ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Путин, Русија пред и со него

+13
Фири
хан Ацо
YAS
Sahara raj
Admin
reiter
OSA
Centarec
Arhimed
чучулига
кнез
punter ohrid
concrete
17 posters

Страна 2 of 24 Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Next

Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез Сре Aвг 06 2014, 19:59

Arhimed напиша:
кнез напиша:Антифашистичките партизански единци кои создадоа слободна Доњецка и Луганска Република не смеат да паднат.
Состојбата на теренот ќе се менува се додека тие партизански единици не прераснат во вистинска војска која  ќе ја ослободи Украина од бенадитите и фашисти кои сега се наошаат во Киев.
Убави зборови, ама потребно е оружје, муниција, гориво, луѓе. Киев има пристап до сите, плус поддршка од Вујко Сем (кој има неколку пати поголем воен буџет од Путин).

ЕДИТ, околу санкциите, САД освен својот пазар ги принудуваат сите нивни партнери во стилот или си со нас, или си против нас. Поточно ги санкционираат сите фирми кои ги кршат санкциите. Така го санкционираа и Самак, кога продаваше опрема на Иран.
Оружје муниција и се друго ќе обезбеди Русија,ако дојде до така критична состојба тогаш Русија ќе интервенира и воено,но најдобро би било сето тоа да дојде одвнатре заради многу фактори.
Тоа е и одговорот и за санкциите.
САД ќе ги принудуваат сите како што и досега го прават тоа,и тоа е непроменлива,прашањето е што ќе направат другите дали ќе се осмелат и ќе се дигнат против тоа ропство во секој поглед и ќе влезат во борбакоја секако ќе има и жртви но која во овој момент е оправдана зошто Русија и Кина се дел од таа страна.
ПШрашањето е до секој од нас или ќе го подржиме злото(САД и неговата коалиција) како Германија и ниејзината колиција или ќе се спротивставиме на тоа зло.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Сре Aвг 06 2014, 20:41

кнез напиша:
Arhimed напиша:
кнез напиша:Антифашистичките партизански единци кои создадоа слободна Доњецка и Луганска Република не смеат да паднат.
Состојбата на теренот ќе се менува се додека тие партизански единици не прераснат во вистинска војска која  ќе ја ослободи Украина од бенадитите и фашисти кои сега се наошаат во Киев.
Убави зборови, ама потребно е оружје, муниција, гориво, луѓе. Киев има пристап до сите, плус поддршка од Вујко Сем (кој има неколку пати поголем воен буџет од Путин).

ЕДИТ, околу санкциите, САД освен својот пазар ги принудуваат сите нивни партнери во стилот или си со нас, или си против нас. Поточно ги санкционираат сите фирми кои ги кршат санкциите. Така го санкционираа и Самак, кога продаваше опрема на Иран.
Оружје муниција и се друго ќе обезбеди Русија,ако дојде до така критична состојба тогаш Русија ќе интервенира и воено,но најдобро би било сето тоа да дојде одвнатре заради многу фактори.
Тоа е и одговорот и за санкциите.
САД ќе ги принудуваат сите како што и досега го прават тоа,и тоа е непроменлива,прашањето е што ќе направат другите дали ќе се осмелат и ќе се дигнат против тоа ропство во секој поглед и ќе влезат во борбакоја секако ќе има и жртви но која во овој момент е оправдана зошто Русија и Кина се дел од таа страна.
ПШрашањето е до секој од нас или ќе го подржиме злото(САД и неговата коалиција) како Германија и ниејзината колиција или ќе се спротивставиме на тоа зло.

Состојбите на теренот не се баш такви како што го прикажуваат американците и оние кои мораат да ја пејат нивната песна. Дури спротивно...полека тлото им се лизга под нозете и се наоѓаат во една непријатна ситуација. Нивните фашисоидни пулени во Украина губат...и американците, за големиот дел на Европа на чело со германија ич не сум сигурен дека тоа ќе го сторат доброволно..., ќе мораат отворено да интервенираат, што ќе даде легитимитет на русија да зафати што поголем дел од рускофонската украина, дури до Киев...
Незнам зошто.., си имам некое магловито чувство дека е тоа посакувана ситуација и веќе одлучена работа...и многу потсеќа на поделбата на полска пред втората светска војна...
Нејасно е само едно...како не им е јасно на американците дека во оваа следна светска драма, тие ја имаат улогата на гермаците, но за разлика од нив ..дефинитивно ќе го папаат стапот и како што веќе реков ..сега дури и намачкан со кинеска маст и зачинет со идиски и јужноамерикански зачини.
Буквално целиот свет посакува да ги нема, а тоа мора да се признае е многу непријатно.., дури и за некој надуван како нивната економска и политичка олигархија.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез Сре Aвг 06 2014, 21:22

Конкрете бравурозно го опишал тоа ,да додадам дека сломот на Америка ќе дојде најверојатно одвнатре и тоа многу брзо па тие што сега крвожедно владеат одеднаш ќе останат голи.
Тоа што им го направија на семоќните во нивните држави Садам,Гадафи.......ќе им се случи  инив,и тоа ќе се повторам,многу побргу отколку што сите ние реално мислиме
Другото сценарио на рушење однадвор е ужасно и крајно катастрофално и за жал,можно.
Е тогаш светот ќе ја слави победата исто како и 9 Мај. Very Happy

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Arhimed Сре Aвг 06 2014, 22:24

concrete напиша:Состојбите на теренот не се баш такви како што го прикажуваат американците и оние кои мораат да ја пејат нивната песна. Дури спротивно...полека тлото им се лизга под нозете и се наоѓаат во една непријатна ситуација. Нивните фашисоидни пулени во Украина губат...и американците, за големиот дел на Европа на чело со германија ич не сум сигурен дека тоа ќе го сторат доброволно..., ќе мораат отворено да интервенираат, што ќе даде легитимитет на русија да зафати што поголем дел од рускофонската украина, дури до Киев...
Во секоја војна прво страда вистината.

Ама сепак доаѓаат информации за превземање на градови и населби од страна на Украинската армија.

Можно е бунтовниците да се спремаат за противудар, ама засега не го гледам тоа.
Долгорочно, САД можеби ќе го јадат стапот или барем ќе се намали нивната доминација и ексклузивност (за судење воени злосторства). Ама краткорочно не гледам дека бунтовниците во Украина се во подем. Тоа беше пред два месеци.

Сепак, ситуацијата знае да се смени, како во Сирија на пример. Тешко на цивилите.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Чет Aвг 07 2014, 09:21

Архимед, последната реченица ти вреди пари:  тешко на луѓето...оние обичните.
Инаку Украина дефинитивно се растура ко Југославија. Тоа е она што и беше цел на глобалистите да штрбнат еден дел од неа..., па добар даље. Што може да се смета за успех, Русија сепак се повлекува чекор поназад кон Сибир.... Very Happy Very Happy Very Happy 
Русите како што гледам се спремаат за светска војна...., а за тоа мора да имаат повеќе информации од тебе и мене...
И тоа  е исто голем успех на глобалистите во однос на нивниот план за десеткување на човештвото и редење на новиот ред на работите.. Тие изгледа веќе имаат створено услови за преживување на 100-тина  милиони избрани, па почнуваат да аздисуат Very Happy Very Happy 
За другите, кои после се тоа ќе им бидат робови ...шта бог да...
Планетата веќе неколку пати до сега така си се прочистила  од наталоженото секакво ѓубре и загадување..... Wink
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Чет Aвг 07 2014, 16:16

Заклучувам , на основа на она што слушам , дека кај и да е педофилистичарите ќе имаат мечка која им игра во дворот... Very Happy 
Кој им е крив кога слепо ги следат евроатланските глобалистички свињи... Sad 
Путин, Русија пред и со него - Page 2 Untitled-1_zps6c7cbef2
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига Пет Aвг 08 2014, 16:49

кнез напиша:
Arhimed напиша:
кнез напиша:Антифашистичките партизански единци кои создадоа слободна Доњецка и Луганска Република не смеат да паднат.
Состојбата на теренот ќе се менува се додека тие партизански единици не прераснат во вистинска војска која  ќе ја ослободи Украина од бенадитите и фашисти кои сега се наошаат во Киев.
Убави зборови, ама потребно е оружје, муниција, гориво, луѓе. Киев има пристап до сите, плус поддршка од Вујко Сем (кој има неколку пати поголем воен буџет од Путин).

ЕДИТ, околу санкциите, САД освен својот пазар ги принудуваат сите нивни партнери во стилот или си со нас, или си против нас. Поточно ги санкционираат сите фирми кои ги кршат санкциите. Така го санкционираа и Самак, кога продаваше опрема на Иран.
Оружје муниција и се друго ќе обезбеди Русија,ако дојде до така критична состојба тогаш Русија ќе интервенира и воено,но најдобро би било сето тоа да дојде одвнатре заради многу фактори.
Тоа е и одговорот и за санкциите.
САД ќе ги принудуваат сите како што и досега го прават тоа,и тоа е непроменлива,прашањето е што ќе направат другите дали ќе се осмелат и ќе се дигнат против тоа ропство во секој поглед и ќе влезат во борбакоја секако ќе има и жртви но која во овој момент е оправдана зошто Русија и Кина се дел од таа страна.
ПШрашањето е до секој од нас или ќе го подржиме злото(САД и неговата коалиција) како Германија и ниејзината колиција или ќе се спротивставиме на тоа зло.

Не знам колку би било паметно така директно инволвирање на Русија во досега "внатредржавен" конфликт. Ќе видиме колку е Путин над тоа сценарио.

И види ова ( а барав текст за сценариото за рушење на Путин од внатре наводно со почеток од 17.08 ако памтам добро)
http://web-tribune.com/tema_dana/zapadni-mediji-putin-upao-u-klopku

Ова го барав

http://web-tribune.com/spektar/napad-na-putina-pocinje-17-avgusta
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Arhimed Пет Aвг 08 2014, 16:58

Во денешна Нова Македонија Мирка наведува дека истрагата утврдила како е соборен авионот
Мирка Велиновска напиша:Арно ама меѓународната комисија што ја испитува природата на несреќата, утврди дека авионот бил соборен од државата Украина. Ем со ракета ем со куршуми од авионски топови. Планирано злосторство, изведено за да предизвика токму војна со Русија
.
Сепак не можам да најдам никаков доказ за ова обвинување. Да не знае некој нешто?

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Arhimed Пет Aвг 08 2014, 17:27

concrete напиша:Архимед, последната реченица ти вреди пари:  тешко на луѓето...оние обичните.
Инаку Украина дефинитивно се растура ко Југославија. Тоа е она  што и беше цел на глобалистите да штрбнат еден дел од неа..., па добар даље. Што може да се смета за успех, Русија сепак се повлекува чекор поназад кон Сибир.... Very Happy Very Happy Very Happy 
Русите како што гледам се спремаат за светска војна...., а за тоа мора да имаат повеќе информации од тебе и мене...
И тоа  е исто голем успех на глобалистите во однос на нивниот план за десеткување на човештвото и редење на новиот ред на работите.. Тие изгледа веќе имаат створено услови за преживување на 100-тина  милиони избрани, па почнуваат да аздисуат Very Happy Very Happy 
За другите, кои после се тоа ќе им бидат робови ...шта бог да...
Планетата веќе неколку пати до сега така си се прочистила  од наталоженото секакво ѓубре и загадување..... Wink
Политиката е курва. Деновиве се огласи и Папата кој посочи на хуманитарна катастрофа и прогон на христијаните во Ирак. Ирак не е Косово, а Косово го направија специјален случај - sui generis.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез Пет Aвг 08 2014, 18:33

Тоа дека украински авион го погодил цивилниот авион го напиша еден малезиски весник повикувајќи се на разултатите од истрагата но тоа не е официјална информација.
А за тоа дали Русија ќе влезе директно во Украина не е прашање на Путин туку на состојбата на теренот.
Досега беше мирно и немаше никакви индиции дека Русија ќе влезе,ама последниве неколку дена има основи да се помисли дека Русија ќе влезе директно во Украина.
Прво побараа итна седница за хуманитарната катастрофа што се случува во Луганск и Доњецк а и последниве два дена има изјави дека се случува хуманитарна катастрофа и тоа се пренесува во руските медиуми,што е секако опасна индикација дека Русија ќе интервенира да им помогне на антифашистичките партизански одреди.
Сигналот и заканите се дадени,а тие сигурно ги примиле Швабите и нивните европски пајташи,зошто овие квожедници кои се во Киев се американски марионети и нив им е задача што повеќе крв и судири.
Да видиме што можат папциве од Европа и како ќе реагираат.
Тоа е напознато,а реакцијата на Путин ќе биде како што беше во Сирија во тоа дилема нема.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига Пет Aвг 08 2014, 19:12

Мислам дека е прашање баш до Путин.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига Пет Aвг 08 2014, 19:15

Arhimed напиша:
concrete напиша:Архимед, последната реченица ти вреди пари:  тешко на луѓето...оние обичните.
Инаку Украина дефинитивно се растура ко Југославија. Тоа е она  што и беше цел на глобалистите да штрбнат еден дел од неа..., па добар даље. Што може да се смета за успех, Русија сепак се повлекува чекор поназад кон Сибир.... Very Happy Very Happy Very Happy 
Русите како што гледам се спремаат за светска војна...., а за тоа мора да имаат повеќе информации од тебе и мене...
И тоа  е исто голем успех на глобалистите во однос на нивниот план за десеткување на човештвото и редење на новиот ред на работите.. Тие изгледа веќе имаат створено услови за преживување на 100-тина  милиони избрани, па почнуваат да аздисуат Very Happy Very Happy 
За другите, кои после се тоа ќе им бидат робови ...шта бог да...
Планетата веќе неколку пати до сега така си се прочистила  од наталоженото секакво ѓубре и загадување..... Wink
Политиката е курва. Деновиве се огласи и Папата кој посочи на хуманитарна катастрофа и прогон на христијаните во Ирак. Ирак не е Косово, а Косово го направија специјален случај - sui generis.

Папата рече, секретарот негов одрече... ко за изјавата за женење на католичките свештеници....

Папата бе.... извини ама се паѓам од смеа (се извинувам ако ги вреѓам католиците.... не сум злобна жими сФе, чучулиг е католик)

Смешно ми е до бескрај.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Пет Aвг 08 2014, 19:17

Не ми се верува дека Русија ќе интервенира отворено во Украина....без одлука на Советот за безбедност на ООН. Не сисал Путин весла , а и има доволно други инструменти за да го менаџира проблемот  и тоа веќе добрано досега го покажа.
Останува ситуацијата на директен притисок на некои нездоволни народни маси.., како оние кои пукаа со тенкови на Думата по наредба на  пијаната американска марионета Јелцин .
Ама ни Русија не е таа од тоа време,  ама ич веќе. Башка Путин многу добро знае како треба според најдемократските критериуми...
Единствено американците и ЕУ со муда у менгеме , може да напраат некоја глупост и да почнат војна. Тогаш небитно што ќе се случи со нас лично , ама сигурно заедно со целиот останат свет, ќе уживаме у угоџајот кога глобалистичките свињи ќе го папат во сласт и маст.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига Пет Aвг 08 2014, 19:20

Како така небитно шо ќе се случи со нас?

Кој ќе ми ги вади јаготките и бавчата и ќе ги храни кучињата а?

Е цврцки небитно да ми простиш!

Бар ако јас ако се имам во предвид.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Пет Aвг 08 2014, 19:38

паааа ако распукаат со тоа мегатоните.., ќе има шанса тоа твоите јаготки да пораснат ко лубеници.... Very Happy Very Happy Very Happy 
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by чучулига Пет Aвг 08 2014, 19:47

concrete напиша:паааа ако распукаат со тоа мегатоните.., ќе има шанса тоа твоите јаготки да пораснат ко лубеници.... Very Happy Very Happy Very Happy 

Еми ако така... со то мегатоните... ни јаготки ни кучиња ќе има шо ќе речи да...

самоооо.... ако нема ни јаготки ни кучиња... остатокот е небитен. Џабе биле мегатоните кога немаш ништо после нив.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Саб Aвг 09 2014, 18:23

..еве ти чучулига , некоја џукела на канал пет веќе почна да џвака гурабии за Путин... Very Happy ...некој Даме Чкатроски... кои гњиди се раѓаат и у Македонија...просто неверојатно и се шиткаат за ситна сорос пара... Cool
Путин добил жолт картон.., од кого јеботе благи бог...од некој соросоиден гмизавец...
Путин ќе добиел   некоја битка , ама војната ќе ја изгубел...кој морон...и сериозен аналитичар..Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез Саб Aвг 09 2014, 19:30

Лавров му се јавил на Кери за да разговараат за хуманитерната(човечка)катастрофа)што се случува во Доњецк и Луганск.
Американските крвожедни вампири знаат што значи тоа,а,тоа значи дека Русија нема да гледа мирно како фашистичките орди кој ја узурпираа армијата и имаат огромна предност во вооружување,ги газат и се изживуваат.Од одговорот на клрвжожедните ќе зависи реакцијата на Русија.
Ако продолжат во наредните неколку дена со опсадата на Доњецк тогаш ќе следува страотен одговор на  Руската Армија.,а на американските вампири најверојатно ќе им успее да постават екномски ѕид помеѓу ЕУ и Русија и за одредено време да ја спречат за по нив најопасната соработка.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Саб Aвг 09 2014, 20:37

Кери???. па тој и мајката би си ја продал за грст долари...не па ќе разговара за некаква хуманитарна катастрофа на некакви fuck-it треторазредни словенски џукели и пијани козаци со претенциозни шапки... Изгледа ќе мораат русите и украинците  и овојпат да платат со многу крв...
Последна работа која Путин треба сега да ја направи е да влезе во отворена воена пресметка со западно украинските фашисти од тамошната влада , разните  десни сектори, трозуби и останато.
Со нив ќе расчистат самите украинци...негово е сега само да ги помага  максимално...и да дига голема џева за очевидните масакри** секаде каде ќе стигне посебно во ООН..и да тера со зајакнувањето на BRIC..
Глобалистичките свињи нема да издржат..сигурно ќе интервенираат отворено, а тогаш треба без пардон нуклеарно да ги спржи. Тоа е тоа ..изгледа нема друга со нив...
Тоа го знаат и тие..но изгледа од некоја мазохистичка причина си го бараат, освен ако обама заради недораснатост на ситуацијата не почнал да се дрогира па почнал да блада глупости кави штедро растура последниве денови.., а оној умно ретардираниот генсек на НАТО  со т'нкото гласче му терцира...
Очигледно појма нема со кого си има работа.... Very Happy 
Путин, Русија пред и со него - Page 2 Cercil_zps1de695cc
**деновиве некој ЕУ педофилска судска и ли некоја таква инстанца .... слушам донел пресуда дека оние 300 луѓе изгорени во зградата во центарот на Киев.....се замозапалиле..
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез Саб Aвг 09 2014, 21:49

Кери сигурно не се секира за словенскиот народ ама знае што значи кованицата хуманитарна катстрофа во меѓународното право и што Русија ќе направи во врска со тоа.
Ние пак ги знаеме нивните хуманитарни интервенции по светот кој што сите ги знаат и уште повеќе кој што медијски не беа ни покриени доволно. Very Happy 

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез Саб Aвг 09 2014, 21:56

Еве сега прочитав дека Меркел ги изеде гурабиите и застана со американската страна а во спротивност со германските интереси.
Не се секирам за германските интереси воопшто ама ми е криво што и Русија ќе има загуби од престанокот или добриот развој на руско-германските односи.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Саб Aвг 09 2014, 22:14

Во Германија 90% од народот не сака никакви закачки со русите баш напротив..И Фрау Меркел тоа многу добро го знае, но во овој момент не може ни таа против струјата..МОЖНОСТА за растурање на ЕУ и срозавања на еврото е многу голема, глобалистичките свињи сеуште се инфилтрирани во секоја пора на бирократскиот апарат на ЕУ  и сега тешко некој да зуцне.
Но ќе ја почекаме зимата. Тогаш ќе видиме каква вуна ќе се преде..А и кога ќе почнат да застанува бизнисот ќе почнат другите притисоци од внатре.
Германското стопанство не е структуирано како американското и е многу поосетливо  во смисол што  во голема мера е фамилијарен бизнис и не ги праи своите пари со шпекулации  на берза,  туку со материјално производство. Точно е дека Русија во огромна мера зависи од увозот, но глобалистиве не сваќаат дека долниот праг на издржливост на русите е некаде каде тие неможат ни да го замислат.  
Ќе мораат да стануат поголеми сталинисти од сталин , дома , за да можат да гњурат на тие длабочини....а тоа ми е малку веројатно....
Многу е битно како ќе се одвиваат работите со Кина. Тие до 2024 треба 600 милиони кинези да претворат во урбани граѓани со комплетна инфрструктура. Тоа е пазар невиден, а американците тешко на него да го продаваат само својот долар. На кинезите веќе ни ум не им треба, а тогаш нај теч-технологијата со која мафтаат американците сепак ќе можат само во задница да си ја бутнат....бар до 2025-та Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by concrete Нед Aвг 10 2014, 19:02

https://www.youtube.com/watch?v=kQVCsE7MNKQ
ну ја думају што ви довољно пањемаете па руски..., очењ интересно... 
и објаснает  бољинство тумана и в Македонии.....Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by кнез Пон Aвг 11 2014, 15:34

Очењ интересно. Very Happy 
Проблемите се скоро идентични и генерирани од истиот глобалистички центар кој е на релација Вашингтон-Лондон.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Arhimed Пон Aвг 11 2014, 19:41

кнез напиша:Очењ интересно. Very Happy 
Проблемите се скоро идентични и генерирани од истиот глобалистички центар кој е на релација Вашингтон-Лондон.
Не ми е толку близок рускиот, а и долг е клипот. За што конкретно се работи?

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Путин, Русија пред и со него - Page 2 Empty Re: Путин, Русија пред и со него

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 24 Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот