ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонско образование

+8
ribar
izotop
sprinter007
VOL
concrete
Прч
чучулига
king
12 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Пет Мај 08 2015, 01:52

Море треба да ги растераат зошто уништуваат јавно зеленило ... мочаат и серат кај ќе стигнат у она паркот со шатори ..

..кај е сега оној залижаниот кој беше толку загрижен за две три исушени дрва ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига Пет Мај 08 2015, 02:01

Ај не зафркавај.... сега децата шо наводно мочале и сереле се проблемот. Никако врхушката дпмнеовска не е проблем шо сери и моча по сите нас, од ќеф, оти така сакат и оти му се можи.

Тие не се проблем, нив не можиш ни да ги прозиваш ни онака прегазиш оти ти сметат на раскрсница а заради нив касниш оти одат и идат ко ќе му се ќефни и се е блокирано, парализирано дур не си го истерат бесот и комплексите.

Абееее ааааај!!!!

чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Пет Мај 08 2015, 02:07

чучулига напиша:Ај не зафркавај.... сега децата шо наводно мочале и сереле се проблемот. Никако врхушката дпмнеовска не е проблем шо сери и моча по сите нас, од ќеф, оти така сакат и оти му се можи.

Тие не се проблем, нив не можиш ни да ги прозиваш ни онака прегазиш оти ти сметат на раскрсница а заради нив касниш оти одат и идат ко ќе му се ќефни и се е блокирано, парализирано дур не си го истерат бесот и комплексите.

Абееее ааааај!!!!
Алоооооо .... од кај па сега ги смеша партииите ....
... дечурланана протестрира ... море прашај ги појма немаат зошто ... освен оние два тројца што ко навиени зборат по тв ...
..а тие два три тројца .... не ми се верува дека сето тоа е нивно дело ...
... а другине ... извини на изразот ... ама баш кур ги боли зошто се протестира ... важно не идат у школо...  и си тераат теревенки ...
... иди пројди поред она паркот навечер ... и сама види ...

... а какво ни е школството ... ич не му се плашат ни од матура ни од некакви си надворешни испити ... знаат дека и без учење се ќе пројдат ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига Пет Мај 08 2015, 02:12

king напиша:Алоооооо .... од кај па сега ги смеша партииите ....
... дечурланана протестрира ... море прашај ги појма немаат зошто ... освен оние два тројца што ко навиени зборат по тв ...
..а тие два три тројца .... не ми се верува дека сето тоа е нивно дело ...
... а другине ... извини на изразот ... ама баш кур ги боли зошто се протестира ... важно не идат у школо...  и си тераат теревенки ...
... иди пројди поред она паркот навечер ... и сама види ...

... а какво ни е школството ... ич не му се плашат ни од матура ни од некакви си надворешни испити ... знаат дека и без учење се ќе пројдат ....
Не е така кинг и нема да објаснувам шо и зошто не си во право.

А мене, криво ми е дека патот не ме однесе ене онде одспротва па да свирам за подршка.

Таква сум, без предумисла.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL Пет Мај 08 2015, 06:27

..."ja ova, ja ona.."... e aj odi sviri im, dosta se treskas od zemja. kako si zapnala podrski da davas, cinis, Mahatma Gandi moze voda da ti nosi.
navistina, spored pisuvanjevo , se si mislam deka si so natprirodni mokji, pa mozes da dades istovremeno na tri nastani..
pred sobranie da plukas dzandari i da mavas so cigli, pred MON mozda ke sviris na zurla i istovremeno ke klocas avtomobili so noga a tie ke letaat po 20 metra so se nervozni vozaci i moze vo Bitola ili Prilep da vrstis pred tolpata kako lider- istovremeno vo dvata grada..
... senesto coek ke procita od tebe, ama neka, interesno e da se posmee covek..

samo NIKAKO da svatam koga coekov nekolkupati napisal "deca, maloletnici, .." kako NE MOZES da svatis deka vo sustina se raboti za nezreli, maloletni, deca?!  od tuka zapocnuva i ZAVRSUVA sekakov muabet za nivnite "prava".. koi strajkovi bre i koi protesti?

sakas da ti kazam ZOSTO nemase policiski blokadi?
kako da ispratat policija.. za sto... pa decata ne treba ni da bidat tamu- nikoj seriozno ne gi svatil- se sobrale decista- i sto trebase MVR da napravi- da isprati full combat EBR  da gi zaobikoli? 
edinstvena greska sto e napravena e sto voopsto im dozvolija da se sobiraat tuka..more trebase roditelite za usi ..
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига Саб Мај 09 2015, 22:29

Кој влегол во ЈБТ Битола знај,

"Ти што влегуваш овде како наш врсник знај – ние излеговме од овие клупи во витална борба за да изгрее светла точка на твојот школски глобус"
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Пон Мај 11 2015, 18:39

...најпосле Македонското образование ќе се закити со виситинска китка, годподинот Исмаиљ  Исмаиљи син на Суљо матурант на гимназијата Лирија, дипломец на  факултетот у Мала Речица магистрант и докторант на Приштинскиот универзитет.....сигурно ја добива Нобеловата награда за физика, за своето фундаментално откритие: невидлив спреј и глуф премаз. Ако се испрскаш со нив и премачкаш, никој нема да те види ни та де слушне. Дејството е околу 2 недели , после нагло за 5 минути исчезнува...
Последните тестови во Куманово го потврдија тоа и наградата на Исмаиљи му е гарантиеано у џеб. Дури у американците лобираат за него ко луди....
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Пон Јун 15 2015, 17:45

Колку прашина се дигна ...
... а денес учениците ... сите ко еден ...
... лесни беа прашањата на тестот, се одговорив, сигурно положувам ....

..па па па ... што умни деца сме имале ... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Сре Сеп 02 2015, 01:08

Аааааа ..еве ги...

http://www.radiomof.mk/srednoshkolski-sobir-pred-mon-plenumcite-najavuvaat-revolucionerna-uchebna-godina/

... малку им беше што прошлата учебна година им ја простија ... им се уарни ... па пак ќе пробаат со лежење,  журки и пијанки по паркови и оваа година да ја пројдат така...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Сре Сеп 02 2015, 12:37

king напиша:Аааааа ..еве ги...

http://www.radiomof.mk/srednoshkolski-sobir-pred-mon-plenumcite-najavuvaat-revolucionerna-uchebna-godina/

... малку им беше што прошлата учебна година им ја простија ... им се уарни ... па пак ќе пробаат со лежење,  журки и пијанки по паркови и оваа година да ја пројдат така...
...треба од одма да им се каже со колку неоправдани имаат шанса да ја поминат годината , а професирите и директорите на школите да потпишат изјава дека промтно ќе бидат избркани од работа , ако фалсификуваат евиденција на присутност...и секојдневно за секој час потпишана од наставникот листа на присутност. Кога може за секој пакет да се прави транспортен лист , а за секое палење на возили патен налог , може и ова. Ушто повеќе од сега ПРОВЕРЕНИ  инспектори апансас на часови. Па да се види кој тоа се заебава си иднината на Македонија. Бидејќи се знае , каква младина , таква иднина. Да не се злопаиме пак со џукели воспитани како багабонти во минатите времиња, кои сега ги оркестрираат овие заебанции...
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL Сре Сеп 02 2015, 12:46

od site die deca sto izlegoa na ulica, decata na "pomazanite" plivaat vo sekoja voda, a ke go krkaat spored scenariovo so go kaza, onie koi vo site vodi ajkula gi jadi.
za zal, ne moze da im se pomogne na tie deca.iako, zivotot e pred niv pa I "belezenjeto" ko nepodobni, ke go prebolat polesno ili ednostavno ke najdat nacin da go ottrgnat od sebe "revolucionernoto" minato.
a politicarite sekogas se vodat od "celta gi opravduva sredstvata" makar  tie sredstva se -maloletnici.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by ribar Пон Сеп 07 2015, 21:50

Треба да се укинат бесплатните учебници,што ќе им се  книги,школо на децата..трк  во штабот кај Небањаните ,земајте книшки  и сите на европскиуниверзитет,може и доктори на наука да станете без учење,па работа ве чека во владините организации-нишај врата земај плата, и висење по форуми.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL Пон Сеп 07 2015, 22:22

ribar напиша:Треба да се укинат бесплатните учебници,што ќе им се  книги,школо на децата..трк  во штабот кај Небањаните ,земајте книшки  и сите на европскиуниверзитет,може и доктори на наука да станете без учење,па работа ве чека во владините организации-нишај врата земај плата, и висење по форуми.
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига Нед Дек 20 2015, 16:59

Читам дека ќе имало ново во образование:

 
ТВ21: Владата одлучи – Во Скопје ќе се отвори нов државен универзитет на албански јазик
http://www.libertas.mk/тв21-владата-одлучи-во-скопје-ќе-се-отво/ 

Има негде нешто поќе околу ова?
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Нед Дек 20 2015, 20:11

чучулига напиша:Читам дека ќе имало ново во образование:

 
ТВ21: Владата одлучи – Во Скопје ќе се отвори нов државен универзитет на албански јазик
http://www.libertas.mk/тв21-владата-одлучи-во-скопје-ќе-се-отво/ 

Има негде нешто поќе околу ова?
Мислам дека Струмица е права локација, Грујо ќе се прослави поише од Гоце Делчев... Shocked
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига Пон Мар 14 2016, 08:21

http://plusinfo.mk/vest/61493/skandalozen-ucebnik-po-sociologija-za-sredno-

Браво...браво бе!....

не сум кадарна друго да речам....

браво!
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Пон Мар 14 2016, 09:27

чучулига напиша:http://plusinfo.mk/vest/61493/skandalozen-ucebnik-po-sociologija-za-sredno-

Браво...браво бе!....

не сум кадарна друго да речам....

браво!
....не мешај баби и жаби..учебникот е наменет за идните генерации и идното општество , а не за оние родени во социјализам или одраснати во неговата осека , која е сепак доволно влажна за да им ги замаглува видот и чувствата... Very Happy 
А бидејќи е наменет за необразувана локална стока , напишан е да можат да разберат.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Некој пак трча пред руда.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL Пон Мар 14 2016, 09:31

nesto e matno so ovoj citatov..
malku e skenirano, ne moze coek da svati, koja e celta na napisanoto, izgleda kako da e izvadeno od kontekst...

zatoa mozebi ke treba da se vidi I strana pred I strana po "sporniot " tekst,so koj, licno se soglasuvam. a sekogas, spored tekstov, imalo mamini, tatini mazi, koi , bile so "zvezda" rodeni, nasproti proleterijatort...neli.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Пон Мар 14 2016, 12:58

Се што е напишано во учебникот се е точно.

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by чучулига Пон Мар 14 2016, 15:22

Ами шо не напишат сиромашните деца да одат од одма да се обесат оти после се' напишано шансите за успех (ако не му било јасно - сега треба да му е) му се микро.. не, нано?

И во градинка да се престани со то принцој, принцези, добри вили, дедо мраз... од одма да се оди со вампири, вештери, врколаци... убиства, силувања то во основно би можело... шо мислите?
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Пон Мар 14 2016, 15:44

чучулига напиша:Ами шо не напишат сиромашните деца да одат од одма да се обесат оти после се' напишано шансите за успех (ако не му било јасно - сега треба да му е) му се микро.. не, нано?

И во градинка да се престани со то принцој, принцези, добри вили, дедо мраз... од одма да се оди со вампири, вештери, врколаци... убиства, силувања то во основно би можело... шо мислите?
......Чучулига во овој наш убав свет отсекогаш имало сиромашни деца, помалку сиромашни, богати и по некој друг основ повластени..., буџовански деца на пример или на големи партијци..  Тоа што просекот го маткаа дека светот е голем, убав, достапен на сите е она што се вика шеќерлема за народна сиромаштија. И ниту се беселе , ниту бацале во темни длабоки води.  Живот си течел и ќе тече.
И мислам дека е пофер да се кажува дека бобот е боб , а попот поп...иако мислам дека сега во тој смисол се лаже повеќе од било кога и ти  гледа у очи без да трепне....лажовот.
А ти како сакаш , никој не ти го зема правото да си мислиш како си мислиш... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL Пон Мар 14 2016, 20:48

....a , na proleterijatot, preostanatiot ,mu ostana samo kisel kupus, i epten kisel humor.
e pa bar toa do "jaja" moze da nabiva..
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Нед Апр 03 2016, 23:03

Упсссс...

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/mon-vetuva-deka-kje-ja-zasili-kontrolata-po-hiperprodukcijata-na-magistri-i

.... уште малку и ќе станеме најучена нација на планетава ....
... и релативно по глава на жител и апсолутно ...

...све саде магисдтри и доктори на науки ... кој освен во книга реален и практичен проблем не виделе ...
... т.е. хиперпродукција на гомнојадци ...  стручњаци на уста по сваштологија ...
... и осредни разнесувачи на пици по „западот“ ...јбг ...толку ги бива ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Нед Јун 12 2016, 15:15

И оваа година исто ...

... прво се крева голема врева ( дрш-недај) околу екстерното тестирање за да кога ќе заврши учениците даваат изјави како биле лесни тестовите и се напишале ...
..по се најголемата врева ја креваат политикантите ради дневнополитички потреби ...

... ете и тој балон издиша ... наредната година пак истото .. Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL Пет Jул 01 2016, 21:19

studentive malce poseriozno si ja svatile zadacava , a?
http://novatv.mk/jajtsa-za-zgradata-na-studentskiot-parlament/
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 2 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот