ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Путин, Русија пред и со него

Страна 20 of 24 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Next

Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Вто Мар 08 2016, 15:01


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Вто Мар 08 2016, 15:18

Лажго!

Види насекирани жени

http://bulevar.b92.net/sudbine.php?yyyy=2016&mm=03&dd=08&nav_id=1105038

Ај бе згрижете ги малку.... не му барајте само на мајка ви Русија... дајте му бе и!

lol! lol! lol!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Сре Мар 16 2016, 13:51

Русија го надитри Западот

Путиновиот потег со Сирија не само што го изненади Западот, туку и го надитри. Со своето делумно повлекување од Сирија, Русија сега ја добива конечно контролата врз земјата и Асад, оценува Кристијан Ф. Трипе.

http://www.dw.com/mk/%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%B3%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D1%82/a-19119434?maca=maz-rss-maz-pol_svet_timemk-4725-xml-mrss

и

http://mojo.mk/article/pozadinata-na-ruskoto-povlekuvanje-od-sirija-pet-m

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Сре Мар 16 2016, 14:50

хмм, скромно мислам дека се работи за прегрупирање и прелоцирање пред извесниот поголем светски судир кој американските кошери упорно го провоцираат...Русија има приоритети за одбрана....
..за очукување е на почетокот на летото како што викаше некогаш Ерих Марија Ремарк: разбеснетиот агел да удри на барабанот... Cool
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Саб Мар 26 2016, 11:50

Да го дупиш така американскиот државен секретар,и да го гледаш како преварант кој дошол со рушвај во куферот.Такво понижење на американски државен секретар немам видено.Овој човек вреди за сите пари и више од тогаш.Very Happy

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Саб Мар 26 2016, 17:58

кнез напиша:Да го дупиш така американскиот државен секретар,и да го гледаш како преварант кој дошол со рушвај во куферот.Такво понижење на американски државен секретар немам видено.Овој човек вреди за сите пари и више од тогаш.Very Happy
...што се догаџало , сум пропуштил такво нешто?????? Shocked
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Саб Мар 26 2016, 20:30

Не си гледал?Еј друже,па тоа беше дупење за сите пари.
Има снимки сигурно ќе ги најдеш.
Кери се симна од авионот со еден кожен куфер и изгледаше како на никого од службите да не му го дава.
Прво разговараа со Лавров па после дојде кај Путин.Седат карши -карши и  Путин почнува да го дупи за куферот зошто не го дал на други да му го носат,му вели изгледа дека можеби има многу пари внатре како да дојдовте да ја поткуите Русија нешто во таа смисла.Со Кери разговара ко со последен мешетар и далаверџија.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL on Вто Мар 29 2016, 20:13

Keri treba da jade furni leb za da porasne do nivoto na onoj , kogo go pokazuval so prst pred tatko mu Obama "tato, sakam da bidam kako cickono"..Lavrov e poim za Keri, a so Putin na ista masa moze da sedne, kako mamlaz koj na sahovskata tabla ke se iskleberi I ke izvadi kocki za jamb.....
VOL
VOL

Posts : 16587
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Нед Апр 03 2016, 15:53

хихихи.....

бухахааааааааааа


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Нед Апр 03 2016, 16:55

king напиша:хихихи.....

бухахааааааааааа

јебига.., не може чоек више ни нешто да јебне раат, ништо бе веќе не е ко некад, па ни орасите ..ни медот... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Сре Апр 06 2016, 20:32

„Александар, мислам дека вие сте реален политичар и дека не им верувате на изјавите на украинското политичко раководство дека Украина војува со Русија. Доколку Русија поради некоја причина би била принудена на реализација на борбени дејствија и одбивање на агресијата на некоја земја, која според својот потенцијал би можела да се спореди со Украина, се надевам дека сите сфаќаат колку би можел да трае тој конфликт – два, три, а најмногу четири дена. Впрочем, на сите им е јасно каков би бил исходот од тој конфликт“, нагласи Сергеј Наришкин.

http://mk.rbth.com/news/2016/04/06/narishkin-objasni-kolku-bi-traela-eventualnata-vojna-so-ukraina_582539
Па сега нек и понатаму се курчат онаа глуперда од украински председател и неговиот му грузиски советник

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Вто Апр 12 2016, 09:18

УпсссссссБосфорот,  Дарданелите и турскиот рекет ќе идат упм ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Чет Апр 28 2016, 23:03

Путин подготви пеколна одмазда – Почнува најстрашниот економски циклус кој светот некогаш го има видено

http://reporter.mk/2016/04/28/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%B4%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%BD%D1%83/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Пет Апр 29 2016, 09:41

King, ова Миле Паника кажуе или вистина е ??? Ако ова Путин им го направи на кошериве од  америка ,...стаам одма негова слика покрај Гоце Делчев и Тито... Shocked
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез on Саб Апр 30 2016, 14:47

Состојбата натаму се движи,само треба уште повнимателно и потрпеливо да се сработи сето тоа.
На америте единствена шанса да успеат во задржување на овој светски поредок е да диктираат темпо на настаните кое ќе ја истроши Русија.
Тие тоа го прават еве веќе 8 години но Путин засега генијално го избегнува тоа.
Има многу за елаборација се надевам ќе имама време да пишам.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Саб Апр 30 2016, 15:14

..двапати веќе ги доведоа на работ на тој начин, првиот во годините после Октомврискта револуција и контрата , вториот со таканарачената вселенска војна на Реган или како се викаше..., се надевам дека Путин ја научил лекцијата.....
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Саб Апр 30 2016, 15:29

Не да ја научил лекцијата туку сега и дели лекции ... засега во мали количини ... но со тек на времето ...ехехе ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Саб Апр 30 2016, 15:38

Ја следите цената на златото?

Само то имам да прашам.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Саб Апр 30 2016, 15:39

чучулига напиша:Ја следите цената на златото?

Само то имам да прашам.
..ти внука на кралот Мида , да не си???....ќе се позлатуеш??? Shocked
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Саб Апр 30 2016, 15:47

а па шо?

на форумов мислам пред време имам напишано кога беше таман моментот за инвестирање во злато.

инаку не... јас сум глуварче, мене злато ни пари не ми требат, не ги барам ни ги бркам... ми идат сами.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete on Саб Апр 30 2016, 15:58

чучулига напиша:а па шо?

на форумов мислам пред време имам напишано кога беше таман моментот за инвестирање во злато.

инаку не... јас сум глуварче, мене злато ни пари не ми требат, не ги барам ни ги бркам... ми идат сами.
хммм, ко сеќна зајачка шепа му доаѓаш.., како поминуат тие од твојата близина..и кај нив идат или од кај нив си одат??? Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига on Саб Апр 30 2016, 16:04

concrete напиша:
чучулига напиша:а па шо?

на форумов мислам пред време имам напишано кога беше таман моментот за инвестирање во злато.

инаку не... јас сум глуварче, мене злато ни пари не ми требат, не ги барам ни ги бркам... ми идат сами.
хммм, ко сеќна зајачка шепа му доаѓаш.., како поминуат тие од твојата близина..и кај нив идат или од кај нив си одат??? Very Happy Very Happy Very Happy
топ се!!! живи среќни! најсериозно.

и не ко зајачка шепа... брееееј ич внимание да не се посветувало на моите писанијаааа... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ...

бајачка бе, БА ЈА ЧКА.

се разбравме конечно се надевам.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Нед Мај 08 2016, 21:57


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by VOL on Пон Мај 09 2016, 08:27

parada na pobedata denes e edinstveniot potsetnik deka seusete postoi svet porazlicen od onoj koj se nametnuva.ne e neophodno deka e podobar ili polos tuku ednostavno - ima i drugi lugje na planetava.
VOL
VOL

Posts : 16587
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by king on Пон Мај 09 2016, 13:44

http://faktor.mk/2016/05/09/video-foto-den-na-pobedata-vo-moskva-spektakularna-voena-parada-na-tsrveniot-ploshtad/

а америкоговнарите со испрани мозоци ... и комплет навлезени во unreal- „стварноста“

http://www.mkd.mk/svet/vesti/vashington-post-amerikancite-mislat-deka-sami-go-pobedile-hitler

...абе се посраа фалејки се со онаа катастрофа од Нормандија ... се прашал ли некој американец зошто нигде не се емитуваат вистински документарни снимки од тој настан туку само покасно снимени филмски сцени од разни филмови на таа тема .. официјално досега оправдувањето е дека сите снимки снимени тој ден се несреќно настрадани и уништени ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 20 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 24 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот