бугарин-ова е речиси криминал за државната машинерия Very Happy

Не бе, не се согласувам... државната машинерија е најверојатно пресреќна... од поќе аспекти.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by king on Пет Јан 16 2015, 22:33

Ова за прв пат е кажано од ваш човек-мислам дека беше Андрей Ляпчев од Ресен,премиер на Бугария през дваесетите години на минатиот век
не знам јас за тоа ...
...тоа прво од тебе го видов ....

сега ми се вадиш?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by king on Пет Јан 16 2015, 22:35

Еј Ацо ... сакам да ми кажеш ...

..те малтретира ли тебе некој на форумов?

...знајш ли зошто те прашувам...
...има еден наш одродник ...и таму кај вас на allbg фрла дрва и камења по king .....

уствари ...грешка ... двајца се ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by хан Ацо on Пет Јан 16 2015, 22:38

king напиша:
хан Ацо напиша:Па човекот се осознал,ова е за задоволство.А и ич не е лесно кай вас некой да се наяви дека е бугарин-ова е речиси криминал за државната машинерия Very Happy
А бе кој те праша за чоекот ....

... е ај, ако од прва не разбра (знам на гурање палите) муабетот ми беше ... дали македонците од Пирин ги снема по онаа твојата метода ...полека, тивко, кроце, малку ќотек
Види вака,под зборот македонец кай вас и кай нас се се разбират различни работи.Та ке ти одговорим вака-сите во Пиринска Македония са македонци, не Македонци.И ова си е природно,без кьотек.Затоа има една мисла-единствениот слободен дел на Македония е Пиринскиот.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by king on Пет Јан 16 2015, 22:40

хан Ацо напиша:
Види вака,под зборот македонец кай вас и кай нас се се разбират различни работи.Та ке ти одговорим вака-сите во Пиринска Македония са македонци, не Македонци.И ова си е природно,без кьотек.Затоа има една мисла-единствениот слободен дел на Македония е Пиринскиот.
А бе не ми врти сеа ... ко некоја зунзара ....
... кај вас ..кај нас ...

точно знаеш што те прашувам, ама не ти стиска да одговориш ..

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by хан Ацо on Пет Јан 16 2015, 22:45

king напиша:Еј Ацо ... сакам да ми кажеш ...

..те малтретира ли тебе некој на форумов?

...знајш ли зошто те прашувам...
...има еден наш одродник ...и таму кај вас на allbg фрла дрва и камења по king .....

уствари ...грешка ... двајца се ...
Станува збор за недоразбиранье,не пишував за тоа дека малтретирате Бугари од Бугария кай вас,а  Бугари од Македония.Така сте научени,во училиштето,по медиумите,во институциите од 70 години се води антибугарска кампания во Македония, и затова най тешко е некой грагьанин на РМ да се изясни како бугарин.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by хан Ацо on Пет Јан 16 2015, 22:47

king напиша:
хан Ацо напиша:
Види вака,под зборот македонец кай вас и кай нас се се разбират различни работи.Та ке ти одговорим вака-сите во Пиринска Македония са македонци, не Македонци.И ова си е природно,без кьотек.Затоа има една мисла-единствениот слободен дел на Македония е Пиринскиот.
А бе не ми врти сеа ... ко некоја зунзара ....
... кај вас ..кај нас ...

точно знаеш што те прашувам, ама не ти стиска да одговориш ..
Па яс ти одговорив,во Бугария нема Македонци по националност.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by king on Пет Јан 16 2015, 22:49

хан Ацо напиша:
Станува збор за недоразбиранье,не пишував за тоа дека малтретирате Бугари од Бугария кай вас,а  Бугари од Македония.Така сте научени,во училиштето,по медиумите,во институциите од 70 години се води антибугарска кампания во Македония, и затова най тешко е некой грагьанин на РМ да се изясни како бугарин.
Истото и јас за вас може да го кажам ... водење антимакедонска политика
...со таа разлика што вашето перење на мозоци трае скоро век ипол ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by king on Пет Јан 16 2015, 22:51

хан Ацо напиша:
Па яс ти одговорив,во Бугария нема Македонци по националност.
Е како нема?

... нели „изброивте“ 5000 и кусур?

... ти одговори ... и пак не одговори ништо ...
..прашањето беше не дали има или нема ... туку како ги снема...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by хан Ацо on Пет Јан 16 2015, 23:44

Никогаш не ги е имало,освен во педесетите години,по порака на Сталин.Ама баш тогава са правени со кьотек...од бугари на македонци од комуньарите.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by хан Ацо on Пет Јан 16 2015, 23:47

king напиша:
хан Ацо напиша:
Станува збор за недоразбиранье,не пишував за тоа дека малтретирате Бугари од Бугария кай вас,а  Бугари од Македония.Така сте научени,во училиштето,по медиумите,во институциите од 70 години се води антибугарска кампания во Македония, и затова най тешко е некой грагьанин на РМ да се изясни како бугарин.
Истото и јас за вас може да го кажам ... водење антимакедонска политика
...со таа разлика што вашето перење на мозоци трае скоро век ипол ...
Постои голема разлика,нас не ни учат да ви мразиме,а да ви сакаме,како наши бракьа.
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by хан Ацо on Пет Јан 16 2015, 23:51

king напиша:
Ова за прв пат е кажано од ваш човек-мислам дека беше Андрей Ляпчев од Ресен,премиер на Бугария през дваесетите години на минатиот век
не знам јас за тоа ...
...тоа прво од тебе го видов ....

сега ми се вадиш?
http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D1%98_%D0%89%D0%B0%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%B2

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B9_%D0%9B%D1%8F%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%B2
avatar
хан Ацо

Posts : 330
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by чучулига on Пет Јан 16 2015, 23:54

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by king on Саб Јан 17 2015, 00:12

Хануууу... ај ќе почекам да видам .... што има VOL-от да каже ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 00:13

Кинг...

ја знајш мијачијата?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by king on Саб Јан 17 2015, 00:14

просветли ме ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by чучулига on Саб Јан 17 2015, 00:21

Јас сум од таму по потекло пред некој век.. имам попско презиме моминско...

се' до дедо ми (на татко ми татко) кој бил само даскал сите биле и попој и даскали...

то биле писмени луѓе... а паметниот пиши будалата памти.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13419
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by king on Саб Јан 17 2015, 00:39

чучулига напиша:Јас сум од таму по потекло пред некој век.. имам попско презиме моминско...

се' до дедо ми (на татко ми татко) кој бил само даскал сите биле и попој и даскали...

то биле писмени луѓе... а паметниот пиши будалата памти.
Поповска
Попоска
Попова
Поп Х..... ска
Поп Х..... ва
?????

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9372
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто Бугарија прво ги призна Македонците а потоа се пишмани?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот