ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

+10
VOL
Sahara raj
чучулига
concrete
reiter
кнез
Centarec
YAS
king
OSA
14 posters

Страна 17 of 22 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 22  Next

Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 10:44

Оса,

немој, не се жртвувај.

Нема потреба, навистина.

Сериозна сум.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Нед Дек 28 2014, 10:47

dobro utro pochituvani veternichari ,denes e 28 dekemvri 2014 g den nedela ,vremeto e maglivo ,i mnogu studeno ,ni jas ke vi posakam i ovoj den da vi bide ubav ,da ve gree ljubovta od najbliskite ,da nizete uspesi i da ste srekni ...eve pesnichka za denot 
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Нед Дек 28 2014, 10:50

чучулига напиша:Оса,

немој, не се жртвувај.

Нема потреба, навистина.

Сериозна сум.
a kaj vide deka jas ne sum seriozna ? 
a ,da shetash ti onaka ....
bez da odgovarash na prashanje postaveno do King 
ili ima pak nekoja ravenka King = chuchuliga
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 10:56

Па, извини бе.

Обично сум полусериозна на форум. Сакам да се забавувам, смеам и да ги смеам другите. Бонус е да поднаучам нешто.

Во тој контекст го напишав то "сериозна сум", не сум злобна и зато ти се обратив.

Ти нормално, шо сакаш прај си. Каква ти гла таква ти капа.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 11:02

Osa.
 Aj ne seri.
poluseriozno
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 11:12

trista meani ti iznaotvorija pa uste i musterii po merka da ti izvajaat, da ne ti se disturbira psihata?

moderatoski alatki na tacna ti se staveni, pa uste kvicis "king =cuculiga"  pa istiot toj king ti dade meana, ( kojznae koja po red, niedna ne ti e pogodena tebe)
a vamu pak seres nesto

de zucni da te vidam.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 11:54

В. да те прашам...

не чактисваш дека таја тебе те провоцира?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 11:55

ne caktisvam,  zatoa sto ne e taka Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 11:57

Шо знам...мене така ми се гледа.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 12:01

zatoa jas gledam i za tebe, i za Osa, i.. Wink
ti se pricinuva. veruvaj.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 12:02

Во ред, ти си знајш.

Јас само да кажам јас шо гледам.

Smile
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 12:04

pa jas si znam, nemav potreba da se prasuvam samiot, neli?
a ti prasa,pa da ti odgovoram.

ne se zamaraj so toa, ubavo e na forumot.
se nadevam deka ti odgovoriv.ako ne, slobodno preprasaj, doprasaj, i tn.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 12:11

Еј... кај нас пак почна да паѓа снег.

Very Happy Very Happy Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by VOL Нед Дек 28 2014, 12:22

e idi bre u trista ... ovde NEMA!

eee.. pak me istrca!



samo ligi prais.. Sad
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by чучулига Нед Дек 28 2014, 15:23

http://plusinfo.mk/vest/9533/foto-pagja-prviot-sneg-vo-skopje

ај честитоооо (ко не се фалите сами)

Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 15:53

Добар ден!

Гледам нова меана .... ај да видам што нуди ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 16:02

OSA напиша:
navistina ne si mi jasen ,mnogu brzo go menuvash odnosot kon chlenovite ...taksano si e taksano ,no gledam nemozesh da si go odrzish zborot ,shto toa mi raskazuvash prikazni ,60 saati ,aj te molam ne e ubavo vaka da se odnesuvash ,nikoj ne ti pobara da gi izbrishesh SITE  60  SAATI ,ti mnogu ubavo znaesh za shto zboruvam jas ...
vo red eve sega vaka ,jas ke potrosham 120 chasa na pishuvanje postovi i toa koj od koj PODUHOVIT no ti nema da izbrishesh nitu eden ,odnosno nema da frlish u nishtavilo ,bez ogled kakvi "komplimenti "ke dobijam jas ,ke se zrtvuvam ,i se ONA shto ne e za na forumov ke go napisham bez pardon ,i bez da biram privatno ili ne ,sigurno veke i nasetuvash koj ke bide vo glavna uloga na moite postovi ,ke povtoram JAS ke izgubam ,i sum spremna na toa ,no dali ima spremnost od drugata strana za da" gubi "

ako se sluchi nekoj pak da bide uvregen i iznenagen ,i ako go pobara toa od tebe da gi izbrishesh gnasotiite ,sekako deka treba da go storish toa ,samo taka ke se chustvuvash odvazen moderatot koj pravi razliki pomegu normalno i nenormalno .
razmisli za toa pogoro shto ti go pishav ,a i prashaj dali ima spremnost za zaguba od drugata strana na "medaljata "pa pishi ..
sega mora da posluzam vo meanata ,i se podgotvuvam da pravam kifli za novogodishnata nok ,no ke se vratam brzo od pazarenje ....
Ни се тераш ни се водиш ...
... ти беа ли понудени модераторски алатки .... да
...ги одби ли ... да
... па сега не бунтувај!
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Нед Дек 28 2014, 16:13

au ...se izmoriv ,.......eh mnogu sakam novogodishni kifli ,no mnogu ima zezancii...edna doza do sega ,i plus sega ushte edna doza ....no da zirnam malku kako ste ,shto piete ???..ajde malechka donesi mi ushte eden shtok ,i vidi shto ke pijat ostanatite ....pesnichka ,ke ja slushneme Zorica  Brunclik ,e mnogu me bendisa ,ja gledam sinojka  na TV ,ja gledam sega na internet ,i si pravam sporedba so nashite takozvani pevaljki ....pa ne gi pushtale po televiziite zatoa nemale rabota i zarabotka ,abe odi begaj ,zemete poglednete kako treba da se odnesuvate ,kako treba da izgledate za da "bidete " dobri i da  zarabotuvate ,a ne onaa Aneta  od molika ja pee istata pesna ,ama dzabe izgleda ko da ima 50 godini ,a ima samo 30 godini ...odi bre zenska stegni se i zarabotuvaj ,imash glas ,no ti fali stas...
uf se rasprikazav ko da sum na cheshma ,a jas sum u meana ...eve i gostinov doshol shto go chekam celo predpladne ,za tebe konjak ili 
T'ga za jug ,shto ke piesh ?eve go pesnicheto shto vi zborev ,i tekst i muzika ,a bogami i interpretacija ,mislim pevaljka ,i to ..
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by king Нед Дек 28 2014, 16:22

Да не ја утна ти вратата ... ова не е меаната ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Нед Дек 28 2014, 16:57

king напиша:Да не ја утна ти вратата ... ова не е меаната ...
pa konechno primeti ,celo vreme na ovaa tema za meanata praish muabet ,i sega odednash "MOITE  GRESHKI GI LOVISH " demek sum ja utnala vratata ,a ti ? ..a drugite ??? shto e problemot ? ajde kazi ?bidi fer ? da ke se zezame ,ama ne vaka ,podmuklo ,glupo e ne za drugo 
ete za ova ti zboruvam celo vreme ,ne deka ke mi go "simne chinot "nekoe djubre  nevospitano ,tuku ako si se nafatil da go igrash OROTO igraj go ,ako si moderator ,bidi ,a ne vaka ,jas sum greshela ,i drug nikoj  ....ne ti e chudno shto posle tolku vreme od postoenje na forumov nema chlenovi ,tuku vie pa vie dva trojca samobendisani si muabetite ....
jas moze da pishuvam ,no moze i da ne pishuvam ,toa ich ne e problem .mi pishuvash kolku si bil FIN  i si mi ponudil duri i moderator da bidam ,a sum odbila ,pa zatoa sega nemam pravo da se buntuvam .i shto treba sega da napravam ,da vi sluzam kako primerok za ismejuvanje ,zatoa shto vie ste bile fini i vidi kolku mnogu meani ste mi dozvoile da otvoram !jas dojdov na forumot za da se druzime ,da muabetime ,da razmenime mislenja za se i seshto ,no ne za da navreduvam ili da omalovazuvam nekogo ...i da imalo takvi postovi od moja strana bile samo kako odgovor na postovi so gnasna sodrzina ....

vidi prijatele ,jas pishav shto imam ,ne ti postaviv nikakov rok do koga da mi odgovorish ,razmisli ,prochitaj shto sum pishala ,shto si pishal ,najdi barem eden zbor na provokacija  od moja strana ,probaj moze da ti se posreki da go pronajdesh natrapnikot ,pa duri posle  otvori i odgovorimi .Se shto pishav ne e so cel da se BUNTUVAM samo sakav da ti kazam deka JAS nemozam da smenam nishto ,ti si toj shto moze ,odnosno shto treba da izreagira na vreme ,nemoze nekoj  nichim izazvan da me navreduva ,a jas da "molcham ",ushte pak  ti da mi kazuvash za kavga se potrebni dvajca ,i deka ne si ti sudija pa da razgleduvash koj e vo pravo koj ne  ....
otide temata za meanata ,ke otide i ovaa ,pa vsushnost vie sakate da postoite sami za sebe ? ako e taka fer e da kazete da ne doagame i da ne pishuvame ,a ne dobredojdovte !otvori ja meanata  !za shto ?  za da se majtapite so nas ?
stvarno mislish deka sum do tolku ......
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Пон Дек 29 2014, 01:05

leka nok pochituvani veternichari ,posakuvam da imate miren son ,i da se razbudite vedri i naspani ...pesnichka za dobra nok 
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by king Пон Дек 29 2014, 01:14

Лелеееее од успаванки прејде на шабанерија ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Пон Дек 29 2014, 02:18

king напиша:Лелеееее од успаванки прејде на шабанерија ...
NETUKU maani naogaj ,daj najdi mi nakoe dete da mi pomaga vo meanata ,se zivo izbrkavte  ,i mlado i staro ,nema koj da mi pomogne vo striptiz barot (ne sum usovrshila toa postiranjeto )
ovaa e namenska ,kako vika onoj seksualno zagrozeniot ,sum prakala poraki preku pesnite ,zamisli ....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by VOL Пон Дек 29 2014, 03:11

alkohol i internet ne predizvikuvaat soobrakjajki. ama pravat nesto drugo....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Пон Дек 29 2014, 09:51

dobro utro pochituvani veternichari  denes e 29 dekemvri 2014 g den ponedelnik ,nadvor e mnogu ladno ,ima sneg  ,no jas mora da ostvaruvam ...imajte ubav den ispolnet so ljubov od najbliskite ,no nauchete i da ja vozvratite ljubavta kon niv ...pesnichka 
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 17 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 22 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 22  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот