Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by чучулига on Пет Дек 19 2014, 16:20

Многу фала за посветеното внимание.

Имам посложено тематско прашање

"Светот и реалноста по терк на чучулига инаку ова сега не е живот?"

Фала пак.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by king on Пет Дек 19 2014, 16:36

чучулига напиша:Многу фала за посветеното внимание.

Имам посложено тематско прашање

"Светот и реалноста по терк на чучулига инаку ова сега не е живот?"

Фала пак.
Па отвори си тема!!!!

.. и почни со образлагање .... Very Happy
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by чучулига on Пет Дек 19 2014, 16:44

Еми.....

некако сакам да си мислам дека сум свесна и реална и дека разбирам дека иако никако и ништо не е по мое (без оглед на то колку луѓе велат дека моето е ама баш супер исправно) оние шо не сметаат така, постојат исто и рамноправно со мене и дека и нивното се важи подеднакво.

Зато, таквата тема би била дрн дрн јариња и џабе простор.

Ти шо велиш?

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by king on Пет Дек 19 2014, 16:55

Ти шо велиш?

Грешиш ...
... дај и шанса на темата ...
... сега вака е ... дрн дрн јариња ...
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by чучулига on Пет Дек 19 2014, 16:57

Вии сега...

според мене, грото работи се дрн дрн јариња.

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by king on Пет Дек 19 2014, 16:59

чучулига напиша:Вии сега...

Волци вијат!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by чучулига on Пет Дек 19 2014, 17:01

Уууууууууу (француски е ова)!!!

Laughing Laughing Laughing

_________________
BITCH
avatar
чучулига

Posts : 13439
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by concrete on Саб Дек 20 2014, 17:54

avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by king on Пон Дек 22 2014, 01:25

Изгеда се согласивме дека во поблиска иднина не е можно да се појави таква партија ...

... овие двата волка ... одма заедно и се наврлаат ко на стрвина ....

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by Centarec on Пон Дек 22 2014, 18:52

која е таа смешна опозиција која ја нема нигде у време на најголемата депресија у држаава од нејзино постоење. кој е тој смешен лидер што најавува некоја бомба која што и да е нема да направи никакво поместување. која е таа опозиција што истрпи сигурно 5 лажирани избори и ниеднаш не се дрзна да запали багерот и да влезе у влада со се него па макар изгинале сите? да не се лажеме и утре заев да дојде на власт на грујо и фамилијата влакно нема да им фали. напротив, може бранко на флорида им чува куќа до неговата да ладат јајца у плиткото.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by king on Пон Дек 22 2014, 22:31

Centarec напиша:која е таа смешна опозиција која ја нема нигде у време на најголемата депресија у држаава од нејзино постоење. кој е тој смешен лидер што најавува некоја бомба која што и да е нема да направи никакво поместување. која е таа опозиција што истрпи сигурно 5 лажирани избори и ниеднаш не се дрзна да запали багерот и да влезе у влада со се него па макар изгинале сите? да не се лажеме и утре заев да дојде на власт на грујо и фамилијата влакно нема да им фали. напротив, може бранко на флорида им чува куќа до неговата да ладат јајца у плиткото.
сдсм  lol!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by izotop on Саб Фед 28 2015, 01:56

Me interesira dali e mozno da se pojavi nesto kako Flower power sto bile na vremeto ili slicno na Podemos sega. Dali e mozno da postoi i da se pojavi opcija koja nema da e bolna po pari, mokj, vizantiski intrigi, rimski orgii, nego onaka normalna iskulirana za narod, za mir, solidarnost, egalitarnost, za ekologija, umetnost, humanizam i slicno. 
Onaka nesto sto e nadvor od sive gluposti. Znaci politika koja te opusta, a ne nervira.
Znaci dali ima nesto takvo na povidok ili dali mislite deka e voopsto vozmozno so ogled na istorijata koja ja imame.

izotop

Posts : 24
Join date : 2014-11-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by VOL on Саб Фед 28 2015, 08:26

izotop напиша:Me interesira dali e mozno da se pojavi nesto kako Flower power sto bile na vremeto ili slicno na Podemos sega. Dali e mozno da postoi i da se pojavi opcija koja nema da e bolna po pari, mokj, vizantiski intrigi, rimski orgii, nego onaka normalna iskulirana za narod, za mir, solidarnost, egalitarnost, za ekologija, umetnost, humanizam i slicno. 
Onaka nesto sto e nadvor od sive gluposti. Znaci politika koja te opusta, a ne nervira.
Znaci dali ima nesto takvo na povidok ili dali mislite deka e voopsto vozmozno so ogled na istorijata koja ja imame.
imam 3 odgovori za tvoevo prasanje:
- da-moze, posle nuklearna vojna
- da-moze, posle katastrofa poradi voznemjanska invazija
- koga covekot ke se razvie do tolku, da ne go vlece mokj, pari i slicni, a da go interesira samo ekologija, umetnost, i slicno togas najverojatno nema ni potreba od takva partija...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by VOL on Саб Фед 28 2015, 08:27

...iskreno, imase i ...4 odgovora.
i toa bas toj cetvrtiot bese onoj koj moze da se primeni tokmu vo nasiot zivoten vek , najdostapniot , najrealniot...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by concrete on Саб Фед 28 2015, 09:08

хммм, а не ми е јасно што им фали желбата по пари и моќ, па на византиските интриги, римските оргии, ако истовремено имаш и фази на доблест за народ, за мир, солидарност, екологија, уметност , хуманизам...и останато ???  ...не ти се чини ,  реално гледано  ја опиша партијат а на власт.... Very Happy Very Happy 
...може да се заклучи имајќи во обзир кој и како и зошто плука по неа дека се зависи од аголот на гледање, поточно од моменталното место на седење на масата. Т.е. дали си на делот на римските оргии или оној на мирот и диетата....због здравје , нормално.
Ако добро размислам и Сириза многу ме потсетува на онаа партијата на папандреу пред години, кога го заведуваше народот грчки... Cool
Се бе во светот ,  постоењето на човечкиот род  се базира на заборавот...која женка би родила пак, ако бргу бргу не ги заборави маките породилни и повторно не и се присака опа-цупа???
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by izotop on Нед Мар 01 2015, 02:07

concrete напиша:хммм, а не ми е јасно што им фали желбата по пари и моќ, па на византиските интриги, римските оргии, ако истовремено имаш и фази на доблест за народ, за мир, солидарност, екологија, уметност , хуманизам...и останато ???  ...не ти се чини ,  реално гледано  ја опиша партијат а на власт.... Very Happy Very Happy 
...може да се заклучи имајќи во обзир кој и како и зошто плука по неа дека се зависи од аголот на гледање, поточно од моменталното место на седење на масата. Т.е. дали си на делот на римските оргии или оној на мирот и диетата....због здравје , нормално.
Ако добро размислам и Сириза многу ме потсетува на онаа партијата на папандреу пред години, кога го заведуваше народот грчки... Cool
Се бе во светот ,  постоењето на човечкиот род  се базира на заборавот...која женка би родила пак, ако бргу бргу не ги заборави маките породилни и повторно не и се присака опа-цупа???
AKo od napisanoto moze da se zakluci deka sum opisal nekogo toa e sosema slucajno inaku nema vrska so vistiniti nastani t.e. najverojatno loso sum go formuliral mislenjeto.

izotop

Posts : 24
Join date : 2014-11-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by concrete on Нед Мар 01 2015, 10:57

izotop напиша:
concrete напиша:хммм, а не ми е јасно што им фали желбата по пари и моќ, па на византиските интриги, римските оргии, ако истовремено имаш и фази на доблест за народ, за мир, солидарност, екологија, уметност , хуманизам...и останато ???  ...не ти се чини ,  реално гледано  ја опиша партијат а на власт.... Very Happy Very Happy 
...може да се заклучи имајќи во обзир кој и како и зошто плука по неа дека се зависи од аголот на гледање, поточно од моменталното место на седење на масата. Т.е. дали си на делот на римските оргии или оној на мирот и диетата....због здравје , нормално.
Ако добро размислам и Сириза многу ме потсетува на онаа партијата на папандреу пред години, кога го заведуваше народот грчки... Cool
Се бе во светот ,  постоењето на човечкиот род  се базира на заборавот...која женка би родила пак, ако бргу бргу не ги заборави маките породилни и повторно не и се присака опа-цупа???
AKo od napisanoto moze da se zakluci deka sum opisal nekogo toa e sosema slucajno inaku nema vrska so vistiniti nastani t.e. najverojatno loso sum go formuliral mislenjeto.
..мислам не, кого и да опишеш добиваш ист опис..тоа е кваката која се открива повторно и повторно и повторно и повторно....и така во недоглед гледано назад во историја и напред во иднина.... Cool
avatar
concrete

Posts : 6691
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by king on Вто Сеп 15 2015, 12:22

Ај вака „предизборно“ да се навратиме на оваа тема ...


Проветрување на старите или нови партии

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=91515935247&id=9&setIzdanie=23565

Се има или нема доволно време и услови за такво нешто?

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by king on Сре Сеп 30 2015, 14:18

хихихи...

Јес да она што сакаат да го направат  Трифун и Кекенот е гола вода и мртвороденче ... ама еве ...
...први ко гладна глутница волци им се нафрлија соророидите ....

http://www.dokaz.mk/dvizhene-na-potroshenite-eftina-mestenka-na-bts-i-familijata/

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by VOL on Сре Сеп 30 2015, 17:14

nema ni interes za poseriozna treta  opcija.
se' se sveduva na kratkorocni ambicii " e uste u politika nesum uspeal, garant ke bidam dobar politicar , aj da se probam..."
umre rabotnicka klasa, - snema francuski klucevi i racki od lopati u racete na denes-nepostoeckata rabotnicka klasa , da zaigraat po glavite i grbovite na raznorazni ebivetri...
avatar
VOL

Posts : 15358
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by king on Вто Сеп 06 2016, 08:10

и
Ако се раководат според насловот на цитираниот линк тогаш тури им пепел....

...погрешно е да нешто создававаш само ради тоа да биде против некој .... тоа само покажува колку се безидејни, дезиориентирани и неоригинални ....

... а од друга страна ко ќе видиш кој тоа тоа го формира, се до еден пропали случаи и исфрустрирани нереализирани со преамбициозни лични очекувања сподоби кои во минатото извисиле те од вмро те од сдсм ... не вреди повеќе време да им се посвети ...

_________________
Види аватар!
avatar
king

Posts : 9375
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали во Македонија е можно создавање на сериозна опозициска партија?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот