ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

+10
VOL
Sahara raj
чучулига
concrete
reiter
кнез
Centarec
YAS
king
OSA
14 posters

Страна 8 of 22 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 22  Next

Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by YAS Чет Дек 04 2014, 23:45

чучулига напиша:Како мислиш ги знам?

Ги читав да,

За Рома имам високо мислење.

Оса... 

ако немам убо да кажам, ќутам.
На тоа мислев.Дека веројатно си донела заклучок за  нив на основа на нивното пишување.А почитта се заслужува се сложувам со тебе.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Чет Дек 04 2014, 23:47

чучулига напиша: не се изискува.
ne mi e teshko da povtoram JAS NE IZISKUVAV (BARAV )POCHIT NI ZA SEBE NI ZA ROMA ......samo prashav koja e prichinata shto ni edno dobro utro ne pishuvate ...dali e prichina omrazata kon ROMA (poednostavno kazano )
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by чучулига Чет Дек 04 2014, 23:49

Цуцо, не знам кој пробваш да го фарбаш...

олабај бе.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Чет Дек 04 2014, 23:51

YAS напиша:Никому не му е забрането да пишува на оваа тема.Се разбира ако тоа го сака.Затоа не гледам никакво присвојување на темата во овој случај,а секој член на форумот може да биде дел од ,,тајфата,,ако тоа го сака.Всушност сите ние на форумот со самото зачленување сме прифатиле да бидеме дел од една група која ке разменува мислења,понекогаш нема да се согласуваме едни со други,но се тоа во рамките на коректноста.И иако имаме различни мислења по одредени прашања,тоа не значи дека не може да постојат теми каде  сите ќе бидеме пријатели...
se razbira deka mozeme da bideme prijateli koi ne se soglasuvaat  po odredeni neshta ...mnogu mi znachi tvoeto mislenje
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Чет Дек 04 2014, 23:52

чучулига напиша:Цуцо, не знам кој пробваш да го фарбаш...

олабај бе.
ajde ........
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Пет Дек 05 2014, 00:29

leka nok pochituvani veternichari ...izmina i ovoj den ...vi posakuvam ubavi snishta .....blagodaram za druzbata .....pesnicka za dobra nok ....
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by king Пет Дек 05 2014, 00:52

OSA напиша:
zoshto king vakov odgovor ??? kulturno prashav ,nikogo ne navrediv ,nitu mi beshe taa celta so postot ...ednostavno sakav da znam dali e prichina  shto ne mi vozvrakate ni edno dobro utro , toa shto ja otvoriv ovaa tema i spomnav deka ke ne podsetuva na ROMA ,ili pak prichina sum lichno jas (osa) 
da poednostavam ;ne velite dobro utro poradi ROMA (vo pozadina na ovaa tema )
ili poradi OSA (za da i kazete deka ne ja pochituvate nejzinata odluka da otvori tema so koja ke se podsekame na ROMA )
jas ne BARAM POCHITUVANJE   ,samo prosto prashav dali vasheto NEPOCHITUVANJE e prichina da nema ni edno dobro utro .......
koj e toj ?   ...sekoj moze da prasha mislam ,no ne i ti !  mnogu mi e zal shto neznam kakva e prichinata ,potochno shto se sluchi so ovoj forumdzija pa kaj shto beshe otstranet (baniran )od vodenica ,i drugi go "baniraat "duri i spomenot na nego ...mozebi koga bi ja znaela negovata "greshka"i jas bi imala sosema drugo mislenje za nego ,no vaka ...ednostavno go pametam ...
Само да знам ... од кај се па ти пронајде у мојот одговор?

... почитување и респпект овде може да имам само за нашите членови ..... кај ќе ни биде крајот ако така правиме за секој виртуелен лик што некогаш негде се појавил по нетот ...
... ај сеа и јас ко тебе да почнам да набројувам никови  кои негде по нетов нешто ми значат (а ги имам многу) ... а ти појма немаш дека воопшто постојат ...
...на што ќе заличи форумов???

... е сеа за тој твој толку обожаван ник ... на кој случајно и јас сум налетал ... тоа кој и зошто го банирал ќе си го прашаш тој што ги глумеше Владимир и Лидија ....

„глумеше“  ... некако не ми иде у глава да некој фрли пара на нешто што одма ќе го фрли у ѓубре .... тие приказни на друг ...

 ... и второ ... ја знаеш ли историјата на сличната тема ... како и зошто настана .. е сеа ќе ти кажам ...
... терав курташак, темата јас ја отворив во негово име затоа што ми скурчи да секој ден едни исти двајца у Синдромот  пишуваат ... добро утро, лека ноќ ... и ништо друго ..
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by чучулига Пет Дек 05 2014, 01:06

Епа..

ојдов јас на скијање.

Ваму таму не е битно, ќе скијам.

Побитно, малку ми е криво дека сум ваква (фак ју кинг со советите за детето во мене)...

Ќе ве читам, и се надевм поќе никогаш нема да ви пишам.

Поздрав.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Пет Дек 05 2014, 05:40

dobro utro pochituvani forumdzii na veternica ...denes e 5 dekemvri 2014 g den petok ...za mene eden ubav den pred vikend ,no ovoj den e pred prodolzen vikend ,ili po nashki kazano tri dena nema da se raboti ...denes malku porano vi kazuvam dobro utro poradi toa shto i mene porano mi pochnuvaat obvrskite ,pa nesakav da izostane moeto dobro utro ova utro na nashiot forum veternica ...nadvor e seushte temno ,pa zatoa nemozam da vi kazam dali ke bide oblacno ili soncevo ,no sepak moze da vi posakam VIE da imate ubav den ispolnet so mnogu svetlina vo vashata dusha ,mnogu toplina vo vasheto srece ,sakajte gi najbliskite ,podarete im mnogu neznost i ljubov ,zatoa shto ljubovta e ona  za shto vredi da se zivee ...pesnicka za ova rano utro ,eve ovaa ...
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by VOL Пет Дек 05 2014, 07:25

a se e taka ednostavno..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by YAS Пет Дек 05 2014, 08:57

OSA напиша:dobro utro pochituvani forumdzii na veternica ...denes e 5 dekemvri 2014 g den petok ...za mene eden ubav den pred vikend ,no ovoj den e pred prodolzen vikend ,ili po nashki kazano tri dena nema da se raboti ...denes malku porano vi kazuvam dobro utro poradi toa shto i mene porano mi pochnuvaat obvrskite ,pa nesakav da izostane moeto dobro utro ova utro na nashiot forum veternica ...nadvor e seushte temno ,pa zatoa nemozam da vi kazam dali ke bide oblacno ili soncevo ,no sepak moze da vi posakam VIE da imate ubav den ispolnet so mnogu svetlina vo vashata dusha ,mnogu toplina vo vasheto srece ,sakajte gi najbliskite ,podarete im mnogu neznost i ljubov ,zatoa shto ljubovta e ona  za shto vredi da se zivee ...pesnicka za ova rano utro ,eve ovaa ...


DU...

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Coffee-Foam-Art-01

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Пет Дек 05 2014, 17:19

eve da kazam dobar den ,shtotuku se vrativ od ostvaruvanje ,tochno 12 saati ..mnogu e ...no ponekogash i toa mora ...da ve pozdravam i odam vo meanata na edna rakiichka i na muabet ,normalno so vkusno meze .....pesnicka shto mi e na dusha vo  ovoj moment 
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by YAS Пет Дек 05 2014, 18:15

чучулига напиша:Епа..

ојдов јас на скијање.

Ваму таму не е битно, ќе скијам.

Побитно, малку ми е криво дека сум ваква (фак ју кинг со советите за детето во мене)...

Ќе ве читам, и се надевм поќе никогаш нема да ви пишам.

Поздрав.
Убав помин.И ако случајно изгубиш рамнотежа на лизгавиот терен ,внимавај да не паднеш во ладна соспа снег,туку во прегратката на Чучулиг... 

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Skiing-1

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Саб Дек 06 2014, 02:28

leka nok veternicari ...imajte ubavi snishta ...(jas ne legnuvam bidejki preeska se iznaspav ,no vam da vi posakam ubav son )eve i pesnicka ...
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by VOL Саб Дек 06 2014, 08:28

чучулига напиша:Епа..

ојдов јас на скијање.

Ваму таму не е битно, ќе скијам.

Побитно, малку ми е криво дека сум ваква (фак ју кинг со советите за детето во мене)...

Ќе ве читам, и се надевм поќе никогаш нема да ви пишам.

Поздрав.
"NOGA DA SKRSIS."

taka se vikase ..? ili na student pred ispit bese toa..hm..?
 a kako e za pogolema srekja,  -I dvete da gi iskrsis,  ili...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Саб Дек 06 2014, 11:36

dobro utro veternicari ..denes e 6 dekemvri 2014 g den sabota ...prv den od ubaviot prodolzen vikend .....vremeto e toplo no mrachno ,oblachno ,maglovito i vrnezlivo .....jas sepak ke vi posakam da vi bide denot ubav svetol ,ispolnet so mnogu neznost i ljubov od sakanite ...eve i pesnicka za denot 
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by VOL Саб Дек 06 2014, 11:44

osa, rasol za mamurluk imas?
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by YAS Саб Дек 06 2014, 11:49

Ajde dobro utro i od mene.

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Latte+coffee+art+1

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Саб Дек 06 2014, 14:53

VOL напиша:osa, rasol za mamurluk imas?
vo meanata .....tamu ima se ....(se izvinuvam docnam so odgovorite ,problem so internetot ,ne mi zameruvajte )
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Саб Дек 06 2014, 14:54

YAS напиша:Ajde dobro utro i od mene.

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Latte+coffee+art+1
prekrasni se .....dobro ti utro (zadocneto ,problem internetot )
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Нед Дек 07 2014, 00:18

pochituvani forumdzii da vi posakam leka nok ,imajte ubavi snishta,sonuvajte ja sopstvenata idnina ,svetla i ubava ,i neka vi se ostvari sonot ......pesnichka za dobra nok 
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by чучулига Нед Дек 07 2014, 03:03

VOL напиша:
.
"NOGA DA SKRSIS."

taka se vikase ..? ili na student pred ispit bese toa..hm..?
 a kako e za pogolema srekja,  -I dvete da gi iskrsis,  ili...

Факинг еј....

ова твоево мож и да има врска оти не скијам.

Епа држ се.

Карма или фенг шуи или не му посакувај никому шо не би сакал да ти се случи тебе.

Ај ќе видиме..
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by OSA Нед Дек 07 2014, 06:43

dobro utro pochituvani veternichari denes e 7 dekemvri 2014 g den nedela ...vremeto e seushte oblachno i ladnichko ...posakuvam da ve gree ljubovta od najbliskite imajte ubav den ,den za odmor ,relaksacija ,druzba ,i mnogu ubavi migovi so najbliskite ....pesnichka ,,,,
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by VOL Нед Дек 07 2014, 08:10

чучулига напиша:
VOL напиша:
.
"NOGA DA SKRSIS."

taka se vikase ..? ili na student pred ispit bese toa..hm..?
 a kako e za pogolema srekja,  -I dvete da gi iskrsis,  ili...

Факинг еј....

ова твоево мож и да има врска оти не скијам.

Епа држ се.

Карма или фенг шуи или не му посакувај никому шо не би сакал да ти се случи тебе.

Ај ќе видиме..

de bre ti odma se lutis. pa kaza ke si odela na skijanje, pa sega deka ne si skijala..ebago. odluci se. vo sekoj slucaj, znam deka nozete da si gi iskrsis bilo srejka, mislam pred ispit se velese taka ili nesto slicno..

znaci ja srekja ti pozeljav, vide?

a ako nejkis noze da krsis, drzi gi dignati nagore sto pocesto, dosega ne se slucilo nekoja da skrsi noga od digajne  noze, ami obratno. Cool
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by хан Ацо Нед Дек 07 2014, 09:18

Добро утро ветерничари,ви посакувам еден чуден ден Very Happy

хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!  - Page 8 Empty Re: Добро утро, Добар ден и Лека ви ноќ ветерничари!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 22 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 22  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот