ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ме бендисва

Страна 16 of 17 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next

Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by VOL Чет Фед 16 2017, 22:46

VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by VOL Чет Фед 16 2017, 22:52

VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by concrete Нед Мар 05 2017, 11:07

concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига Саб Јун 03 2017, 12:23

http://off.net.mk/video/muzika/usta-shiroko-zatvorena

Браво за чупчево! Браво!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by concrete Саб Јун 03 2017, 13:27

чучулига напиша:http://off.net.mk/video/muzika/usta-shiroko-zatvorena

Браво за чупчево! Браво!
што е вицов??? , некоја микро електронска ќерефека  залепена на непцето и, па  преку вајфај врзана со звучник у куклата...????
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига Саб Јун 03 2017, 13:31

нема ништо на непцето. има микрофон само на чупето.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by concrete Саб Јун 03 2017, 16:33

чучулига напиша:нема ништо на непцето. има микрофон само на чупето.
.....кој заебан буквалиста со Чучулига , чудо си невидено.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
патем.., кај се изгуби???
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by VOL Вто Сеп 12 2017, 22:29

FALA BOGU!!!

http://tera.mk/pristigna-spomenikot-na-aleksandar-turundhev/

Споменикот на војводата Александар Турунџев, кој согласно програмата усвоена од Советот на Општина Битола, треба да биде наскоро поставен, е изработен.  Автор на идејното решение на споменикот е Ѓорѓи Димовски, а изработката е извршена во ливница во Скопје под надзор на менторот Валентина Стевановска. На овој начин, општина Битола, дава свој мал придонес кон тоа што значи историска обврска и должност за достоинствено одбележување на делата на војводата, рече денеска градоначалникот Владимир Талески.


nesto najdobro sto i se ima sluceno na "slucajno" zapostavenata Bitola.

predlog:
namesto smizli, cistaci na cevli, ili podmornici u onoj Dragor sto go imaat a od nemajkade duri i reka si go narekuvaat...

napravete na JONCE HRISTOVSKI spomenik, ne mora, ni golem, ni skap, moze duri i vo prirodna velicinia,
posto ako ima nesto so sto moze da se istakne Bitola, toa e sigurno boemot i pejac, igraorec ( na vremeto..) Jonce.-legenda.
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига Вто Окт 03 2017, 22:26

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига Вто Окт 03 2017, 22:30

Ме бендисва и то дека има македонска продукција на тв серии Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by VOL Вто Окт 03 2017, 22:42

koi na primer....?
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига Вто Окт 03 2017, 22:45

Па, актуелни се две, "фамилијата марковски" и "на терапија". Едната оди секој ден на тв на сител а другата за викенд на канал 5.

Во најава од 16ти ако арно запамтив има нова тв серија на телма. Е заборајв таја како се вика.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by VOL Вто Окт 03 2017, 22:46

vo koja od niv ima pederluk lezbejku, vulgaren recnik?
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига Вто Окт 03 2017, 22:52

хмммм...

во "фамилијата марковски" еден од синојте е хомосексуалец.

а бога ми еве и во "на терапија" еден од ликојте живеј кај свој другар кој е хомосексуалец.

Шо ти е поентата?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by VOL Вто Окт 03 2017, 22:58

znaci toa e taa serija finansirana od USAID..
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига Вто Окт 03 2017, 23:00

ахм...

во македонските семејства, окружување, воопшто, во македонското секојдневие нема хомосексуалци?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by VOL Вто Окт 03 2017, 23:04

so sakaat so serijava, da gledaat omladinci-amerikanizirani gluposti?
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига Вто Окт 03 2017, 23:08

со серијата претпоставувам сакат да заработат.

а омладината е, Е американизирана.

пријателка во муабет ми кажва дека ќерка и има проблеми со читање македонски а со англиски ич.

децата по улици на англиски зборат инаку.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by VOL Вто Окт 03 2017, 23:13

znaci samo sto e u boja
a inace, sranje.
a be aj
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by VOL Чет Окт 05 2017, 06:54

hhaa..

aahahaha!
car!
"fajer! e pa se gasi so antifajer merki..! "

VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига Саб Окт 14 2017, 14:54

требаше со цревото за бензин да го изгаси
некултура!


Последната промена е направена од чучулига на Нед Окт 15 2017, 20:09. Мислењето е променето 1 пати
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by VOL Нед Окт 15 2017, 19:30

Shocked
so ti e mori ..??
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by чучулига Вто Окт 24 2017, 20:37

Me бендисва стилот на писанието

https://off.net.mk/zhivot-i-zabava/nauka/vo-cern-se-chudat-shto-vselenata-voopshto-postoi

Laughing Laughing Laughing

Браво Very Happy
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by VOL Вто Ное 07 2017, 21:03

чучулига напиша:Me бендисва стилот на писанието

https://off.net.mk/zhivot-i-zabava/nauka/vo-cern-se-chudat-shto-vselenata-voopshto-postoi

Laughing Laughing Laughing  

Браво Very Happy


Gospod e mrtov. rece Nice za Bog.
deset godini podocna
Nice e mrtov. rece Gospod.  Wink
VOL
VOL

Posts : 16895
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ме бендисва - Page 16 Empty Re: Ме бендисва

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 17 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот