ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести, онака без врска - 4

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Фед 17 2019, 19:01

Упсссс!!!!

https://republika.mk/vesti/Makedonija/vecherva-intervju-na-nikola-gruevski-na-pink-1/

... овде, некои пак ќе „хистеришат“ Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Нед Фед 17 2019, 22:17

a be toj, ako prodozi vaka , kako sto se raskomotil, poleka-poleka, se opusta, onde izjava, onde intervju, pa moze i koncertce da naprai..kojznae, da ne se lizne nekade, da ne "ucini bar jedan pogresan korak".
VOL
VOL

Posts : 16788
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Фед 17 2019, 22:20

Не ми се верува да и тој негде не скрил материјали за .... „не дај“....
... па се испазарил ...

.. па на крај од краиштата ... и не е некоја големина па да некој тргне по него ...


Последната промена е направена од king на Нед Фед 17 2019, 22:22. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Нед Фед 17 2019, 22:22

vazno ima raja so sto da se zanimava, dodeka karvanot vrvi.
"leb i igri."
polit-turbo estraden folk....
VOL
VOL

Posts : 16788
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by concrete Пон Фед 18 2019, 10:47

VOL напиша:vazno ima raja so sto da se zanimava, dodeka karvanot vrvi.
"leb i igri."
polit-turbo estraden folk....
..ТО  !!!cheers
concrete
concrete

Posts : 7016
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Фед 24 2019, 19:50

https://1tv.mk/video/%d1%80%d0%b5%d0%bf%d0%be%d1%80%d1%82%d0%b0%d0%b6%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%b1%d0%b8-%d0%b1%d0%b8-%d1%81%d0%b8-%d0%bd%d0%b5%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%bb%d0%b8%d0%b2%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%bc%d0%b0%d0%bb%d1%86/

... а да малку посветеа време па да објаснеа која беше улогата на нивната „империја“ од стварањето на јужната ни држава па се до коренитото менување на етничката слика на таа територија?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пет Мар 01 2019, 22:59

https://telma.com.mk/sudot-mu-vrati-na-dhaferi-za-prv-pat-sobranieto-ne-donese-odluka-za-odzemane-na-imunitet/

А што си замислува судот?
Дека пратениците треба да гласаат според неговата желба?


Па нели по дефиниција пратениците одлучуваат и гласаат по сопствено убедување?
...... ама јбг ... дефиницијата одамна е отидена у курац... се гласа така како што ќе им биде кажано да гласаат ... и не се гласа т.е.гласањето се одолговлекува се додека и последниот од потребниот број гласови не биде на овој или оној начин обезбеден...

... мме ... порано у време на скм имавме едно едноумие, а сега две ... позициско и опозициско ... и после било демократија ....

... и пратениците биле претставници на народот...ајде бе ... мачкање очи....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Саб Мар 02 2019, 22:23

https://tv21.tv/mk/pogreshni-luge-na-vistinski-mesta-30-doktori-na-nauki-i-802-magistri-chekaat-vrabotuvane/

Станале доктори на науки без ден работно искуство?????????
.... на кој проблем работеле?
... или од неколку научни книги, списанија и слично ... напраиле исечи залепи, напишале неколку невешти редови да тоа го поврзат у една целина и ете ти докторат....
... не ми е јасно покрај толку вработени и невработени доктори на науки и магистри сме на дереџето на кое сме...
... овде бе секој мочко со 20 и некоја година е со диплома, магистратура и докторат... може да се пофалиме дека извезуваме најквалитетни разнесувачи на пица, келнери, садоперачи.... зошто тие парчиња хартија ..упс „дипломи“ од разноразните „семкарски“ универзитети надвор толку и ги ценат...
... ако се сака квалитет мора под итно да се десеткува бројот на студенти а условите за постдипломски и докторати да се вратат како оние од пред 30-тина години...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пон Мар 04 2019, 16:53

https://a1on.mk/archives/1022931

Браво, така треба.... попови, оџи, кардинали, отци, рабини нема што да бараат кај световната власт...

..кога тие се мешале у политиката, настанувал хаос...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by concrete Пон Мар 04 2019, 18:27

king напиша:https://tv21.tv/mk/pogreshni-luge-na-vistinski-mesta-30-doktori-na-nauki-i-802-magistri-chekaat-vrabotuvane/

Станале доктори на науки без ден работно искуство?????????
.... на кој проблем работеле?
... или од неколку научни книги, списанија и слично ... напраиле исечи залепи, напишале неколку невешти редови да тоа го поврзат у една целина и ете ти докторат....
... не ми е јасно покрај толку вработени и невработени доктори на науки и магистри сме на дереџето на кое сме...
... овде бе секој мочко со 20 и некоја година е со диплома, магистратура и докторат... може да се пофалиме дека извезуваме најквалитетни разнесувачи на пица, келнери, садоперачи.... зошто тие парчиња хартија ..упс „дипломи“ од разноразните „семкарски“ универзитети надвор толку и ги ценат...
... ако се сака квалитет мора под итно да се десеткува бројот на студенти а условите за постдипломски и докторати да се вратат како оние од пред 30-тина години...
Доктори на наука, магистранти...не треба да чекаат државата да им најде работа, тие треба ДА СТВАРААТ РАБОТА.. Wink
concrete
concrete

Posts : 7016
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пон Мар 04 2019, 19:57

Колку што нивните ментори створиле работа толку и од овие очекувај! Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by concrete Пон Мар 04 2019, 22:56

king напиша:Колку што нивните ментори створиле работа толку и од овие очекувај! Very Happy
..збориме како е ред, а не како е меџу џукелама  !! Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7016
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Сре Мар 06 2019, 17:15

Една убава вест .... за цела среќа  не е од политичка...
... имено се работи за наш извонреден производ во гејмерската индустрија...
... не знам дали дечкине добиле некој денар од држзвата ни (за иновации или култура... Twisted Evil Twisted Evil ) ...но тоа што го направиле е врв... успешни наслови заработуваат  стотици милиони евра...

https://www.it.mk/ja-igravme-novata-makedonskata-igra-wounded-na-indi-studioto-workbench-entertainment/_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Чет Мар 14 2019, 22:05


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by concrete Пет Мар 15 2019, 09:01

king напиша:Една убава вест .... за цела среќа  не е од политичка...
... имено се работи за наш извонреден производ во гејмерската индустрија...
... не знам дали дечкине добиле некој денар од држзвата ни (за иновации или култура... Twisted Evil Twisted Evil ) ...но тоа што го направиле е врв... успешни наслови заработуваат  стотици милиони евра...

https://www.it.mk/ja-igravme-novata-makedonskata-igra-wounded-na-indi-studioto-workbench-entertainment/

Не да добиле пари , дебело ги платиле за да размафтаат со болната фантазија. Ебате зомби културата ебате..  Cool Само ЦИА плаќа за вакви срања..... Mad
concrete
concrete

Posts : 7016
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by трендафил Пет Мар 15 2019, 19:41

Еве го спотот што го гледаат емигрантите од Сирија и други азиски земји како реклама за доселување во т.н.  Северна   Македонија според октроираниот устав.трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by трендафил Саб Мар 16 2019, 20:58

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Skenderbeg

На пушката со која терористот на Нов Зелан изврши напад врз верниците во две џамии е напишано и името на еден од заштитниците на христијанството од Македонија, Ѓорѓи Кастриот - Скендербег (бег Александар). Чудно што овој детал не го споменуваат нашите новинари.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Саб Мар 16 2019, 21:15

https://www.24.mk/details/odlukata-na-rusija-se-ushte-da-ne-go-priznae-imeto-severna-Makedonija-e-iracionalna-velat-analiticharite

Само насловот ... другото под него не е ни битно ....

... ирационална ?????

... а да ги подсетам ... а каква беше одлуката на јужните да не го признаваат името Република Македонија??????

... а, бе цел свет викаше дека тоа е налудничав и ирационален спор.... ма ете се најде „јунак“ кај нас кој го „ реши“ ирационалниот спор ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пон Мар 18 2019, 08:31

Нешто се случува.... во бурето барут...

https://nezavisen.mk/mk/vesti/2019/03/136515/

... и кај нас не е поарно.... тивко врие...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Вто Мар 19 2019, 12:26

https://www.ohridnews.com/priveden-stevcho-akimoski/

Браво, браво ... а за Матка до кај е работата .... или таму не смее да се пипа.... зошто прстите џиш....


..а и ова...

https://fokus.mk/siljanovska-za-apseneto-na-jakimovski-ke-vi-snema-politichari-od-opozitsijata/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пон Мар 25 2019, 11:27

https://www.alsat-m.tv/mk/%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%bf%d1%98%d0%b0%d0%bd%d0%b8-%d0%b4%d0%b8%d0%b2%d0%b5%d0%b5%d0%bb%d0%b5-%d0%bd%d0%b8%d0%b7-%d1%83%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d1%81%d0%be%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d1%9c/

И уште бар пута 10 толку „нефатени“

Овие бројки кажуваат само едно.... тотален хаос во сообраќајот, секој вози и паркира кај и како ќе му текне а не дека сообракајната полиција си ја врши својата работа .... да таа си ја вршеше работата немаше да биде вака ...

... или работата е... пушти да народ мисли дека може да дивее па после со рации собирај пари од казни...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Саб Мар 30 2019, 13:27

Од кога изгоре пола Македонија им текна...

https://www.ohridnews.com/nadlezhnite-na-avi-a-zgolemeno-prisustvo-na-teren-preventivni-i-represivni-merki-za-sprechuva-e-na-pozharite/

... чудна работа ... исти временски прилики и во околните ни држави а само кај нас гори...

...мме... во бивша југа такви пожари имаше само во Далмација...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10677
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Нед Мар 31 2019, 09:08

so te cudi.

pred nekolku godini vo akcija na MVR se zaplenija na desetina kamioni so drva - drvokradci , cinis drvna industrija na golemo , na skopsive planini.
da bidam precizen-preku 60 tovarni vozila!
"rezimot" na Gruevski gi sotre drvokradcite togas....
sega diveat.diveeja i togas, ama barem i im se zadade udar, za pamtenje.

denovive povtorno gledame gorese ( gori) Skopska Crna Gora.

podgorenata suma kolku znam, treba da se ocisti. a pokraj podgorenata ke se tovari i zdravo drvo. dupla steta. aj da receme- ja palat , za da moze posle legalno i bezpari da tovarat izgoreni drva, a nelegalno ke tovarat i zdravo drvo.

da ne komentiram koj barata so drvo za ogrev vo Skopsko. dovolnno e poznato.

drugo, se pali kaj se stigne.
raspali po cela drzava , razvodni ja policijata, raznesi ja po cela zemja, da se zanimava po sumive. razvlecija i protovpozarnata..
i unistuvaj gi sumite po cela drzava.
so cel, od inaet, za seir.

i normalno, ima i slucaj i otpaluvaci koi nemaat namera da sprzat
cela planina tuku palat strnista, gjubre, suva treva po nivi livadi itn.

VOL
VOL

Posts : 16788
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 3 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот