ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Афганистанци!

2 posters

Go down

Афганистанци! Empty Афганистанци!

Пишување by king Пон Aвг 23 2021, 23:31

https://fokus.mk/primame-avganistantsi-zatoa-shto-imame-pogolemo-srtse-od-ostanatite-veli-zaev/

Поголемо срце?

... абе, да не ќе е „проширено срце“... а тое е веќе лоша работа... тоа е дијагноза...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Афганистанци! Empty Re: Афганистанци!

Пишување by VOL Чет Aвг 26 2021, 07:49

a be se e ubavo so ova prosiruvanjevo.....
ama ima i gaz masala golem... prosiren...
ke go primi , toest, ke gi primi,....?dabogda eden avion doma da mu istovarat, pa da mu se rasirat niz kukja....da mu prosirat....
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Афганистанци! Empty Re: Афганистанци!

Пишување by king Чет Aвг 26 2021, 15:29

Овие бе афганистанците ги чекаме од Германија да ни ги довлечкаат?

... па добро бе кој таков овде ги носат ко и така по максимум 90 дена пак негде ќе ги носат (бар така кажуваат ако не не мафтаат)

.. па тие се веќе во ЕУ ... а сега ќе ги носиме овде за по 90 дека пак да ги носиме таму .. луд јебе збуњеног...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Афганистанци! Empty Re: Афганистанци!

Пишување by king Пон Aвг 30 2021, 22:24

https://telma.com.mk/2021/08/30/%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%86/

... соработници на странските сили во Афганистан....

...ова бе ко и после секоја војна... локалните соработници бегаат заедно со „окупаторот“... исто и у виетнам, исто ко и советите го напуштаа Афганистан, исто ко и што „цивилите“ бегаа заедно со армиите на Вермахтот.... Twisted Evil Twisted Evil

... овие „соработниците“ додека кешираа уса долари арно им беше... сега наместо да се борат за својата земја и своите права и слободи први киднаа... и тие и војската богато опремена од САД  се разбегаа и го оставија обичниот народ на цедило и милост и немилост на талибаните...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Афганистанци! Empty Re: Афганистанци!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот