ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести, онака без врска - 4

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Мар 31 2019, 11:29

Ај ај, ај...

https://tv21.tv/mk/so-motika-napadnat-pozharnikar-vo-strumitsa/

... ја го палам ти го гасиш.... бам со мотиката...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by concrete Нед Мар 31 2019, 16:38

king напиша:Ај ај, ај...

https://tv21.tv/mk/so-motika-napadnat-pozharnikar-vo-strumitsa/

... ја го палам ти го гасиш.... бам со мотиката...
Цигојнес се следните шипатарес во Сирота Македонија, тек тие ќе ја дотепаат . Се множат како штакори у млин... Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7016
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by трендафил Вто Апр 02 2019, 18:47

Изгледа дека не е мал бројот на новинари во Македонија што сметаат дека историјата ни почнува со нелегалниот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието, па пишуваат дека Алексис Ципрас денес е првиот премиер на Грција што дошол во Македонија. Вистината е дека Костас Симитис е прв грчки премиер што на скопскиот аеродром слета во не така далечната 2001 година, на 22 февруари, кусо време пред владеечката ДУИ да ја почне војната со која не оддалечи од НАТО и ЕУ.
Гледам дека при посетата на најголемиот пријател на нашата земја (ова според Заев) не смееше да се минува од двете страни на Илинденска пред владата. Кога веќе некои го споредуваат Зоки амнестираниот со Тито, во тоа време за ваква посета улиците би биле полни со луѓе. За кој пенис владата ја рушеше оградата околу владата, кога не дозволува да ги пречекаме гостите. Вака посетата на Ципрас, без народ, личеше на посетата на Хитлер на Париз.


трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пон Апр 15 2019, 20:26

https://www.24.mk/details/drzok-grabezh-na-nlb-banka-vo-skopski-chair-povredeno-e-obezbeduvanjeto

.... у сред бел ден ко на див запад .... или Бони и Клајд..

А некој на полна уста ни се фалеше дека сигурноста ни е како никогаш до сега....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Саб Апр 20 2019, 21:20

https://centar.mk/blog/2019/04/20/7-mi-maj-neraboten-den-za-tsela-Makedonija-papata-doaga-vo-istoriska-poseta/

Неработен ден!!!!!!!!!
... абе што толку возбудување па уште и давање неработен ден, кој фактор е папата во земја каде што верниците се претежно православни и муслимани, потоа мал дел протестанти за кои папата нема ама баш никакво значење и немаат ама баш никаков мотив за прават масовни фешти, атеистите ич да не ги спомнувам ..... а само минорен дел се католици кои се под јурисдикција на папата... ене нека оди таму кај бускупот му а пошто е и државник нек го пречекаат тие што треба и како треба  со сите почести да го пречекаат....


... изглеа ептен сме ги измешале лончињата...
... не дај Трамп или Путин да ни дојдат ... гарант  цела недела ќе прогласат за неработна ....

п.с. неработен ден... за кого ... па разбира се, за буџетарите ... у приватно има да си рмбаат ко и секој ден ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Саб Апр 20 2019, 23:23

malce se izvicnicite koi si gi stavil, za zatkulisnite igri .

zajacite , podgotvuvaat teren, za ramnenje na hristijanskite praznici, t.e prefrlanje na Veligden, Bozic, itn prema gregorijanskiot kalendar, 
kako bugaristancite i juznoetiopjancite, juzno od nas..
 
ponatamu, pravoslavieto treba da se potisne pod Rim, t.e papata. A kade denes e polesno da se ostvari najnevozmoznoto , ako ne tokmu vo denesna zalna i macna Makedonija, so  za zal, ovie predavnici i trgovci na se' sto e sveto ?


...а автобусите на ЈСП со цел да ги пренесат сите заинтересирани граѓани на големиот настан ќе возат бесплатно....

ebati lakrdijata zajacka ebati. pobrzajte -noze da iskrsite koj pobrzo ke stigne da mu baci noze na papata. 
i ne zaboravajte da mu kazete deka od uvek ste sakale da ve java papata ali gruevizmot i Grujo so se rezimot ve sprecuvale...
VOL
VOL

Posts : 16788
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by concrete Нед Апр 21 2019, 10:19

Кој папа, оној јебениот педофил или оној од псовката : јебо те благи бог и слатки римски папа????  Smile Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7016
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Нед Апр 21 2019, 18:02

a be toj aj so si e kakov si e, aren, los, filuva pedi sve redi maski ili dzenmski, negov problem

ama ovdesnive vlasti -gazoljubci uste na papata ostana da mu go bacat gazot i na Kim Il da mu gi naduvaat balonite.

da ne zabranat i voda da pieme da ne slucajno nekoj se zasrkne od nekrstenata voda ortodoksna, zaostanata, neosvesteno katolicka, kojznae.
VOL
VOL

Posts : 16788
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Чет Апр 25 2019, 20:14

VOL
VOL

Posts : 16788
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пет Апр 26 2019, 23:27

https://www.magazin.mk/%d0%b7%d0%b0%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%b8-%d0%b5%d0%bf%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%bc%d0%b8%d1%98%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d1%81%d0%be-%d0%bc%d0%be%d1%80%d0%b1%d0%b8%d0%bb%d0%b8-%d1%84%d0%be%d0%bd%d0%b4%d0%be%d1%82/

Прогласиле епидемија ......

... епидемија и масовни собири, митинзи... не знам како тоа иде заедно!?!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Сре Мај 01 2019, 19:12

1 Мај ... ден на работникот ...
... работници на минималец  со полупразни скари и Скопско на полјани полни со ѓубре а газди и буџетари уште од четвртокот кај јужниот ни сосед и нешто понатаму...

..луд јебе збуњеног....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Вто Мај 07 2019, 23:18

posle koncertot....

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 59612263_10218705293803409_1849471930508247040_n-1

gjubre.

ne ova na betonov. toa se drzavni znamenca.

tuku ona sto gi frlilo....
VOL
VOL

Posts : 16788
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by concrete Сре Мај 08 2019, 10:07

Се сеќавам во школото близу мене, почна секое сабајле да се слуша химната и да се подига знаме . Слушав околу скоро сите родители гракнаа..: што е бе ова...Исто и со школската униформа. Тоа ти е македонскиот просек. Џукела, или по нашки куче без родослов. Sad
concrete
concrete

Posts : 7016
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Сре Мај 08 2019, 13:01

Упссс... 

https://plusinfo.mk/%d0%b3%d1%80%d1%83%d0%b5%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%bd%d0%b0%d0%bf%d0%b8%d1%88%d0%b0-%d0%ba%d0%bd%d0%b8%d0%b3%d0%b0-%d0%b2%d0%be-%d0%b1%d1%83%d0%ba%d1%83%d1%80%d0%b5%d1%88%d1%82-%d0%b8%d0%bc-%d1%98/

.... тежок  ноќен кошмар.... сега сдсоФци ќе почнат да скокаат ко попарени .. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Вто Мај 14 2019, 17:01

https://mms.mk/2019/05/13/%d0%bd%d0%b5%d0%bc%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%bd%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b7%d0%b0-%d0%b8%d0%bd%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%bf%d0%be%d0%bb-%d0%b4%d0%b0-%d1%98%d0%b0-%d1%80%d0%b0/

Има една гооооолема правна пречка ... таа се вика ПОЛИТИЧКИ АЗИЛ....
... и се додека тој не биде укинат овие нашиве овде може само бајрам со мозокот да си праат....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Вто Мај 14 2019, 17:08

Упсссс ....

https://www.slobodenpecat.mk/kanczelarijata-na-ivanov-e-smestena-vo-dva-stana-vo-edniot-ke-raboti-vo-drugiot-ke-chita/

...се разгракале Иванов ова-она волку-онолку пари а види беља за БЦ се плаќа веќе 10 години 1000 евра поголема кирија ...
...ама јбг ..БЦ е нивни па затоа „загрижениве“ за народните пари ќутат ко залиени ...а овој  Ѓорге не е нивни па удри на сите камбани по него... лицемерие...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Мај 19 2019, 15:24


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Нед Мај 19 2019, 17:50

king напиша:https://kanal5.com.mk/articles/376515/-gromovnik-ja-odlozhi-mandatno-imunitetnata-komisija

И .... пак грујо nightmare е крив...

a be ke e kriv dodeka e ziv, a oni se na vlast

i sega ke krevame dzeva koj bil toj Ilija Gromovnik, ko da e toa epicentar na kokainskava kriza.
iskreno- neka go fatat.
more ne samo sto treba da go fatat i neka se prijavi i sam.
i?
ti li si bre toj... so... ova .. ona.. E SO?
snimal? ne. snimal taksistot.
kolku se lezi zaradi XYZ ...?
tolku.

i gotovoo.. nema ni 6 meseci. ma kakvi.
paricno, i uslovno.

e sega otkako ke go sredat toj Gromovnik, ostanuva dilemata- a sto so Pavle?
neli prizna deka e toj i toj na snimkata?
neli prizna deka naracuval- prizna, ne prizna tuku si izjavi deka naraccuval maslo od marhuana.
aj neka e taka.
ama so so NELEGALNIOT naccin na nabavka?
e i za toa se lezi. Ako lezi ovoj taksist, gromovnik, pecurkarnik, jajcarnik, ili koj qr da e, definitivno treba da si se kazni i ovoj Pavle.
VOL
VOL

Posts : 16788
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пон Мај 20 2019, 18:50

Ахахахааааааа.... репортеркана ко посрана...


https://twitter.com/i/status/1130197409617911809

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Чет Мај 23 2019, 16:42

https://irl.mk/bogoevski-postavuvam-primer-ko-se-nadevam-site-e-go-sledat-etikata-i-moralot-mora-da-se-nad-zhelbata-za-funktsiite/

И пак ...грујо па грујо....
... поставувал пример!!!!!!!!
... да, тој е пример за се што еден пратеник не смее да биде...
... а, бе ..што не направи нарко тест (се си мислам дека ко од црн ѓавол бега од тој тест) па ако не е наркоман на сите да им ги затне устите и нек си одговара за она што самиот наводно го признава... ама не .. грујо па грујо...ебаго, грујо му е крив...
...уствари со оглед на функцијата пратеник,  аферата што е во тек и тоа што тој тоа го претставува дека го направил од хумани причини тој е должен да тој тест го направи... се друго е само обид да се извлече...

... и пази само ... оставката ќе се активирала тек после гласањето за одземање на мандатот на грујо, тој бе не сфаќа дека е тотално дискредитиран, дека тој веќе нема право  никого да претставува,  дека неговиот глас веќе ништо не вреди!?!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Чет Мај 23 2019, 17:05

аааааааа.... еве го и овој.... пак се бламира...

https://www.magazin.mk/%d0%ba%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%b2-%d0%b4%d0%b0-%d0%b1%d0%b5%d0%b2-%d0%ba%d1%80%d1%81%d1%82%d0%be-%d0%bc%d1%83%d0%ba%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d1%9c%d0%b5-%d1%81%d0%b8-%d0%bf/

...па добро бе ... што не го кажа ова пред да се гласа за промените во уставот...

... сдс од овој има поише штета него корист.... Twisted Evil Twisted Evil

Нека муковски и другите седумина одма даат оставки, вмро едвај тоа го чека.... на нивно место кој ќе дојде, нема ваљда од сдс листите.... збогум 2/3 .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Нед Јун 02 2019, 20:41

na ARENA, so srpski sportski komentatori, nitu S od severna ne se slusna, fer  komentiranje so Makedonija, Makedonski, makedonski klub Vardar, se slusna povekje pati otkolku sto bi komentiral domasen komentator!

sekoja cest.

Vardar e klub, ne e reprezenrtacija, no se napomenuvase deka e klub od Makedonija, deka e uspeh za Makedonija ,makedoncite itn!

na kanal koj nema "m" od makedonski!

a vo zemjata na "M" vo koja ima nekolku kanali na "m" jazik, nemase ni P od prenos: normalno 
SEVERDZANITE ne smeat da dozvolat narod da se raduva barem, na KLUBSKI uspeh, da ne slucajno dopre ekot na navivacite "Makedonia, Makedonija...." za da ne se razbolat banjatite, da ne gi fati akuten stomacen virus, migrena, gangrena ili epilepsija i drugi crevni bolesti od poimot "Makedonija"....

NEMAVME prenos od finaleto na sampionatot, kade igra NAS klub, pa makar neka i  del od severdzanive, makar i tie navivale za Vardar...

PU! ebati mentalitetot posran , ebati.

LGBTvizija, severna="proud" ? WTF....   0!

Keln, Makedonija=sampion na Evropa? PROUD!
VOL
VOL

Posts : 16788
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by concrete Пон Јун 03 2019, 12:32

VOL напиша:na ARENA, so srpski sportski komentatori, nitu S od severna ne se slusna, fer  komentiranje so Makedonija, Makedonski, makedonski klub Vardar, se slusna povekje pati otkolku sto bi komentiral domasen komentator!

sekoja cest.

Vardar e klub, ne e reprezenrtacija, no se napomenuvase deka e klub od Makedonija, deka e uspeh za Makedonija ,makedoncite itn!

na kanal koj nema "m" od makedonski!

a vo zemjata na "M" vo koja ima nekolku kanali na "m" jazik, nemase ni P od prenos: normalno 
SEVERDZANITE ne smeat da dozvolat narod da se raduva barem, na KLUBSKI uspeh, da ne slucajno dopre ekot na navivacite "Makedonia, Makedonija...." za da ne se razbolat banjatite, da ne gi fati akuten stomacen virus, migrena, gangrena ili epilepsija i drugi crevni bolesti od poimot "Makedonija"....

NEMAVME prenos od finaleto na sampionatot, kade igra NAS klub, pa makar neka i  del od severdzanive, makar i tie navivale za Vardar...

PU! ebati mentalitetot posran , ebati.

LGBTvizija, severna="proud" ? WTF....   0!

Keln, Makedonija=sampion na Evropa? PROUD!
Е тоа е она што си го учел у историја, а не си можел да го сватиш: РОПСТВО,  со господари , нивни гавази и качаци, па нивни домашни слуги,издајници и кодоши.  Cool
concrete
concrete

Posts : 7016
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пон Јун 03 2019, 13:09

concrete напиша:
Е тоа е она што си го учел у историја, а не си можел да го сватиш: РОПСТВО,  со господари , нивни гавази и качаци, па нивни домашни слуги,издајници и кодоши.  Cool


Кој од тие набројаните им препорачал на телевизиите да не вршат пренос?

https://www.magazin.mk/%d0%be%d1%82%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%b5%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d1%87%d0%b8%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b7%d0%be%d1%88%d1%82%d0%be-%d0%bc%d1%82%d0%b2-%d0%bd%d0%b5-%d1%81%d0%bc%d0%b5%d0%b5%d0%bb/

... ова веќе се претерува со додворувањето, понизноста, упикувањето, лигавењето, натртувањето  итн, итн кон јужните...
 ...срамота!

------------------
-----------------

https://iportal.mk/stav/sarachini-po-pobedata-na-vardar-pak-nekoi-idioti-se-bavat-kletite-shiptari/

...се тоа у ред, но некако никој од ваквите загрижени да се огласи коа некој скандира ..учк, учк ... кое има потполно исто значење со „клетите шиптари“

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 4 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот