ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонско образование

+8
ribar
izotop
sprinter007
VOL
concrete
Прч
чучулига
king
12 posters

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Вто Мај 05 2020, 23:29

Наздравје школска година, второ полугодие на распуст, свидетелства на вересија....

п.с. ај овие другиве ама првачињата останаа без доучена азбука....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Пет Мај 15 2020, 17:43


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Сре Jул 08 2020, 17:02

https://tv21.tv/mk/uchenitsite-najverojatno-ke-ostanat-doma-onlajn-nastava-i-po-prvi-septemvri/

... има ли некој да објасни како тоа онлајн некој ќе ги описмени првооделенците или по ново второоделенците кои за прв пат ќе се сретнат со азбуката?

онлајн наставата подразбира да „слушателот“ е описменет и во добра мерка познава работа со компјутер...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL Саб Дек 12 2020, 09:25

https://republika.mk/vesti/Makedonija/jajca-vrz-zgradata-na-mon-uchime-preku-tims-nemame-praktichna-nastava-kako-kje-polagame/

Auff...
Jajca!
Ee od koga me sme videle vakvi sceni Very Happy Very Happy
Nešto ke beše pred novata era, nekoi vostanici, u šareni odela li bile taka nešto..
Nego , skupi se jajcinjava denes, a i zima, slabo nesat kokoškine, 
Može srednoskoljcive da se prebacat na.... farbi..?

Proverena, jeftina varijanta.
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Саб Дек 12 2020, 12:05

VOL напиша:https://republika.mk/vesti/Makedonija/jajca-vrz-zgradata-na-mon-uchime-preku-tims-nemame-praktichna-nastava-kako-kje-polagame/

Auff...
Jajca!
Ee od koga me sme videle vakvi sceni Very Happy Very Happy
Nešto ke beše pred novata era, nekoi vostanici, u šareni odela li bile taka nešto..
Nego , skupi se jajcinjava denes, a i zima, slabo nesat kokoškine, 
Može srednoskoljcive da se prebacat na.... farbi..?

Proverena, jeftina varijanta.
Ама куртоните се скапи... Twisted Evil..така да исто му доаѓа...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by concrete Пон Дек 14 2020, 10:44

Не е петка за двојка проблемот или купената диплома. Реалноста после тоа веднаш го корегира.Образованието е предност за оној кој потрошил време, а и пари за да го стекне . Но проблемот е што за најголемиот работодавец овде ....државата.... знаењето не е битно . А се друго е мал бизнис према неа. Затоа и неквалитетот за пара или услуга поминува...
concrete
concrete

Posts : 7027
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL Пон Дек 14 2020, 19:43

E taka e.
 Daj bože da e samo do diplomata...

..nekade , kako arheološki artefakt zakopana i zaboravena e pragmata, praksata,inovativnosta.
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Чет Дек 17 2020, 23:21

https://netpress.com.mk/so-edna-iz-ava-zaharieva-e-vo-trka-za-nagradata-tikva-na-godinata/

Taа за во бугарија а за кај нас таа титула и припаѓа на министерката за образование за идеите за реформи во образованието ...
... со цел памет бара спојување на предмети кои немаат благе везе еден со друг....

ејјјјј ...биологија, хемија, физика и географија во еден предмет....  збориме за предмети во основно образование каде се изучуваат основите на тие науки без некое подлабоко навлегување.... каква бе врска имат преживарите со електролиза на водата, менделевиот систем со брзина и забрзување, резултанта на сила со кои реки течат во Монголија????????????????????
... а тек физиката која е апсолутно математичка наука што врска има со ганглите на гуштерите, со сулфурната киселина или колку е високо Водно??????

а тек другоно спојување.... географија, историја и граѓанско општество (селското негде успат го заборавиле).... лудница!!!!!!!
... не џабе се заебаваат ... Стоби е Стоби флипс, Крали Марко е Прилепско пиво...

Ова е врв на врвовите на глупостите....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Нед Дек 27 2020, 12:27

Ја слушам онаа министерката за не/образование ... вели споените предмети ќе ги предаваат неколку наставници, секој својата област ... ама не кажа како ќе оди оценувањето...
... и сеа што прајме ... оној од биологија му дава тројка, тој по хемија петка а физичарот му залепува кец???????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL Пон Дек 28 2020, 06:20

Sea so praime...
Tutti-frutti do poseruvačka na ministeritutkava
Toa može samo da praime.
Glupa e ko kokoška pijana.
Crpka, bez vrat i telo i nekoi nodzinja i račinja
Ovaa bre e izbegana od nekoja i institucija.. scratch

Ma kakov tutti frutti.
Ne se isplati. 
na penal -točka i...špic.! Preku gol.
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Пет Јан 15 2021, 19:20

https://expres.mk/koshmar-za-najbliskiot-sovetnik-na-zaev-na-vin-vin-video/

Лелеееее, бришење патос.... Very Happy
После вакво бламирање да не речам глупирање на „советник“ на премиерот ни... тој веќе ни за курир не е во владата...
... овие советниците како ли ги бираат ... изглеа основен критериум е IQ-то да им е исто со бројот на кондурите.... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Сре Јун 16 2021, 22:52

https://kanal5.com.mk/carovska-i-na-centralno-i-na-lokalno-nivo-investirame-vo-obrazovanieto/a479770

... на тоа погоре може само едно големо.... АХАХАХААААААААА

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by VOL Чет Јун 17 2021, 05:47

se usmrduva poleka....
i treba higiena.. ili nekoj baegi jak intimen antiseptik.... varakina na primer...
VOL
VOL

Posts : 17110
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by king Чет Сеп 02 2021, 22:21

Вакви учебници изглеа ни во северна кореја нема.... блескаме!

https://republika.mk/vesti/Makedonija/vaka-izgledaat-knigite-na-mila-carovska-za-osnovno-obrazovanie/

..има пари за мезелуци, репрезентации, лубриканти и куртони а за книги нема ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 11054
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонско образование - Page 5 Empty Re: Македонско образование

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот