ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

27 Април 2017

4 posters

Go down

Дали и сдсСС и дпСне се активно вклучени во изведба на проектот Северџганистан?

27 Април 2017 Vote_lcap100%27 Април 2017 Vote_rcap 100% 
[ 1 ]
27 Април 2017 Vote_lcap0%27 Април 2017 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
27 Април 2017 Vote_lcap0%27 Април 2017 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
27 Април 2017 Vote_lcap0%27 Април 2017 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Општо гласови : 1
 
Poll closed

27 Април 2017 Empty 27 Април 2017

Пишување by DLM Пон Јан 25 2021, 09:56

За 27 април се избегнува да се говори, а има еден куп неодговорени прашања.

Иако за 27 април се говори дека е клучен датум за Македонската држава, сепак настаните на 27 април се последица на претходно добро подготвеното сценарио и добрата поделба на улогите на актерите кои учествуваа во изведбата на овој False Flag.

Од денешна дистанца убаво се гледа дека актерите се внимателно избрани и позиционирани за изведба на проектот Северџганистан. Она што не се говори е, дали уништувањето на Македонците и македонската држава завршува со проектот Северџганистан или пак е тоа само меѓу-фаза до конечното затварање на тнр Македонско прашање!

Сепак тоа се пошироки аспекти на темата и за разоткривање на сценариото потребно е да се одговорат прашањата поврзани со 27 април.
1. Дали операцијата 27 април е планирана и изработена во кујните на ЕУСА или пак е од домашна кујна?
2. Можеше ли да се избегне операцијата 27 април, за да се спречат подоцнежните случувања?
3. Дали сите претходно преземени активности во ПСИОП (психолошки операции спроведувани од тнр. македонски медиуми) изведувани во тој период имаа за цел да го креират настанот од 27 април, каде се извршени симулациите и кога?
4. Кои се целите кои требаше да се постигнат со операцијата 27 април?
5. Дали по операцијата 27 април се постигнати поставените цели и дали се планира уште една дополнителна акција, која ...?

Се разбира има многу други прашања, на кои ако се најде ТОЧЕН одговор, ќе можеме повторно да ја создадеме Македонската држава,... одговорите ќе ни посочат кои се тоа патриотски сили кои пред се и над се ја имаат за цел Слободата, како истите да се концентрираат и стават во насока на спречување на надворешните агресии.

Ако некој смета на институциите, веднаш треба да се рече дека е погрешен приод затоа што сите институции се ставени во функција на окупационите власти, еве земете ја полицијата која е класичен инструмент за присила од страна на квислиншките инсталации врз сопствениот народ, и на сето тоа нема никаква реакција во редовите на таа полиција ... што е уште посмешно и понатаму има лица кои сметат дека полицијата е за заштита на некаква законитост ред и поредок... на таквите и 10 пати да им цртате нема да разберат, едноставно толку им дала природата, не се виновни и не треба од нив да се очекува повеќе.

Ова се прашањата, слободно дополнете впрочем затоа и ја отворив темата, одговорите ќе следуваат.
DLM
DLM

Posts : 39
Join date : 2020-11-11

Вратете се на почетокот Go down

27 Април 2017 Empty Re: 27 Април 2017

Пишување by concrete Пон Јан 25 2021, 12:03

Јасно е дека 27 Април е долготрајно планиран организиран и изведен државен удар. Поправо ударче , бидејќи Македонија , како е работена последните 30 години трабаше само да ја дувнеш, па да падне. Целиот проект на расточување на Југославија е темелно воден проект, во кој не е оставено место за импривизации. Ова сега се само афтершокови на тоа тектонско поместување...
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

27 Април 2017 Empty Re: 27 Април 2017

Пишување by king Пон Јан 25 2021, 23:04

Кој најповеќе изгуби со тие настани?
Тврдат дека планирале  да ги убијат ... какви се бе тие „убијци“ кои наместо планираното ги собрале на купче „жртвите“ и со саати само ги пцујат ...  ?
Зошто само баш Села го извлече најдебелиот крај?
Последно... зошто се суди и пресудува само врз основа на изјави на крајно сомнителен сведок кој изјавите ги менува почесто и од чорапите?

Се на се ... крајно сомнително е кој е  планер на настаните!!!!!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

27 Април 2017 Empty Re: 27 Април 2017

Пишување by VOL Саб Мар 20 2021, 18:44

Hm... 
"Škakljiva" tema.
Aj da počneme od...Mijalkov?
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

27 Април 2017 Empty Re: 27 Април 2017

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот