ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести, онака без врска - 4

+4
Spray
Admin
concrete
VOL
8 posters

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by concrete Чет Ное 22 2018, 09:39

Па се знае .., да ја ракоположи сесеверната и да ги ги направи рамковните  државотворни господари на оваа земја...       Cool
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Сре Ное 28 2018, 21:02

Е сеа ај да видиме кој ќе иде против Орбан...

https://kanal5.com.mk/articles/357248/orban-se-pofali-na-fb-so-druzhbata-so-chak-noris-video

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by concrete Саб Дек 01 2018, 12:04

king напиша:Е сеа ај да видиме кој ќе иде против Орбан...

https://kanal5.com.mk/articles/357248/orban-se-pofali-na-fb-so-druzhbata-so-chak-noris-video
..одма дошол да видат како да ја организираат безбедноста на Грујо. Глобалните свињи не спијат.... Shocked
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Дек 02 2018, 19:27

https://plusinfo.mk/%d1%81%d0%b4%d1%81%d0%bc-%d0%bc%d0%b8%d1%86%d0%ba%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b4%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d0%b6%d0%b5-%d1%88%d1%82%d0%be-%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d0%b5%d0%bb-%d0%b7%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d1%81/

Пак, по кој знае кој пат,  се јавија троловите со добро познатата реченица....сдсм..... мицкоски да каже....

...ни вмро ни мицковски немаат ама баш никаква должност и потреба да нешто кажат....
... тие што се должни да  кажат и објаснат седат у зградата на владата!

... а тие молчат!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Дек 02 2018, 19:36

Упсссс, упсссс...

https://telma.com.mk/ministerstvoto-za-zhivotna-sredina-kupi-telefonska-tsentrala-koja-mozhe-da-ja-snima-fiksnata-telefonija/

..и ова е рецидив од минатото ... Very Happy Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пон Дек 10 2018, 12:06

Бањати, бањати ...

https://kurir.mk/republika/opstini/sramota-gradonachalnikot-na-prilep-go-promashil-spomenikot-namesto-na-sv-kliment-ohridski-cvekje-mu-polozil-na-chento/

... ај овој неписмен... ама и оние од пратњата .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пон Дек 17 2018, 00:59

Ај, ај,ај...

https://faktor.mk/ne-pomisluvajte-da-palite-petardi-za-nova-godina-kje-platite-debelo

мвр.... доколку забележиме, да пријавиме ...
..кого бе ебат у здрав мозок ...
... кога тие не ги забележуваат тезгите кои се цела година преполни со пиротехнички средства ... и ама баш ич не се кријат ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Саб Дек 22 2018, 21:58

https://www.mkd.mk/Makedonija/politika/peakcii-po-predlogot-za-benificii-pri-vrabotuvanje-na-poraneshni-pratenici

А да си изгласаат и доживотен пратенички мандат!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Дек 30 2018, 19:32

https://www.alsat-m.tv/mk/%d1%86%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b2%d0%b8%d1%81%d0%be%d0%ba%d0%b8-%d0%ba%d1%83%d0%bf%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%b8-%d0%bd%d0%b5%d0%bc%d0%b0-%d0%b0-%d0%bf%d0%b0%d0%b7%d0%b0%d1%80%d1%9f%d0%b8/

Ма се нека им скапе, маме им...
наместо ко у нормален свет се да поефтини за празници, за секој да може да си доволно купи... овие кај нас, обратно...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пет Јан 04 2019, 22:23

https://www.slobodnaevropa.mk/a/29674302.html

Насловот!!!!
... можда и добие датум ... ама  за почеток на преговорите  не пред 2025 година, ко што неодамна у една прилика изјави оној Хан на прашањето за западен балкан и интеграциите ...
... а кога ќе завршат преговорите ... тешко и оној горниот да знае...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Пон Јан 07 2019, 11:38

Cesti praznik, za mnogu godini neka e , Hristos se rodi.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Пон Јан 07 2019, 11:42

tuku....

dobro bre, BUGARISTANCI
dali imate bre merka vo KRADENJEVO, AMAN vekje/.

pa PRAZNIK verski e, koga se DAVA, CESTITA,  POSAKUVA DOBRO, ZDRAVJE, PRUZA RAKA kon sekogo itn..

imate li GRAM SOVEST pre STOKO ??На 06.01.2019 година во 11,30 часот во Скопје на булеварот „Партизански одреди“ поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “кражба“ по чл.235 од КЗ на РМ, приведени биле А.М.Д.(32) и Е.С.К.(28), двете од Р.Бугарија. Лицата биле задржани во Полициска станица Центар за понатамошна постапка.
https://tv21.tv/mk/bugari-privedeni-na-partizanska-vo-skopje-poradi-krazhba/
a be vidis li bugaristanec vo blizina- pustaj gi DZEKI, MURDZO, SARKO, alarmi, vikaj policii, preventivno, budno osmatraj - toa li treba da pravime so ova PLEME???
stoka aramiska. nisto ne vi e sveto, samite sebesi ke se iskradete idioti edni.


da ste posle na ogan ke vi dadele lugjeto povekje odosto ste ispokrale, sto kradevte , kosteni, orevcinja, mandarini??
ebati bugaristancite ebati.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by Admin Пон Јан 07 2019, 16:42

...Среќна, весела , здрава и бериќетна ви Нова Година 2019 на сите овде . И честит Божиќ и раѓање Христово на оние кои веруваат  во Бога  и можноста за безгрешно зачнување....  и за мнооогу години. 
Admin
Admin
Admin

Posts : 158
Join date : 2013-01-10

https://veternica.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Чет Јан 10 2019, 12:22

https://makfax.com.mk/svet/region/%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%ba%d0%b5%d0%bb-%d0%b2%d0%be-%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4-%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b8%d1%84%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d1%86%d0%b8%d1%98%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bd/

Чим оваа отишла таму да ги убедува... работите околу „договорот“ изгледа не се баш најсјајни... би рекол, никакви...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Нед Јан 13 2019, 23:32

ovie se pofrekventni od surijata dzukeli na Petle Siselegov, i poopasni od zagaduvanjeto vo Skopje


Tри Бугарки се уапсени од гостиварската полиција поради кражба. Според информациите на МВР, вчера  во 12.40 часот поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“ во полициската станица Гостивар приведени се Н.Н.М.(49), М.Г.М.(47)  и К.Д.Г.(39), сите од Република Бугарија. На 6. јануари-Бадник, биле приведени на булеварот „Партизански одреди” кои се сомничат за кражби, веќе следниот ден на Божиќ, полицијата приведе уште две Бугарки.
На 7 јануари пак, околу 19 часот на улица „Манапо“, во близина трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје, поради сомнение за сторено кривично дело „кражба“ МВР ги уапси М.В.М. и Н.С., двете од Република Бугарија.


http://www.sudstvo.mk/%D0%B1%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D1%98-%D1%9C%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BD%D0%B0%D1%82/


Se moli Evropskata Unija da si gi pribere EVROPSKIVE stitenici, odnosno ordite  "Grazhdani so se grazhdanki"  na juropjunion 
oti go delat prvoto mesto so ordite  skakulci sto gi napagjaat posevite ( nisto ne ostavaat!) , gi pominaa i Hunite i Mongolite vo nalet.

nalet od bugaristanci, ili ko aramii idat ili ko ljubitelki na "dve cerveni". samo sto taa Jevropa si gi zede "damite" od bulgaristan da gi servisiraat i opsluzuvaat klientite pod cervenite feneri sirum evropskite ulici, a ni gi ostavi ordive pljackaski..

aj pljackanje , tuku ova pleme neskroteno vekje 15 veka si ja tera starata, uste od Han Omurtag, Tevrvel, Apsaruh, Auspuh, Toktu,.. i taka se' moj do mojega, licni em vidni predci na ovie "junaci":

https://makfax.com.mk/crna-hronika/%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BE%D0%B4-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B5-%D0%BD%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BE%D0%B3/

[size=46]Бугари се тепале пред хотел во Скопје[/size]
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Јан 20 2019, 22:35

https://www.mkd.mk/Makedonija/razno/den-na-ribarite-vo-ohrid-zgotveni-15000-litri-chorba-so-morska-riba

Ебате рибарите и денот на рибарите со смрзната риба од рибарница...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Саб Јан 26 2019, 22:44

https://nezavisen.mk/mk/vesti/2019/01/123081/

Само насловот го прочитав ...

.... а, бе кога сдсм кога биле на власт се согласиле на вонредни избори ... никогаш, па ни сега нема .... тие бе ни редовни избори не би распишале да не мораат ....

... а штознајш, како тргнале со менување на устав и закони можда и избори би укинале ...

... а оние глупине вмровци се уште изиграваат декор у собрание ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Нед Јан 27 2019, 07:16

ne znam sto ima vo arsenalot VMRO DPMNE od kadar, 
a so ogled deka go na najglup mozen nacin
 "so javen oglas  prijavuvanje na kandidat za precednik"
 ko da frlaat troski leb vo voda za da se fakjaat KLENOVI, pa prv se prijavi Vlatko Gjorcev iskusniot politicat i... i.. sto e vo sustina on...po profesija.....? mislam dali imal nekakva profesija dosega...?

i taka nataka...

znaci ,na pcenkata, troskite lepce, crvcite, ke se fati nekoj klen, krap, mrena, a moze i nekoj som, kojznae..

toa e za pretsedatelski.. dodeka z parlamentarni, od arsenalot politicari t.e mozni idni pratenici, ne e problemot sto i VMRO DPMNE ima "terra inkognita" pratenici odnosno kojznae koi bi dosle na mestoto na ovie prethodnive, 
tuku tokmu SDS nema sto da ponudi, ne kako kadar tuku kako politika, programa itn.
badijala im e sekakva kampanja, zatoa sto za se' sto bi se reklamirale- se e vekje videno kako izlgeda, odnosno sto ( ne ) napravile, a vetuvanjata im odea duri i do "zimi majka", "zimi deca", "zimi grobot na tatkomi" , "zimi vozduhov so godisam".

edinstven nacin narodot da dojde do pravda , od koja SDS bega ko gjavol od krst  se izborite, kade sto kako i so Gruevski, taka i so zajakot, ke im go vidi grbot na onie koi na ranata sol im stavaat.

a golem e seirot da gi vidis kako ke kvicat, kako se vleckaat po sudovi, zatvori, a normalno, kako i sekoj napaten proleter i nie sakame ponekoj i vo race da ni padne, t.e da se sretneme po slavi, svadbi, ( na balovi ne odime) i drugi selski igranki, kade vladeat drugi zakoni, a klocite vgaz se zagarantiran  nacin na isprakjaj na ligavi gosti.

zaebancija na strana, sds NE SMEE da izleze na izbori , i da rizikuva narodot da izbira!
ni po razno, duri i ako mu dojdat na zajakot doma da mu gi pobaraat zenamu i kerkamu da bidat eskort dami na sunet vo mala recica.

edinstveno, samo ako gazda Bejli mu obekja , t.e napise , deka kje ima tolku i tolkk pratenici, a vo dolnata recenica na istoto livce mu napise nov uslov , na primer, da se kanditira Bejli licno za direktor na JSP, EVN ili slicno.
onaka, ko za pred penzija, posle mandat ( koga li mu zavrsuva ambasadorskiov, da mu ebm, toa vampirot ko SOROS e, nikako ne  zavrsuvaat..?)
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Сре Јан 30 2019, 22:21

https://www.24.mk/details/eks-premierot-gruevski-ostanuva-bez-pratenichka-plata

... е де, голем таков!
.... голеееееем проблем решија ... сеа ќе се опраиме ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Сре Јан 30 2019, 23:17

...ima nekoi dojavi deka vo Budimpesta e zabelezano lice vo kaput, bez sapka na glava kako odejki po ulica, naednas se najezilo i podripnalo.
..informaciive velat deka neobicniot nastan se poklopuva so momentot na glasanjeto za ukinuvanje na pratenickata plata na Gruevski.

..na nastanov vo Budimpesta lokalnive vlasti ne mu obrnale mnogu vnimanie so ogled deka posle iznenadnoto podripnuvanje i naezuvanje na nepoznatoto lice na ulica, istoto prodolzilo da cekori kon crn luksuzen avtomobil, spokojno i smireno.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Саб Фед 02 2019, 11:45

[size=32]Се огласи директорот на училиштето во Охрид: Ученикот кој пукаше е многу добар и примерен[/size]https://kurir.mk/republika/opstini/se-oglasi-direktorot-na-uchilishteto-vo-ohrid-uchenikot-koj-pukashe-e-mnogu-dobar-i-primeren


kjuti be GLUP.
zatni se. 
mozel da ubie.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Саб Фед 02 2019, 11:51

VOL напиша:
[size=32]Се огласи директорот на училиштето во Охрид: Ученикот кој пукаше е многу добар и примерен[/size]https://kurir.mk/republika/opstini/se-oglasi-direktorot-na-uchilishteto-vo-ohrid-uchenikot-koj-pukashe-e-mnogu-dobar-i-primeren


kjuti be GLUP.
zatni se. 
mozel da ubie.


Неретко после некој масакр има наслови...
... чоекот, комшијата... абе мирен, тивок, повлечен беше, ни мравка не згазил ... што му требаше ова ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by Spray Вто Фед 12 2019, 07:07

https://republika.mk/vesti/Makedonija/dali-manu-kje-stane-nanu/
Оваа куќа на збир на луѓе со високи дипломи ни многу ниска национална свест може да се вика како сака, ама вредноста ја изгуби засекогаш.
Spray
Spray

Posts : 232
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by concrete Вто Фед 12 2019, 12:32

Spray напиша:https://republika.mk/vesti/Makedonija/dali-manu-kje-stane-nanu/
Оваа куќа на збир на луѓе со високи дипломи ни многу ниска национална свест може да се вика како сака, ама вредноста ја изгуби засекогаш.
Академија на науката и уметноста на Македонија НЕ СМЕЕ ДА ИМА повеќе од дванаесет члена, и не може да се избере нов , додека не се ослободи место со позив на Св. Петар. Кандидати не смее повеќе од тродупло со рефреширање еднаш годишно.Незнам каква е оваа заебанција со кркаљоони џукели анационални таму , плус една дивизија соработници и проекти на нишачи на врата обично у роднинсдка врска, земачи на плата. Се тоа треба да си оди на универзитетите и у индустрија, ако има некоја сметка... Cool
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот