ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести, онака без врска - 4

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL on Вто Окт 13 2020, 16:10

A ima i eden u dolga magarica so "leži" t.e stoi na zid, drvo.. koj ja "drži"  "magaricata" ispraen so racete na jajca da ne mu vleze prviot od magaricata  so glava u muda...
E se , toj koj e.
VOL
VOL

Posts : 16696
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king on Пет Окт 16 2020, 11:40

https://republika.mk/vesti/Makedonija/sindikalniot-lider-na-elem-preraspredelen-na-rabotno-mesto-na-120-kilometri-od-doma/

Ова бе ко и повоена бивша Југа  со офицерите и полицајците ... а не си пожелен, прекоманда у струмичко .... „богу иза леѓа“... у зона со мочуришта и маларија ....
... ретко кој од денешниве знае дека тој крај бил казнено подрачје... црна дупка...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10601
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL on Саб Окт 24 2020, 08:51

Neka ni e cestit i vekoven 23 oktomvri
Denot na makedonskata revolucionerna borba...
VOL
VOL

Posts : 16696
Join date : 2014-11-25

concrete likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king on Сре Ное 04 2020, 23:24

https://skopje24.mk/nikola-dimitrov-objasni-zosto-ne-prisustvuval-na-sednicata/

Сакал да биде негативен!?!
Па тој и така е негативен .... за Македонија! Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10601
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king on Нед Ное 15 2020, 14:35

https://faktor.mk/preku-korona-krizata-mickoski-saka-da-si-ja-spasi-foteljata-obvinuva-sdsm

Мицковски и да си оди нас ништо не ни менува... тој не ни влада ни власт... по него ќе дојде друг кој според сдсnmk исто така ќе треба да си оди...

...а, бе овие да не сакаат зајко да стане председател и на вмро па во едно да си биде и позиција и опозиција... милина... Very Happy Twisted Evil

... ако некој треба да си оди прв на список треба да е оној министерот за корона кој освен што изиграва манекен ништо друго и не прави...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10601
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL on Нед Ное 15 2020, 14:48

Čudo nevideno, Mickovski..
Utre da ispari nema da mu tekne nekomu da go pobara edna nedela dodeka se seti..
...ama se zasekirale dusegriznicive okolu nego, zapnale pa zapnale, Micko da e u fokus, se' e sredeno sade Micko da se resi i se ke im bide kako podmackano..
..so lubrikanti?
VOL
VOL

Posts : 16696
Join date : 2014-11-25

concrete likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king on Сре Ное 18 2020, 23:25

Упссссс..... 1984-та на дело...

https://republika.mk/vesti/Makedonija/politichki-pritisok-i-cenzura-telma-go-otkaza-vekje-dogovorenoto-intervju-so-hristijan-mickoski/

... само, времето до 1990 кога имаше само една ТВ е одамна минато...
... ова е срамота!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10601
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king on Саб Ное 21 2020, 16:13

Претераа со за оној српскиот Иринеј ... уште и почести да му доделат ... а тој беше оној најголемиот негатор на МПЦ и подржувач на Вранишковски...

велат за мртвите се најдобро но ако нема ништо добро да се каже подобро е да се ќути...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10601
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king on Нед Ное 22 2020, 01:36

https://expres.mk/srpski-jutjuber-ja-deli-Makedonija-megju-srbija-bugarija-grcija-i-albanija-video/

Кутрото срБче ... тој ќе делел....
... а,бе нек си напраи видео за србија која наместо ВЕЛИКА стана уште ПОМАЛА ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10601
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king on Пон Ное 23 2020, 21:34

https://sitel.com.mk/ne-samo-kovid-izmenite-na-delovnikot-predviduvaat-lajn-da-glasaat-i-zarazenite-so-drugi-zarazni

Кои ли глупости ... овие барања се само израз на тоа колку  е немоќно ова владеачко мнозинство.... па со секакви трикови пробува изнасилено да протне се и сешто...

..онлајн гласање на болни?????
... болен чоек да гласа????
... па тој е дома или во болница на боледување и лечење затоа што е неспособен за работење било физички или умствено а овие сакаат да баш такви носат одлуки во името на целиот народ...
...замисли да бараш од некој со температура над 39 разумно да расудува!!!!!!!... чавки им го испиле мозокот на смислувачите на вакво нешто...

... онлајн учество и гласање!!!!! ... па пред некој ден видовме колку е тоа автентично и безбедно, на оној таков состанок на министрите за одбрана во ЕУ кога хакери им упаднаа на седницата и направија хаос... ЕУ не може да гарантира за своите онлајн седници а не па ние... а кај нас уште првата таква седница (ако воопшто ќе има такви) со оглед на приучените партиски „ИТ Стручњаци““ ќе биде жива срамота и смејурија....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10601
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL on Вто Ное 24 2020, 06:34

Next level:
- glasanje na pratenici koi se na opravdano odsustvo  u Idrizovo, Šutka ili Hag..
- glasanje ZA pratenici koi se momentalno u WC, na niva   u kafič,  na plaža , na svadba, u čajdzilnica itn, pa nekoj od nivna  familija ili nekoj prijatel ili komsija da glasa u nivno ime, zamenski..
- glasanje i po istek na mandat, se dodeka se zima apanaža  i po istek na mandat,nešto kao u fudbal, kao rezerva na klupa.Taka , vlasta , i koga nema regularen broj za glasanje može od klupa da si ubacue rezerva i zamenski igrac, pardon, pratenjak za glasanje.i stalno da si ima 120 komada, duri i ako protivnicki igraci pardon pratenjaci napustat , vlasta ke si ima rezerva za dopolna do 120!.
- posthumno t.e posmrtno glasanje . Sekoj pratenik u testament da ostai blanko " poslednja zelja" deka ke glasa  za odluka na vlada posthumno.
Znaci da mu se broi glasot, a po potreba " za " ili "protiv" , saglasno potrebite na partijata mu, taka i da se glasa.Firerot ke odluči kako da go upotrebi glasot od testamentot . Posthumno.
I toa.. da mu važi 5 pati! t.e na sekoj umren pratenjak, glasovnata mokj da mu bide "5 životi" , kao na fliperi, stavas eden zeton i mavas vanzemaljci so "5 zivoti".
..a ako pratenjakot u zapadnomongolski horoskop e "mačka" , da mu se dodelat "9 životi" . T.e prava za glasanje....

...
A u megjuvreme, čekajte pred vratite na bolnicite, na red. Pa koj e najjakk  da čeka ke preživee. Ostali, gostete se so korona u nered vo redicite. komu mu se padne i ke si umre čekajki.
40 i kusur godini plakjanje sa zdravstveno osigurivanje, se potrudija da vi gi objasnat vo 40 sekundi. Vo koi ke vi kazat deka nema vlez, nema slobodno mesto, nema lek, nema sestri, nema doktori, i nemalo aplauz za Filipče, a trebalo da se šlaka, za da mu se polni dušata..
E pa , šlakajte, ama posilno. I divete mu se ama da oseti deka e sakan.
Inače... 40 sekundi...

Eh, MOJATA prekrasna zemja, Makedonija.
VOL
VOL

Posts : 16696
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king on Вто Дек 01 2020, 22:19

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 814867-premierot-zaev-bara-onlajn-sobranie-miloshoski-mu-odgovori-slikovito-neustavno-barane-na

https://vecer.mk/node/542020

..... упссс... тешко одржив кворум плус мањак опции за уценување и поткуп на пратеници.... аааа плус крајно игнорирачки и омаловажувачки став кон опозицијата и настапување од позиција на сила кон неа ... и ете му го резултатот, опозицијата ги користи истите методи кои и сдс ги користеше додека беше опозиција, затоа право на љутење нема... 

... и најважното, кога, каде  и како  ќе работи собранието не е во негова надлежност

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10601
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL on Сре Дек 02 2020, 09:56

Koe sobranie...
VOL
VOL

Posts : 16696
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king on Чет Дек 03 2020, 21:20

VOL напиша:Koe sobranie...
Собранието години уназад ни е циркус ... и тоа прва класа... не знам да некој друг циркус располага со 120 кловнови.... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10601
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 10 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот