ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Проблемот што грците го имаат со нашето име

+11
Фири
VOL
чучулига
OSA
Arhimed
кнез
YAS
Centarec
concrete
punter ohrid
king
15 posters

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec Саб Ное 29 2014, 07:55

архимед отвараш тема кај што во блиско време ќе добиеш одговор дека територијата на македонија била всушност ветената земја на евреите од израел. и дека всушност се води една вековна политика за протерување на античкиот македонец од ова поднебје со цел да се преселат евреите тука и да се спасат од сите околу нив на блискиот исток.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by YAS Саб Ное 29 2014, 09:49

Не може цела на евреите.Грујо пола им ветил на албанците.И засега планот успешно му се остварува.Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Smiley-angry049


Четириесетметарско знаме на Албанија го прекри тетовскиот Дом на културата 


Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Uthttp://www.plusinfo.mk/vest/6007/cetiriesetmetarsko-zname-na-albanija-go-prekri-tetovskiot-dom-na-kulturata

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Centarec Саб Ное 29 2014, 09:53

е добро де, ти рачунај дека 1/3 од евреите ке изгине по шини, друга ке биде потепана поред некое езеро и таман ке си дојде бројката.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king Чет Дек 04 2014, 22:48

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=86124#.VIDWcZ5hrVg

А што си мислеа ... дека неказнето може да прават магаре од американскиот преседател?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king Чет Дек 11 2014, 22:37

http://24vesti.mk/sporot-so-imeto-ne-e-edinstvena-prechka-na-makedonija-kon-eu

А бе ај .... нека не обесуваат .... се знае што е едната една  единствена пречка ...
... она другоно го додаваат така ради реда .... колку да ги заштитат јужните цигани ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king Нед Дек 14 2014, 16:09

Корумпираните анти-европски бирократи во Брисел никогаш нема да го решат проблемот. Истото се однесува и на т.н. меѓународна заедница.http://sitel.com.mk/paskali-makedonija-i-grcija-da-ja-pobaraat-rusija-za-medijator

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by YAS Нед Дек 14 2014, 18:43

Kingu, zosto bre bi barale nie nekakvi medijatori za promena na imeto,ko sto predlaga ovoj idiot???Dobro e i takvo kavo sto e...Republika Makedonija...Samo nemoj da mi kazes daka morame da pravime razumen kompromis...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete Нед Дек 14 2014, 19:14

TY  не го тупи, синтагмата промена на името ја верглаат еупедофилистичарите и нивното домашно милениче. Нас , од  позиција на сила ,неправда и уцена  ни се натурени РАЗГОВОРИ ЗА ИМЕТО..., кои нормално сдсм-овците соросоидни ги подразбираат со нужен префикс ПРОМЕНА..ко што ги етикетираат и претходно спомнатите џукели..., а која у своите ситни душички и ја посакуваат, мислејќи дека и тоа едноставно се праи како што почнаа тие.., со промена на знаме и на Устав  своевремено..., лахко ко да пивнале сокче од ананас...
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by YAS Нед Дек 14 2014, 19:26

Ajde ne spinuvaj...Idiotite baraat nov medijator.Pri toa ja predlagaat Рusija.Zosto???Sto ke ni e medijator???Zosto voopsto pregovarame,ako ne za promena na imeto???Ciglo,ne e prv pat da raspravame za toa.Pregovorite treba da se prekinat.Go znaes mojot stav.Ti napisav veke da go citas Igor Janev...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete Нед Дек 14 2014, 21:39

YAS напиша:Ajde ne spinuvaj...Idiotite baraat nov medijator.Pri toa ja predlagaat Рusija.Zosto???Sto ke ni e medijator???Zosto voopsto pregovarame,ako ne za promena na imeto???Ciglo,ne e prv pat da raspravame za toa.Pregovorite treba da se prekinat.Go znaes mojot stav.Ti napisav veke da go citas Igor Janev...
..преговорите НЕМОЖАТ ДА СЕ ПРЕКИНАТ  до даље , без катстрофални последици по нас како Македонци во Македонија, ако она за што сите баат ..т.е. Европа, Светска Банка, Монетарен Фонд  инсвестиции во Македонија не го замениме ЈАСНО И ГЛАСНО  со Русија , Кина итн.  , што веројатно и на последниот шутрак со минимум ум му е јасно дека туку така , без претходни големи светски премрежиња кои би стрвориле услови за тоа .. е непрактично, да не речам неможно.
Знам дека тоа е посакувана сдсм-сорос алтернатива, која ја обожаваат и тивко и се надеваат сите наши непријатели. Но ние сме наивно , а и насилно..турнати у тој котел и сеа ќе мора да се вариме.
Играме на нашата трпеливост и издржливост.
Како беше она: трпеливоста под притисок  , значи победа...., а таа се назира, полека пука  структурата изградена во Лисабон.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by YAS Нед Дек 14 2014, 21:48

Pak ne si go cital Janev.Nisto nie ne gubime,tuku se obrakame na Generalnotro sobranie na ON,kade barame da se konstatira deka pri priemot na Makedonoja e prekrsena povelbata na ON...Gledam cekas na gotovo...


Во македонските историски движења познато е дека д-р Игор Јанев бил Специјален советник на Министерот за надворешни работи во 2002 година. Во научните анализи од 1998 година за легалитетот при приемот на Македонија во ООН открил кршење на Повелбата на Обеднинетите нации. Овој исклучителен научен придонес бил објавен во списанието со највисок научен рејтинг во правните науки American Journal of International Law. Ставовите на Игор Јанев ги презентирал и македонскиот претседател Ѓорге Иванов на 67-то Генерално собрание на ОН во 2012 година, кога го искажал ставот дека при приемот на Македонија во ООН Република Македонија била условена со два дополнителни услови надвор од пропишаните според Поевелбата на ОН[2]
Според Јанев таквите услови, посебни за македонскиот прием, се противни на Поевелбата на ОН (на член 4 од овој основен документ), според Советодавното мислење на Мегународниот суд на правда (од Хаг) од 1948 година, во кој е искажан ставот дека за специфични услови надвор од општите пропишани во член 4, во време лимитирани, не смее да се гласа во ОН, ниту таквите услови можаат да бидат поставувани на кандидатот за прием. Ова Советодавното мислење на Мегународниот суд на правда од 1948 година беше прифатено и од Генералното собрание на ООН истата 1948, како толкување на член 4 на Повелбата.
По откривањето на кршење на Повелбата на ОН при приемот на Република Македонија со нелеганите дополнителни услови, Игор Јанев предложил стратегија за решавање на проблемот со името во ООН, која имала два модалитета. Првиот модалитет подразбира дека уставното име се воспоставува со политичкиот приод преку Резолуција на Генералното собрание на ОН (ГСОН), каде поагајки од Советодавното мислење на Мегународниот суд од 1948, и од фактот дека Република Македонија ја поминала постапката во Советот на безбедност на ОН со искажан став дека општите услови за прием се исполнети, треба да побара продолжување на македонското членство во ОН под уставното име Република Македонија. Имено, прифакајки ги ставовите на Мегународниот суд од 1948, со простото мнозинство од присутните и кои гласаат во ГСОН (според модел од 1948.), Јанев покажа дека Македонија може да го продолжи членскиот статус во ОН под уставното име Република Македонија (заменувајки ја референцата односно деноминацијата "the former Yugoslav Republic of Macedonia "). Вториот модел е правната варијанта во која Јанев предлага еден мегу чекор, а тој е поставување прашање од ГСОН до Мегународниот суд за правда, слично како 1947, за тоа дали се специфични услови за прием на Македонија во ОН дополнителни во однос на пропишаните во Повелбата. По добивање на Советодавното мислење на Мегународниот суд дека условите се дополнителни односно дека референцата "the former Yugoslav Republic of Macedonia ", и преговорите за името се нелегани, при прифакањето на таквото мислње од Генералното Собрание на ОН би било воведено во ОН и правото на Република Македонија да го користи своето уставно име (односно со резолуцијатата на ГСОН членството би било продолжено со уставното име Република Македонија).
Ставовите на Игор Јанев биле прифатени во научната периодика во светските научни списаниа. Покрај American Journal of International Law (AJIL) ставовите на Јанев биле објавени и во Review of International Affairs, Political Review и во друѓи мегународни списаниа

.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete Нед Дек 14 2014, 22:06

YAS напиша:Pak ne si go cital Janev.Nisto nie ne gubime,tuku se obrakame na Generalnotro sobranie na ON,kade barame da se konstatira deka pri priemot na Makedonoja e prekrsena povelbata na ON...Gledam cekas na gotovo...


Во македонските историски движења познато е дека д-р Игор Јанев бил Специјален советник на Министерот за надворешни работи во 2002 година. Во научните анализи од 1998 година за легалитетот при приемот на Македонија во ООН открил кршење на Повелбата на Обеднинетите нации. Овој исклучителен научен придонес бил објавен во списанието со највисок научен рејтинг во правните науки American Journal of International Law. Ставовите на Игор Јанев ги презентирал и македонскиот претседател Ѓорге Иванов на 67-то Генерално собрание на ОН во 2012 година, кога го искажал ставот дека при приемот на Македонија во ООН Република Македонија била условена со два дополнителни услови надвор од пропишаните според Поевелбата на ОН[2]
Според Јанев таквите услови, посебни за македонскиот прием, се противни на Поевелбата на ОН (на член 4 од овој основен документ), според Советодавното мислење на Мегународниот суд на правда (од Хаг) од 1948 година, во кој е искажан ставот дека за специфични услови надвор од општите пропишани во член 4, во време лимитирани, не смее да се гласа во ОН, ниту таквите услови можаат да бидат поставувани на кандидатот за прием. Ова Советодавното мислење на Мегународниот суд на правда од 1948 година беше прифатено и од Генералното собрание на ООН истата 1948, како толкување на член 4 на Повелбата.
По откривањето на кршење на Повелбата на ОН при приемот на Република Македонија со нелеганите дополнителни услови, Игор Јанев предложил стратегија за решавање на проблемот со името во ООН, која имала два модалитета. Првиот модалитет подразбира дека уставното име се воспоставува со политичкиот приод преку Резолуција на Генералното собрание на ОН (ГСОН), каде поагајки од Советодавното мислење на Мегународниот суд од 1948, и од фактот дека Република Македонија ја поминала постапката во Советот на безбедност на ОН со искажан став дека општите услови за прием се исполнети, треба да побара продолжување на македонското членство во ОН под уставното име Република Македонија. Имено, прифакајки ги ставовите на Мегународниот суд од 1948, со простото мнозинство од присутните и кои гласаат во ГСОН (според модел од 1948.), Јанев покажа дека Македонија може да го продолжи членскиот статус во ОН под уставното име Република Македонија (заменувајки ја референцата односно деноминацијата "the former Yugoslav Republic of Macedonia "). Вториот модел е правната варијанта во која Јанев предлага еден мегу чекор, а тој е поставување прашање од ГСОН до Мегународниот суд за правда, слично како 1947, за тоа дали се специфични услови за прием на Македонија во ОН дополнителни во однос на пропишаните во Повелбата. По добивање на Советодавното мислење на Мегународниот суд дека условите се дополнителни односно дека референцата "the former Yugoslav Republic of Macedonia ", и преговорите за името се нелегани, при прифакањето на таквото мислње од Генералното Собрание на ОН би било воведено во ОН и правото на Република Македонија да го користи своето уставно име (односно со резолуцијатата на ГСОН членството би било продолжено со уставното име Република Македонија).
Ставовите на Игор Јанев биле прифатени во научната периодика во светските научни списаниа. Покрај American Journal of International Law (AJIL) ставовите на Јанев биле објавени и во Review of International Affairs, Political Review и во друѓи мегународни списаниа

.
..то кад се будемо зајебавали, нели???? А зошто и да не се "меѓународно " прифатени кога тие меѓународните не ни помислуваат во ниедна комбинација да дискутираат на име свое име???
Тоа ти е како некој да дојде дома на гости , па после првото винце да побара да ти ја перне жената...., сосема нормално нели??..и светски културно... така???
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king Нед Дек 14 2014, 22:15

Во македонските историски движења познато е дека д-р Игор Јанев бил Специјален советник на Министерот за надворешни работи во 2002 година. Во научните анализи од 1998 година за легалитетот при приемот на Македонија во ООН открил кршење на Повелбата на Обеднинетите нации.
Стварно мајку му ...што чекале од 1998 до 2002 ... кога веќе го знаеле тоа ...


..уствари и уште кога не примаа со онаа привремената, за два три месеци,  референца ... едноокиот и бандата не биле до толку неписмени да не знаат дека е прекршена повелбата ...
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by YAS Нед Дек 14 2014, 22:18

Toa e veke izneseno pred ON.Treba samo da pokreneme zvanicna inicijativa...No mene mi se cini ti si sosema svesen,koga ja odbivas ovaa inicijativa...Deka u stvari,na problemot na imeto,go gradite lazniot patriotizam.Ne oti inicijativata e losa i neostvarliva,problemot e sto togas ke nemate so sto da manipulirate.Ke gi snema nadvoresnite neprijateli,koi sakaat da ni go zemat imeto,a so toa i vnatresnite,koi neli sakaat da go prodadat.I ke ostane golata vistina za kriminalnata vlast...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by king Нед Дек 14 2014, 22:20

YAS напиша:Toa e veke izneseno pred ON.Treba samo da pokreneme zvanicna inicijativa...No mene mi se cini ti si sosema svesen,koga ja odbivas ovaa inicijativa...Deka u stvari,na problemot na imeto,go gradite lazniot patriotizam.Ne oti inicijativata e losa i neostvarliva,problemot e sto togas ke nemate so sto da manipulirate.Ke gi snema nadvoresnite neprijateli,koi sakaat da ni go zemat imeto,a so toa i vnatresnite,koi neli sakaat da go prodadat.I ke ostane golata vistina za kriminalnata vlast...
...бла, бла, ..... бла ...

... и пак се враќаме на  ... сакам  калиф наместо калифот...
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete Нед Дек 14 2014, 22:27

YAS напиша:Toa e veke izneseno pred ON.Treba samo da pokreneme zvanicna inicijativa...No mene mi se cini ti si sosema svesen,koga ja odbivas ovaa inicijativa...Deka u stvari,na problemot na imeto,go gradite lazniot patriotizam.Ne oti inicijativata e losa i neostvarliva,problemot e sto togas ke nemate so sto da manipulirate.Ke gi snema nadvoresnite neprijateli,koi sakaat da ni go zemat imeto,a so toa i vnatresnite,koi neli sakaat da go prodadat.I ke ostane golata vistina za kriminalnata vlast...
хммм  TY тврдиш дека вајстинскиот патриотизам се гради со ставање на името на нашата држава Македонија , на основа на која МАКЕДОНИЈА и ние сме МАКЕДОНЦИ ,  уз курац???  Сигурен сум дека Македонски Словени ептен ти паше??? Кои станале Македонци со декрет на Коминтерната и добрата воља на србите??? За разлика од јужнине цигани од Пелопонез кои се родиле како ластарка на приказната за грците и митовите за Боговите од Олимп???????
Или рецимо шипатарес , кои ги донел штркот???
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by YAS Нед Дек 14 2014, 22:38

concrete напиша:

хммм  TY тврдиш дека вајстинскиот патриотизам се гради со ставање на името на нашата држава Македонија , на основа на која МАКЕДОНИЈА и ние сме МАКЕДОНЦИ ,  уз курац???  Сигурен сум дека Македонски Словени ептен ти паше??? Кои станале Македонци со декрет на Коминтерната и добрата воља на србите??? За разлика од јужнине цигани од Пелопонез кои се родиле како ластарка на приказната за грците и митовите за Боговите од Олимп???????
Или рецимо шипатарес , кои ги донел штркот???
Ciglo,bez spinovi i insinuacii.Imas predlog,koj pokraj drugoto Ivanov go iznese pred ON.No ne.Tebe podobro ti e imeto i identitetot da bidat na pregovarackata vetrometina,samo za pastirot ti da ostane na vlast.Zosto ako nemata nadvoresni i vnatresni neprijateli ke nema so sto da ja opravdate katastrofalnata situacija vo koja ja vturnavte drzavata...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by YAS Нед Дек 14 2014, 22:39

king напиша:

...бла, бла, ..... бла ...

... и пак се враќаме на  ... сакам  калиф наместо калифот...
Vidi go pa ovoj...Ko malo dete... Twisted Evil

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete Нед Дек 14 2014, 23:29

YAS напиша:
concrete напиша:

хммм  TY тврдиш дека вајстинскиот патриотизам се гради со ставање на името на нашата држава Македонија , на основа на која МАКЕДОНИЈА и ние сме МАКЕДОНЦИ ,  уз курац???  Сигурен сум дека Македонски Словени ептен ти паше??? Кои станале Македонци со декрет на Коминтерната и добрата воља на србите??? За разлика од јужнине цигани од Пелопонез кои се родиле како ластарка на приказната за грците и митовите за Боговите од Олимп???????
Или рецимо шипатарес , кои ги донел штркот???
Ciglo,bez spinovi i insinuacii.Imas predlog,koj pokraj drugoto Ivanov go iznese pred ON.No ne.Tebe podobro ti e imeto i identitetot da bidat na pregovarackata vetrometina,samo za pastirot ti da ostane na vlast.Zosto ako nemata nadvoresni i vnatresni neprijateli ke nema so sto da ja opravdate katastrofalnata situacija vo koja ja vturnavte drzavata...
мислам TY , дека ти е потполно јасно што зборам , ама веројатно од некоја причина поише ти одговара позицијата : нисам одавде.  Што кој курац катастрофалната ситација има со името , освен фактот што заради таа шарада Македонија подооолго време е исклучена од нормалните токови, иако со СЛОВЕНИЈА БЕА ЕДИНСТВЕНИТЕ ДВЕ ПАРЧИЊА ОД ЈУГОСЛАВИЈА кои немаа никаков проблем да бидат признаени за самостојни држави. Но белосветските, германските и другите европски педофилистичари одбраа да играат по музиката од крајот на 19 век и почетокот на 20. И сеа???   Кој курац таа заебанција му помага на пастирот твој да остане на власт??? И каква врска има тој со катстрофалната ситуација наследена во такви размери , да три пастира во тек на 60 години немаат шанса да ја опраат онака како тебе ти се чини дека треба....ко чумата наречена бранковистичка транзиција да не не сотре , па сеа ни трева не расте сама од себе овде.....
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by YAS Нед Дек 14 2014, 23:42

A be ajde.Vrti suci, Buanko e kuif...Vie imeto go koristite kako roba za pazarenje,so tie koi ti gi narekuvas eupedofilisticari.I za opravduvanje ne sopstvenite neuspesi.Ako bideme priznaeni vo ON pod ustavno ime,togas kako kje lazete deka grcite se krivi sto ne ne primaat vo EU,kade ste zapnale ko ludi.Koj vi preci da barate alternativi???.Kako ke gi proglasuvate opozicionerite za grcki platenici.Kako ke objasnite ,zosto ekonomijata e katastrofalna.Vo ime na sto ke se narekuvate patrioti,i vo cie ime ke barate presmetki so politickite neistomislenici.Problemot za imeto e resliv,Ivanov go dokaza toa pri obrakanjeto vo ON.No za da vi ostane pastirot ,kogo neli nagaleno go narekuvas vlecno zivotno,na vlast,vie ste spremni na se .Megu drugoto i da gi prodadete imeto i identitetot na Makedoncite.

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by OSA Пон Дек 15 2014, 00:00

YAS напиша:Toa e veke izneseno pred ON.Treba samo da pokreneme zvanicna inicijativa...No mene mi se cini ti si sosema svesen,koga ja odbivas ovaa inicijativa...Deka u stvari,na problemot na imeto,go gradite lazniot patriotizam.Ne oti inicijativata e losa i neostvarliva,problemot e sto togas ke nemate so sto da manipulirate.Ke gi snema nadvoresnite neprijateli,koi sakaat da ni go zemat imeto,a so toa i vnatresnite,koi neli sakaat da go prodadat.I ke ostane golata vistina za kriminalnata vlast...
....se fatil i za chetirite godini ,namesto da si go prasha pastircho shto srabota vo 16 godini vlast ??????
eve najdobronamerno dosta veke zborish za greshkite na drugite ,kazi za greshkite na tvojot lider
OSA
OSA

Posts : 793
Join date : 2014-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete Пон Дек 15 2014, 01:15

YAS напиша:A be ajde.Vrti suci, Buanko e kuif...Vie imeto go koristite kako roba za pazarenje,so tie koi ti gi narekuvas eupedofilisticari.I za opravduvanje ne sopstvenite neuspesi.Ako bideme priznaeni vo ON pod ustavno ime,togas kako kje lazete deka grcite se krivi sto ne ne primaat vo EU,kade ste zapnale ko ludi.Koj vi preci da barate alternativi???.Kako ke gi proglasuvate opozicionerite za grcki platenici.Kako ke objasnite ,zosto ekonomijata e katastrofalna.Vo ime na sto ke se narekuvate patrioti,i vo cie ime ke barate presmetki so politickite neistomislenici.Problemot za imeto e resliv,Ivanov go dokaza toa pri obrakanjeto vo ON.No za da vi ostane pastirot ,kogo neli nagaleno go narekuvas vlecno zivotno,na vlast,vie ste spremni na se .Megu drugoto i da gi prodadete imeto i identitetot na Makedoncite.
TY  почнуеш да булазниш ко да имаш сорос грозница, а и почнуваш да гледаш у гравчиња и пилешки џигери за тоа како ќе се однесува ова друштво на власт кога ќе не преименуваат под Уставно име во ООН  и кога НАТО ќе одлучи дека консензус околу нашето примање со грција не е потребен... Very Happy 
За ЕУ колај било, на првите избори после НАРОД ќе каже кој е вјера , а кој невјера од сите тие лажови на власт или кои претендираат на неа...
Економијата е КАТАСТРОФАЛНА  заради ИСТОЧНИОТ ГРЕВ , знаеш чиј, а  и зарадо лудачкото запињање на педофилистичарите да ни утуват у глаа дека или нема да бидеме МАКЕДОНЦИ или ИМА ДА НЕ НЕМА... Wink
Алтернативи?? сигурно е дека се бараат , замо глупа лисица нема два излеза на своето дувло, но нажалост алтернативите не да висат на тараба, па ко воли нек изволи. Башка си имаме и еден феудален господар на кој незнам кој му го даде ридот за утврдениот замок , кој малку малку, па ќе не потегне за јајца.., пред десет-петнаесет  години у Арачиново скоро ни ги скина, па сеа дуваме и на кисело млеко.
Остана нешто нејасно , или уште сте збунети ко изгубени Германци у Мариово????
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by YAS Пон Дек 15 2014, 21:58

Цигло не заебавај.Според тебе ,истиот момент кога Македонија ке побара од генералното собрание да биде преименувана во Република Македонија во ОН,веднаш ке скокнат европедофилистичарите и соросоидите,па под диригентска палка на феудалецот од замокот во Градиште,ке ја растргнат Македонија на парчиња.Тоа што досега не се случило такво нешто е заслуга само и единствено на пастирот ти...BTW ти се восхитувам како вешто го протнуваш она: Буанко е куиф...

YAS

Posts : 774
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by concrete Пон Дек 15 2014, 22:08

YAS напиша:Цигло не заебавај.Според тебе ,истиот момент кога Македонија ке побара од генералното собрание да биде преименувана во Република Македонија во ОН,веднаш ке скокнат европедофилистичарите и соросоидите,па под диригентска палка на феудалецот од замокот во Градиште,ке ја растргнат Македонија на парчиња.Тоа што досега не се случило такво нешто е заслуга само и единствено на пастирот ти...BTW ти се восхитувам како вешто го протнуваш она: Буанко е куиф...
..не бе, зар мислиш дека побарувањата од генералното собрание се како одење на излет за втори мај?? Туку така апнсас некој ќе им побара , а тие или ќе дадат или нема да дадат??? Зар мислиш дека и она FYROM   се роди ко самоникнат коров.
Доолги се припремите, сега за сега ти викаат чибу и најверојатно љубезно советуваат немојте.
Мислам дека пастирот твој тука е споредна личност  и сосема добро си ја брка улогата....у драмата.
А Herr Бранко е крив и јас тука ништо не протнувам, не мораше да ја залапува јабуката , па сеа затоа никој не му е крив...за судбата горка... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Arhimed Вто Дек 16 2014, 21:28

concrete напиша:..преговорите НЕМОЖАТ ДА СЕ ПРЕКИНАТ  до даље , без катстрофални последици по нас како Македонци во Македонија, ако она за што сите баат ..т.е. Европа, Светска Банка, Монетарен Фонд  инсвестиции во Македонија не го замениме ЈАСНО И ГЛАСНО  со Русија , Кина итн.  , што веројатно и на последниот шутрак со минимум ум му е јасно дека туку така , без претходни големи светски премрежиња кои би стрвориле услови за тоа .. е непрактично, да не речам неможно.
Знам дека тоа е посакувана сдсм-сорос алтернатива, која ја обожаваат и тивко и се надеваат сите наши непријатели. Но ние сме наивно , а и насилно..турнати у тој котел и сеа ќе мора да се вариме.
Играме на нашата трпеливост и издржливост.
Како беше она: трпеливоста под притисок  , значи победа...., а таа се назира, полека пука  структурата изградена во Лисабон.... Very Happy Very Happy Very Happy
Прекин на преговорите околу "разликите во именувањето на Република Македонија" би значело напуштање на Времената Спогодба. Можеби се разликуваме во мислењата дали јасното одбивање на непристоен предлог би предизвикало непријателство во Брисел и Вашингтон (за Атина искрено ме заболе).
Првичната забелешка од Атина беше дека именувањето "Македонија" подразбира територијални претензии на грчките провинции Македонија. Но Атина инсистира дека единствено поволно решение е да си го смениме името.
Ако веќе сме притиснати да не смееме да ги прекинуваме преговорите, тогаш можеме да инсистираме на потпишување договори за добрососедство.

Германија се помири со Чешка и Полска, и покрај етничкото чистење на речиси сите Германци од Чешка и губењето на територии од Полска. Ете ги декларациите, ќе ја признаеме унилатерално границата со Грција и ќе ја оставиме Грција да вреви за територијалните претензии.

Ако е за мајтапење, може и префикс пред името - The one and only Republic of Macedonia.

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

Проблемот што грците го имаат со нашето име - Page 2 Empty Re: Проблемот што грците го имаат со нашето име

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот