ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести, онака без врска - 4

Страна 9 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Јун 07 2020, 21:14

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/prodanovska-od-oddelenieto-za-inspekciski-nadzor-skopje-drzeshe-vonredni-pres-konferencii-za-boemska-ulica-a-sega-nigde-ja-nema-vo-chair/

E, каде е де?
...се сокрила и покрила....
... а и оној коки го нема нигде да запењавет бара кривична одговорност....
... мукла, а????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Саб Јун 27 2020, 16:52

https://novatv.mk/nova-bomba-mitskovski-mu-pomagal-na-kamchev-za-imperija/

Ова не е ни петарда.... ма, не е ни прдеж
.... со кој закон е забрането да некој на некој му плати сметки?
... а тоа со ...за или против за законите ... само им се поклопиле интересите, па кај нас е сосем нормално да опозиција е стално против предлози на позицијата, нарочито против глупи и неосмислени предлози кои се од корист само за предлагачот (сдс) и на никој друг...

...  пувежот погоре  е само глуп обид да се одвлече внимание и покрие бомбата на линкот подоле....

https://republika.mk/vesti/Makedonija/nova-audiobomba-za-ruskite-vrski-za-zaev-i-rashkoski-vi-dadov-300-iljadi-evra-za-inzenering-so-referendumot-i-shto-sakate-ushte/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Сре Jул 01 2020, 10:43

И официјално R.I.P. сјо....

-----------------------------------------

ова подоле.... уште една утка ма PR-от на сдс.... и доказ дека опозицијата била прислушкувана...

https://tv21.tv/mk/se-pojavi-nova-bomba-vo-koja-navodno-se-slusha-glasot-na-mitskoski-se-boram-ova-sjo-da-ne-pomine/

... и со право се борел ... против тоа како што видовме „злосторничко“ марионетско здружение кое имаше  изветоперени цели ... да служи како основа за  рекетирање на бизнисмени со путер на главата и вршење притисок и уценување ради промена на име и устав...

п.с. шарените си остана шарени у мозокот... оние де, заведените, ... што останаа без фотељи...  е јбг, шарени имаше многу а фотељите беа малку и однапред резервирани така да огромниот број од шарените останаа само „сексуално“ искористени....  а на времето се чудевме зошто од влада набавуваат толкаво големо количество лубриканти... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Пет Jул 03 2020, 20:30

"Graciive" od SJO sega treba da bidat seksualno iskoristeni..
Tolku im e upotrebnata vrednost...
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Сре Jул 08 2020, 16:54

Во последно време нетот врие од „бомби“ т.е. снимани од поодамна уште од пред последните парламентарни избори ...
... и никој не го поставува прашањето од кај се ... па нели зајко тврдеше дека сите ги предал у сјо...
... ова или некој од бившото пропаднато сјо ги распродава или некој си напраил копии за секој случај ... да му се најдат у црни денови....

... у секој случај ... од петардите што сега ги пушта кој стигне убаво се гледа кои мизерии се и до кај не доведоа двете најголеми политички партии... абе и тие и тие треба да бидат збришани од политичката сцена ама јбг за жал ни на видик кој би го сторил тоа... така да ... магаре или змија ни е по којзнае кој пат работата... а изборите ќе ги одлучи тоа кој има поголема гласачка машинерија ... добро сеа и по некоја местенка и гласање на секои четири секунди...
... резултат, пак наебавме...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

VOL likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Сре Jул 08 2020, 20:29

dali vredi voopsto da se zanimava coek so sdsOvcive, zajacarnikov, i firerot im...
sekoja norma, propsi, selski amanet ili nepisano tradicionalno prvilo i pravo, etika, noral, zakon, Ustav,
se prekrseni, omalovazeni, ignorirani, izvitopereni, nepocituvani.

dali i psihoanaliticarite,im e interesno da se zanimavaat so ovaa masa, ne znam.. sudskite organi ne pokazuvaat, interes. za zal.
vo nekoj moment od nasevo ziveenje, ke mora da se zainteresiraat.
doslovno nema NISTO , nula , sto ne e interesno za istraznite organi.
gi razbiram kako zapenjaveni u usta e obiduvaat da ostanat imuni na pravda i na vlast. Svesni se deka vo normalen svet , koj se obiduvaat od petni zili da go zaobikolat, tie NEMA da opstojat povekje od 24 casa, kolku sto moze da bidat zadrzani vo policiska stanica na raspit.
kako virus na sonce.
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Саб Jул 18 2020, 15:07


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пон Jул 27 2020, 14:52

https://faktor.mk/koj-stoi-zad-hakerite-i-shto-e-sledno-chetvrt-den-ne-funkcioniraat-zdravstvo-i-obrazovanie

Во последната реченица во написот погоре се е кажано!

Е, па .... партиската припадност не секаде е клучната квалификација за секое работно место...
... сега наместо да ги бркаат анонимусите кои им покажаа дека системите им се порозни ко сито треба сите до еден „шалабајзер систем администратор“ да биде избркан од работа...
... шалабајзерите изглеа научиле само да конектираат мрежен кабел и поделат имајл адреси на вработените...

.... сва среќа што немаме нуклеарна електрана инаку и таму на најодговорните места за следење на нуклеарната реакција ќе бидат ставени „плакатолепачи“ па Чернобил и Фукушијама ќе ни изгледаат ко пичкин дим... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Пон Jул 27 2020, 21:36

Ako dosega so uslovi za učenje- studiranje i nadograduvanje imame vakvi partiski cuvari na informatickata bezbednost, togas so ova koronava kade sto se nabija i učenjaci i studentarija po doma i od -doma ( demek od doma ke ucele..)
togas idnive "sistem administratori" osakateni so korona sistem na studiranje i polaganje, ke bidat ramni na beter od ona so go kaza king: korona faks ko vecerno skolo  ( koj znae i se sekjava) taman za prodavanje zetoni za fliperi...
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by Spray Пон Aвг 03 2020, 08:24

Нека ни се честити Илинденските празници, верскиот, востаничкиот и заседанието.
Spray
Spray

Posts : 227
Join date : 2016-01-12

concrete likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Aвг 09 2020, 15:44

https://lokalno.mk/shilegov-za-apasiev-makedonskiot-sheshel-ima-kosa-i-brada/

https://lokalno.mk/tsivil-apasiev-pokazhuva-deka-ne-mozhe-da-se-kontrolira-vreme-e-da-se-ispita-negovata-delovna-sposobnost/

И уште еден голем куп слични други линкови.....

ај, ај ај... душегрижници... многу ги погодило....
... а нигде ги немаше, ко напикани у глувчешка дупка беа после оние бомбине за сексање на се живо и диво во Македонија и фотосесиите пред учк иконографија...

а изразот ...иду у пм.... у превод е ... бегај да не те гледам   веќе... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пон Aвг 17 2020, 22:28

Па, па, па ...еден со половинче друг со кока...

https://lokalno.mk/apasiev-partija-li-e-narko-kartel-li-e/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Сре Aвг 19 2020, 14:59

Насловот!

https://www.24.mk/details/sdsm-ispravi-se-mickoski-vreme-e-da-go-ispolnish-vetuvanjeto-za-ostavka

.... соодветен одговор на тоа е...

сдсnmk, не туку зјапај во туѓи дворови, гледај си ја својата работа!
... зошто работите не ви се баш розеви...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Саб Сеп 05 2020, 17:06

Е, јбг.... од трас-трас судство друго и не се очекува...
... за двајца мртви условна казна само зошто признал!!!!!
... и тој што ја повлече шекерната си призна и се покаја ... ама си доби четири години ....

https://kanal5.com.mk/krivichen-bez-stav-jo-doprva-kje-odluchuva-dali-kje-se-zhali-za-skandaloznata-presuda-za-soobrakjajkata-kaj-mlechen/a437550

https://alsat-m.tv/mk/%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%9C%D0%B0%D1%98%D0%BA%D0%B0%D1%82/

https://sitel.com.mk/lavina-reakcii-po-uslovnata-kazna-za-soobrakjajka-so-smrtni-posledici

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Саб Сеп 05 2020, 18:12

Uu jebote..
Znaci , seces dve puni lenti, pod trkala gazis 32 godisen tatko vo iscekuvanje, i trudna majka koja go gubi plodot so se soprug, a ona e so telesni povredi..
I..
Ačili bačili-trastras, op cup ne važi, sudija pardon "sudijkata" 
krivo sedi ali "pravo " sudi- fridom ?!?!
Znači,  opravdue capanje na dve puni lenti, zagrozuenje na bezbednost i saobrakjaj i predizvikue saobrakjajka so smrtni posledici...

Aj da ne komentirame sudski odluki doneseni " so tesko srce"...
Ama.. nekoja godinka da si polezese prestapnikot, eena , dve,...?
Nekoj mesec mozda..? Po zakon?

Vi dojde zivotot- vaistina vi dojde.
Zajacite poprvo debeloto crevo ke si go izvadea i pak ke si go progoltaa samo da ja zastitat "angelkata Katica" od "angelskoto" SJO...
"Sigurno" sega "vitezot " na "pravdata" Don Zeko  ke se potrese i ke doleta ko superKenjko da se zainteresira...
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Нед Сеп 13 2020, 16:11

https://mms.mk/167651/%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D0%BB-%D0%BE%D0%B4-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%B3%D1%80%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE-%D0%B2%D0%BC%D1%80%D0%BE-%D0%B4/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=%d0%be%d1%82%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d0%be-%d0%b4%d0%b5%d0%bb-%d0%be%d0%b4-%d0%b8%d0%bd%d1%82%d0%b5%d0%b3%d1%80%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%bc%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d0%be-%d0%b2%d0%bc%d1%80%d0%be-%d0%b4

Тие што уценува, притвараа па ослободуваа со помош на сјо и трас-трас судството, даваа тендерчиња, купуваа, поткупуваа  итн туѓи пратеници само да се доберат, останат на власт и распродадат се македонско.... се нашле повикани да зборат!
Мизерија се...


А тоа дали мицко ќе поднесе оставка  нив ич не треба да им е гајле, ништо нема да се промени,  кој да дојде на чело на вмро пак автоматски ќе им стане мета број еден за напади...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Пон Сеп 14 2020, 05:20

Integra-sto li toa beše.... Laughing...?
Ljupco  integra.... koj beše toj..?
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пон Сеп 14 2020, 13:26

https://supermen.tocka.com.mk/vesti/353483/direktor-za-sekoja-pofalba-struzanec-pocestil-140-vraboteni-so-odmor-vo-antalija


Ќе прочитаме ли вакво нешто за зајковите фирми.... (она, пред камери, фрлањето двеилјадарка на просјак не се рачуна)
... или за оние на анѓушев и слични....
... јок бе, ни на сон...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Сре Сеп 23 2020, 21:22

https://republika.mk/tvitovi/abe-i-za-film-snimanje-ne-ve-biva/

Откако ги уловија на видео...  сеа ќе глумиме ... демек, еве се казнува неселективно ...
... абе, ајде таму.... народ нафта пие...
...ние у ПР на сдс се уште ли не ги  отпуштија, ни за свинска не ги бива Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by concrete Пет Сеп 25 2020, 14:08

king напиша:https://republika.mk/tvitovi/abe-i-za-film-snimanje-ne-ve-biva/

Откако ги уловија на видео...  сеа ќе глумиме ... демек, еве се казнува неселективно ...
... абе, ајде таму.... народ нафта пие...
...ние у ПР на сдс се уште ли не ги  отпуштија, ни за свинска не ги бива Twisted Evil Twisted Evil
Да ти кажам право , како гледам што се случуе наоколу, да знаеш ДЕКА ПИЕ!!!!... Wink
concrete
concrete

Posts : 7021
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by VOL Саб Сеп 26 2020, 16:33

A be se pie nafta , ama se poskupa kje bide izglea.. Wink
dA bea popametni kje učea od primerot odnosno greškite  na Gruevci...
Ama jok.
Čatalizam, zinilapajizam, alčnost, nepotizam, bezzakonie.
Pa dosea trenaše da mu tekne na nekomu vo bandata deka na  prvata krivina, koga ke slezat malce od oblaci  ke gi izede gladnokja ..
Loša e onaa evrejskana, "da imaš, da inaš- pa da nemaš.."
Ama zaebana e i onaa lokalnava, od Psača i Podržikonj, "vuk k'd ne gi ede životinjke si gi ebe, ama naebev tija bez opaš šo ne mož da pokriju dupe kako zecovi.."
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Вто Сеп 29 2020, 23:26

Ајдеееее!
..ова е смешно.. до кои ниски гранки ни падна судството...

https://puls24.mk/%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-1-%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D0%BB-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80-%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B8/

.... шамари никој не удрил нити пак некој спречил обид да такви бидат удрени ... па сеа види дали воопшто  имало таква нарачка.. или се било како што зајко вели обичен кафеански муабет по една или две ракии...
... ако е до нарачка ондак најверојатно е политичка нарачка за прогон на бившите вмровски властодршци...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Сре Окт 07 2020, 00:55

Ја де... еве ги пак сдсnmk троловите...

https://kanal5.com.mk/sdsm-namesto-licemerni-protesti-mickoski-da-kazhe-kolku-zarabotil-od-negovite-hidrocentrali/a442361

...  а,бе гледам дека сметката за струја ми е повисока... а за кој колку заработил ме боли стапот....

... и овие трловите за ништо не ги бива... пишале заработил ... ко тоа да е злочин... а што?... зајковци за лепи очи имаат толку фирми?... ако не заработува со нив зар ќе може со  bmw-то  да се чатали, уште па и без кацига (за да го видат) ... туку за возењето без кацига си плати казна  а за неносење заштитна маска и држење дистанца тој и тој седнатиот (залепениот за него) позади него нигде ни збор...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by king Пон Окт 12 2020, 10:39

Упсссс.. овие бе да ти биле испреплетени ко црева....
... си делеле, ја тебе ти мене...
... абе, лесно е делиш туѓи пари...

https://republika.mk/vesti/Makedonija/lidija-dimova-si-odela-po-kafani-so-gazdata-na-frizernicata-na-kogo-mu-dade-270-iljadi-evra-evropski-pari/

.. и после дотичната пак нека се пењави дека вмровци биле криви...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by concrete Вто Окт 13 2020, 15:13

..Кодно име за шарени револуционери : магаре  Smile или магарица..Ако е плава долга магарица..
concrete
concrete

Posts : 7021
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 4 - Page 9 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 4

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот